Results
Event name: TWESELDOWN (3) Date: Jul 6-8 2019 Location: Tweseldown Racecourse, Fleet, Church Crookham, Hampshire, United Kingdom
Optimum XC Time - 04.31
4YO - Section D2
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 TULLAHER LOTTIE Miss Lydia Heywood 0 8 22.5 0 0 4 0 0 0 26.50
2 SILVANOS REWARD Miss Sophie Jenman 0 7 32.3 0 0 0 0 0 0 32.30
3 SAYS ALL Miss Maisie Morgan 0 6 33.8 0 0 8 0 0 0 41.80
4 SERIOUS CONUNDRUM Mr Jack Pinkney 0 0 30.8 0 0 16 0 0 0 46.80
5 HEART WARRIOR Mrs Gilly Burrows 0 0 33 0 0 0 0 20 0 53.00
6 PARKFIELD FOLIES BERGERE Mr James Stocker 0 0 35.8 0 0 8 0 20 0 63.80
E AR KRAVITZ Miss Amy-louise Harris 0 0 31 0 0 0 0 E E E AR
R PARKFIELD LITTLE PHOENIX Mr James Stocker 0 0 32 0 0 0 0 R R R
R LOUGHEHOE COUGAR Miss Danielle Dunn 0 0 34.8 0 0 0 0 R R R
Optimum XC Time - 04.51
5YO - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 ERIKA LOUVO Miss Tiana Coudray 0 16 20.8 0 0 0 0 0 0 20.80
2 ARDEO ALLEGRA Miss Louise Bradley 0 14 22.3 0 0 0 0 0 0.4 22.70
3 SIRIUS SB Mr Harry Horgan 0 12 23.3 0 0 0 0 0 2.4 25.70
4 GUNDULAS GOLD Miss Tarka Abraham 0 10 28.5 0 0 0 0 0 0 28.50
5 TOTAL FREEDOM Miss Coral Keen 0 8 27.8 0 0 0 0 0 0.8 28.60
6 JOZIKARA Miss Emily Cariad Nicol 0 6 29.5 0 0 0 0 0 0 29.50
7 TWOMILEBORRIS Mrs Kitty King 0 4 23.3 0 0 4 0 0 2.8 30.10
8 CATHERSTON OAKLEY Miss Charlotte Dicker 0 4 26.5 0 0 4 0 0 0 30.50
9 CASCORSON Z Miss Helen Bates 0 4 30.3 0 0 0 0 0 0.4 30.70
10 THE DOMINATOR PFB Mr James Stocker 0 2 30.8 0 0 0 0 0 0 30.80
11 CLASS OCCASION Mr Harry Horgan 0 2 32.8 0 0 0 0 0 0 32.80
12 BANDANNA Miss Caroline Harris 0 2 33.3 0 0 0 0 0 0 33.30
13 ARABELLA PFB Mr James Stocker 0 2 33.5 0 0 0 0 0 0 33.50
14 METROS LAD Mrs Candice Dunlop 0 0 31.5 0 0 4 0 0 0 35.50
15 EMERALD EMOE Mr Andrea Verdina 0 2 31 0 0 0 0 0 5.6 36.60
16 JEWELLED QUEST Miss Georgie Strang 0 0 30.3 0 0 4 0 0 6 40.30
17 BELLINE DIAMONDSWATCH Miss Kathryn Robinson 0 0 34.8 0 0 8 0 0 0 42.80
18 MONBEG HENDRICKS Mrs Kitty King 0 0 18.3 0 0 0 0 20 8.8 47.10
19 CLASHGANNON WAY Miss Katie Prowse 0 0 24.3 0 0 4 0 20 4 52.30
20 JOANNA N.D. Miss Emily Young-jamieson 0 0 25 0 0 4 0 20 3.6 52.60
21 ROCK ANTHEM Miss Georgie Strang 0 0 32.3 0 0 0 0 20 0.8 53.10
22 VICKY Mrs Victoria Weir 0 0 33.8 0 0 12 0 0 8.8 54.60
23 HH MONBEG VOGUE Miss Laura Schroter 0 0 26.8 0 0 0 0 20 8 54.80
25 D.DAY Miss Caroline Harris 0 0 31.8 0 0 0 0 20 5.2 57.00
26 CHATOON S Mrs Amy O'connor 0 0 33 0 0 0 0 20 11.6 64.60
27 NO RUSH ONE Miss Kathryn Robinson 0 0 34.8 0 0 0 0 60 12 106.80
28 SPEEDWELL Miss Georgie Strang 0 0 30.8 0 0 0 0 60 23.6 114.40
W ROUADDI CRUISE CAREL Mr Alex Colborn 0 0 30.8 0 0 12 0 W W W
E UR CEVINZ LAW Miss Maisie Morgan 0 0 36 0 0 0 0 E E E UR
E R3 BALLINAGORE FLASH Mrs Tessa Broadhead 0 0 37 0 0 0 0 E E E R3
R DAMAGE VAN BERKENBROECK Z Mr Gubby Leech 0 0 38.3 0 0 8 0 R R R
W JEWEL Miss Georgia Bartlett 0 0 35.8 0 0 0 0 W W W
E R3 MILCHEM SEA BREEZE Miss Kate Honey 0 0 29.3 0 0 0 0 E E E R3
HC JARISA Miss Tarka Abraham 0 0 30 0 0 0 3 0 12 HC
E UR FERNHILL CANDY STONE Mr Johnny Hornby 0 0 31.8 0 0 0 0 E E E UR
E R3 JUNO LIMIT Miss Helen Philo 0 0 35 0 0 0 0 E E E R3
Optimum XC Time - 04.51
BE100 - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 WHITEMOORS FIRST FLIGHT Mrs Katy Lawrence 0 16 30.3 0 0 0 0 0 0 30.30
2 KILTOWN MADISON Mr Giovanni Ugolotti 0 14 26.8 0 0 4 0 0 0 30.80
3 FINDON FLAPJACK Mr Daniel Tenchio 0 12 29 0 0 4 0 0 0.4 33.40
4 DOS TORY WOOD Mr Gordon Murphy 0 10 33.5 0 0 0 0 0 0 33.50
5 RUMPLESTILTSKIN Mrs Lucy Edmeades Stearns 0 8 31 0 0 4 0 0 0 35.00
6 GREAT JONES Miss Shannon Lewis 0 6 36.3 0 0 0 0 0 0 36.30
7 SPRINGWELL BEN Miss Isobel Carlill 0 4 38.3 0 0 0 0 0 0 38.30
8 TRUE COURAGE Miss Amber Fletcher 0 4 38.3 0 0 0 0 0 0 38.30
9 THE SPICE MERCHANT Miss Alexandra Munn 0 4 32.5 0 0 8 0 0 0 40.50
10 PROFESSOR SPROUT Mrs Alison Burns 0 2 34.8 0 0 0 0 0 8 42.80
11 GLENOMRA DELUX Miss Katie Prowse 0 0 40 0 0 4 0 0 0 44.00
12 LADYKILLERS GRAFF Mr Alex Colborn 0 2 43 0 0 0 0 0 2.4 45.40
13 OTTIS STAR ATTRACTION Miss Scarlett Thomas 0 0 39.3 0 0 8 0 0 0 47.30
14 ARCHIMEDES X Miss Charlotte Faulkner 0 0 34.8 0 0 4 0 0 8.8 47.60
15 DHI GERARD NITA Miss Danielle Watt 0 0 41 0 0 8 0 0 0 49.00
16 HERE I AM Miss Jessica Ewers 0 0 36.3 0 0 12 0 0 2 50.30
17 KIEF CAVALUX RISING Miss Sophie Damment 0 0 35.8 0 0 4 0 0 11.6 51.40
18 ROTABLADE Miss Joanna White 0 0 40.8 0 0 12 0 0 2 54.80
19 EVEN BETTER Miss Holly Woodhead 0 0 33.3 0 0 4 0 0 18.4 55.70
20 LITTLE JOHN VII Miss Sherilyn Wing 0 0 41 0 0 12 0 0 3.2 56.20
21 CATHERSTON OSIANA Miss Charlotte Dicker 0 0 35.5 0 0 0 0 20 2.8 58.30
22 CARRICK FINEST Mr Ben Newman 0 0 36.5 0 0 0 0 20 5.6 62.10
23 LORDSHIPS PROPOSITION Mrs Wiggy Nicholson 0 0 36 0 0 4 7 0 17.6 64.60
24 PAR AVION II Miss Lucy Shearing 0 0 34.8 0 0 4 0 20 12 70.80
25 IMPY DIAMOND Miss Charlotte Harrison-gates 0 0 38 0 0 12 0 20 3.2 73.20
26 COSMIC FLIGHT II Mrs Lorna Daniel 0 0 38.3 0 0 4 0 20 11.6 73.90
27 BELLA LORENTINA Ms Jane Collins 0 0 39 0 0 8 0 20 7.2 74.20
28 DROMBANE MAGIC Mr Gordon Murphy 0 0 38.5 0 0 8 0 20 15.2 81.70
29 LADY MAY IV Miss Laura Durkan 0 0 26.8 0 0 4 0 60 3.2 94.00
30 NOILLYS CALVA Miss Lucy Savage 0 0 39.8 0 0 16 0 20 33.6 109.40
W BANNAGH ECLIPSE Miss Nikki Allen 0 0 38.5 0 0 12 4 W W W
W ELMWOOD Miss Verity Smith 0 0 38 0 0 20 0 W W W
E ELLATINE Mrs Laurie Beynon 0 0 42 0 0 4 0 E E E
E UR EMERALD CARA Mrs Sarah Curtis 0 0 38.5 0 0 0 0 E E E UR
R SARATOGAS SUNSHINE Ms Sam Bennett 0 0 38.8 0 0 0 4 R R R
E UR PANACHE II Mrs Karen Maurice 0 0 33.8 0 0 4 0 E E E UR
E UR SIR DUKE II Mrs Hannah Craft 0 0 39.5 0 0 4 0 E E E UR
Optimum XC Time - 04.51
BE100 - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 BLING Mr Harry Dzenis 0 16 26 0 0 0 0 0 0 26.00
2 MHS AFRICA Miss Poppy Pitt 0 14 30.5 0 0 0 0 0 0 30.50
3 NOISETTE Mr Gubby Leech 0 12 28.3 0 0 0 0 0 2.4 30.70
4 UNNAMED Miss Emma Shaw 0 10 29.3 0 0 0 0 0 3.2 32.50
5 CLEVEDON TEZMAYNIA Mr Jack Pinkney 0 8 26 0 0 8 0 0 0 34.00
6 SECRET AFFAIR Miss Antoinette Mckeowen 0 6 32.8 0 0 0 0 0 1.2 34.00
7 CAVALIERS LASS Miss Vikki Thompson 0 4 23.3 0 0 4 3 0 4 34.30
8 HEADDON DIAMOND LIL Mrs Beverley Mattelaer 0 4 30.3 0 0 0 0 0 4.8 35.10
9 BEDAZZLE Miss Emma Payne 0 4 31.8 0 0 4 0 0 0 35.80
10 CARRANDUNA DIAMOND Miss Chloe Brown 0 0 33 0 0 4 0 0 0 37.00
11 MARSHLANDS CHARISMA Miss Emma Handebeaux 0 0 29 0 0 8 0 0 0.4 37.40
12 HELLO SUNSHINE II Mr Daniel Tenchio 0 0 31.3 0 0 4 0 0 2.8 38.10
13 HEBBES Mr Angus Humfrey 0 0 31.5 0 0 4 0 0 6 41.50
14 BEAUTY VAN DE DOMMELVALEI Mrs Sandra Tearney 0 2 38.5 0 0 0 0 0 3.6 42.10
15 KILVERDARE Mrs Emily Penn 0 0 38.3 0 0 4 0 0 0 42.30
16 TEALEQUEST TITANIUM Miss Serena O'bryan-tear 0 2 33.5 0 0 0 0 0 12.8 46.30
17 GOOD BOY ALEX Miss Tara Jefferies 0 0 35 0 0 8 0 0 4.8 47.80
19 NAGANA COOL CALYPSO Miss Alice James 0 0 24.5 0 0 12 0 20 2.8 59.30
20 DHI HOUDINI Miss Holly Woodhead 0 0 25 0 0 8 0 20 6.8 59.80
21 C Q S BASSANIO Miss Abby Mcgrath 0 0 31.5 0 0 4 0 20 4.8 60.30
22 HEAVEN FOR EVERYONE Ms Susan Bill 0 0 34.8 0 0 4 0 20 10 68.80
23 THEODORE VI Miss Alice Goring 0 0 31.5 0 0 4 0 20 14 69.50
24 IMPRESSED Miss Holly Woodhead 0 0 36 0 0 4 0 20 15.6 75.60
25 CONGO BK Mr Maxence Lux 0 0 29.3 0 0 16 3 20 10.4 78.70
26 HANDSOME HAROLD Miss Claire Stallard-penoyre 0 0 35.8 0 0 8 13 20 2.4 79.20
27 UHTRED Mr Thomas Hawke 0 0 34.3 0 0 16 1 20 11.2 82.50
28 INGLEDENE PEPPER Miss Laura Simpson 0 0 29 0 0 0 0 60 17.2 106.20
29 CORGARY VOLTAIRE Miss Isobel Carlill 0 0 35.5 0 0 4 0 60 18 117.50
30 MY KILCANNON ANNIE Mr Gordon Murphy 0 0 30.8 0 0 4 0 60 42.4 137.20
W UTHOPIAN SENSATION Professor Joanna Price 0 0 36 0 0 W W W W W
E HF POLAR ECLIPSE II Miss Annabelle Hadden-wight 0 0 35.8 0 0 E E E E E HF
W ROXANNE VIII Miss Hayley Jane Vincent 0 0 32 0 0 24 21 W W W
E UR INDIAN ECLIPSE Mr Harry Dzenis 0 0 33 0 0 4 0 E E E UR
E AR ARKANSAS REBEL Mrs Tessa Broadhead 0 0 36.8 0 0 4 0 E E E AR
E R3 POTTERS GRENADIER Mrs Sophie Heatley 0 0 34.3 0 0 12 0 E E E R3
E AR SPOTLIGHTS Miss Amelia Sykes 0 0 30.5 0 0 0 0 E E E AR
Optimum XC Time - 04.51
BE100 - Section T
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 WESTWOOD APPEAL Miss Samantha Brown 0 16 27.5 0 0 0 0 0 0 27.50
2 STX ESTA Miss Gemma Tattersall 0 14 27.8 0 0 0 0 0 0 27.80
3 BRENDONHILL SYMBA Mr Hector Payne 0 12 28.5 0 0 0 0 0 0 28.50
4 MR COOL DUDE Miss Suzie Lunt 0 10 29.3 0 0 0 0 0 0 29.30
5 MASTER WICKHAM Miss Claire Lewis 0 8 31.5 0 0 0 0 0 0 31.50
6 GILANALINDE Miss Eden Blake 0 6 32.3 0 0 0 0 0 0 32.30
7 WESTWOOD Miss Hannah Berryman 0 4 32.3 0 0 0 0 0 0 32.30
8 CRUISINGS LOVELY LADY Miss Sarah Gould 0 4 33.5 0 0 0 0 0 0 33.50
9 LAN Y MOR LEANDER Miss Liv Irby 0 4 32 0 0 0 0 0 1.6 33.60
10 TROUBLE AND STRIFE Mrs Susanna Morris 0 0 30.3 0 0 4 0 0 0 34.30
11 VANESSA Mr Dannie Morgan 0 2 31.3 0 0 0 0 0 3.2 34.50
12 HATHAWAY WHOLE LOTTA LOVE Miss Izzy Taylor 0 0 31.3 0 0 4 0 0 0 35.30
13 HOKUS POKUS Mr Justin Clubley 0 0 32.3 0 0 4 0 0 0 36.30
14 NICE & EASY SR Z Miss Izzy Taylor 0 0 32.5 0 0 4 0 0 0 36.50
15 GHF CANDYMAN Miss Clare Lewis 0 0 28.5 0 0 8 0 0 0.8 37.30
16 RICOCHETED Miss Lottie Royle 0 0 32.3 0 0 4 0 0 2 38.30
17 HUGO XII Miss Pippa Royle 0 0 33.3 0 0 4 0 0 1.6 38.90
18 MONBEG VOODOO Miss Bella Innes Ker 0 0 30.3 0 0 0 0 10 0 40.30
19 BLEACOTTS EXCLUSIVE TEMPO Miss Pippa Taylor 0 2 37 0 0 0 0 0 4 41.00
21 POYNSTOWN STONEHAVEN Miss Lauren Mclusky 0 2 34.8 0 0 0 0 0 6.8 41.60
22 DIVINE IDYLLE DUDEVIN Mrs Sammi Birch 0 0 27.5 0 0 4 0 0 11.2 42.70
23 WHITESTREAM IROKO Mrs Susie Gladders 0 0 35.3 0 0 8 0 0 0 43.30
24 PAULDARYS PHANTOM PROMISE Ms Cathi Osmond-smith 0 0 38.3 0 0 4 0 0 8.4 50.70
25 STELLOR PANAMERA Miss Vicky Brake 0 0 33.5 0 0 8 0 0 14.8 56.30
26 LORE OF THE RIVER Miss Eliza Fox-pitt 0 0 38.5 0 0 4 0 0 14.4 56.90
27 OAKPORT HARVEY STAR Miss Georgia Savill 0 0 38.3 0 0 0 0 20 0 58.30
28 COOLEY SEEKING FORTUNE Mrs Elisabeth Halliday-sharp 0 0 26.8 0 0 0 0 20 13.6 60.40
29 CURRAGHAVARNA BILLY Miss Hannah Nutting 0 0 29 0 0 12 11 0 13.2 65.20
30 BE BOP A LULA Miss Millie Kold 0 0 32.5 0 0 4 0 20 9.6 66.10
32 DAZZLING INTUITION Miss Aimee Stunt 0 0 30.8 0 0 4 0 40 18.8 93.60
W ANGELS SPIRIT Miss Alana Sparrow 0 0 30.5 0 0 8 0 W W W
W JUTOPIA Mrs Sammi Birch 0 0 30.3 0 0 8 2 W W W
E UR CASTLEVIEW MASTER QUALITY Mrs Jane Lee 0 0 30.5 0 0 8 0 E E E UR
W JUNIOR Z Miss Izzy Taylor 0 0 25.3 0 0 W W W W W
HC NOVATURIENT Miss Clementine Montgomerie 0 0 30.8 0 0 0 0 0 0 HC
HC DEBONAIR Miss Florence Finzi 0 0 35.3 0 0 0 0 0 9.6 HC
W JANE IN WAITING Miss Alice Dunsdon 0 0 32.5 0 0 12 0 W W W
Optimum XC Time - 04.51
BE100 - Section U
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 MISTRAL MISH MASH Miss Zoe Wilkinson 0 16 27 0 0 0 0 0 0 27.00
2 DIRECT C INFINITY Z Mrs Sammi Birch 0 14 28.3 0 0 0 0 0 0 28.30
3 WICKED TRIX Miss Jessica Copsey 0 12 29.3 0 0 0 0 0 0 29.30
4 SILVER RIDGE Mrs Avril Verhagen 0 10 31.3 0 0 0 0 0 0 31.30
5 AFFIRA Ms Alison M Whittenbury 0 8 31.5 0 0 0 0 0 0 31.50
6 BLUE STONE BINGADOONE Miss Jo May 0 6 28.3 0 0 0 0 0 3.6 31.90
7 INTEC Mr Justin Clubley 0 4 32 0 0 0 0 0 0 32.00
8 KINGS LANE Miss Kirsty Mcintosh 0 4 33 0 0 0 0 0 0 33.00
9 DOLORES II Ms Lucie Stokoe 0 4 31.3 0 0 0 0 0 2 33.30
10 BALLYCREEN POINTOUSCHKA Miss Laura Durkan 0 2 34 0 0 0 0 0 0 34.00
11 STREAM ORESTUS Miss Clare Lewis 0 2 32.5 0 0 0 0 0 1.6 34.10
12 VANESSA Mr Dannie Morgan 0 2 34.5 0 0 0 0 0 0 34.50
13 CLOONELARA SUMMERTIME Mrs Philippa Hendry 0 2 33 0 0 0 0 0 1.6 34.60
14 MINI FERRARI Miss Izzy Taylor 0 0 27.3 0 0 8 0 0 0 35.30
15 KL BANKSY Miss Georgina Symes 0 0 31.3 0 0 4 0 0 0.4 35.70
16 TUBBERVALE SP Miss Ashley Harrison 0 0 32.3 0 0 4 0 0 0 36.30
17 CHORLEYS VISCOUNT Miss Annabelle Miners 0 2 32.8 0 0 0 0 0 3.6 36.40
18 ECO S GAMEBIRD Miss Saffron Thornhill 0 2 36.8 0 0 0 0 0 0 36.80
19 DIAMOND ZEST Miss Flora Elliott 0 0 34 0 0 4 0 0 0 38.00
20 CHOCOLATE BOMB Miss Harriet Baird 0 0 30.8 0 0 4 0 0 4.4 39.20
21 HUNTINGFIELD PEMBERLEY Ms Jessica Telford 0 0 31.5 0 0 8 0 0 0 39.50
22 LATES ECLIPSE Miss Vicky Brake 0 0 30.5 0 0 4 0 0 8 42.50
23 ISHI AMY Miss Suzie Coats 0 0 35.8 0 0 8 0 0 0 43.80
24 DELAROCHE GLENNISTON Miss Lauren Innes 0 0 33 0 0 12 0 0 0 45.00
25 KINCOOLEY READ MY MIND Mrs Sammi Birch 0 0 33.5 0 0 8 0 0 3.6 45.10
26 ALVESCOT EIVISSA Miss Izzy Taylor 0 0 32.5 0 0 0 0 20 7.6 60.10
27 DUNKERRIN GREY GUNSMOKE Mr Stephen Way 0 0 31 0 0 4 0 20 8.4 63.40
28 HAYSTOWN CRUISING JACK Miss Pippa Taylor 0 0 34.8 0 0 0 0 20 16 70.80
29 MIDNIGHT ENGAGEMENT Miss Lottie Royle 0 0 31.8 0 0 8 0 20 11.6 71.40
30 COURTOWN SKIPPY Ms Cathi Osmond-smith 0 0 38 0 0 0 0 20 17.2 75.20
32 SHANNONDALE BAXTER Miss Ellie Kay 0 0 30 0 0 12 0 60 32.4 134.40
33 CORTYNAN GOLDEN BOY Miss Tara Williams 0 0 32.3 0 0 8 0 80 42 162.30
R DANDY Miss Leanne Bathurst 0 0 39 0 0 4 12 R R R
W COOLEY EVERGLOW Mrs Elisabeth Halliday-sharp 0 0 28.3 0 0 12 0 W W W
W VOLARE Z Mr Alberto Giugni 0 0 32 0 0 0 0 W W W
W RAFFITI Miss Katie Carss 0 0 33.8 0 0 W W W W W
Optimum XC Time - 04.51
BE100Open - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 HOTSHOT GN Miss Amy Struthers 0 16 18.5 0 0 0 0 0 0 18.50
2 WESTER AIKEMAS LEBRECHT Miss Chiara Heneghan 0 14 22.8 0 0 0 0 0 2.4 25.20
3 COOLEY MASTER Miss Maria Mark 0 12 26.3 0 0 0 0 0 2 28.30
4 DIJON Miss Bethany Rose Stonefrost 0 10 31 0 0 0 0 0 0 31.00
5 COSTA FORTUNE II Mrs Laura Chapman 0 8 27 0 0 4 0 0 0 31.00
6 CASINO ROYALE 007 Mr Simon Leadbetter 0 6 31.3 0 0 0 0 0 0.4 31.70
7 NELGORDE NAHEEZ Miss Lucy Gasston 0 4 28 0 0 4 0 0 0 32.00
8 RIVERCOURT BOY Miss Maddie Hornby 0 4 30.8 0 0 0 0 0 1.6 32.40
9 GLENMISKAN II Mrs Laura Chapman 0 4 28.5 0 0 4 0 0 0 32.50
10 PARKFIELD DISTINCTIVE Miss Tiana Coudray 0 0 27.5 0 0 4 0 0 1.6 33.10
11 LUMINA COLA Mr Greg Dickens 0 0 21.3 0 0 12 0 0 0 33.30
12 FAME III Ms Charlotte Lanz 0 0 30.8 0 0 4 0 0 0 34.80
13 PHOENIX PARK Miss Harriet Baillie 0 0 27 0 0 8 0 0 0 35.00
14 TIRCONAILL STAY WITH ME Miss India Yorke 0 2 32 0 0 0 0 0 3.6 35.60
15 RATHNALEEN ROY Miss Alice Goring 0 0 31.8 0 0 4 0 0 0.8 36.60
17 JUSTANUMBER Miss Helen Fraser 0 0 31.8 0 0 4 0 0 1.6 37.40
18 MJI MAKTUB Miss Rosie Ridler 0 0 35.3 0 0 4 0 0 0 39.30
19 SAUNDERSCOURT RICARDO Miss Bronia Hill 0 0 31.8 0 0 8 0 0 0 39.80
20 MAGICPRINCE Miss Eliza Mccalmont 0 0 34 0 0 8 0 0 0 42.00
21 ZONLICHT Miss Lily Nicholson 0 0 29 0 0 4 0 0 9.6 42.60
22 TAJOEM P Miss Amy Giraudet 0 0 39.3 0 0 4 0 0 0 43.30
23 FINDON FINALITY Mr Daniel Tenchio 0 0 34 0 0 8 0 0 2.8 44.80
24 EMORKA P Miss Francesca Brough 0 0 17.5 0 0 8 0 20 1.2 46.70
25 CAPTAIN CARROT II Miss Lucy Romyn 0 0 32.3 0 0 4 1 0 11.2 48.50
26 CUPIDON Miss Coco Forster 0 0 25.5 0 0 4 0 20 3.6 53.10
27 A TOUCH OPTIMISTIK Mr Oliver Thompson 0 0 32.3 0 0 8 0 20 2.4 62.70
28 DUNARLEN Miss Olivia Hearnden 0 0 33.8 0 0 0 0 20 12.4 66.20
29 COLEHILL CARERRA Mrs Leila Loveday 0 0 32.5 0 0 24 34 0 6 96.50
E UR INSPECTOR KENKO Miss Katie Patrick 0 0 28.8 0 0 0 0 E E E UR
E R3 FALVARO Ms Georgina Herrling 0 0 24.3 0 0 E E E E E R3
R BAMBAJAZZ Mrs Genevieve Lodge 0 0 34 0 0 0 0 R R R
E R3 CLONALTRA ACORN Miss Heidi Ford 0 0 29 0 0 4 2 E E E R3
R THE MASTERS REBEL Miss Esme Powell 0 0 27 0 0 12 0 R R R
E R3 CLASSIC JASPER Miss Rosie Ridler 0 0 30.3 0 0 0 0 E E E R3
E AR WHOS COOL Mr Joe Goodenough 0 0 44.3 0 0 20 0 E E E AR
R WONHAM KITTYWAKE Miss Briony Simpson 0 0 30.5 0 0 R R R R R
Optimum XC Time - 04.51
BE100Plus - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 FINESSE 372 Miss Molly Faulkner 0 16 31 0 0 0 0 0 0 31.00
2 NPS GUCCI Miss Hattie Rawson-smith 0 14 33.5 0 0 0 0 0 0 33.50
4 CHALLENGE ACCEPTED Miss Harriet George 0 10 34 0 0 0 0 0 0.4 34.40
5 GOLLY GOSH Miss Melissa Joannides 0 8 27 0 0 8 0 0 0 35.00
6 TERRYGREEHAN DEMPSEY Mrs Michele Hill 0 6 31.3 0 0 4 0 0 0 35.30
7 AMAZINGMIKA Miss Poppy Wilkinson 0 4 36 0 0 4 0 0 0 40.00
8 CARRAMORE BOY Miss Laura K Gordon 0 4 36.3 0 0 4 0 0 0 40.30
9 MANOR MAYHEM Miss Rachel Harris 0 0 30.5 0 0 12 0 0 0 42.50
10 DONOGUE STEEL CLOVER Miss Jaide Hartridge 0 0 37 0 0 4 0 0 2 43.00
11 AURELIAN GOULD Miss Caroline Des Arcis 0 0 38.8 0 0 4 0 0 0.4 43.20
12 AARINA N Dr Claire Huck 0 0 32.5 0 0 8 3 0 0.4 43.90
14 EAZY DECISION Miss Libby Goddard-watts 0 0 35.3 0 0 8 0 0 1.6 44.90
15 CORNASCRIEBE QUIDAM Miss Jennifer Galuszka 0 0 34.5 0 0 8 0 0 2.4 44.90
16 HES SPOT ON Miss Atlanta Jayne Brown 0 0 37 0 0 8 0 0 0 45.00
17 CLONSHIRE Miss Megan Williams 0 0 34.5 0 0 12 0 0 0 46.50
18 DHI TOPPER W Miss Hanna Holmes 0 0 31.5 0 0 0 0 20 0 51.50
20 CEST BIBI Miss Lucy Goodey 0 0 37.5 0 0 12 0 0 2.4 51.90
21 TAYVALE GEORGIANA Miss Natalie Hudson 0 0 36.5 0 0 8 0 0 10 54.50
23 MIGHTY NEWS Mrs Essie Barker 0 0 32.3 0 0 8 16 0 2.4 58.70
24 THE DEVIL WEARS PRADA II Miss Mouse Robinson 0 0 38 0 0 20 0 0 1.2 59.20
25 SPRINGAWAY II Miss Marion Watt 0 0 30.5 0 0 0 0 20 13.6 64.10
26 TEO VAN HET TRICHELHOF Miss Ellie Townend 0 0 37.5 0 0 8 0 20 9.2 74.70
27 KNOCKEEVAN LAD Mrs Lucie Wells 0 0 36 0 0 20 13 40 11.2 120.20
E UR DJANGO UNTRAINED Miss Lucyanna Westaway 0 0 26 0 0 0 0 E E E UR
R DERROON ALLEGRA Miss Annabel Walsh 0 0 42.8 0 0 0 0 R R R
HC COOLDRUMMAN MIST Miss Marianna Sawyer 0 0 36.3 0 0 4 3 0 0 HC
HC ORION VI Miss Hannah Bakewell 0 0 35 0 0 4 0 0 0 HC
E UR GORSEHILL ZIGGY Miss Tamsin Drew 0 0 36.8 0 0 E E E E E UR
Optimum XC Time - 04.36
BE80(T) - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 DANCING STAR III Miss Sarah Marshall 0 0 32 0 0 0 0 0 0 32.00
2 CULMORE JJ Mrs Dinah Smith 0 0 29 0 0 0 0 0 4 33.00
3 FURST CLASS Mr Daniel May 0 0 28.5 0 0 0 0 0 5.2 33.70
4 LOLA VI Miss Jo Fox 0 0 33.3 0 0 0 0 0 0.8 34.10
5 PAIRC AN FAOI FOXY Ms Ceri Humphrey 0 0 33.8 0 0 0 0 0 0.4 34.20
6 NOT WELL HOTEL Miss Sanne Frewer 0 0 33.5 0 0 4 0 0 0.8 38.30
7 SHAMROCK FIONN Mrs Emily Sharland 0 0 34 0 0 0 0 0 4.4 38.40
8 BABY GRANDE Miss Jessica Stevens 0 0 37 0 0 4 0 0 2.8 43.80
10 ISLANDEADY DUN FOX Miss Elizabeth Linford 0 0 37.3 0 0 4 0 0 5.2 46.50
11 POULTAR CHIEFTAIN Mrs Anne Rowson 0 0 39.3 0 0 8 0 0 0 47.30
13 WEST COAST COOLOR Miss Bella Barnes 0 0 31.8 0 0 0 0 20 1.2 53.00
14 HILLVIEWFARM ANARCHY Mrs Claire Yearsley 0 0 36.5 0 0 0 0 20 0.8 57.30
15 POUNSLEY PROMISE Miss Victoria Linfield 0 0 31.5 0 0 0 0 20 7.2 58.70
16 KID KOUTURE Miss Charlotte Baker 0 0 31 0 0 8 1 20 1.2 61.20
17 GENERAL TIBERIUS Miss Victoria Newitt 0 0 33.3 0 0 12 1 20 0 66.30
18 HIHILLS TRUE COLOURS Miss Chloe Batten 0 0 29 0 0 0 0 40 12 81.00
19 LOVE ANGEL (USA) Mrs Zoe Roxburgh 0 0 44 0 0 4 0 40 0.8 88.80
20 COCO Miss Jax Dawes 0 0 34.5 0 0 0 0 60 5.6 100.10
21 DREAM OF HONOUR Miss Rebecca Bartlett 0 0 42.8 0 0 4 0 40 16.4 103.20
22 SILKEN BOW Miss Bobbie Hall 0 0 37.3 0 0 8 0 60 7.6 112.90
E AR FIRESHIP Ms Kelly Brunger 0 0 34.3 0 0 8 0 E E E AR
E SHOWTIME LONGFORD LAD Mr Louis Raimes 0 0 43.8 0 0 8 0 E E E
E AR MASTER ZAKAROO Mrs Jo White 0 0 33.3 0 0 8 11 E E E AR
E MY AUBURN ANNA MAY Miss Samantha Sheppard 0 0 41.3 0 0 E E E E E
E UR ABOUT TIME HARRY Mrs Sam Flint 0 0 42.8 0 0 12 18 E E E UR
E UR BRENDONHILL MAYBE Miss Leila Royle-davies 0 0 34.5 0 0 8 8 E E E UR
Optimum XC Time - 04.36
BE80(T) - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 GLEN CARTER Miss Zoe Symes 0 0 24.5 0 0 0 0 0 2 26.50
2 SMOKIN GUN Dr Rebecca Hamilton-fletcher 0 0 27.8 0 0 0 0 0 1.6 29.40
3 TRULY BELIEVE Mrs Michelle Whatley 0 0 32.5 0 0 0 0 0 0 32.50
4 SUPER SNOOP II Miss Holly Gladders 0 0 33.5 0 0 0 0 0 0 33.50
5 RATHKEALE BAY BOY Miss Joanne Price 0 0 33.8 0 0 0 0 0 0.4 34.20
6 GLYNCEIRCH BRENIN LLIW Mrs Karen Mccoy 0 0 33.3 0 0 0 0 0 1.2 34.50
7 J. Miss Stephanie Rapley 0 0 29.5 0 0 4 0 0 2 35.50
8 HALOS AMAZING DESTINY Mrs Lisa Warner 0 0 29.8 0 0 4 1 0 2.8 37.60
9 RATHLACKEN KATE Ms Katarina Bruhn 0 0 34.8 0 0 0 0 0 3.6 38.40
10 FARRIERS FIRST DREAM Miss Phoebe Nicholls-Taylor 0 0 27.8 0 0 8 0 0 3.2 39.00
11 THE RIGHT STUFF Miss Freya Stockdale 0 0 35 0 0 0 0 0 4.8 39.80
12 DEARDS GOLD N SILVER Mrs Sarah Field 0 0 36.5 0 0 4 0 0 0 40.50
13 ARDNASCARTA BARD Miss Madeleine Robertson 0 0 29.3 0 0 4 4 0 4 41.30
14 DRUMCONG BRIAN Miss Millie Simpson 0 0 36.3 0 0 0 0 0 5.6 41.90
15 CLAREBAWN MR GOLD Mrs Avril Verhagen 0 0 42.8 0 0 0 0 0 0.8 43.60
16 SETE SERENO Miss Alice Fulton 0 0 35.3 0 0 8 1 0 0.8 45.10
18 UNMANED Miss Francesca Frost 0 0 35.5 0 0 12 0 0 3.6 51.10
19 CHASE THE BLUEMOON Ms Maya Mathews 0 0 39.3 0 0 4 0 0 14 57.30
20 VICARSTOWN VINNY Miss Alice White 0 0 37.3 0 0 0 0 20 0 57.30
21 LOUIS LAD Mrs Ruth Gardiner 0 0 32.8 0 0 8 5 0 11.6 57.40
22 DREAMERS PAGE Miss Sophie Storey 0 0 29.3 0 0 12 0 20 1.6 62.90
23 HENRY XIII Mrs STACEY STEEL 0 0 39.3 0 0 4 0 40 7.2 90.50
24 OLEVENOA I Mr Louis Raimes 0 0 41.8 0 0 12 0 80 4.4 138.20
25 CLOUGHPRIOR GERRY Mrs Lisa Jordan 0 0 36.3 0 0 4 0 80 22 142.30
26 FORCED FAMILY FUN Ms Louise Hockney 0 0 37.3 0 0 4 3 80 52.8 177.10
E R3 BLUEWHITE DIAMOND Miss Bethany Hall 0 0 36.3 0 0 E E E E E R3
E R3 OPPOSITION FRACAS Miss Eleanor Simes 0 0 34.3 0 0 8 0 E E E R3
E AR DOONREAGHAN MURPHE Miss Kizzy McCulloch 0 0 34.3 0 0 4 0 E E E AR
R WILL TO WIN II Miss Sarah Grimshaw 0 0 38.5 0 0 8 0 R R R
E R3 WHOOPI IV Miss Courteney Lawrence 0 0 34.8 0 0 E E E E E R3
E AR UNBELIEVABLE JEWEL Mrs Ania Cox 0 0 31.5 0 0 0 0 E E E AR
HC CENTURION IV Miss Ashley Helliwell 0 0 36.3 0 0 4 0 0 9.6 HC
E UR RUM GINNEY Miss Laura Europa 0 0 29.3 0 0 16 3 E E E UR
Optimum XC Time - 04.36
BE80(T) - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 SUNNYDALE DRIFTERII Miss Anna Holmes 0 0 29.5 0 0 4 0 0 0 33.50
2 BEAUTY ANDY Miss Isla Martin 0 0 34 0 0 0 0 0 0 34.00
3 VERDICT Shanice Walton 0 0 28.5 0 0 8 0 0 0 36.50
4 MALIN ROSE Miss Paris-maria Johnson 0 0 31.8 0 0 4 1 0 0 36.80
5 LISKY BROOK Miss Taryn Cole 0 0 32.8 0 0 4 0 0 0 36.80
6 TULLIBARDS ON THE BUTTON Mrs Aimee Pugh 0 0 37.8 0 0 0 0 0 0.8 38.60
7 BRIANS PRIDE Mr Duncan Finch 0 0 36.5 0 0 4 0 0 0.4 40.90
8 SILLOGUE MISTY Mrs Jennifer Garrard 0 0 39.3 0 0 0 0 0 3.6 42.90
9 FERGAL FECKITT Mrs Gemma Fronda 0 0 38.3 0 0 0 0 0 5.2 43.50
10 THE RUBICON Ms Sarah Jennings 0 0 31 0 0 8 3 0 3.6 45.60
11 VALOUR III Mrs Alison King 0 0 39 0 0 4 0 0 3.6 46.60
12 NO DRESS REHERSAL Miss Louise Jackson 0 0 35.5 0 0 0 0 20 0 55.50
13 WALTERSTOWN LAD Miss Adele Ayton 0 0 29.5 0 0 12 8 20 0.4 69.90
14 VIBRANT Mrs Jane Lee 0 0 33.3 0 0 0 0 40 16.8 90.10
E R3 COOLROCK THRILLER Miss Hannah Tweedy 0 0 33.8 0 0 0 0 E E E R3
E UR GLIDAWN DIAMOND BOUNCER Mrs Kate Parker 0 0 39.3 0 0 8 4 E E E UR
E UR KING STAR Miss Dina Fasakin 0 0 36.8 0 0 E E E E E UR
E UR PARKFIELD PETIT MOI Miss Sabrina Sambhi 0 0 39.8 0 0 E E E E E UR
HC WORLDLY WISE Miss Jessica Harrop 0 0 39 0 0 0 0 0 4.8 HC
Optimum XC Time - 04.31
BE90 - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 LOUGH DERG JOE Miss Jasmine Wilks 0 8 20 0 0 0 0 0 0.8 20.80
2 MAGICAL MARIO Miss Lauren Blake 0 7 29.3 0 0 0 0 0 0 29.30
3 CRAGREAGH HAZE Miss Lucy Moul 0 6 22.3 0 0 8 0 0 0 30.30
4 CLOVERHILL PRINCE Miss Tatjana Wooldridge 0 5 25.8 0 0 4 0 0 0.8 30.60
5 KNOCKFERNIA SKY BOG Miss Maelle Guillard 0 4 33 0 0 0 0 0 0 33.00
6 SHANNON SPIRIT Mrs Penelope Edwards 0 3 28.8 0 0 4 0 0 2 34.80
7 CESAR ROMEO Mrs Victoria Ross 0 2 27.3 0 0 8 0 0 0 35.30
9 FURZLEY ACCOLAIDE Miss Sarah Marshall 0 0 28 0 0 4 0 0 5.2 37.20
10 FURSOLO Miss Charlotte Faulkner 0 0 35.3 0 0 0 2 0 0 37.30
11 MINERVA VAN DE KOOLDRIES Miss Lucy Butcher 0 0 30 0 0 8 0 0 0 38.00
12 CINABRIO Miss Isabella Goulding 0 0 27.3 0 0 4 0 0 7.2 38.50
13 JACK PICOLLO II Miss Ekaterina Levinzon 0 0 32 0 0 8 0 0 0 40.00
14 HALVANNAS DIAMOND GIRL Miss Victoria Dawkes 0 0 35.8 0 0 4 0 0 2 41.80
15 ROCK DJ II Mr Jeremy Samuels 0 0 23.8 0 0 4 0 20 0 47.80
16 SILKEN EVE Miss Charlotte Tarrant 0 0 31.8 0 0 16 1 0 0 48.80
17 BALLYNEETY MARION Miss Helen Hickson 0 0 34.5 0 0 16 0 0 0 50.50
18 JANGO Miss Sonia Chapman 0 0 26 0 0 8 0 20 0 54.00
19 SAMAZONE Mrs Karen Duran Y Calvo 0 0 32 0 0 8 0 0 14.4 54.40
20 LOSTOCK JAZZMAN Miss Hatty Wehrle 0 0 37.3 0 0 0 0 20 3.6 60.90
21 LISCARROW SAM Miss Evie Bramham 0 0 33.8 0 0 8 0 20 0 61.80
22 LITTLE DAYTONA Mrs Ruth Gardiner 0 0 37.8 0 0 4 4 0 18.4 64.20
23 HIHILLS PASCAL Miss Laura Batten 0 0 35.5 0 0 0 0 20 12.4 67.90
24 ROXY ROCKS Miss Izzy Leuchars 0 0 40.8 0 0 8 0 20 0 68.80
25 BROOKHILL MONKSLAND Miss Madeleine Loweth 0 0 34.3 0 0 20 21 0 0 75.30
26 BLADE Miss Kirsty Mathieson 0 0 35.3 0 0 8 12 20 6.8 82.10
27 ITS MY SECRET Miss Jax Dawes 0 0 33.5 0 0 4 0 40 11.2 88.70
28 ERNIETIME NOW Ms Lisa Stock 0 0 29.5 0 0 0 1 60 4.4 94.90
29 GULIO TH Mr Paul Taylor Johns 0 0 29.8 0 0 0 0 60 32.8 122.60
30 FIREFOXX Major Sophie Gregory 0 0 37 0 0 4 0 80 15.6 136.60
E AR RAFAYA HHS Mrs Christine Smith 0 0 31 0 0 8 10 E E E AR
R IM ALL EARS Mr Ian Tasney 0 0 35 0 0 8 0 R R R
HC QUANDAS PLUTO Mr Jack Pinkney 0 0 31 0 0 8 0 0 0 HC
R SPARTA II Miss Victoria Linfield 0 0 32.5 0 0 8 0 R R R
Optimum XC Time - 04.31
BE90 - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
2 ACTION MAN Mrs Susan Buxton 0 7 30.8 0 0 0 0 0 0 30.80
3 SPIRIT OF EQUITES Miss Aloysia Daros 0 6 31.3 0 0 0 0 0 0 31.30
4 COTTAGE PIE Miss Kaci-mae Cadman 0 5 31.8 0 0 0 0 0 0 31.80
5 FREDDIE FLY Miss Laura Durkan 0 4 29 0 0 4 0 0 0 33.00
6 PENHILLS JACK OF ALL TRADES Mrs Tracy Skelly 0 3 29 0 0 4 0 0 0 33.00
7 BATTLESTOWN BREEZE Miss Frederica Finch 0 2 30.5 0 0 0 0 0 4 34.50
8 CUM LAUDE BRIGHT Z Miss Sophie Lunshof 0 2 30 0 0 4 0 0 0.8 34.80
9 PIRATES PUZZLE Miss Amy Lambert 0 0 32.3 0 0 4 0 0 0 36.30
10 PEPPERAZZI Mrs Tessa Hopcroft 0 0 32.5 0 0 4 0 0 0 36.50
11 BALTHASAR II Miss Emma Dawson 0 1 37 0 0 0 0 0 0 37.00
12 ARDKEEL LAD Miss Hannah Wanbon 0 0 30.3 0 0 8 0 0 0 38.30
13 CARWARTHEN SWEET FAERIE Mrs Kathy Emery 0 0 30.3 0 0 8 0 0 0 38.30
14 JUNGLE JACK Miss Izzy Harris 0 1 38.8 0 0 0 0 0 0.4 39.20
15 CURIOUS Miss Natasha Langton 0 0 35.3 0 0 4 0 0 0 39.30
16 SHANNONDALE DARCIE Miss Victoria Dawkes 0 0 30.5 0 0 8 0 0 0.8 39.30
17 DERENA GIFTY Mrs Susan Armitage 0 0 32.5 0 0 4 0 0 2.8 39.30
18 ORCHIDS ROSETTA Mrs Amanda Jane Garrad 0 0 29.8 0 0 4 4 0 1.6 39.40
19 HOSHI Miss Jodie Saunders 0 1 37.3 0 0 0 0 0 3.2 40.50
20 NEIGHBOURHOOD WATCH ARCHIE Captain Daniel Gregory 0 0 36.8 0 0 4 0 0 0 40.80
21 COOLMOUNTAIN DUDE Miss Rachel Holt 0 0 33.5 0 0 8 0 0 0 41.50
22 ROSEMARY KING Mr elliott short 0 1 32.3 0 0 0 0 0 9.2 41.50
23 CONMACNE MARA FYNN Mrs Sarah Lloyd 0 0 33.3 0 0 8 0 0 4.8 46.10
24 LOUIE THE THIRD Miss Abigail Erian 0 0 31.8 0 0 16 0 0 0.8 48.60
25 FIREMAN SAM V Miss Catherine Yates 0 0 36.5 0 0 4 0 0 14 54.50
26 MEENAILT KARL Miss Bethany Howard 0 0 35.3 0 0 20 0 0 2.8 58.10
27 DEVILISHLY LUCKY Mrs Bryony Basden 0 0 38 0 0 16 0 0 7.6 61.60
28 BALLYCREEN STORM Mr Justin Clubley 0 0 38.8 0 0 4 0 20 1.6 64.40
29 REBEL BEST Miss Ann James 0 0 42 0 0 4 0 20 7.6 73.60
30 KILNCOPSE STORM Miss Chloe Kennard 0 0 34.3 0 0 8 10 20 2.4 74.70
E HF ASH HILL DUN STAR Miss Emma Wanbon 0 0 33 0 0 0 0 E E E HF
HC JACKSONLYN Miss Eve Mayes 0 0 27.5 0 0 4 0 20 0 HC
E AR TISRARA BUFFET Mr Daniel May 0 0 33.5 0 0 0 0 E E E AR
Optimum XC Time - 04.31
BE90 - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 SMART COLOURS Miss Lucy Gasston 0 8 25.5 0 0 0 0 0 0 25.50
2 PEMBRIDGE VITALITY Miss Anna Stonehill 0 7 23.8 0 0 4 0 0 0 27.80
3 BILLY CRUNCH Mrs Rachel Pferdekamper 0 6 26.5 0 0 0 0 0 2 28.50
4 MAXI MINNION Miss Millie Mcgrath 0 5 24.3 0 0 0 0 0 6.4 30.70
5 GALROSS AMIGO Miss Grace Hornby 0 4 31.8 0 0 0 0 0 0 31.80
6 EASILY VIVENDIA Miss Emily Morris 0 3 32 0 0 0 0 0 0 32.00
7 BAILE NA CROISE Miss Emma Pine 0 2 29.3 0 0 4 0 0 0.8 34.10
8 IMRE VERA Miss Elise Cadman 0 2 34.3 0 0 0 0 0 0 34.30
9 PROSPECTOR CHARLIE Miss Lauren Huddy 0 1 34.3 0 0 0 0 0 0 34.30
10 ARKANSAS ROYAL LADY Mrs Alison Cooke 0 1 34.5 0 0 0 0 0 0 34.50
11 BILLY PANDA Miss Georgina Milne 0 1 34.8 0 0 0 0 0 0 34.80
12 REGGIE BOY Ms Janette Thompson 0 1 35.5 0 0 0 0 0 0 35.50
13 BILLY XIII Mrs Helen Driscoll 0 1 38 0 0 0 0 0 0 38.00
14 ASHTOWN LILLY Miss Janey Hurran 0 0 35.5 0 0 4 0 0 0 39.50
15 OLIVER OF SKY Mrs Kim Hayward 0 0 31.8 0 0 8 0 0 0 39.80
16 RMS SPRINGTIME Mr Jim Pool 0 0 38.3 0 0 4 0 0 0 42.30
17 SUBLIME TOUCHDOWN Miss Charlotte Kennedy 0 0 41.8 0 0 4 0 0 1.2 47.00
18 RUMBOLDS UNIQUE GEM Mrs Danielle Giles 0 0 27.8 0 0 0 0 20 0.8 48.60
19 GLASSHOUSE MAN Mrs Jane Stancombe 0 0 31.3 0 0 0 0 20 0 51.30
20 GRAY THRILLER Mr Anthony Binks 0 0 39.8 0 0 4 0 0 7.6 51.40
21 BATTLE BRIDGE Miss Chloe Swaffield 0 0 32.5 0 0 4 0 20 0 56.50
22 TIERMORE Miss Claire Knight 0 0 36 0 0 20 0 0 1.6 57.60
23 LACHAIN JACK Miss Bindi Vereker 0 0 34.3 0 0 4 0 20 3.6 61.90
25 CAPTAIN JUBILEE WC Miss Evangeline Edgar 0 0 40 0 0 0 0 20 10.4 70.40
26 BULLARDS G AND T Major Caroline Bullard 0 0 34.8 0 0 8 1 20 8 71.80
27 DREAMLAND C Miss Sophie Parkinson 0 0 31.3 0 0 0 0 40 4.8 76.10
28 CHURCHILL CANTONA Miss Leah Hayden 0 0 25.8 0 0 8 0 40 11.6 85.40
29 PENDAN NEVADA Miss Ellen Carter 0 0 42.3 0 0 4 0 40 4.8 91.10
E UR BELLEWS REALT Miss Francesca Rosewell 0 0 38.3 0 0 8 0 E E E UR
E R3 ACOSTA VERDE Miss Helen Murphie 0 0 31.8 0 0 E E E E E R3
HC IN XANADU Mr Holger Vieten 0 0 34.8 0 0 4 0 0 4 HC
E AR MERLINS MAGIC Mrs Sara Bennett 0 0 34.8 0 0 0 0 E E E AR
R CHILLAX IN LIMERICK Mr John Unsworth 0 0 30.8 0 0 8 0 R R R
E UR BLACKWATER BETTY BOOP Miss Cat Whalley 0 0 37.3 0 0 4 0 E E E UR
Optimum XC Time - 04.31
BE90 - Section D1
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 KIWI ZIDANE Miss Helen Millichamp 0 8 23.8 0 0 0 0 0 2 25.80
2 NICE I Miss Holly Nye 0 7 31 0 0 0 0 0 0 31.00
3 POPPINGHOLE PYEZ Miss Erin Watt 0 6 31.5 0 0 0 0 0 0 31.50
4 VIOLANTE DEL FERRO Mrs Bryony Crowther 0 5 30 0 0 4 0 0 0 34.00
5 CHURCHTOWN HOLLYBOY Mr Owen Davies 0 4 23.5 0 0 8 0 0 2.8 34.30
6 DUNKERRIN BOY Mrs Larissa Pinder 0 3 32.3 0 0 0 0 0 3.6 35.90
7 HONEY IX Miss Alice Elgar 0 0 32 0 0 4 0 0 0 36.00
8 CATHERSTON ROUNDABOUT Miss Matilda Murray 0 1 31.8 0 0 0 0 0 4.8 36.60
9 TRADE MARK III Miss Kathryn Blowers 0 0 34 0 0 4 0 0 1.2 39.20
10 CORAE DARCEY Miss Alison Smith 0 0 36.3 0 0 8 0 0 0 44.30
11 KILLAAN ROSIE Miss Tiva Kent 0 1 39 0 0 0 0 0 7.2 46.20
12 PEGGY Miss Louise Young 0 0 33.5 0 0 16 0 0 0.8 50.30
13 SOPHIE Mrs Sophie McCarter 0 0 30.3 0 0 8 0 20 2.4 60.70
14 SPRING MORNING Miss Chelsea Brown 0 0 31.5 0 0 4 0 20 16.4 71.90
15 AHW THATS NICE Miss Harriet Ford 0 0 36.8 0 0 4 0 40 8.4 89.20
16 MILLRIDGE ADONIS Mrs Michele Hurran 0 0 34.5 0 0 16 0 40 4 94.50
17 GORTFADDA PRIME TIME Miss Claire Huyton 0 0 36.5 0 0 4 0 60 17.2 117.70
E R3 SPICE 2 Miss Melissa Herridge 0 0 38.5 0 0 E E E E E R3
E AR SALUT L'ARTISTE Miss Julie Potier 0 0 41.8 0 0 0 0 E E E AR
R CASTLE CLOVER Mr Simon Stanes 0 0 38.3 0 0 0 0 R R R
HC SHANBALLY DELIGHT Miss Patricia Caldwell 0 0 34.3 0 0 4 0 0 0 HC
E AR CASPIAN VI Ms Sandra Holmes 0 0 33.8 0 0 4 9 E E E AR
E AR BRISTOL DE BREVE Mrs Kizzy Smith 0 0 25 0 0 4 0 E E E AR
E R3 BONHOFFER M2S Miss Camilla Marshall 0 0 36.5 0 0 0 0 E E E R3
Optimum XC Time - 04.31
BE90 - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 JALADOS STAR Miss Helen Millichamp 0 8 20.8 0 0 4 0 0 0 24.80
2 H Miss Fern Wilson 0 7 26.5 0 0 4 0 0 0 30.50
3 WEST FIELD REBEL Miss Isabel Raimes 0 6 35 0 0 0 0 0 0 35.00
4 MABLE WALSH Miss Rosanna Mason 0 5 31.3 0 0 4 0 0 0 35.30
5 ARCTIC MOON Mrs Sarah Charles 0 4 34.3 0 0 0 1 0 0 35.30
7 HERMOSA BELLA Miss Isabel Hooley 0 2 34.3 0 0 0 3 0 0 37.30
8 KINSKY LEO Mrs Victoria Kemmis Betty 0 2 37.8 0 0 0 0 0 0 37.80
9 MY BAY GIRL Mrs Sally-Anne Miller 0 2 35 0 0 4 0 0 0 39.00
10 RINEEN BUSTER FLING Miss Holly Doyle 0 1 37.8 0 0 0 0 0 1.2 39.00
11 RATHDRUM ROSE Mrs Tracy Bhalla 0 1 39.3 0 0 0 0 0 0 39.30
12 NICE AS PIE Mr David Myles 0 1 36.8 0 0 0 0 0 2.8 39.60
13 CAVALLO III Mrs Jodie Rea 0 0 35.5 0 0 0 3 0 1.6 40.10
14 KILDUFF ADY Miss Sofia Forino 0 0 35.3 0 0 4 0 0 1.2 40.50
15 GRANTSTOWN PRINCE Mr Jesse Poyntz-wright 0 0 31.8 0 0 8 1 0 3.2 44.00
16 ZARY Mrs Louise Parr 0 0 38 0 0 4 0 0 4 46.00
17 BROOKFIELD CARNIVAN Mr Tim Rogers 0 0 29.5 0 0 8 0 0 8.8 46.30
18 PENHILL PRICELESS Miss Eleanor Jenkins 0 0 34.8 0 0 12 0 0 0 46.80
19 EDELWEISS IV Miss Jessica Dyer 0 0 39.8 0 0 4 0 0 3.6 47.40
20 NUTELLA BALLINGOWAN Mr Guy Moore 0 0 24.3 0 0 8 0 20 0 52.30
21 STAR DAZZLER Louise Mills 0 0 32.3 0 0 4 0 20 2 58.30
22 POLLY PERKINS IV Miss Lucy Romyn 0 0 40 0 0 4 0 20 2.8 66.80
23 NAOMIE Miss Grace Taylor 0 0 41 0 0 0 0 20 8 69.00
24 DERROON HARMONY Mrs Lucy Russell-Dixon 0 0 34.5 0 0 8 0 20 7.6 70.10
25 CRINKLE CRAGS Mr Alfie Haynes 0 0 42.5 0 0 16 17 0 3.6 79.10
26 SMALL AND MIGHTY II Miss Victoria Kerr 0 0 38.3 0 0 20 0 20 2.4 80.70
27 BILLY WAFFLE Miss Poppy Barr 0 0 39.8 0 0 4 0 40 0.8 84.60
E SAND LARK Mrs Nikki Webster 0 0 32 0 0 12 6 E E E
HC FEDORIAN Miss Tilly Hastilow 0 0 36.8 0 0 8 0 0 0 HC
E CR TOUCH N GO Miss Alice Marjot 0 0 46.5 0 0 E E E E E CR
HC SHOO-BEE-DOO Mr Jack Pinkney 0 0 32 0 0 4 0 20 0 HC
HC MOCKLERSHILL BUSTER Miss Laura Dalgleish 0 0 38.3 0 0 4 0 0 4.8 HC
E AR PROSPECT HENRY Ms Hannah Riccomini 0 0 36.8 0 0 4 0 E E E AR
E R3 KNIGHT IN SHINING ARMOUR Miss Roxanne Carter 0 0 28.8 0 0 12 0 E E E R3
R WHISTLE Mr Alex Colborn 0 0 24.8 0 0 8 0 R R R
W ELISE I Mrs Flis Flanagan 0 0 35.5 0 0 24 1 W W W
E UR AQUA JETER Ms Wendy Harpur 0 0 42 0 0 4 0 E E E UR
R ROYAL STAR IV Miss Caroline Hutton 0 0 32.3 0 0 8 8 R R R
Optimum XC Time - 04.31
BE90 - Section O
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 MAESMAWR HUNSTMAN Mr Tim Rogers 0 8 21 0 0 0 0 0 1.2 22.20
2 TOUCH OF RHYTHM Miss Poppy Charles 0 7 23.3 0 0 0 0 0 0 23.30
3 GOYA LANCER Mrs Cara Clasper 0 6 20.5 0 0 0 0 0 2.8 23.30
5 INDIANA ROYALE Mrs Sarah Charles 0 4 23.8 0 0 4 0 0 0 27.80
6 EVANS DUKE Mrs Merryn Polley 0 3 24 0 0 4 0 0 0 28.00
7 GLENLO VALLEY MIRAH Miss Sofia Carvosso 0 2 29.5 0 0 0 0 0 0 29.50
8 MHS SADIE Miss Justine Scott 0 2 25 0 0 4 0 0 1.2 30.20
9 LYNAIRE DIAMOND REBEL Mrs Kass Court 0 2 31.3 0 0 0 0 0 0 31.30
10 MERLIN MIX Mrs Katy Lawrence 0 0 27.3 0 0 4 0 0 0 31.30
11 TWO TONE TED Mrs Sophie Kjessler 0 1 29 0 0 0 0 0 2.8 31.80
12 KILCOMMON BOY Miss Georgie May 0 0 26.8 0 0 0 5 0 0.4 32.20
13 NIGHTHAWK ROYAL GUARD Miss Ilona Lang 0 0 25.5 0 0 8 0 0 0 33.50
14 TC CELTIC CLOVER Miss Florence De Selliers 0 0 28 0 0 4 0 0 1.6 33.60
15 LITTLE MISS RUA Miss Betty-Jane Clarke 0 1 35.3 0 0 0 0 0 2.4 37.70
16 BACHUS Miss Victoria Dawkes 0 0 23.8 0 0 8 6 0 0 37.80
17 GOSSIP GIRL Miss Lauren Brown 0 1 38 0 0 0 0 0 0 38.00
18 HIGHBROOK UNITED Dr Alicia Langton 0 0 28.3 0 0 8 0 0 2 38.30
19 PARKMORE GUS Miss Sophie Ewen 0 0 35.5 0 0 4 0 0 0 39.50
20 BRISBANE III Miss Jasmine Hugh 0 0 34.3 0 0 4 0 0 2.4 40.70
21 CARNFFOI DANCING DIAMOND Miss Stephanie Inskip 0 0 34.5 0 0 4 6 0 0 44.50
22 ORKNEYS DIME Miss Laura Mcalister 0 0 33.5 0 0 12 0 0 0 45.50
23 SHOWGIRL VON HARY Z Miss Elizabeth Pilkington 0 0 30.3 0 0 16 0 0 0 46.30
24 HEADLEYS DYNAMITE Mr Martin Mullins 0 0 29.8 0 0 4 10 0 2.8 46.60
25 THATS MY MAN Miss Katie Shepherd 0 0 33.8 0 0 8 0 0 4.8 46.60
26 WOODLINE LADY Ms Deborah Fisher 0 0 23.8 0 0 4 0 20 2.4 50.20
27 CHARLOT Miss Laura Walker 0 0 28.5 0 0 12 11 0 0 51.50
28 CARNMORE VILLAGE Miss Faye Durman 0 0 33.8 0 0 4 0 20 0 57.80
29 LOOK BEFORE YOU LEAP Miss Sophie Anderson 0 0 32 0 0 8 0 20 0 60.00
30 MBF CATWALK Miss Miranda Staveley 0 0 34.3 0 0 8 0 20 0 62.30
31 BILLY PURPLE Miss Briony Simpson 0 0 26.8 0 0 8 27 0 1.6 63.40
32 ELLIES ZEN Miss Evie Godowski 0 0 37.5 0 0 4 0 20 6 67.50
33 SILVER STAR BOY Miss Francesca Perry 0 0 32.8 0 0 8 9 20 7.6 77.40
34 CASTLEFARM ROYALE Miss Daisy Oliver 0 0 33.3 0 0 12 0 40 18.8 104.10
W BALLYMOLLOY AMBER Miss Holly Parsons 0 0 34 0 0 W W W W W
HC NOBLE SUPERMAN Miss Elizabeth Barratt 0 0 25 0 0 0 0 0 4.4 HC
E UR JACK THE LAD XIX Miss Lily White 0 0 27.3 0 0 4 0 E E E UR
E AR GALLEY BAY Miss Laura Addison 0 0 36.8 0 0 4 0 E E E AR
HC HOOKYS WISH Mrs Samantha Seaton 0 0 25.5 0 0 8 8 20 0 HC
Optimum XC Time - 04.35
IN - Section S
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 ADELAIDE HILL Mrs Christine Bates 6 0 23.9 0 0 0 0 0 0 23.90
2 GHOST BUSTER FORTUNA HH Miss Sophie Jenman 5 0 28 0 0 0 0 0 0 28.00
3 QUANTANAMO Z Miss Sophie Jenman 4 0 28.4 0 0 0 0 0 0 28.40
4 LORDANA VH LEYSEHOF Z Miss Sophie Jenman 3 0 25.5 0 0 0 0 0 3.6 29.10
5 TOUCH HEAVEN Miss Sophie Adams 2 0 28.4 0 0 4 0 0 0 32.40
6 TULLIBARDS HES COOL Miss Alex Greatorex 0 0 31.4 0 0 8 0 0 2 41.40
7 CONTORY Ms Judith Findley 0 0 35.7 0 0 0 4 0 6 45.70
8 BABY DAVID Miss Jessica Ayre 0 0 41.8 0 0 4 0 0 0 45.80
9 KYTANO Miss Alderney Street 0 0 35.5 0 0 0 10 0 2.4 47.90
10 MATTIE III Mr Ken Spencer 0 0 29.3 0 0 0 0 20 8.4 57.70
11 FIDELIO II Miss Maddy Jackson 0 0 35 0 0 8 6 0 11.6 60.60
12 CONZALEZ M Mr Luke Thompson 0 0 32.7 0 0 0 0 20 18 70.70
13 IMPERIAL PLAN Mr Benjamin Leahy 0 0 33.2 0 0 8 0 20 12.8 74.00
14 MJM SOLOMON Mr Howard Newitt 0 0 32.5 0 0 8 0 60 32.4 132.90
E AR MOORELANDS CROSSWORD Miss Rowan Collins 0 0 32.5 0 0 8 7 E E E AR
R DOONAVEERAGH APRIL Miss Claudia Thornett 0 0 33.9 0 0 16 14 R R R
W DONERAILE Miss Sophie Jenman 0 0 30.7 0 0 W W W W W
W MGH SMARTY Miss Eleanor Hope 0 0 30.9 0 0 4 0 W W W
R COOLEY KING COBRA Miss Chloe Livesey 0 0 31.4 0 0 R R R R R
W TRIUMVIRATE Miss Jo May 0 0 30.2 0 0 W W W W W
Optimum XC Time - 04.35
N - Section P
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 LYJADOR Miss Laura Collett 6 0 30 0 0 0 0 0 0 30.00
2 SUMMER STARDUST Miss Gemma Tattersall 5 0 30.3 0 0 0 0 0 0 30.30
3 FOR REAL Miss Sophie Jenman 4 0 31.3 0 0 0 0 0 0.4 31.70
4 COOLEY STORMWATER Mrs Elisabeth Halliday-sharp 3 0 31.8 0 0 0 0 0 0 31.80
5 SEVEN OF DIAMONDS Mr Jack Pinkney 2 0 33 0 0 0 0 0 0 33.00
6 BALLYCREEN QUEENS ORBIT Miss Ailsa Wates 1 0 34.3 0 0 0 0 0 0.4 34.70
7 BILLY EASTENDER Mrs Helen Witchell 1 0 32 0 0 0 0 0 5.6 37.60
8 TIGER ATTACK Miss Aimee Stunt 1 0 30.8 0 0 4 0 0 3.2 38.00
9 CARNAVAL TWIST Mr Alec Miles 1 0 35 0 0 0 0 0 4 39.00
10 CREME DE LA CREME Z Miss Laura Geary 0 0 33.3 0 0 4 0 0 2.4 39.70
11 GROVINE CLASS ACT Mr Howard Newitt 1 0 32 0 0 0 0 0 8 40.00
12 UBRANCO UK Mr Alfie Jack Sturley 0 0 35.8 0 0 4 0 0 1.6 41.40
13 TOTAL DE LUX Miss Caroline Harris 0 0 36 0 0 4 0 0 2.4 42.40
14 DIDI NIGHTLIGHT Miss Georgia Hockenhull 0 0 37.5 0 0 4 0 0 1.2 42.70
15 TRIPLE DREAM Mrs Natalie Gaibani 1 0 34.3 0 0 0 0 0 8.8 43.10
16 TYBALT JX Mr Charles Foot 0 0 40.3 0 0 4 0 0 0 44.30
17 YOU TWO BILL Miss Ella Flanagan 1 0 36.5 0 0 0 0 0 8 44.50
18 ARKETA Miss Laria Collister 0 0 32 0 0 4 0 0 9.2 45.20
19 ITTIGEN W Miss Helen Bates 0 0 33.3 0 0 4 0 0 10.8 48.10
20 NEWTON BELIZE Mr Tim Rogers 0 0 29 0 0 4 0 0 19.6 52.60
21 CLONFADS SANTA ANA Miss Danielle Frost 0 0 35.8 0 0 0 0 20 2.4 58.20
22 TWINKLE Miss Harriet Upton 0 0 32.8 0 0 0 0 20 14.4 67.20
23 THUNDERING PRODIGY Mr Alfie Haynes 0 0 40.5 0 0 16 11 0 2.4 69.90
24 A QUIDAM ECHO Mr Alex Colborn 0 0 33.5 0 0 0 0 20 20.8 74.30
25 CAROUSEL ROMANCE Miss Sarina Stokes 0 0 34.8 0 0 8 0 20 18 80.80
26 AGAINST THE GRAIN Mr Martin Mullins 0 0 38.5 0 0 16 8 40 24 126.50
27 GRAVEUR Miss Holly Woodhead 0 0 31.8 0 0 0 0 60 40.4 132.20
E R3 COMMANDING BOB Miss Summer Jones 0 0 35.3 0 0 4 18 E E E R3
E R3 MY DIAMOND MAC Ms Rebecca Faulconbridge 0 0 32.8 0 0 4 0 E E E R3
W BENICIA B Miss Holly Woodhead 0 0 31.5 0 0 0 0 W W W
R LITTLE ELVIS Miss Harriet Moules 0 0 35.8 0 0 8 0 R R R
W COOLROCK COOLEY Mr Tim Rogers 0 0 33.3 0 0 0 0 W W W
Optimum XC Time - 04.35
N - Section Q
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 MOONLIGHT CHARMER Miss Laura Collett 6 0 27.3 0 0 0 0 0 0 27.30
2 MCS MAVERICK Mrs Helen Witchell 5 0 29.8 0 0 0 0 0 0 29.80
3 PENGRAFEN Miss Holly Woodhead 4 0 31 0 0 0 0 0 0 31.00
4 THIS IS IT Mr Alex Colborn 3 0 33 0 0 0 0 0 0 33.00
5 GOLD STRIKE BLUE Miss Darcy Zander 2 0 31.8 0 0 0 0 0 1.6 33.40
6 MYSPIRES PERFECT RESOLUTION Miss Jessica Copsey 1 0 29.3 0 0 4 0 0 1.6 34.90
7 RLE CHLOE Miss Lisa Pilbeam 1 0 34.5 0 0 0 0 0 2.8 37.30
8 LEYWARD PROPOSAL Mr Freddie Gover 1 0 37.8 0 0 0 0 0 0 37.80
9 LACHAIN CRUX Mr Dannie Morgan 0 0 32.8 0 0 4 0 0 4.8 41.60
10 CENTERPOINT Miss Caroline Harris 0 0 34 0 0 4 0 0 4.8 42.80
11 TODBURN TELL TALE Miss Anna Jackson 0 0 32.5 0 0 4 0 0 6.8 43.30
12 CON RICO Mr Ben Leathers 1 0 38.5 0 0 0 0 0 6 44.50
13 MERENGO V T DAUWHOF Miss Shari Butchart 0 0 33.3 0 0 8 0 0 4 45.30
14 MILLRIDGE Z TWO Miss Zoe Archer 1 0 38 0 0 0 0 0 10.4 48.40
15 ARLEQUIN DU MAINE Miss Alex Kennedy 0 0 37 0 0 4 0 0 13.2 54.20
16 WHEELAVIM Mrs Samantha Ward 0 0 38.3 0 0 8 9 0 0 55.30
17 GRANGE ASH SPARROW Miss Jaymee Savill 0 0 31.5 0 0 12 0 0 16.4 59.90
18 BILLY HENNESSY Mr Jack Pinkney 0 0 31.5 0 0 0 0 20 8.4 59.90
19 OWN AGENDA Mr Tim Rogers 0 0 35.8 0 0 0 0 20 16.4 72.20
20 KING OF JAZZ CDS Mr Andrew Day 0 0 46 0 0 12 3 20 0.8 81.80
21 WOODCROFT DOROTEA Mr Warren Lamperd 0 0 36.5 0 0 16 0 60 25.6 138.10
22 HH MOONWALK Miss Laura Schroter 0 0 32.8 0 0 8 3 60 46.4 150.20
R ROBIN LONGSTRIDE Miss Hannah Horton 0 0 35 0 0 8 0 R R R
W HARLASSIMO Miss Holly Woodhead 0 0 25.5 0 0 0 0 W W W
E R3 NIGHTSHADE II Miss Laura Geary 0 0 29 0 0 20 10 E E E R3
W MONBEG ON POINT Mr Tim Rogers 0 0 35.3 0 0 4 10 W W W
E AR LADY CAVENDISH Miss Alix Palmer 0 0 38.8 0 0 4 0 E E E AR
E R3 NEPTUNE DES IFS Mr Alexander Peternell 0 0 40 0 0 4 0 E E E R3
E AR CAIRNVIEW MOMENTUM Miss Alex Peters 0 0 41.3 0 0 4 8 E E E AR
R SHANNONDALE OSO Miss Sophie Hyde 0 0 32 0 0 0 0 R R R
E R3 CADIZ Miss Ella Flanagan 0 0 44.8 0 0 12 8 E E E R3
Optimum XC Time - 04.35
ON - Section R
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 CORRIEVIEW BRYNN Miss Tori Mcalister 6 0 31.8 0 0 0 0 0 0.8 32.60
2 GLENDUN Miss Victoria Voller 5 0 32.8 0 0 0 0 0 0 32.80
3 DHI DU ROUET Mr Tom O'bryan 4 0 35 0 0 0 0 0 0 35.00
4 TODAYS SPECIAL Mr David Sheerin 3 0 30.5 0 0 4 0 0 3.2 37.70
5 SARRO BRIDGE Miss Jessica Wilcox 2 0 39 0 0 0 0 0 0 39.00
6 DARCO IV Miss Victoria Leabeater 1 0 31.8 0 0 4 0 0 4.8 40.60
7 OSLO Miss Daisy Dollar 1 0 32.5 0 0 0 0 0 10 42.50
8 TOBLERONE NZPH Mr Christian Landolt 1 0 31 0 0 0 0 0 14.8 45.80
9 COOL DUDE Ms Becky Lloyd 0 0 36.5 0 0 4 0 0 5.6 46.10
10 SOBER UP Miss Laura Collett 0 0 34 0 0 4 0 0 10 48.00
11 IN THE DARCO Miss Serena Kullich 0 0 33.3 0 0 4 13 0 3.6 53.90
12 GARRYBRITT COOLE PARK Miss Lucy Wisher 0 0 34.5 0 0 0 0 20 1.2 55.70
13 THE AFRICAN QUEEN Ms Fiona Dallyn 0 0 33.3 0 0 8 0 0 17.2 58.50
14 SPORTSFIELD BOUNCE BACK Miss Rosie Mcdermott 0 0 37 0 0 0 0 20 1.6 58.60
15 THOMAS WOMBAT Miss Meg Matthews 0 0 36 0 0 4 5 0 20.8 65.80
16 HEADSNOOK MISCHIEF Miss Yasmin Olsson-sanderson 0 0 33.8 0 0 0 0 20 19.2 73.00
17 LEONARDO DE LUX Miss Charlotte Kennedy 0 0 34 0 0 4 0 20 20 78.00
18 HANSON Miss Lauren Mclusky 0 0 34.8 0 0 4 0 20 22.4 81.20
19 CIRCUS RINGMASTER Miss Livi Hosking 0 0 36.3 0 0 4 0 60 33.2 133.50
E AR ZALINERO Miss Mary Ashby 0 0 38 0 0 16 0 E E E AR
E UR CAFRE FIRST MELODY Miss Serena Kullich 0 0 37.3 0 0 8 0 E E E UR
E AR BEE POSITIVE Ms Devon Street 0 0 36.5 0 0 0 0 E E E AR
E AR POPSTAR III Miss Lisa Pilbeam 0 0 34 0 0 0 0 E E E AR
E R3 ZOPPAH KARLA Mr Joe Lethbridge 0 0 37 0 0 4 0 E E E R3
R DAISY XIV Mr Justin Clubley 0 0 37.3 0 0 0 0 R R R
E R3 FERNHILL G Miss Chuffy Clarke 0 0 29.3 0 0 0 0 E E E R3
R FUSILIER Miss Eleanor McFarlane 0 0 32.5 0 0 0 0 R R R
E UR MATRIX W Miss Charlotte Hilton 0 0 35.8 0 0 E E E E E UR
E R3 REGAL LILLY Miss Lucy Gasston 0 0 39 0 0 0 0 E E E R3
E R3 ULTIMATT Miss Lizzie Scholefield 0 0 33.5 0 0 12 0 E E E R3
Optimum XC Time - 05.38
PON - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 BOOKHAMLODGE PENNYLANE Miss Ibble Watson 6 0 31.5 0 0 0 0 0 0 31.50
2 MASTER MACKY Miss Freya Partridge 5 0 31 0 0 4 0 0 0 35.00
3 TYNAN MIST Miss Amelia Ludiman 4 0 35 0 0 4 0 0 0 39.00
4 MIDNIGHT DANCER II Mr Finn Healy 0 0 34.3 0 0 4 0 0 0.8 39.10
5 MR BLUESKIES Miss Daisy Amin 0 0 35.3 0 0 4 0 0 0 39.30
6 KNOCKMULLEN FLYER Miss Jaymee Savill 1 0 33.3 0 0 0 0 0 6.8 40.10
7 BARAMONA LASS Miss Xanthe De Wesselow 0 0 31.5 0 0 8 0 0 1.2 40.70
8 SF DETROIT Miss Daisy Bathe 0 0 29 0 0 4 0 20 8.8 61.80
9 FOXTOWN CUFFLYNX Miss Iona Sclater 0 0 37.5 0 0 4 0 20 2.4 63.90
10 LEAGAUN WILD BOY Miss Gini Hope 0 0 38 0 0 8 0 20 9.2 75.20
11 GOLDEN CHANCE REMARK Miss Xanthe De Wesselow 0 0 32.8 0 0 4 0 40 18.4 95.20
W ALFIE XI Miss Daisy Bathe 0 0 28.8 0 0 4 15 W W W
R STARFLOWER Miss Ria Scott 0 0 31.3 0 0 0 0 R R R
- Section
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 GEMINI VII Mr Christopher Baker 0 8 29 0 0 0 0 0 0 29.00
3 ETE ROSE Miss Lauren Dallison 0 12 31.5 0 0 0 0 0 2.8 34.30
4 RSH COLAGIO Miss Ailsa Wates 0 5 23.5 0 0 0 0 0 3.6 27.10
6 JESMOND JASMINE Mr Hugh Train 0 3 28.8 0 0 4 0 0 3.2 36.00
8 LADY WEST Miss Matilda Parker 0 2 34.3 0 0 0 0 0 2.8 37.10
9 GLEN I Miss Jessica Long 0 0 34 0 0 8 0 0 4.4 46.40
12 GEORGE XVI Miss Natalie Anscombe 0 0 29.8 0 0 8 1 0 8.8 47.60
13 FIFTY FIFTY Miss Sophie Benton 0 0 36.8 0 0 8 0 0 0 44.80
16 GARCIA II Mr Johnny Hornby 0 0 27.5 0 0 4 1 0 4.8 37.30
17 BLAZING DESERT JASMINE Miss Alex Martin 0 0 37 0 0 0 0 0 9.2 46.20
18 APRILLOVE TM Miss Sian Smith 0 0 36.3 0 0 12 2 0 4.4 54.70
19 FLAIR II Mr Tim Rogers 0 0 27 0 0 0 0 20 4.8 51.80
20 JOSEPHINE Mr Benjamin Leahy 0 0 32.3 0 0 8 0 0 0.8 41.10
22 HORACE THE HORSE Miss Penny Ibbott 0 0 38.8 0 0 16 0 0 0 54.80
24 KANDY KING Miss Ailsa Wates 0 0 27.3 0 0 8 0 20 0 55.30
24 IMPERIAL TANGLE Mrs Deborah Burrell 0 0 37 0 0 4 0 20 5.2 66.20
29 JACK Miss Holly Woodhead 0 0 33 0 0 16 0 40 27.6 116.60
31 CAESAR OF CARLOW Miss Roberta Cameron-Rossiter 0 0 37.3 0 0 4 0 40 19.2 100.50
31 COOLEY KIR ROYALE Miss Serena Kullich 0 0 33.8 0 0 12 0 40 48.4 134.20
31 REHY REVELATION Miss Eleanor Hope 0 0 36.8 0 0 4 0 0 45.6 86.40
34 BAY NORTH Mrs Gilly Reid 0 0 30 0 0 12 0 60 69.6 171.60
R TERTRE ROUGE Miss Niamh Warburton 0 0 27 0 0 R R R R R
HC RAINSTOWN FROST Miss Gabriella Bolt 0 0 33.5 0 0 0 0 0 0 HC

Key

Column Headings

Pts
points
FP
foundation points
D
dressage penalties
DEM
dressage error marks
DEC
dressage errors of course
SJ
show jumping penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
cross country jumping penalities
XCT
cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
over-graded
NS
no-show
E
eliminated
W
withdrawn
D
disqualified
R
retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
compulsory retirement
F1
failed at first trot up
F2
failed at second trot up
UR
rider unseated
HF
horse fall
FF
horse fall that broke a frangible fence
TH
trapped horse
R3
three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded