Results
Event name: FRICKLEY PARK (2) Date: Sep 11 2021 Location: Frickley Hall, Doncaster, South Yorkshire, United Kingdom
Optimum XC Time - 04.45
BE100 - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 SEAPATRICK DANCER Miss Isabel White 0 16 24.8 0 0 0.00 0.00 24.80
2 THE RIDGE HEARTBEAT Miss Becky Clark 0 14 31.5 0 0 0.00 0.00 31.50
3 KELSEYS SKYLARK Mr Richard Norfolk 0 12 30.3 0 0 0.00 2.40 32.70
4 TRESHAM Mr Christopher Whittle 0 10 30 4 0 0.00 0.00 34.00
5 CITY OF ANGELS Miss Anna Harris 0 8 33.5 0 0 0.00 0.80 34.30
6 IVE BEEN MANGOED Dr Rebecca Barrow 0 6 34.5 0 0 0.00 0.40 34.90
7 RIVERHEAD NIGHT AIR Miss Lois Teal 0 2 33.5 0 0 0.00 2.00 35.50
8 RUPERTS REFLECTION Miss Amy Martin 0 2 33.5 0 0 0.00 2.80 36.30
9 BELVIEW BOBBY Mrs Katie Stephens-grandy 0 2 32.3 0 0 0.00 4.00 36.30
10 BLOOMFIELD TOBESURE Mrs Joanne Kearns 0 2 34.5 0 0 0.00 4.80 39.30
11 DRAGON DU CLOS Mr Cameron Kerr 0 0 34 4 1 0.00 1.20 40.20
12 CROWN OF ROSES Miss Harriet Walker 0 0 37.3 4 0 0.00 0.00 41.30
13 HARLOW CARR Ms Teri England 0 0 32.5 8 0 0.00 1.60 42.10
14 RIDDLER Dr. Caroline Clarke 0 0 30.3 8 0 0.00 6.80 45.10
15 DIGIT III Mrs Lucy Haxton 0 0 31 12 0 0.00 6.80 49.80
16 MILTOWN DAISY Miss Lottie Jones 0 0 37.8 8 0 0.00 7.20 53.00
17 DOMINO Miss Sienna Bowman 0 0 31.8 8 2 20.00 14.00 75.80
18 HIGHSPEED VAN DE KAPEL Mrs Victoria Gregg 0 0 31.5 8 0 40.00 21.60 101.10
HC TYNAN MIST Miss Minnie Longdon 0 0 29.8 4 0 0 4.4 38.20
HC KILLY PUISSANCE Miss Jeanette Brakewell 0 0 31 0 0 0 9.6 40.60
W GANGSTAS PARADISE Miss Helen Barton 0 0 W W
W CASANOVA DUKE Miss Becky Hartley 0 0 W W
E UR REHY SANTA FE Miss Isabel Wells 0 0 32 8 0 E 0 E UR
E UR JEMOON ROCKSTAR Mr Sam Gibson 0 0 37.5 8 0 E 0 E UR
R COS ME QUORN CRIMINAL Miss Teri Rudkin 0 0 33.5 4 0 R 0 R
E R3 SIZING COLOMBIA Miss Lexi Cockcroft 0 0 39.3 E 0 E R3
W DUNNANEW DAKOTA Miss Emily Baxendale 0 0 W W
W ANNAGHMORE LAD Miss Annie Smith 0 0 32.5 12 0 W 0 W
Optimum XC Time - 04.45
BE100 - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 PRIMITIVE BUZBY Mrs. Olivia Fox 0 16 26 0 0 0.00 0.00 26.00
2 MAGHERADRUMMOND SHUTTER FLY Miss Ellie Clarke 0 14 25.5 0 0 0.00 2.00 27.50
3 CAT BALOU Mrs Rebecca Johnson 0 12 31.5 0 0 0.00 0.00 31.50
4 LAST DANCE VI Miss Holly Steels 0 10 33.8 0 0 0.00 0.00 33.80
5 TREMADON Mr Christopher Whittle 0 8 35 0 0 0.00 0.00 35.00
6 TEO'S MILLIONS Miss Sam York 0 6 35.8 0 0 0.00 0.00 35.80
7 LORDSPARK IRON LADY Miss Alice Prior 0 4 34 0 0 0.00 2.00 36.00
8 ASHTON BARRY Miss Lauren Allin 0 2 31.8 0 0 0.00 4.40 36.20
9 SANNABAYS INFERNO Miss Katie Stephenson 0 0 32.3 4 0 0.00 0.00 36.30
10 SORRELCOURT I TOLD YOU SO Mr Scott Wallace 0 0 33.3 4 0 0.00 0.00 37.30
11 FARAH SARCO Miss Sophie Sykes 0 0 33.3 8 0 0.00 0.00 41.30
12 FENOMAN MSF Miss Samantha Hobbs 0 0 31.8 4 0 0.00 5.60 41.40
13 MY COLOUR MATCH Miss Sadie Williams 0 2 39.3 0 0 0.00 2.40 41.70
14 DERRYLACKEY FIONN Miss Edie Shotton-Cracknell 0 0 36.5 4 0 0.00 1.60 42.10
15 COPAIN Z Miss Enid Grant 0 2 35.3 0 0 0.00 6.80 42.10
16 DON DIEGO DE LA VEGAS Miss Sharon Nicholson 0 0 30.3 16 2 0.00 3.20 51.50
17 WILY IMP Dr. Caroline Clarke 0 0 34.5 12 0 0.00 8.00 54.50
18 CLASSIC JAY Mrs Jean Bradley 0 2 46 0 0 0.00 9.20 55.20
19 HEDGEHOLME LACHARLA Miss Nim Spalding 0 0 44.3 8 0 0.00 5.20 57.50
20 THE BALLAGH LADY Miss Lucy Chivers 0 0 32.3 4 11 0.00 11.60 58.90
21 RINEEN KINGS CLOVER Mrs Caroline Simpson 0 0 35.8 0 0 20.00 14.00 69.80
22 UNNAMED (809888) Miss Lucy Robinson 0 0 37 4 0 20.00 18.80 79.80
23 TWEEDE KANS VAN OVERIS Miss Leah Lowis 0 0 33.5 0 0 20.00 26.80 80.30
24 BLUE DOLPHIN Mrs Nicola Baguley 0 0 38.3 4 1 80.00 44.80 168.10
E UR ATTYRORY MATE Miss Stephanie Batty 0 0 28.5 4 0 E 0 E UR
E UR YONSAREETOSS Miss Mollie Foy 0 0 37 E 0 E UR
E UR MISS COUGAR K GIRL Ms Charlotte Hogg 0 0 29.3 0 0 E 0 E UR
W FAILTE LADY Miss Elizabeth Clark 0 0 W W
Optimum XC Time - 04.45
BE100 - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 INISBRI CREME DE LA CREME Mrs. Olivia Fox 0 16 25.8 0 0 0.00 0.00 25.80
2 SOLO COMPOSER Miss Charlotte Dennis 0 14 26.8 0 0 0.00 0.00 26.80
3 CEVIN COOPER Miss Molly Barker 0 12 29 0 0 0.00 0.00 29.00
4 OSCARS DELIGHT Miss Lucy Stimson 0 10 29.3 0 0 0.00 0.00 29.30
5 FIANCEE Miss Samantha Hobbs 0 8 31 0 0 0.00 4.00 35.00
6 RATHCLINE KESTREL Mrs Katie Stephens-grandy 0 0 28.5 4 0 0.00 3.20 35.70
7 BITUSA Mr Christopher Whittle 0 0 32.5 4 0 0.00 0.00 36.50
8 DENNIS Miss Sienna Bowman 0 0 28.5 8 0 0.00 6.00 42.50
9 BUFFALO SPRINGFIELD Miss Lindsay Raistrick 0 0 31.5 4 0 0.00 7.20 42.70
10 EQUIT Miss Megan Armor 0 2 31 0 0 0.00 15.20 46.20
11 DIRECT EMPEROR Miss Teri Rudkin 0 0 32.3 4 0 0.00 10.00 46.30
12 RIVER DON Miss Nim Spalding 0 0 35.5 4 0 0.00 8.40 47.90
13 OMARD HAWAII FIVE O Miss Issy Saxby 0 0 35.3 12 0 0.00 7.60 54.90
14 GORTGLAS MOONSHINE Miss Laura Gibson 0 0 29.5 4 0 20.00 7.60 61.10
15 NUMTHAGO Mr Scott Wallace 0 0 30.5 8 0 20.00 23.60 82.10
16 MR V Miss Cecelia Elliott 0 0 31.3 8 0 20.00 25.60 84.90
17 TEMPLEFARMS TIGER’S EYE Miss Annie Dean 0 0 32.5 4 0 60.00 12.00 108.50
18 CASEY'S BIG CAT Mrs Rachel Robinson 0 0 30.5 24 22 40.00 24.40 140.90
E UR BAZAARS JUMBLE Miss Annabella Spencer-Blow 0 0 37.3 0 0 E 0 E UR
W MORELANDS CONCLUSION Mrs Lucy Geddes 0 0 W W
W ROSSMOUNT REWARD Mr Ian Pycock 0 0 W W
R SILVER ESK Miss Minnie Longdon 0 0 33.3 4 0 R 0 R
R CHEROKEE RENASCENT Miss Caitlin Cox 0 0 33 12 0 R 0 R
Optimum XC Time - 04.55
BE80(T) - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 ABI Miss Freya Pinwill Price 0 0 28.5 0 0 0.00 0.00 28.50
2 FORTVIEW NOELS EARL Miss Charlotte Ward 0 0 28.8 0 0 0.00 2.00 30.80
3 EASTER STAR II Miss Rosemary Myers 0 0 31.3 0 0 0.00 0.00 31.30
4 MILL HOUSE ADIMO PECTORE Miss Annabelle Aston-Wright 0 0 29.3 0 0 0.00 2.00 31.30
5 JIMBOB JUNIOR Mr. Zachary Farnsworth 0 0 32.5 0 0 0.00 0.00 32.50
6 CHAPEL VIEW KARMA Ms Tracey Ramsbottom 0 0 32.8 0 0 0.00 6.40 39.20
7 DONCORDE Mrs Erica Murphy 0 0 34 0 1 0.00 4.80 39.80
8 I HEARD YOU Mrs Penny Spicer 0 0 29.5 4 0 0.00 8.80 42.30
9 ATLANTA SM Mr Bradley Allsopp 0 0 28.5 8 0 0.00 6.00 42.50
10 VICE MARSHALL Miss Emma Atkins 0 0 31 0 0 0.00 12.40 43.40
11 JIG SAW Mrs Sacha Walton 0 0 30.5 0 0 0.00 13.20 43.70
12 ANOTHER QUANDRY Mrs Beatrice Stocks-Seels 0 0 35.8 0 0 0.00 10.00 45.80
13 MISS SNOWQUEEN LILLY Miss Brook Woodward 0 0 45.3 0 0 0.00 2.40 47.70
14 QUANTAS Miss Dominique Williams 0 0 29.3 4 4 0.00 12.80 50.10
15 ROSIE Miss Natalie Thomas 0 0 36.8 0 0 0.00 13.60 50.40
16 CHILL CHICK Miss Katy Mousdale 0 0 34.8 4 0 0.00 16.00 54.80
17 WOODEND DISNEY Miss Sophie Bean 0 0 34.8 0 0 20.00 13.60 68.40
18 CHARLSTON Ms Angela Jackson 0 0 32 0 3 0.00 35.20 70.20
19 POONTOON SILVER Mrs Claire Whitaker 0 0 43 8 3 0.00 18.00 72.00
20 HESKETH BANK Mrs Hayley Airey 0 0 35 0 9 20.00 9.20 73.20
21 MARLY Mrs Gemma Parkin 0 0 38.3 0 0 0.00 39.20 77.50
22 FLORIS Mr Collin Bell 0 0 31 0 0 40.00 18.00 89.00
23 ALLANDALE MISTY Mrs Barbara Ward 0 0 30.8 4 11 20.00 25.60 91.40
24 CORRIES ROO Mrs Natalie Brown 0 0 33.5 0 0 20.00 40.40 93.90
25 NEW TARABELA Miss Jordan Elliott 0 0 43.3 4 0 40.00 20.00 107.30
26 EMERALD LAD III Mrs Sara Chapman 0 0 32.8 0 0 20.00 69.60 122.40
HC CELESTIAL SUN Miss Sara Bowe 0 0 29.5 0 0 0 3.6 33.10
E UR CARACAS Mrs Shelley Thackery 0 0 41.3 0 0 E 0 E UR
E R3 KILLADOON EASTER Miss Evie Eccles 0 0 30.5 4 1 E 0 E R3
W MERMUS AUTUMN GOLD Miss Louise Arnold 0 0 W W
E E HAVANNA E.L.S. Mrs Bev Gibson 0 0 30 0 0 E 9.2 E E
E AR SOVEREIGN RULER Mr Stephen Thompson 0 0 38.5 0 0 E 0 E AR
W KILRONAN CINDY Miss Jessica Huxford 0 0 W W
E UR WAIPUNA ROSE Mrs Kathy Bradley 0 0 29.5 E 0 E UR
Optimum XC Time - 04.55
BE80(T) - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 HOLLBROOK OTTO Miss Isabella Gough 0 0 33 0 0 0.00 0.40 33.40
2 BANG ON TREND Mrs Emma Lockwood 0 0 32.3 0 0 0.00 1.20 33.50
3 PORTER ROCKWELL Dr Jane Schindler 0 0 34.3 0 0 0.00 0.00 34.30
4 BLUEY II Ms Wendy Deacon 0 0 32 0 0 0.00 3.60 35.60
5 MR BUMBLE BEE Miss Irena Milner 0 0 35.8 0 0 0.00 0.00 35.80
6 GOLDEN GIRL 2 Miss Beth Foskett 0 0 34 0 0 0.00 4.00 38.00
7 MALBOY Miss Katie Stephenson 0 0 38.3 0 0 0.00 0.00 38.30
8 CLOONAHINCH ANDY Miss Tilly Melvin 0 0 35 0 0 0.00 5.20 40.20
9 ROCKET VII Miss Sarah Sampson 0 0 34.3 0 0 0.00 6.80 41.10
10 BLACK THUNDER Miss Iona Bullough 0 0 41.8 0 0 0.00 0.00 41.80
11 BE MY BEAU Miss Chloe Gresswell 0 0 33.8 0 3 0.00 7.60 44.40
12 KINGS GINGER II Miss Eden Taylor 0 0 34 0 0 0.00 15.20 49.20
13 GREAGHNACROSS BLUE MAGIC Miss Imogen Strawson 0 0 35.3 0 0 0.00 14.80 50.10
14 JOHER Miss Stephanie Parry 0 0 35.8 0 0 0.00 16.80 52.60
15 RICARDO SILVER GOOSE Miss Emma Hyett 0 0 34.3 0 0 0.00 20.40 54.70
16 BILLY BANK Mrs Pippa Ireland 0 0 35 0 0 0.00 23.20 58.20
17 RIO ARGENTO Miss Harlie Haycox 0 0 39.5 0 6 0.00 13.60 59.10
18 GRC TRUMPS Miss Natasha Arhainx 0 0 37.5 0 0 20.00 2.80 60.30
19 PENYCOED SURVIVOR Miss Chloe Workman 0 0 38.3 4 0 0.00 21.60 63.90
20 JUST JENSON Mr Keith Rosier 0 0 34.3 0 0 40.00 8.80 83.10
21 BARNABY Mr Noah Marsh 0 0 39 0 0 20.00 25.60 84.60
22 GLENASMOLE NEMO Miss Kara Franklin 0 0 37.8 0 3 20.00 30.80 91.60
23 JOHNNYS LADY Mrs Rebecca Spurrell 0 0 38 0 0 40.00 31.60 109.60
24 BALLYLEE CHAMPS DREAM Miss Evelyn Allott 0 0 34 0 4 40.00 61.60 139.60
25 CRIAFOL COMMANCHE MASTER Miss Enid Grant 0 0 37 0 9 80.00 48.00 174.00
HC MALBAY MASTER Miss Jeanette Brakewell 0 0 31.3 0 0 0 20 51.30
W WONDERLAND Mrs Julie Wylie 0 0 37 W 0 W
E E PARK PIONEER Miss Lauren Beth Isaac 0 0 33.5 4 0 E 8 E E
E R3 HINCHLIFFES BLAZE Mrs. Tanya Skelding 0 0 37.8 E 0 E R3
R CADLAND AUTUMN PROMISE Miss Samantha Bebbington 0 0 36.5 0 0 R 0 R
W GILBY BOY Miss Scarlett Thurston Hydes 0 0 32.8 W 0 W
E AR DERRENTIGUE BRUCE Mr Michael Bainbridge 0 0 26 0 0 E 0 E AR
Optimum XC Time - 04.51
BE90 - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 PENHILL REX Miss Lesley Mitton 0 8 27 0 0 0.00 0.00 27.00
2 CHEQUIDAM Z Miss Louise Webb 0 7 27 0 0 0.00 2.00 29.00
3 ITS CHARLIE BROWN Miss Jessica Proudman 0 6 29.5 0 0 0.00 0.00 29.50
4 SLIABH BARACK Mr Keith Rosier 0 5 29.3 0 0 0.00 0.40 29.70
5 GREENKELD'S MOONDANCE Ms Katie Brickman 0 4 28.5 4 0 0.00 0.00 32.50
6 TRUDLOCK GRANDE JARRETS Miss Ellie Evans 0 3 33.5 0 0 0.00 0.00 33.50
7 NET DE TREVE Miss Laura Gibson 0 2 26.5 4 0 0.00 3.20 33.70
8 SEACRUNIS Mrs Sarah Welsby 0 2 33.5 0 0 0.00 2.40 35.90
9 LISRUA ROSSIE Miss Millie Dodds 0 0 32.3 4 0 0.00 0.00 36.30
10 BON JOEY Miss Megan Anderson 0 0 33.3 4 0 0.00 0.00 37.30
11 ALONG CAME MOLLY Miss Chloe Whitehead 0 0 32 4 1 0.00 1.20 38.20
12 CREGDUFF VINNEY Miss Eva Bowen 0 1 31.3 0 0 0.00 8.80 40.10
13 MOVEEN RAMBLER Miss Posie Abrahams 0 1 39.5 0 0 0.00 1.60 41.10
14 ROCKSTAR GREY MIST Miss katie pinkney 0 0 38.3 4 0 0.00 0.00 42.30
15 CASTLELAWN HENDRICKS BLUE Mrs Alison Unwin 0 0 29.5 4 0 0.00 8.80 42.30
16 BARBERSFORT GRACIOUS GIRL Mr Robert Shadlock 0 0 39.3 4 0 0.00 0.00 43.30
17 OLIVE DU GESNOIS Miss Florence Denwood 0 0 30.3 4 9 0.00 1.20 44.50
18 MAX XIV Miss Charlotte Withall 0 1 36.8 0 0 0.00 8.00 44.80
19 BALLINTUBRID VIENDI Mrs Michelle Davis 0 0 30.8 16 0 0.00 0.00 46.80
20 MASTER POINTILLISTE Mr Glyn Trundle 0 0 33.8 0 6 0.00 10.00 49.80
21 MYSPIRES EPIK SWEETHEART Miss Jasmine Watson 0 0 35.5 4 0 0.00 11.60 51.10
22 TOP THORN Miss Molly Martin 0 0 37.8 12 0 0.00 3.20 53.00
23 AMBRA II Miss Imogen Patrick 0 0 23.3 4 0 20.00 6.40 53.70
24 LEITRIM LADY Miss Camilla Hall 0 0 33.3 8 1 0.00 12.40 54.70
25 WHITES CROSS Miss Jane Williams 0 0 26 16 13 0.00 0.00 55.00
26 PENSTRUMBLY GOLD DAPS Mr Stephen Thompson 0 0 36 4 2 0.00 19.60 61.60
27 PICK OF THE DAY Mrs Michelle Billington 0 0 35.5 4 0 20.00 8.00 67.50
28 JAZZ LUCKY LADY Miss Amelie Lambie-Fryer 0 0 36.5 8 0 20.00 19.20 83.70
29 DRUM BOB Miss Bella Spalding 0 0 35.5 4 0 40.00 10.40 89.90
30 JENNY Miss Lucy Mallinson 0 0 37.3 4 0 20.00 33.60 94.90
31 HAGEN O REILLY Miss Morgan Stokes 0 0 27.8 12 7 40.00 36.00 122.80
HC STARHOLME CLASS IN A GLASS Miss Harriette Howard 0 0 28.3 0 3 0 4.8 36.10
HC PECULIAR PLACES Mr Scott Wallace 0 0 W 0
W TURBINE BREEZE Miss Rebecca Markillie 0 0 40.5 24 9 W 0 W
E UR CHESTIVAL Miss Charlotte Strachan 0 0 31.5 12 0 E 0 E UR
W CLONSHIRE ON TREND Miss Paige Townsend 0 0 W W
E UR LUCKY ALBERT Miss Mairead Mcgrath 0 0 36 4 9 E 0 E UR
Optimum XC Time - 04.51
BE90 - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 PAUSE FOR APPLAUSE Miss Becky Hartley 0 8 25.5 0 0 0.00 1.20 26.70
2 ETASJA Ms Katie Brickman 0 7 26 0 0 0.00 0.80 26.80
3 SNOWSTORM II Mr Max Austin 0 6 27.5 0 0 0.00 0.00 27.50
4 ESH STRYDER Miss martha goddard 0 5 28.3 0 0 0.00 0.00 28.30
5 LEGAL GRAFFITI Miss Stacey Morris 0 4 28 0 0 0.00 0.40 28.40
6 JARVEYVILLE Miss Elle-May Marler 0 3 26.5 0 0 0.00 2.80 29.30
7 TRENEARE Mr Guthrie Shields 0 2 28 0 0 0.00 3.20 31.20
8 RIVER DIAMOND Miss Lucy Stimson 0 2 27.8 4 0 0.00 0.00 31.80
9 MILL HOUSE PRIMA DONNA Miss Kirstie Wright 0 1 33.3 0 0 0.00 0.00 33.30
10 MISTER TO MISTER Miss Caitlin Holgate-Davey 0 0 29.5 4 0 0.00 0.00 33.50
11 AYTON Mrs Fay C Chivers 0 1 29.5 0 0 0.00 5.60 35.10
12 BLESSINGTON POWER Mrs Laura Burton 0 0 27.5 8 0 0.00 0.00 35.50
13 POUNDTOWN STERLING Miss Charlotte Eastwood 0 0 31.5 4 0 0.00 0.00 35.50
14 PICCALILLI PIE Miss Bryony Fearnley 0 0 30.3 0 2 0.00 4.00 36.30
15 WHAT-A-CATCH Miss Ellie McCarthy 0 1 33 0 0 0.00 4.00 37.00
16 EBONY BEN Mr Max Kettlewell 0 1 34.3 0 0 0.00 2.80 37.10
17 EPA MURRAY Mrs Helen White 0 0 28 4 5 0.00 0.80 37.80
18 VIVENDI SALLY Mrs Gail Bunce 0 1 32.5 0 0 0.00 6.80 39.30
19 WINEPORT TAKING THE MICK Miss Sophia Watson 0 1 34.5 0 0 0.00 5.20 39.70
20 LOCHDOWNE BORIS Mr Gavin Connell 0 0 31.8 0 4 0.00 7.20 43.00
21 WEVE BEAN DUN Miss Sharlotte Amos 0 0 32.5 4 0 0.00 13.20 49.70
22 CONCETTO Miss Kimberley Parkin 0 0 32.3 4 0 0.00 18.40 54.70
23 OBLIVION Miss Phoebe Towers 0 0 30.3 0 0 20.00 6.80 57.10
24 OBERON VAN DEN HAM Mrs Angela Winter 0 0 35.8 4 0 0.00 23.20 63.00
25 DUNTALLY DOLLY Miss Katie Ivings 0 0 34.3 0 0 20.00 11.20 65.50
26 GRADUATION TALE Mrs Caroline Preston 0 0 32.5 4 0 20.00 10.80 67.30
27 DERBY PARK SILVER PRINCE Miss Tammy Broughton 0 0 37.5 12 27 0.00 0.00 76.50
28 SULTAN Miss Rebecca Cooknell 0 0 31 8 0 40.00 13.20 92.20
HC DAMORKA Miss Francesca Jones 0 0 28.5 0 0 0 2.4 30.90
HC LIONHEART Miss Sarah Roberts 0 0 25.8 0 0 0 0 25.80
HC AMBER BOY Mr Scott Wallace 0 0 W 0
W CAMARO Mrs Sue Colley 0 0 W W
W POIROT Mr Robin Fortune 0 0 W W
E R3 ROMANNO’S REDEEMER Mr Stephen Thompson 0 0 31.8 E 0 E R3
E UR BARTON FINALE Miss Laura Gibson 0 0 31.3 0 0 E 0 E UR
Optimum XC Time - 04.51
BE90 - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D DEM DEC SJ SJT XCJ XCT Total
1 JACKSON VIII Mr Richard Potter 0 8 31.3 0 0 0.00 2.40 33.70
2 CARLO PRIDE Miss Amelia White 0 7 31.8 0 0 0.00 2.00 33.80
3 OAKLANDS Miss Bronagh Daly 0 6 32.5 0 2 0.00 0.00 34.50
4 CORNSAY JUBILEE Mrs Joanne Lane 0 5 31 0 1 0.00 2.80 34.80
5 SHORTCLOUGH IMPERIAL DREAM Miss Sarah Hoare 0 4 32.3 0 3 0.00 0.00 35.30
6 CAROUSEL LADY Mr Stuart Shaw 0 3 35 0 0 0.00 1.60 36.60
7 OUR MEGASTAR Miss Lauren Winspear 0 2 33.3 4 0 0.00 0.00 37.30
8 EVERYTHING COMET Miss Maizie Thompson 0 2 38 0 0 0.00 0.00 38.00
9 TEMPLE LAKESHORE CREST Mr Thomas Harrison 0 0 34.5 4 0 0.00 0.00 38.50
10 STERLING SILVA Miss Hannah Lougher 0 0 34.8 4 0 0.00 0.00 38.80
11 SHANNONDALE JORDI Miss Laura Cocking 0 0 28.5 0 3 0.00 8.80 40.30
12 GLASSBOY Miss Elizabeth Laffey 0 0 29.8 12 0 0.00 0.00 41.80
13 ATLANTIC SPINWAY BOBBY Miss Sally Featherstone 0 0 33 8 0 0.00 1.20 42.20
14 MARK ANTHONY Miss Sarah Baker 0 0 33.5 8 0 0.00 0.80 42.30
15 CELTIC COUNTRYMAN Miss Sarah Williams 0 0 35.3 4 0 0.00 4.80 44.10
16 LOUGHWELL LAREN Mrs Laura Bailey 0 0 32 4 2 0.00 10.00 48.00
17 GURRAUN CATCH UP Mr Kane Phillips 0 0 29.8 4 0 0.00 15.20 49.00
18 LISNAMULT BLUE Miss Issy Auchterlonie 0 0 33.5 4 0 0.00 11.60 49.10
19 BRACKENMIX Miss Mairead Mcgrath 0 0 29.8 12 0 0.00 7.60 49.40
20 GINNY VI Miss Beckie Cordner 0 0 28.8 12 11 0.00 0.00 51.80
21 JUMP UP AND JIVE Miss Kate Charlton 0 0 35 0 0 20.00 2.00 57.00
22 ANATRIM LE QUIN Mrs Tracey Fleming 0 0 34 0 3 20.00 2.00 59.00
23 MY FAIR LADY Miss Katie Merrett 0 0 35.5 8 0 0.00 15.60 59.10
24 CRICKET CAN FLY Miss Jess Cunningham 0 0 34.5 0 7 0.00 19.60 61.10
25 GEORGE XXIX Mrs. Deborah Smith 0 0 35.3 0 0 20.00 9.20 64.50
26 BURREN SPECIAL Miss Megan Grace Conner 0 0 34.5 4 0 20.00 7.60 66.10
27 AIN’T MISBEHAVIN Ms Eleanor Mercer 0 0 33 0 0 20.00 16.80 69.80
28 LIFE OF LUXURY Miss Amber Whitehead 0 0 31.3 24 34 0.00 10.40 99.70
29 LAGERFELD W Mrs Jo Holding 0 0 34.8 4 0 40.00 23.20 102.00
30 TRESAISON HAWKSBAY Mrs Claire Gough 0 0 32.3 4 1 60.00 27.20 124.50
HC OAKRING D ARCY Miss Sam York 0 0 29.5 4 0 40 21.2 94.70
HC MEXICALI P Mr Scott Wallace 0 0 W 0
HC LAWFORD PETIT POMME Miss Isabel White 0 0 31.8 4 2 0 3.6 41.40
W FOXGLEN LADY Miss Grace Thompson 0 0 W W
W DIAMOND AFTER CHANCE Miss Loren Barnes 0 0 W W
W BARCLAY THE BANKER Miss Sophie Harris 0 0 W W
W BAZAARS SHANTI TOWN Mr Lee Moulson 0 0 W W

Key

Column Headings

Pos
Position field
Pts
Points
FP
Foundation Points
D
Dressage Penalties
DEM
Dressage Error Marks
DEC
Dressage Errors of Course
SJ
Show Jumping Penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
Cross country jumping penalties
XCT
Cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
Over-graded
NS
No-show
E
Eliminated
W
Withdrawn
D
Disqualified
R
Retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
Compulsory Retirement
F1
Failed at first trot up
F2
Failed at second trot up
UR
Rider Unseated
HF
Horse Fall
FF
Horse fall that broke a frangible fence
TH
Trapped Horse
R3
Three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
Four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded