Results
Event name: STRATFORD HILLS Date: Jun 19-20 2021 Location: Stratford Hills, Colchester, Stratford St Mary, Essex, United Kingdom
Optimum XC Time - 05.35
BE100 - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 OFS RUFFIAN Miss Josephine Gleeson 0 16 25.5 0 0 0.00 2.00 27.50
2 BELLA EMMY Miss Harriet Ford 0 14 22 4 0 0.00 2.80 28.80
3 LEGALLY GREY Mrs Caroline Powell 0 12 27.5 0 0 0.00 4.40 31.90
4 RHUBAN PRINCE Miss Lucy Hinde 0 10 28 0 0 0.00 6.00 34.00
5 UP TILL MIDNIGHT Mrs. Laura Jayne Meadows 0 8 29.3 4 0 0.00 1.60 34.90
6 SHADOWLANDS SHANNON Miss Rhiannon Hutchings 0 6 33.5 0 0 0.00 1.60 35.10
7 STORM IN DECEMBER Miss Claire Fielding 0 4 29 4 0 0.00 2.80 35.80
8 LA PERLE ZOETENDAELE Miss Lorna Riley 0 4 36.3 0 0 0.00 0.00 36.30
9 CHEVALIAN LADY IN RED Miss Katie Patrick 0 4 37.8 0 0 0.00 0.00 37.80
10 COLWILLS SILVER HILL Miss Jasmine Wilks 0 0 27.5 8 0 0.00 2.40 37.90
11 QADIRA VD KIEVITSORIESN Mr Andrew James 0 2 39.3 0 0 0.00 0.00 39.30
12 WHITESANDS ELLIE Miss Alicia Wilkinson 0 0 35.5 4 0 0.00 0.40 39.90
13 OMARD LENNEY Mrs Emily Bradshaw 0 0 37.5 4 0 0.00 0.40 41.90
14 CURRENT TREND( 806404) Mr Jonathan Allinson 0 0 36.5 4 0 0.00 1.60 42.10
15 COCO BEAN II Mrs Ellen Attrill 0 2 43.3 0 0 0.00 0.00 43.30
16 SHAMROCKS BOY Miss Summer Dann 0 0 29.8 4 0 0.00 10.80 44.60
17 BALLYLEE HURRICANE Miss Phoebe Buckley 0 0 36.8 8 0 0.00 0.00 44.80
18 WIX SPRING REALM Miss Francesa Aitchison 0 0 33 12 0 0.00 4.00 49.00
19 PRIMITIVE NIGHT Miss Stacey L Shimmons 0 0 26.3 4 0 20.00 0.00 50.30
20 BROOKFIELD WILLIAM Mrs. Piggy March 0 2 38 0 0 0.00 12.40 50.40
21 APPOLLO Miss Alice Rose Maplethorpe 0 0 37.8 12 4 0.00 2.40 56.20
22 PLEASURE MAIL Mrs Kizzy Smith 0 0 36.5 0 1 20.00 0.00 57.50
23 CHICHA II Mrs. Nicole Cruse 0 0 26.8 12 0 20.00 2.80 61.60
24 JAKES TALE Mr Adam Trew 0 0 28.8 8 0 20.00 8.40 65.20
25 ICARLOS Miss Emily Meredith 0 0 31.8 4 0 20.00 10.80 66.60
26 MONEYLAGAN GOLD Miss Emily Clover 0 0 40.5 8 0 20.00 0.00 68.50
27 THE GEEK Miss Cher Ludlow 0 0 36 8 0 40.00 14.80 98.80
28 LARAGHLEE Miss Lucy Robinson 0 0 34.5 12 7 40.00 16.00 109.50
W LANDOR DE LAUBRY Z Miss Jane Kennedy 0 0 W W
E E DIAMONDIK Miss Lorna Young 0 0 36 0 0 E 1.6 E E
R MARNUMS ROUGH DIAMOND Mrs Karla Parsons 0 0 40.5 4 0 R 0 R
E R3 RI COOPER Miss Francesca Davis 0 0 37.8 E 0 E R3
W JIMMY CHOO Miss Alice Casburn 0 0 40.3 0 0 W 0 W
R JEWELS ROX VD VLUCHTDIJK Miss Millie White 0 0 40.3 4 0 R 0 R
W LISSAVORRA DOC Miss Franki Jarvis 0 0 W W
E UR RE DEFINED Miss Rosie Mcintosh 0 0 37.5 20 4 E 0 E UR
R JOOLZ Mrs. Nicole Mills 0 0 26.3 0 5 R 0 R
Optimum XC Time - 05.35
BE100 - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 EASY VZ Miss Ruth Hole 0 16 24 0 0 0.00 0.00 24.00
2 KOPI LUWAK Mrs. Nicole Mills 0 14 27.3 0 0 0.00 0.00 27.30
3 VIENNA ASK Miss Lorna Riley 0 12 27.8 0 0 0.00 0.00 27.80
4 CORIDALE ZIGGY Mrs. Piggy March 0 10 28 0 0 0.00 0.40 28.40
5 CHILLI KING Miss Gemma Tattersall 0 8 26.8 0 0 0.00 3.20 30.00
6 BENNINGTON Mrs. Eleanor Towler 0 6 25.3 4 1 0.00 0.00 30.30
7 RIVER HOUSE LASS Miss Kira Richer 0 4 29.8 0 0 0.00 0.80 30.60
8 AUBANE SHEILA Miss Diana Grant 0 4 30.5 0 1 0.00 0.00 31.50
9 LISARAGH ON A WHIM Mrs Jo Williams 0 4 32.5 0 0 0.00 0.00 32.50
10 BLOSSOM BLUE BELLE Miss Stacey L Shimmons 0 0 28.5 4 0 0.00 0.00 32.50
11 COS ME WILL Mrs Rosie Hull 0 2 29.5 0 0 0.00 4.40 33.90
12 COTTON CANDY Mrs Victoria Taylor 0 0 30.5 4 0 0.00 0.00 34.50
13 BALLYSHEADY WINDY DAY Mrs Aly Dower 0 0 31.5 4 0 0.00 0.00 35.50
14 KIOWAS ACES HIGH Miss Imogen Simper - Lewis 0 0 31.5 4 0 0.00 0.00 35.50
15 UP FOR A PARTY Miss Emily Blew 0 0 32.8 4 0 0.00 0.40 37.20
16 BARBERSFORT GRACIOUS GIRL Mr Andrew James 0 0 34 4 0 0.00 0.00 38.00
17 JTH LOVE Mrs Jane Buchan 0 0 30.5 0 2 0.00 6.40 38.90
18 CLASS ROMANCE Miss Eleanor Hope 0 2 39 0 0 0.00 3.20 42.20
19 BALLYGRIFFIN BUDDY Miss Sophie Reason 0 0 27.5 12 0 0.00 2.80 42.30
20 KILLALOE QUALITY LAD Mr Anthony Clark 0 2 34.3 0 0 0.00 8.80 43.10
21 STORM BLUE CURTIS Miss Phoebe Buckley 0 0 36.8 0 3 0.00 3.60 43.40
22 KEC LILY MAY Miss Emily Clover 0 0 35.3 4 3 0.00 1.20 43.50
23 ZIP CODE Z Mrs Liz Brown 0 0 29.5 8 0 0.00 7.20 44.70
24 NETTIS Mrs Charlotte Mitchell 0 0 36 8 0 0.00 4.80 48.80
25 LADY JANE EYRE Miss Eliza Saunders 0 0 32.5 8 0 0.00 9.20 49.70
26 DELTA STAR C E Miss Amba Jones 0 0 32.3 4 0 20.00 1.20 57.50
27 SEL LIVEWIRE Miss Stacey L Shimmons 0 0 31.8 0 0 20.00 11.60 63.40
28 ELUSIVE LION Miss Georgina Kidner 0 0 34.3 8 30 0.00 4.00 76.30
29 KILDRENAGH ROCKET Miss Courtney Escudier 0 0 38.8 8 18 20.00 2.80 87.60
30 ODDSPOT VITAL ELEMENT Miss Clemie Dale 0 0 34.5 8 0 40.00 11.60 94.10
W WILLBROOK SUNNY GUY Mr Laurence Hunt 0 0 W W
E AR THE WIGSTER Miss Rhea Macleod 0 0 28.8 12 3 E 0 E AR
E R3 UGANO DU CHATELET Miss Victoria Engledow 0 0 44.3 0 4 E 0 E R3
E UR MONBEG ECLIPSE Miss Alicia Wilkinson 0 0 31 E 0 E UR
E HF LITTLETONS DEFINATE VICTORY Miss Sally Munt 0 0 36 E 0 E HF
E R3 BALLINOECASTLE Q Miss Katherine Illingworth 0 0 31 0 5 E 0 E R3
E UR KUWAIT SILVER Miss Melissa Joannides 0 0 27 0 0 E 0 E UR
Optimum XC Time - 05.35
BE100Open - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 FENOMEEN L Mrs Caroline Day 0 16 19.5 0 0 0.00 0.80 20.30
2 TEMPLEPATRICK COOLEY Mr Mark Davidson 0 14 26 0 0 0.00 2.00 28.00
3 SHANNA DUN AN OIR STAR LITE Miss Diana Grant 0 12 28.5 0 0 0.00 0.80 29.30
4 CUFFESGRANGE CRAVEN CAREL Miss Annabel Cuthbert 0 10 41.3 0 0 0.00 0.00 41.30
5 SHEARWATER BILLY Miss Danielle Watt 0 8 34.3 0 0 0.00 7.60 41.90
6 FINDON UNFAZED Miss Isobel Pile 0 6 36.3 12 0 0.00 0.00 48.30
7 BALLADEER KAHTANYA Mr Freddie Gover 0 0 40.3 4 2 0.00 2.00 48.30
8 MAJOR DEEGAN Mrs Sally Plummer-jones 0 0 39.3 8 0 0.00 1.60 48.90
9 I AM WHO I AM Miss Nicole Gwynne 0 0 29.8 4 0 20.00 0.00 53.80
10 MOSSTOWN TOBY Miss Emma d'Angibau 0 2 43.3 0 0 0.00 10.80 54.10
11 FAIRWOOD MAX Miss Kelly Salisbury 0 0 43 0 0 20.00 0.00 63.00
12 STOCKADE Miss Claire Fielding 0 0 31.8 4 6 20.00 1.20 63.00
13 FOXFIELDS CHANTEUSE Mrs Tamara Laver 0 0 35 12 37 0.00 2.40 86.40
14 FREAD NEEDLE Mr. Philip Adkins 0 0 33.3 4 1 40.00 22.80 101.10
E E ISLE MOOR Ms Fiona Kinghorn 0 0 42.3 4 0 E 10 E E
N HERO HARVEY R Miss Louise Clark 0 0 N N
R CUFFESGRANGE ROYAL EXCHANGE Miss Katie Hale 0 0 33.5 R 0 R
E UR LUNA ECLIPSE Miss Cordelia Barlow 0 0 37.3 E 0 E UR
N STRIPE TROUBADOR Mr. Philip Adkins 0 0 36.3 0 0 N 0 N
E UR COOL QUIDESCO Mrs Kelly Guillambert 0 0 32 E 0 E UR
R CRISPY Miss Antonia Chennells 0 0 39.3 4 0 R 0 R
W SOCS CAVALIER Miss Daisy Pitt 0 0 W W
E R3 ROMANCIER II Miss Katherine Illingworth 0 0 25 0 0 E 0 E R3
R NORTH ASTOR ROSSCO Mrs Joanne Brett 0 0 32.5 0 0 R 0 R
Optimum XC Time - 05.35
BE100Ou18 - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 LISCANNOR TULIRA Miss Charlotte Cooke 0 16 27.8 0 0 0.00 0.00 27.80
2 CUFFESGRANGE LITTLE RIC Miss Annabel Finston 0 14 28.3 0 0 0.00 1.20 29.50
3 COOLEY RAMIRO Miss Grace Donnor 0 12 31.5 0 0 0.00 0.00 31.50
4 HERITAGE ATTICA Miss Lucy Rigler 0 10 31.8 0 0 0.00 0.00 31.80
5 JEWEL Miss Ruby Dean 0 8 32.5 0 0 0.00 0.00 32.50
6 RAEDIANT RUBI Miss Tabitha Witte 0 6 33.3 0 0 0.00 0.80 34.10
7 LOOKOUT LOLLYPOP Miss Annabel Finston 0 4 26.5 8 0 0.00 0.00 34.50
8 CARRA BLACK KNIGHT Mr Joseph Barber 0 2 33.3 0 0 0.00 2.40 35.70
9 FOXTOWN CUFFLYNX Miss Alicia Sclater 0 0 31.5 0 1 0.00 3.20 35.70
10 MIDNIGHT DANCER II Miss Charlotte Cooke 0 2 26.5 0 0 0.00 9.20 35.70
11 ALVESCOT WINDRUSH Miss Sophie Runnacles 0 0 32.5 4 0 0.00 0.00 36.50
12 TULLIBARDS CLOVER Miss Ada Marson 0 0 28.8 8 0 0.00 0.00 36.80
13 JAMES Mr Ollie Hadaway 0 2 37.5 0 0 0.00 0.00 37.50
14 RIOT FUN Mr George Telfer 0 2 37.8 0 0 0.00 2.00 39.80
15 ROCK ANTHEM Miss Ivy Fisher 0 0 26 0 0 20.00 2.40 48.40
16 CAMILLO WE Miss Ella Howard 0 0 26.3 4 0 20.00 0.00 50.30
17 CASSINO VALEROYALE Miss Kitty Marlow 0 0 32.8 0 0 20.00 1.20 54.00
18 MY LITTLE MARY Mr George Telfer 0 0 35.8 0 0 20.00 1.20 57.00
19 FORTH MOUNTAIN Miss Meg Adams 0 0 31.8 4 20 0.00 4.40 60.20
20 DOLLY VII Miss Millie Smith 0 0 40.3 0 0 20.00 8.00 68.30
21 DREAM OF GLORY Ms Rebe Harrison 0 0 32.8 0 0 20.00 17.60 70.40
22 JESSICA Miss Lily Beckley 0 0 35.5 0 0 20.00 15.20 70.70
23 KASAGRANDE VR Miss Gemma Watts 0 0 33 0 4 40.00 2.40 79.40
E R3 MISERDEN RAVELLO Miss Sally Hancock 0 0 29.5 E 0 E R3
W JUST PADDINGTON Miss Ada Marson 0 0 34.5 24 30 W 0 W
W MAJOR SENSATION Miss Leonie Thornhill 0 0 W W
W NGONG HILLS Miss Lara Sclater 0 0 34.8 W 0 W
W PUT THE KETTLE ON Miss Poppy Mcdonald 0 0 W W
W CASTLELAWN GOLD Miss Izzy Falle 0 0 37 W 0 W
E R3 MONROE LAD Miss Eve Marson 0 0 34.8 E 0 E R3
Optimum XC Time - 04.25
BE80(T) - Section P
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 TOBERPATRICK BONO Miss Charlotte cotton 0 0 20 0 0 0.00 0.00 20.00
2 DOE DARA Miss Jessica Sheehan 0 0 26 0 0 0.00 0.00 26.00
3 KINGSLEYPARK PANTHER Miss Clare Drury 0 0 26.5 4 0 0.00 0.00 30.50
4 INTERSTAT Miss Nancy North 0 0 29.8 0 0 0.00 5.60 35.40
5 MAGHERA LIAM Miss Beth Hobden 0 0 35.5 0 0 0.00 0.00 35.50
6 CASTLECOOTE MOJO Miss Sophie Bell 0 0 31.8 4 0 0.00 0.00 35.80
7 DUNELLA II Miss Sam Browne 0 0 37.3 0 0 0.00 0.00 37.30
8 RACING EAGLE Miss Tilly Davies 0 0 34.3 4 0 0.00 1.60 39.90
9 LOUGHRIES LOOK NOW Mrs Toni Watts 0 0 34.5 0 0 0.00 5.60 40.10
10 MY SWEET LORD Mrs Penny Herring 0 0 39 0 0 0.00 2.00 41.00
11 BRIDGEFOOT BETTY Mrs Marie-Claire Sterling 0 0 34.8 0 0 0.00 6.40 41.20
12 COOL KANGAROO Ms Helen Ward 0 0 32.5 8 0 0.00 2.00 42.50
13 WILLOW LAD Miss isla Appleby 0 0 42.8 0 0 0.00 1.20 44.00
14 PRESTO DV Miss Sarah Watkins 0 0 38 0 0 0.00 6.40 44.40
15 THE BOY OF CHURCHQUARTER Mrs Adelle Jennings 0 0 34.8 0 0 0.00 10.40 45.20
16 CROSSDRUM FLYER Mrs Valery Paley 0 0 33.5 0 0 0.00 14.40 47.90
17 DROMAKEENAN DRAGON Mrs Fiona Woodford 0 0 36 4 0 0.00 16.00 56.00
18 LOSEBY'S CHANDRACOON Mrs Adele Cutler 0 0 37.8 4 0 0.00 16.80 58.60
19 MY WAY OR NO WAY Mrs Susan Patrick 0 0 42.5 4 0 0.00 14.40 60.90
20 A TOUCH OF FROST V Miss Faith De'Ath 0 0 38 0 0 20.00 3.20 61.20
21 RIVENWOOD HECTOR Miss Robyn Turner 0 0 51.8 8 0 0.00 13.60 73.40
22 CABBYL DHOO Mrs Louise Allen 0 0 35.8 4 20 0.00 28.00 87.80
23 LORDSHIPS ALROY Miss Islay MacLaren 0 0 46.8 16 0 20.00 11.20 94.00
24 KILCOLTRIM MOANA Miss Sydnie Kelly 0 0 32.3 20 21 20.00 3.20 96.50
25 TAMIRA PARADISO Mrs Lucy Brockway-smith 0 0 44.3 0 0 40.00 14.40 98.70
26 SPARKIE Miss Rachel Chatfield 0 0 34.5 8 11 20.00 29.20 102.70
E R3 LANDSLOW PEARLY QUEEN Miss Amelia Grantham 0 0 23.5 E 0 E R3
W BONAFIDE ALLUSION Miss Kelly-anne Cole 0 0 W W
E AR ADAMANTINE DIAMOND FIRE Mrs Joanna Bottomley 0 0 32.8 8 9 E 0 E AR
R BALLINAHOWN JOHNNY Miss Gracie Tyte 0 0 38.5 0 0 R 0 R
Optimum XC Time - 04.25
BE80(T) - Section Q
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 BEACH LADY Miss Beth Hobden 0 0 32.3 0 0 0.00 0.00 32.30
2 HORIZON'S BETTY Miss Hannah Luesley 0 0 26.8 0 0 0.00 6.40 33.20
3 MASTER DONNELLAN Mrs Rosie Hull 0 0 34.8 0 0 0.00 0.00 34.80
4 NEWTOWN OAK Miss Georgie Roadnight 0 0 32.8 0 0 0.00 2.80 35.60
5 CLENAGH HIGH SOCIETY Miss Zara Head 0 0 36.8 0 0 0.00 0.00 36.80
6 PUZZLES DELIGHT II Mrs Sally Hayes 0 0 43 0 0 0.00 0.00 43.00
7 KRAFTY VIVENDI Mrs Joanna Rumbelow 0 0 36.5 0 0 0.00 6.80 43.30
8 RUSSBOROUGH Mrs Claire Harris 0 0 33.8 0 0 0.00 11.20 45.00
9 RATHMORRISSEY ZIG ZAG Mrs Karina True 0 0 38.5 0 0 0.00 8.40 46.90
10 ÓR NA BHFEADÓG Dr Sally Price 0 0 42.5 0 0 0.00 5.20 47.70
11 THE COBFATHER Mrs Sarah Field 0 0 36.8 8 2 0.00 2.40 49.20
12 ROYAL GOLD Mrs Helen Kemp 0 0 35.5 4 10 0.00 0.00 49.50
13 MAYERTORNE POPADOODLEDOO Miss Helen Hickson 0 0 39 4 0 0.00 6.80 49.80
14 GEMS DIXIE Miss Hannah Milne 0 0 33.5 0 0 0.00 17.20 50.70
15 MONMORE VAR Mrs Louise Goodwin 0 0 35.3 0 0 0.00 20.00 55.30
16 BRYNCERDIN CHARLIE'S BOY Miss Kessia Hale 0 0 40.5 4 9 0.00 14.40 67.90
17 BANNVIEW SNAPDRAGON Miss Vicki Mann 0 0 32.8 12 20 60.00 36.80 161.60
E R3 SILVER LEADER Miss Sophie Hilliard 0 0 30 16 0 E 0 E R3
E UR PENNYFARTHING ARCHIE Miss Holly Bashman 0 0 30 0 0 E 0 E UR
E AR MILK AND HONEY Mrs Eleanor Bone 0 0 29.3 4 6 E 0 E AR
R NUBA Miss Melanie Long 0 0 32.3 0 0 R 0 R
W HAVANNA Mrs Amy Brownlee 0 0 W W
E AR DYLASAU CARO Miss Danielle Ferguson 0 0 38.5 4 0 E 48 E AR
E AR FOLKLORE Mrs Rebecca Baker 0 0 40.5 0 0 E 25.2 E AR
W HAZELBERG’S KYANIET Ms Selina Westcott 0 0 51.8 W 0 W
W GAVIN 10 Mr Toby Bancroft 0 0 W W
E UR CONNLA STOIRM Miss Alex Keinzley 0 0 41.5 16 0 E 0 E UR
Optimum XC Time - 04.25
BE80(T) - Section R
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 IBANTOS Mrs Susanna Lye 0 0 29.3 0 0 0.00 0.80 30.10
2 NEBELWERFER Mrs Julie Boss 0 0 31.3 0 0 0.00 0.00 31.30
3 SKYFALL RAINMAKER Holly Beckley 0 0 29.3 0 0 0.00 2.00 31.30
4 CEIDE HUMPHRY Miss Helen Hickson 0 0 32 0 0 0.00 0.00 32.00
5 VANCOUVERITE Mrs Emily Simpson 0 0 31.3 0 0 0.00 1.20 32.50
6 ESME KATE Miss Cariad Miles-taylor 0 0 30.3 4 0 0.00 0.00 34.30
7 PROSPECT LAD Miss Francesa Aitchison 0 0 32.5 0 0 0.00 3.60 36.10
8 BLUEBELL SILVER LADY Miss Patience Leslie 0 0 36.8 0 0 0.00 4.00 40.80
9 MII CHAMPAGNE BRUT Miss Phoebe Dickens 0 0 31.3 4 4 0.00 4.80 44.10
10 ETON Miss Lois Landon 0 0 33 0 0 0.00 11.60 44.60
11 DREAMER DE REVE Miss Sydney Gallagher 0 0 46.3 0 0 0.00 0.00 46.30
12 NICO II Miss Lily Waterer 0 0 29 0 0 0.00 22.00 51.00
13 LADY ZODIAC Miss Catherine Mills 0 0 29.8 0 0 20.00 1.60 51.40
14 ONLY A WHISPER Mrs Joanne McTaggart 0 0 45.3 4 0 0.00 2.80 52.10
15 KANAE LEGACY Mrs Michelle Wilson 0 0 31.5 0 0 20.00 0.80 52.30
16 TUDOR SUNNY BILL Miss Bonnie Parker 0 0 31 4 0 0.00 18.00 53.00
17 SASSY Mrs Caroline Jiggens 0 0 42 4 3 0.00 4.80 53.80
18 FEED THE GOAT Miss Kathryn Davies 0 0 30.5 8 13 0.00 16.00 67.50
19 HAUT BAGES Dr Megan Hardman 0 0 30.3 8 0 40.00 0.00 78.30
20 KNIGHT IN SHINING ARMOUR Miss Roxanne Carter 0 0 27 0 0 40.00 13.20 80.20
W CRIMSON PIRATE Miss Eileen Shadford 0 0 W W
W KILTORMER JOEY Miss Tilly Davies 0 0 42.3 W 0 W
E UR BECKS GREEN FOXTROT Mrs. Nicole Cruse 0 0 29 0 0 E 0 E UR
E AR CARNSDALE COINCIDENCE Miss Sophie Holliday 0 0 28.5 0 0 E 0 E AR
R CWMTYSSWG BANDIT Miss April Waterlow 0 0 35.3 0 0 R 0 R
E AR ANNE V.D. ROWI-HOEVE Ms Julie Everett 0 0 32.5 4 13 E 0 E AR
W JESMOND NOIR Miss Izzy Openshaw 0 0 W W
Optimum XC Time - 05.32
BE90 - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 DARC LEGEND Mrs Joanne Watts 0 8 26.3 0 0 0.00 0.00 26.30
2 TOM OF DIAMONDS Miss Sophie Runnacles 0 7 27.5 0 0 0.00 0.00 27.50
3 MY GLENEVEN Mrs Anita Lenton 0 6 26 0 0 0.00 2.40 28.40
4 CAPE CRUISER Mrs Emily Bradshaw 0 5 30.3 0 0 0.00 0.00 30.30
5 SIR CHARLIE BOI Miss Eloise Clare 0 4 24.5 4 5 0.00 0.00 33.50
6 WILLOW WESZERO Mr Thomas Gower 0 3 34 0 0 0.00 0.00 34.00
7 TJ MEKEISHA Miss Elaine Cochrane 0 1 34.3 0 0 0.00 0.00 34.30
8 MARECROFT MASTER FRANK Miss Hannah Jones 0 0 21.3 12 0 0.00 2.40 35.70
9 IMPERIO C Mrs Stefanie Brewington 0 1 36.8 0 0 0.00 0.00 36.80
10 BALLINGLEN BRAND ON REBEL Mrs Susannah Skeggs 0 0 28.3 4 0 0.00 6.00 38.30
11 BOKETTO Mrs Lisa Clarke-Spence 0 0 31.5 4 3 0.00 0.00 38.50
12 CSF CLOSE SHAVE Miss Carolyn Speight 0 1 36.8 0 0 0.00 4.40 41.20
13 BILLY QUICK Miss Rochelle Lee 0 1 39 0 0 0.00 2.40 41.40
14 FROSTED STEEL Miss Simone Money 0 0 31 8 0 0.00 3.60 42.60
15 DRISHOGE LOTTO Miss Aoife Rew 0 1 42.5 0 0 0.00 1.20 43.70
16 COOKIES STAR Miss Abigail Kerridge 0 0 36.8 8 0 0.00 0.00 44.80
17 HIDDEN FOLLY Miss Emily Gallian 0 0 45 4 0 0.00 0.00 49.00
18 TOTTY FAY Mr Paul Mitchell 0 0 32 4 0 0.00 24.40 60.40
19 SOPHISTICATED HEIR Miss Vicky Watts 0 0 36.3 12 0 20.00 2.00 70.30
20 FOXY LAD Miss Madeleine Stubbs 0 0 43.3 0 0 40.00 6.40 89.70
21 HEATHERMORE LUX LIKE GEORGE Miss Emma Philpot 0 0 22 0 0 60.00 40.40 122.40
E UR MBF CAPPAQUIN Mrs Jacqueline Lawson 0 0 32.8 4 2 E 0 E UR
E AR DIVERSITY DAYBREAK Miss Isabella Parr 0 0 28.8 8 0 E 0 E AR
E HF KILCANNON LEGEND Miss Polly West 0 0 45 4 0 E 0 E HF
E UR AXEL V Mrs Catherine Davies 0 0 42.3 8 6 E 0 E UR
E UR KNOCKDOELODGE MINNIE Miss Mollie Harris 0 0 18.5 0 0 E 0 E UR
Optimum XC Time - 05.32
BE90 - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 TOCES BRIGHT FELLOW Mrs Caroline Day 0 8 29.3 0 0 0.00 0.00 29.30
2 FORTUNATE SON Miss Charlotte Cutler 0 7 31 0 0 0.00 0.00 31.00
3 CHINA DREAM Mrs Lisa Clarke-Spence 0 6 32 0 0 0.00 0.00 32.00
4 OREO POLKA AMOURETTA Miss Hettie Meadows 0 5 32.3 0 0 0.00 0.00 32.30
5 BENJIE BUMBLEBEE Miss Sophie Bell 0 4 33.3 0 0 0.00 0.00 33.30
6 CHILHAM TEMPLE BAR Mrs Joanne Watts 0 3 33.5 0 0 0.00 0.00 33.50
7 WOVERLINO Mrs Claire Cherry 0 1 32.8 0 0 0.00 1.20 34.00
8 CRUNCHIE III Miss Gemma Cotton 0 1 35 0 0 0.00 0.00 35.00
9 CARNSDALE FOXTROT Miss Deanne Burgin 0 1 32.3 0 0 0.00 2.80 35.10
10 KIREI MILL Miss Claire Fielding 0 1 37 0 0 0.00 0.40 37.40
11 CHANDELIER II Miss Millie Plumb 0 0 30 8 0 0.00 1.20 39.20
12 AMAZING GRACE Miss Holly Bateman 0 0 37 4 0 0.00 4.40 45.40
13 MORRIGAN EIRA MAI Miss Isabella Coone 0 0 36.5 4 1 0.00 4.40 45.90
14 NATIVE BOB Mr Paul Marshall 0 0 42 4 0 0.00 1.20 47.20
15 BELLA XIV Miss Rebecca Oates 0 1 44.8 0 0 0.00 3.20 48.00
16 CARLTON COCHISE Miss Suzanne Stokes 0 0 37 4 0 0.00 8.00 49.00
17 DIVINE SPEAR Miss Julie Horton 0 0 29.5 0 0 20.00 4.00 53.50
18 MERCURY DRUMINURE Miss Hannah Jeff 0 0 33.5 4 0 20.00 3.60 61.10
19 LOWERYBANE LEON Mrs Hannah Galley 0 0 33.3 4 0 40.00 26.40 103.70
E UR MBF SPECIAL BOND Mr Peter Felton 0 0 34.3 4 6 E 0 E UR
N LEESTONE INDOCTAIRE Mr Benoit Herinckx 0 0 N N
E R3 TIMES UP Miss Hannah Deal 0 0 34.5 8 0 E 0 E R3
E R3 DAY TRIPPER Mr Paul Frost 0 0 35.3 E 0 E R3
E AR KILLEA ALANNAH Miss Kira Dolman 0 0 37.5 0 0 E 0 E AR
W ORIONS ARTFUL DODGER Miss Lilly Waites 0 0 W W
Optimum XC Time - 05.32
BE90 - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 TOPWOOD MERLIN Miss Julie Horton 0 8 33.8 0 0 0.00 0.40 34.20
2 MOUNT CONERO Mrs Hetty Keyes 0 7 36 0 0 0.00 0.00 36.00
3 CORNSAY AURORA Miss Georgina Bray 0 6 31.8 0 0 0.00 4.40 36.20
4 JAGUAR BELLE Miss Stacey L Shimmons 0 5 36.3 0 0 0.00 0.40 36.70
5 DE SMOOTH DE NIRO Mrs Victoria Gallantree 0 4 32.8 4 0 0.00 0.00 36.80
6 TRINITY LORD ANGUS Mrs Ellie Savory 0 3 33 4 0 0.00 0.00 37.00
7 HAZELHURST BASIL Miss Vicky Hansen 0 1 35.5 0 0 0.00 1.60 37.10
8 WUNDA C Mrs Natalie Rampling 0 1 33.3 0 0 0.00 5.20 38.50
9 GOLDEM BOY IV Miss Emily Aves 0 0 35 4 0 0.00 0.00 39.00
10 MOUNT CORBITT TRIGGER Mrs Clare Bell 0 0 31.8 4 0 0.00 4.00 39.80
11 EARNSHAWS COUNTRY ECLIPSE Miss Patricia Goodwin 0 0 35.3 4 0 0.00 1.60 40.90
12 UNNAMED (809078) Miss Simone Money 0 0 34.5 4 0 0.00 3.20 41.70
13 AFS VENUS Miss Leia Barnett 0 0 34 0 0 20.00 0.00 54.00
14 EDGEDALE BLUE LADY Miss Katie Lavin 0 0 31.5 0 0 20.00 4.40 55.90
15 HAMPTON FINEST Miss Amber Lincoln 0 0 34 4 0 20.00 4.00 62.00
16 SPIRIT OF SPRING Miss Rachael Attwood 0 0 35.3 16 30 20.00 3.60 104.90
W CHIEF OF COMMAND Mrs Jo Williams 0 0 W W
R THE HOLLY BEARS THE CROWN Miss Hannah Naylor Stewart 0 0 33.3 8 4 R 0 R
E UR ROO TOWER Miss Jessica Hadaway 0 0 28 E 0 E UR
W SARATOGAS SUNSHINE Ms Sam Bennett 0 0 W W
R FINE TUNE Miss Katie Long 0 0 34.5 4 0 R 0 R
E UR HAZELBERG’S HOPE Miss Emily Patricia Martin 0 0 40 0 0 E 0 E UR
W FENJAY SUMMER SOLSTICE Miss Claire Wood 0 0 35.5 8 0 W 0 W
E UR BALLYMACKEY LASS Miss Annabel Davies 0 0 38 12 17 E 0 E UR
Optimum XC Time - 05.32
BE90Open - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 KINGSLANE Miss Mary Edmundson 0 8 25.8 0 0 0.00 0.00 25.80
2 SIMPLY TANGO Miss Gemma Whiffen 0 7 30.3 0 0 0.00 2.40 32.70
3 CLONFIN CALL TO ARMS Miss Indie Vaughan-jones 0 6 33.8 0 0 0.00 0.00 33.80
4 FOREVER UNIQUE Mr. Nathan Robins 0 5 34.8 0 0 0.00 0.00 34.80
5 PERONI B.S. Mr Anthony Clark 0 1 32.3 0 0 0.00 4.00 36.30
6 THEY ALL LAUGHED Mr Simon Grieve 0 1 36.8 0 0 0.00 0.80 37.60
7 MRS NIGHTFIRE Miss Mary Edmundson 0 1 37.8 0 0 0.00 1.60 39.40
8 DANCING ROYALE Miss Katy-mai Guiney 0 1 39.3 0 0 0.00 4.00 43.30
9 LITTLE LORD FAUNTLEROY Mr Anthony Clark 0 1 38.3 0 0 0.00 6.00 44.30
10 FIRST DATE II Miss Roxanne Carter 0 0 30 4 0 0.00 11.20 45.20
11 TOUCH OF LUXURY Mr Ben Gower 0 0 30.8 0 0 20.00 0.00 50.80
12 MOCKLERSHILL MAN Miss Sophie Philpot 0 0 33.3 0 0 20.00 1.20 54.50
13 SHANNONSIDE DAMO Mr Anthony Clark 0 0 42.3 0 0 20.00 0.00 62.30
R LETS GO Miss Lisa Maynard 0 0 30 0 0 R 0 R
R COOLEY MASTER CRAFT Miss Lily Tappin 0 0 32.8 0 0 R 0 R
R COOL CHOICE Miss Indie Vaughan-jones 0 0 37.3 0 0 R 0 R
E R3 SSH TOM BOY Ms Kate Ewart 0 0 35 0 0 E 0 E R3
R JUBILEE PARTY Miss Lisa Maynard 0 0 35 R 0 R
Optimum XC Time - 05.32
BE90Ou18 - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 CYNHEIDREFAWR CEIDRYCH Miss Georgie Hadaway 0 8 24.8 4 0 0.00 0.00 28.80
2 PRINCE OF DONARD Miss Sophie Philpot 0 7 31.8 0 0 0.00 0.40 32.20
3 GLENN Miss Lillianne Fenn 0 6 36 0 0 0.00 0.40 36.40
4 FOUND IN KILTORMER Miss Cassidy Sargent 0 5 32.5 4 0 0.00 0.00 36.50
5 SURPRISE SURPRISE Miss Lucinda Fletcher 0 4 25.8 0 11 0.00 0.00 36.80
6 ERRIGAL HILL BOY Miss Tianna Patterson 0 1 37.3 0 0 0.00 0.00 37.30
7 GOLLY GOSH Miss Charlotte Uden 0 0 34 4 0 0.00 0.00 38.00
8 WILFUL DIAMOND Miss Ruby Morris 0 1 36.8 0 0 0.00 1.20 38.00
9 PORRIDGE TOWN Miss Anna Wootton 0 0 33.8 4 0 0.00 0.40 38.20
10 EDITH Miss Hebe Willis 0 0 31.5 4 1 0.00 3.60 40.10
11 JAMESSON II Miss Scarlet Barwell 0 1 36.5 0 0 0.00 4.40 40.90
12 KING ARTHUR VI Miss Tilly Steel 0 1 39 0 0 0.00 2.00 41.00
13 VIOLETTA II Miss Olivia Fox-Pitt 0 0 40.8 4 0 0.00 2.00 46.80
14 FOURFIELDS ARCTIC CRUISE Miss Charlotte Uden 0 0 33.3 8 0 0.00 5.60 46.90
15 STRIKING GOLD Mr charlie evans 0 0 31.8 0 0 20.00 0.00 51.80
16 KILMORE SCRIBBLE Miss Katie Adams 0 0 39.5 0 0 20.00 0.00 59.50
17 LOTTI M Mr Masahiro Yonemaru 0 0 33 0 0 20.00 7.60 60.60
R SILVER VIKING Miss Zoe Newman 0 0 35 4 0 R 0 R
E R3 MORJOY LADY DARNA Miss Ellie Hastings 0 0 31.8 E 0 E R3
W CIRCUS RINGMASTER Miss Evie Wise 0 0 W W
W SEAPATRICK DARK CRUISE Miss Tabitha Case 0 0 W W
Optimum XC Time - 05.32
BE90Ou18 - Section O
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 COMSPLAN ZEUS Miss Katie Rolph 0 8 30.5 0 0 0.00 0.00 30.50
2 KILDROMIN CHAMP Miss Zara Barber 0 7 32.5 0 0 0.00 0.00 32.50
3 CLEVEDON TEZMAYNIA Miss Harriet Barron 0 6 33.8 0 0 0.00 0.00 33.80
4 BLACKSTOWN SPOT ON Miss Helene Kontofrios 0 5 36.3 0 0 0.00 0.00 36.30
5 KILCONIERIN DJ Miss Molly Nichols 0 1 36.3 0 0 0.00 0.00 36.30
6 TINNERATH JOHN Miss Annie Barwell 0 1 38.3 0 0 0.00 0.00 38.30
7 DIPTFORD STAR DUST Miss Layla Glenn 0 1 39.8 0 0 0.00 0.00 39.80
8 SEA KING II Miss Freya De'Ath 0 1 36.5 0 0 0.00 3.60 40.10
9 BLACK EYE PEA Miss Isabella Evers 0 1 35.5 0 0 0.00 6.00 41.50
10 EMERALD ROSE TEMPEST Miss Cassi Cortes 0 0 31.8 4 0 0.00 6.80 42.60
11 WELCOME MR GREY Miss Kacey Tuck 0 0 33.8 4 0 0.00 5.20 43.00
12 CLOUD NINE II Miss Ruby Leonard 0 0 33.5 4 0 0.00 6.40 43.90
13 KODA DAKOTA Miss Grace Whiteford 0 0 38.8 4 0 0.00 2.00 44.80
14 RAISE A DIAMOND Miss Martha Sparrow 0 0 21.8 0 0 20.00 7.20 49.00
15 EMS FRITZ Miss Isobelle Cotton 0 0 31.8 0 0 20.00 0.00 51.80
16 STX ESTA Miss Evie Slater 0 0 36.8 0 0 20.00 6.40 63.20
E R3 RALUNA Miss Hollie-Mae Corpe 0 0 41.8 E 0 E R3
E E GLENBROOK FINAL Mr Charlie Turner 0 0 37.8 0 0 E 20.4 E E
E UR ARCTIC SNOWCAT Mr Oscar Governo 0 0 29 4 0 E 0 E UR
Optimum XC Time - 05.01
IN - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 INCOGNITO Miss Alicia Wilkinson 6 0 31.8 0 0 0.00 0.00 31.80
2 SWELL TOUCHDUN Mr Anthony Clark 5 0 33 0 0 0.00 0.00 33.00
3 BASKIN WICKED GAME Mr Anthony Clark 4 0 33 0 0 0.00 0.00 33.00
4 ENJOY Miss Phoebe Buckley 3 0 32.5 0 0 0.00 1.20 33.70
5 BGS TWIN PEAKS Miss Phoebe Buckley 1 0 33.6 0 0 0.00 1.20 34.80
6 WILLOW BDA Miss Kelly Aldous 1 0 33.2 0 0 0.00 2.40 35.60
7 KILCANDRA CAPITOL Miss Susie Berry 0 0 31.8 4 0 0.00 0.00 35.80
8 STREGA JX Mrs Anna Cheney 1 0 36.6 0 0 0.00 0.00 36.60
9 ABACUS Miss Maya Nicholson 0 0 29.6 8 0 0.00 0.00 37.60
10 HAZLETON QUALITY Miss Sophie Pedlar 0 0 36.1 8 1 0.00 0.00 45.10
11 CLIFFORD II Miss Eliza Stoddart 0 0 31.8 12 0 0.00 1.60 45.40
12 CARPE DIEM IV Miss Ella Dettori 1 0 43.6 0 0 0.00 2.40 46.00
13 WELLFIELDS LINCOLN Miss Susie Berry 0 0 35.7 8 0 0.00 2.40 46.10
14 SIMPLY SIMON II Mrs Etti Dale 0 0 29.3 0 0 20.00 4.00 53.30
15 CANDY Mrs Caroline Day 0 0 35.9 4 1 20.00 16.40 77.30
E E VIP IV Miss Lorna Riley 0 0 E E E
W LAVILL LAD Miss Jo Thorogood 0 0 W W
E AR ROWESTOWN MONKEY Miss Claire Mealing 0 0 35.7 0 0 E 0 E AR
R ECLIPSE SB Mr Laurence Hunt 0 0 37.3 0 0 R 0 R
Optimum XC Time - 05.01
N - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 WINTHARGOS Miss Molly Faulkner 6 0 22.8 0 0 0.00 0.00 22.80
2 HEALYS KING ARKANSAS Mr Angus Marsh 5 0 30.3 0 0 0.00 0.40 30.70
3 BERLIOZ DU COIN Mrs Kizzy Smith 4 0 31 0 0 0.00 1.20 32.20
4 ISINGTON ILLUSION Miss Harriet Ford 3 0 32.8 0 0 0.00 0.00 32.80
5 CATCH ME IF YOU CAN Mr Jack Tebbutt 2 0 32.8 0 0 0.00 0.00 32.80
6 RINGWOOD GOLD DUST Miss Scarlett Thomas 1 0 28.3 0 0 0.00 5.20 33.50
7 PRIMITIVE ORIGIN Mrs. Nicole Mills 1 0 32.3 0 0 0.00 4.80 37.10
8 MASTER LEO Miss Jasmine Wilks 1 0 30.8 4 4 0.00 0.00 38.80
9 DHI ZIDALSO Miss Isobel Botfield 0 0 36 0 2 0.00 0.80 38.80
10 DOUBLE ACT IV Mrs Sacha Hourigan 0 0 38.8 4 0 0.00 0.00 42.80
11 ISINGTON RED FAERIE Miss Phoebe Prideaux 0 0 28.5 8 6 0.00 0.40 42.90
12 ANDERIDA ASKADORA Mrs Anna Hanson 0 0 34.3 8 0 0.00 4.00 46.30
13 ZILVEREN ICOON BDA Miss Kelly Aldous 1 0 36.8 0 0 0.00 11.20 48.00
14 ITHAKA W Miss Rhiannon Trenton 0 0 39.3 8 0 0.00 2.00 49.30
15 WATERVALLEY ANNAS GIRL Mrs. Sarah Ingleby 0 0 35.5 4 2 0.00 14.40 55.90
16 KILCANNON DUDE Miss Alice Casburn 0 0 31.8 0 0 20.00 5.20 57.00
17 MERVS LUCKY CLOVER Mrs Holly Berry 0 0 34.3 0 0 20.00 4.80 59.10
18 SILKEN DAWN Miss Charlotte Young 0 0 39.8 0 0 20.00 0.00 59.80
19 WINDSOR Miss Nicole Gwynne 0 0 38.3 0 0 20.00 10.80 69.10
20 FAVORIT VON ROCHERATH Mrs Hayley Cooper 0 0 38 4 0 20.00 17.20 79.20
21 BUCKBEAK Miss Katie Berriman Davies 1 0 33.8 0 0 0.00 50.40 84.20
22 COOLEY FIREBALL Miss Susie Berry 0 0 32.5 0 0 60.00 13.20 105.70
E UR JASON KING Mr Andrew James 0 0 32.3 0 0 E 0 E UR
E E MERLIN BAY II Miss Emily Clover 0 0 40.8 0 0 E 0 E E
W LAMBORGHINI Mr Adam Trew 0 0 32.5 4 0 W 0 W
E AR JAIMY Miss Naomi Lawrence 0 0 33.3 8 0 E 0 E AR
E R3 YOUNG GUNS Miss Rose Kimberley 0 0 34.5 4 0 E 0 E R3
W FONZY Mr Crispin Sampson-Bancroft 0 0 W W
E E SHOVERN HOUDINI Miss Rhea Macleod 0 0 32.8 24 0 E 0 E E
R GULIO TH Mr Paul Taylor Johns 0 0 33.5 16 28 R 0 R
R RAMONDA Miss Eliza Stoddart 0 0 33.8 4 0 R 0 R
E UR COUNTRY TIGER LILLY Miss Eleanor Masters 0 0 40 E 0 E UR
Optimum XC Time - 05.01
N - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 CHILLI ROCKS Miss Gemma Tattersall 6 0 30.3 0 0 0.00 0.00 30.30
2 WOTSTHECATCH Ms Becky Lloyd 5 0 32.3 0 0 0.00 0.00 32.30
3 JESMOND RENARD Miss Susie Berry 4 0 34 0 0 0.00 0.00 34.00
4 TOUT CHOCOLAT Miss Lily Bradstock 3 0 30.5 4 0 0.00 0.00 34.50
5 CHANTILLY AMATULLAH Miss Ella Dalton 2 0 32.5 4 0 0.00 0.00 36.50
6 FLEETWATER CAPRICCIO Mr Matthew Selby 1 0 32 4 1 0.00 0.00 37.00
7 SIDNEY MOON Miss Tanya Viol 1 0 37.5 0 0 0.00 0.80 38.30
8 SAUNDERSCOURT AMBASSADOR Mr Adam Trew 1 0 33.8 4 0 0.00 2.80 40.60
9 FERDY III Miss Carrie Eve 0 0 28.8 0 2 0.00 10.80 41.60
10 CHIPPETTE Ms Amelia Bambra 1 0 38.5 0 0 0.00 3.20 41.70
11 DEEP JOY Mr James Smith 1 0 35.5 0 0 0.00 7.20 42.70
12 BALLINAGUILKEY FORTUNUS Mr Anthony Clark 1 0 41.3 0 0 0.00 2.80 44.10
13 OVERIS CAVALIER Miss Mary Edmundson 0 0 31.8 8 0 0.00 4.40 44.20
14 LADY DARCEY Miss Jasmine Wilks 0 0 36.3 4 4 0.00 0.80 45.10
15 BARON LADY Z Miss Amba Jones 1 0 42.3 0 0 0.00 4.00 46.30
16 DONOGUE STEEL CLOVER Miss Jaide Hartridge 0 0 35.3 4 1 0.00 6.40 46.70
17 STILLBROOK DONIE Miss Katie Patrick 0 0 38.5 4 0 0.00 5.60 48.10
18 STRADE BIANCHE Mr Brook Staples 0 0 37.3 8 0 0.00 4.00 49.30
19 ALBERTAS PRIDE Mrs Victoria Bax 0 0 37.3 12 0 0.00 12.00 61.30
20 SIMBA V Mrs Sally Witts 0 0 32.3 4 0 20.00 6.80 63.10
21 ALL OVER AT MIDNIGHT Miss Indie Vaughan-jones 0 0 28.3 4 0 20.00 15.20 67.50
22 NARRAMORE OLIVER Miss Hettie Meadows 0 0 33.8 4 1 20.00 14.00 72.80
23 BRIGHT BRAMBLE Miss Ella Dettori 0 0 42.5 4 0 20.00 24.40 90.90
24 HORSEHEATHDIAMONDNIGHTMARE Mrs. Laura Jayne Meadows 0 0 43 0 0 40.00 18.00 101.00
R MACGREGOR Mrs Caroline Gouriet 0 0 42.3 R 0 R
R MAID OF HONOUR Miss Jo Chipperfield 0 0 39.3 4 2 R 0 R
E E TWICE AS NICE IV Mrs Sacha Hourigan 0 0 37.3 8 0 E 4.8 E E
R MADISON PARK Mr Andrew James 0 0 36.5 4 0 R 0 R
E AR SHINGLETONS CUTHBERT Miss Georgina Webster 0 0 33.5 4 0 E 0 E AR
R POTTERS GRENADIER Mrs Kizzy Smith 0 0 39 4 0 R 0 R
W WATCHFULL EYE Mrs Jade Hyatt 0 0 W W
R THE CAPTAIN Mr Toby Bancroft 0 0 R R
E AR DIAMOND JUBILEE III II Mrs Grace Gerry 0 0 32.3 0 0 E 0 E AR
Optimum XC Time - 05.01
NRF - Section I1
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 BANK C IV Mr Ricky Hilton 6 0 25.2 4 0 0.00 3.60 32.80
2 TEMPLAR JUNO Miss Katie Preston 5 0 29.1 4 0 0.00 0.00 33.10
3 JUBILEE CRUISE Miss Emily Blew 4 0 33.6 4 0 0.00 1.60 39.20
4 LORE OF THE RIVER Miss Sophie Gadd 0 0 36.4 8 0 0.00 2.40 46.80
5 GORTIN HOUSE Miss Susie Berry 0 0 31.8 4 0 20.00 16.80 72.60
Optimum XC Time - 05.01
ON - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 CUROLEA MIKA Miss Anna Czylok 6 0 26.3 0 0 0.00 0.00 26.30
2 DJAKOTA EB Miss Gemma Tattersall 5 0 28.5 0 0 0.00 0.00 28.50
3 TRESAISON HALLMARK Miss Tessa Halsall 4 0 29 0 0 0.00 0.00 29.00
4 OUR OLD FELLA Mrs. Piggy March 3 0 32 0 0 0.00 0.00 32.00
5 PROMETHEUS II Miss Melissa Joannides 0 0 29.8 4 0 0.00 0.00 33.80
6 WILLY BE DUN Mrs Sacha Hourigan 1 0 33 0 0 0.00 3.20 36.20
7 BORNEO BRAMLEY Mrs Janice Macleod 1 0 35.5 0 0 0.00 1.60 37.10
8 FERNHILL SILK ROAD Mr Matt Earith 0 0 33 4 0 0.00 2.80 39.80
9 FABOS Miss Sophie Dutton 1 0 38.3 0 0 0.00 1.60 39.90
10 JAZZ QUARTET Mr Andrew James 0 0 28.8 8 0 0.00 3.60 40.40
11 COOLEY LANCER Mrs. Piggy March 1 0 30 0 0 0.00 18.00 48.00
E UR THE GOSSIP Mrs Kate Beier 0 0 31.3 0 4 E 0 E UR
R THE LITTLE FRENCHMAN Miss Alice Goring 0 0 32.8 R 0 R
E UR COOLEY Q Miss Cordelia Barlow 0 0 43.5 E 0 E UR
W SEDUCER Mr Ryck Turner 0 0 W W
W MAKING WAVES Mr Ryck Turner 0 0 W W
N AUTOGRAF Miss Eliza Stoddart 0 0 30 8 0 N 0 N
Optimum XC Time - 05.01
ONu18 - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 INDIAN WIZARD Miss Olivia Henson 6 0 29.5 0 0 0.00 0.80 30.30
2 LANDINE Mr Archie Humfrey 5 0 30.8 0 0 0.00 0.00 30.80
3 MONBEG MAXIMUS Miss Tara Murphy 4 0 28.8 0 0 0.00 2.00 30.80
4 ANOTHER ISLAND Mr Henry Minter 3 0 28.8 4 0 0.00 0.00 32.80
5 HEAVEN U VAN HET JUXSCHOT Miss Florrie Grigg-pettitt 2 0 28 4 0 0.00 4.40 36.40
6 STAR SMOKEY Miss Molly Turcan 1 0 34.5 0 0 0.00 2.00 36.50
7 EARLY SPRING Miss Eloise Van Praagh 1 0 28.8 8 0 0.00 0.00 36.80
8 WOODCROFT DESTINY Miss Ellie Crabtree 1 0 27.8 0 0 0.00 9.20 37.00
9 DONT ENVY Miss Poppy Proietti 0 0 34 4 0 0.00 0.00 38.00
10 MR TODD VII Miss Emily Dunning 0 0 35 4 0 0.00 0.00 39.00
11 AFON Miss Charlotte Ward 1 0 33.8 0 0 0.00 6.00 39.80
12 GRIANAGH QE DEMPSEY Miss Sophie Pettitt 0 0 39.5 4 0 0.00 0.00 43.50
13 SUN SEEKER II Miss Anna Price 1 0 37.5 0 0 0.00 6.40 43.90
14 EMMAS JOY Mr George Hull 1 0 33.5 0 0 0.00 11.20 44.70
15 ALOMAR DS Miss Ruby Vaughan-jones 0 0 37.8 4 0 0.00 4.00 45.80
16 RATHNAGEERA CASINO ROYAL Mr Robbie Bell 0 0 31.5 8 0 0.00 10.00 49.50
17 NOWS THE TIME Miss Daisy Bathe 0 0 27.8 0 0 20.00 4.80 52.60
18 GREENFORT MARBRIDGE Miss Alice Watt 0 0 27.8 0 0 20.00 6.80 54.60
19 MAJOR DIAMOND FLIGHT Miss Maggie Tyrrell 0 0 28.3 4 3 20.00 4.40 59.70
20 HEXMALEYS HAYDAY Mr Oliver Kidner 0 0 37.8 0 0 20.00 4.40 62.20
21 CRUISE LIGHTLY Miss Cecily Hopkins 0 0 37 0 0 20.00 8.40 65.40
22 ITALY Miss Francesca Housden 0 0 35.8 4 7 20.00 15.60 82.40
23 MENLO AMY Miss Izzy Wright 0 0 35.3 4 0 40.00 26.00 105.30
R GREAT GATSBY S Miss Allegra Martin 0 0 30.3 8 0 R 0 R
E AR RCA ROMEO Miss Lucy Shrimpton 0 0 27 8 8 E 0 E AR
W IANAMORKA Miss Hattie Lloyd-Townshend 0 0 38 4 0 W 0 W
E UR COTTERSTOWN MAGIC Miss Jemima Snipe 0 0 31.8 0 0 E 0 E UR
W DUN ARD GOLDILOCKS Miss Willow Hayes 0 0 39 W 0 W
E UR CARNSDALEABSOLUTLYFABULOUS Miss Rosie Ringer 0 0 39.5 0 0 E 0 E UR

Key

Column Headings

Pos
Position field
Pts
Points
FP
Foundation Points
D
Dressage Penalties
DEM
Dressage Error Marks
DEC
Dressage Errors of Course
SJ
Show Jumping Penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
Cross country jumping penalties
XCT
Cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
Over-graded
NS
No-show
E
Eliminated
W
Withdrawn
D
Disqualified
R
Retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
Compulsory Retirement
F1
Failed at first trot up
F2
Failed at second trot up
UR
Rider Unseated
HF
Horse Fall
FF
Horse fall that broke a frangible fence
TH
Trapped Horse
R3
Three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
Four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded