WESTON PARK (2)WESTON PARK (2)

Newsflash

Waitlists now open for all Sunday Classes.

Please note the following amendment to the rules for the British Eventing Team Challenge at Weston Park (2) on Saturday 9th & Sunday 10th October 2021:

Results gained in the Team Challenge competitions will now count towards future Championships and Area Festivals.

  • Results gained at the BE80 Team Challenge WILL count towards qualification for the BE80 Championship in 2022.
  • Results gained at the BE90 Team Challenge WILL count towards qualification for a BE90 Area Festival in 2022.

We look forward to welcoming you to Weston Park for this fun initiative where you can compete alongside your teammates.


Please note: BE80TC & BE90TC are team competitions. 3/4 members to a team, best 3 scores to count. Please put your team name in the special requests so I can ensure you are all together as a team. Elect a team leader and drop me an email (paul@thehagertys.co.uk) to tell me about your team.

Spectators can buy tickets here. BE Members free(show proof at the gate). Children under 12 free.
 

Sponsored by Rookery Park Stud

WESTON PARK (2)

Location

Weston Park, Weston-under-Lizard, Shifnal, Shropshire, United Kingdom, TF11 8LE

by kind permission of the Weston Park Trustees

Date

Saturday 9 to Sunday 10 October 2021

Organisers and Secretaries

Joint Organiser - Janet and Vicky Plant
Contact Janet and Vicky Plant
Phone: 01785 284632

Entries Secretary - Paul Hagerty
Contact Paul Hagerty
Phone: 01889 586461
Mobile: 07816 236262

Course description

Weston Park is varied and runs over a thousand acres of rolling wooded parkland. The fences are solid and although imposing do not cause too many problems. The courses will use many of the existing features, giving our grassroots riders a chance to ride at this established venue

Event schedule

Entries open

30 August 2021

Ballot date

14 September 2021 12:00 noon

Ballot period

October

Late entry surcharge

11 October 2021

Event Team

Janet and Vicky Plant

Joint Organiser

Rose Cottage, Broom Bank, Knightley, Woodseaves, ST20 0JW

Contact Details
Paul Hagerty

Entries Secretary

2 St. Johns Close, Slitting Mill, Rugeley, WS15 2TG

Contact Details
Janet Plant

Course Designer

Sue Barrett

SJ Course Designer

Entries Information

Entry fees include VAT. VAT Reg No 152664410.
If the event is oversubscribed and a ballot takes place, a wait list will be held.
If you require special times or times similar to another competitor, please ensure these are requested in the Special Requests area of your entry.
If you are stabling locally please tick the Arranging Own Stabling box and we can take that into account when setting your times.

Entry Amendments 
By 04th October 1800 by emailing paul@thehagertys.co.uk or text to 07816 236262

Refund Policy
100% refund will be given before Ballot Date, thereafter refunds will only be paid if replaced from a wait list produced at Ballot Date, these refunds are subject to a £12 charge plus VAT - see Rule 4.11.

Covid-19 Pandemic Refund Policy  
If the event is cancelled due to Covid-19 restrictions between 12:00 14th September 2021 and 00:01 4th October 2021 then 30% of your entry fee will be refunded, plus your start fee. If the event is cancelled due to Covid-19 restrictions after 00:01 hrs on 4th October 2021 then only the start fee will be refunded. 

Starting Times 
Available on 07th October on website www.britisheventing.com and www.eventingscores.co.uk. Alternatively via Paul on 07816 236262 between 18.00 & 20.00 

Starting Fees will be payable online at the time of entry.

Stabling

Limited local stabling is available at £35.00 per night. Please see www.westonht.co.uk for list of local stables, fees must be paid direct to stable owners, stables will only be secured with full payment. No refunds for stabling fee after 1st October

Special Notices

Live Scoring available via www.eventingscores.co.uk 

Contact number during event - 07779 017421.
In case of Abandonment please phone 01785 284632

Entrance Policy - Subject to current Covid 19 requirements at the time of competition as published by British Eventing.

All Terrain Vehicles/Motorcycles will not be permitted

Accommodation and Catering

Hot and cold food available on site.

Accommodation list is available on www.westonht.co.uk.

Classes table

Class Days Dressage Test Entry Fee AIP Total Late Fee Start Fee
BE80(T) Saturday BE95 (2012) £76.37 £11.30 £87.67 £12.00 £17.45 Enter
BE80TC Saturday BE95 (2012) £76.37 £11.30 £87.67 £12.00 £17.45 Enter
BE90 Saturday BE95 (2012) £76.37 £11.30 £87.67 £12.00 £17.45 Enter
BE90Ou18 Saturday BE95 (2012) £76.37 £11.30 £87.67 £12.00 £17.45 Enter
BE90TC Saturday BE95 (2012) £76.37 £11.30 £87.67 £12.00 £17.45 Enter
BE100 Sunday BE106 (2012) £76.37 £11.30 £87.67 £12.00 £17.45 View
BE100Open Sunday BE106 (2012) £76.37 £11.30 £87.67 £12.00 £17.45 Enter
BE100Ou18 Sunday BE106 (2012) £76.37 £11.30 £87.67 £12.00 £17.45 Enter
N Sunday N131 (2018) £88.04 £13.03 £101.07 £12.00 £22.58 Enter
NM Sunday NM £88.04 £13.03 £101.07 £12.00 £22.58 Enter
ON Sunday N131 (2018) £88.04 £13.03 £101.07 £12.00 £22.58 Enter
ONu18 Sunday N131 (2018) £88.04 £13.03 £101.07 £12.00 £22.58 Enter

Key:

AIP = Abandonment Insurance Premium
Late Fee = Late Entry Surcharge Fee
Start Fee = Payable at time of entry
Days - D = Dressage, S = Show Jumping, X = Cross Country

Classes and fees

Qualifiers and special classes

Novice Masters
BE80 and BE90 Team Challenge.

Prizes

Prize money will be awarded in all classes at or above the lower limit as per Rule 8.3.4.
Prize winners or their representatives must attend the Prize Giving, failure to do so will result in prizes being forfeited
Rosettes will be awarded to 8th place, subject to class entries,

Should COVID-19 restrictions apply:
No prizegiving.
All prize money will be paid by BACS, competitors need to ensure they have emailed an Online Prize Money Claim Form to the Organiser.
Dressage sheets will be posted if you leave a stamped-addressed envelope.
Rosettes will be awarded to 8th place, subject to class entries, and will be posted with your dressage sheet if you leave a stamped-addressed envelope.
 

Timetables

Saturday

BE90 - A BE90 - B BE90 - C BE90Ou18 - D BE90TC - E BE80(T) - F BE80(T) - G BE80TC - H
Dr 08:00 08:00 08:00 08:00 10:00 10:00 10:00 12:00
SJ 08:40 08:40 08:40 08:40 12:45 13:47 13:47 13:47
XC 09:30 09:30 09:30 09:30 13:25 14:32 14:32 14:32
No 1-35 51-85 101-135 151-170 201-224 251-280 301-330 351-374

Sunday

BE100 - I BE100 - J BE100Ou18 - K BE100Open - L NM - M N - N N - P ON - O ONu18 - Q
Dr 07:50 07:50 08:00 08:00 09:00 09:00 10:00 09:00 11:10
SJ 08:40 08:40 08:40 08:40 15:41 12:50 12:50 12:50 12:50
XC 09:30 09:30 09:30 09:30 16:15 13:28 13:28 13:28 13:28
No 401-439 451-489 501-524 551-570 601-656 701-726 801-825 751-767 851-863

Entries Summary

Class Entries
BE90 83
BE90Ou18 19
BE90TC 24
BE80(T) 61
BE80TC 23
BE100 88
Class Entries
BE100Ou18 27
BE100Open 26
NM 62
N 57
ON 18
ONu18 13

BE90

Entry No Section Horse Rider
1 A OVER THE MOON VIII Annette Snook
2 A TUBBER BILL Emily Brown
3 A SHL DREAM COME TRUE Georgia Davies
4 A RATIBIA Emily Dove
6 A EMERALD LAD II Lauren Greaves
9 A LORD LUCAS Lucy Greenfield
10 A DAFFODIL SURPRISE Jenna Willshee
13 A IT’S RAPHAEL Maisie Grew
14 A BEAU V Anne Wragg
15 A HOLYROOD Alex Ashman
16 A BAZAARS KASBAH Emily Kruijt
17 A JUST OVER THE LIMIT Tiegan Lowe
19 A RINGFORT HELOISE DU MOULIN Andrew Downes
20 A ZEUS Carolyn Swallow
21 A TREBELLA Mollie Riley
22 A THATCH AND GO Clare Cottingham
23 A CLONSWORDS STARDUST Susan Pym
24 A I SPOTTED A TIC TAC Tilly Evans
25 A MELLOW LANE Emily King
26 A LIGHTNING LASS Helen Peel
27 A MR DANDY MAN Sarah Loughnane
28 A KANNAN'S BOY Fern Hordern
29 A JERRYS MOMENT Thomas Tulloch
30 A DUCHESSE III Zara Alice Bowden
31 A JESATRAN FIRECRACKER Sally Morton
32 A DRUMBAD BEN Ruby Milne
33 A TEXAS DANCER Lily Royston
34 A ULTRAVOX Emma Hazell
35 A ISABELLA Emily Rowland
51 B THE KINGS WARRIOR Sarah Stokes
52 B CASTLEFORBES CAMILLE Catherine Holt
53 B DESERT TANGO Rebecca Gleave
54 B BAZAARS DAKOTA Lucas Poole
60 B BEAUCARNEA Jessamy Reece
61 B HAYESTOWN GHAREEB Jaime Slinn
64 B NORWOOD COCO BAY Capella Mcnamara
65 B GRAN SEBASTIAN Kerry Jones
66 B B VOGUE Hannah Sabel
67 B WHOOPY PERLA Steven Barker
69 B RADJEL Thomas Brown
70 B UNNAMED Abbey Rimmer
71 B BELLA DORADO Amelia Davenport
72 B FLYING STAR Ros Smith
73 B CAVALINA BELLA Harriet Peters
74 B WOODVIEW CHAMPION Grace Oakley
75 B ABBEYWARD GOLD Sarah Hayes
76 B CREEVAGHSTABLES BALIEF Lucy Jones
77 B CURRABAWN ALEXANDRA Andrew Downes
78 B CHEQUIDAM Z Louise Webb
79 B SILKEN CHIQUE courtney Simpson
80 B RIGHT ON QUE Izzy Lovat
81 B RIVER DIAMOND Lucy Stimson
82 B DJANGO MOONSHINE Lizzie Lennon
83 B UNNAMED (810189) Emily King
84 B KEC MAXIMUM SECURITY Sophie Van Der Merwe
85 B SEACRUNIS Sarah Welsby
101 C HANNLA RIO GRANDE Zoe Ann Owen
102 C BRUCKY BOY Charlotte Young
103 C DEICIN MIDNIGHT Clara Edwards
104 C HOLLYWOODS SECRET Keeley Thorpe
106 C LUX Becky Bosworth
110 C MILL HOUSE PRIMA DONNA Kirstie Wright
111 C FANISK KRAFTY MAN Jon Kirby
115 C ALTON Sara Wright
116 C AN BUACHAILL BAN BUI Maxine Linas
117 C TINKOV Beth Wood
119 C KNOCKLUCAS BLUE DIAMOND Amy McGowan
120 C QUANTUM IV Jayne Whitbread
121 C WEVE BEAN DUN Sharlotte Amos
122 C OPPOSITION SPIRIT Abigail Bradley
123 C VECHTAS BOY Jack Leese
124 C LAOBHRUS DAZZLER FOUR Mandy Peffers
125 C HELVICK HSH HERO Sophie Hall
126 C FIRE FOX Minnie Kerr-dineen
127 C FARRELL HILL BOY Megan Baker
128 C OK CASEY Su Jones
129 C VISION B Daniel Titterton
130 C LA BRANA Michelle Sampson
131 C PENSTRUMBLY GOLD DAPS Stephen Thompson
132 C TRADHEARG COOL JOULES Sue Kirkpatrick
133 C RIZZINI B Lizzie Luxton
134 C CHANDELIER II Millie Plumb
135 C UTHOPRECIOUS Christine Mullarkey

BE90Ou18

Entry No Section Horse Rider
151 D WILLY WIZ Amelia White
152 D ROCK TEMPO Ellen Butler
153 D ACTON NOUGAT Gracie Jenkins
154 D MUCKANAGH MELODY Lottie Hackwell
155 D RHUBARB AND CUSTARD Matilda Wall
156 D BALLYHEA ROSEY hattie lowe
158 D GHS RENKUM UNO izzi davenport
159 D FLASHPOINT RADCOTS TOUGH DIAMOND Tessa Obrien
160 D PENTON KITE Ellie-Mae Brewster
161 D GRIFFINGTON Ffion Davis-Wigley
162 D J16 MILLSTREET Lucy Davies
163 D KEATINGE INDIE Annie Taylor
164 D ROCKTJ Katie Neary
165 D KILTOWN DREAMER Holly Morris
166 D BALLYNAHOWEN KING Scarlett Owen
167 D STRATTONSTOWN JACKSON Anna Gilchrist
168 D TALLYHO CHARLIE Megan Baker
169 D CARLO PRIDE Amelia White
170 D SHANVOHER MACREL Ellen Butler

BE90TC

Entry No Section Horse Rider
201 E BITE THE BULLET Catherine West
202 E DOOGARRYS PRINCE Judith Shaw
203 E CASTLELAWN HENDRICKS BLUE Alison Unwin
204 E RUBECULA Charlotte Cramphorn
205 E FOR REAL Sue Dawson
206 E COMMANCHE BOUNCER Jill Barrell
207 E CUPIDS ARROW Bonnie Fishburn
208 E FULWOODS SENSATION Kirstie Morris
209 E GORTMORE MAGIC NANCY Lynsey Ward
210 E MOUNT CORBITT TRIGGER Clare Bell
211 E PRESTONS HERO Katie Davey
212 E FERGIES LADY Jane Yorke
213 E CRAIC A JACK Amanda Shenton
214 E GINDOCTRO Leigh Jameson
215 E CORREAL SAMMY Jo Glover
216 E TRILOGY Abi Cross
217 E TINKAS DE NIRO Olivia McCullough
218 E BALLINVELLA JOE Janice Edwards
219 E GORTFADDA FUTURE Sarah Warner
220 E ADAM’S PRIDE Amy Obiajulu
221 E THE SAUCE POT Shirley Cadwallader
222 E GOOD OMEN III Tom Fray
223 E NANDO Betty Baker
224 E BUNGOWLA BLUE CAVALIER Zoe Owen

BE80(T)

Entry No Section Horse Rider
251 F KILBUNNY EMPEROR Emily King
252 F OUR MAN FLYNN II Rosie Key
253 F FLAGMOUNT OLIVER Cora Neill
254 F MIDNITE RENDEZVOUS Annabel Mason
255 F PENHILLS TIN TIN Joanna Cooney
256 F PANCAKE TIMES Megan Cole
257 F CLONLYON FLASHY BOY Elizabeth Knott
258 F LADY VICKY Diane Hargrove
259 F CEFNDU ARON Rachael Denham
260 F WELTON ARTEMIS Erica Murphy
261 F MERLIN II Ann Shearring
262 F MAX IX connie thompson
263 F NATIONAL ANTHAM Sandra Ives
264 F TRULLI SCRUMPTIOUS Darren Hegan
265 F TULLOCH MHOR Louise Atkin
266 F GERRARD’S SLIP Rebecca Bush
267 F ARWENS ORTHELLO Helen Clarke
268 F A TOUCH OF TRAVIS Maddie Holt
269 F LILLY LANGTREY Nicola King-Salter
270 F RINGFORT L'ALLEGRO Sarah Yorke
271 F BALLINFUL RING Aisling Stott
272 F LEGEND I AM Katie Sims
273 F MADGES LANE HANNA Elizabeth Woods
274 F BAZAARS TEXAN Stephanie Hill
275 F HARTPURY ROCKSTAR Lindsay Mccallum
276 F ROYAL COMET Emily Chambers
277 F SOVEREIGN RULER Stephen Thompson
278 F PASSONATE BLEU Jayne Money
279 F AGHER II Megan Harris
280 F CALL ME DAISY Alex Smith
281 F LUCKY DANCER VAN DE PIETAKKER Heidi O'neill
301 G DONCORDE Erica Murphy
302 G CAVALIER KING GEORGE Camilla Martin
303 G TULLIBARDS KEEP IT SECRET Grace Coles
304 G JUSTIN Verena Lauer
305 G PRIMITIVE REFLECTION Rebecca Scott
306 G MOONSHADOW VII Karl Morgan
307 G CRUISING CALLISTA Catherine Moore
308 G BAZAARS CAPITOL Eleanor Poole
309 G CRUSHEEN MELODY SPRINGS Sally James
310 G CRAFTON PIE IN THE SKY Victoria Hood
311 G SSH TOM BOY Kate Ewart
312 G KILBERN BOOMERANG Sydney Thompson
313 G BON INNUENDO Tanya Ratcliffe
314 G SPRINGROVE EMRYS Maisie Brewer
315 G BOANN SONIC Elliot Larkin
316 G CLOONAHINCH ANDY Tilly Melvin
317 G DALTON Katie Leather
318 G GABY Emma Wayland
319 G GOLDEN GIRL Amy McGowan
320 G RICH ICON Jana Nekulova
321 G UNNAMED (808570) Elyse kniveton
322 G TALLULAH FLEUR Jenny Shaw
323 G WINTER BEAT Elisa Emmerson
324 G THE KING OF LEON Samantha Cadwallader
325 G RENO NEVADA Liberty Wilkins
326 G IMPROVISATION Vicki Waring
327 G KNOCKBAWN LAD Caroline Mantle
328 G CHURCH CORNER Naomi Smitten
329 G BOTNEY BAY Hannah Louise Silvester
330 G ACORN FINE N DANDY Dorothy Harris

BE80TC

Entry No Section Horse Rider
351 H GRANT II Claire Daly
352 H SHANBO BEN Ellis Simister
353 H ANGEL DESIRE Angela Gent
354 H KENNYSTOWN LUCKY Jane Byrne
355 H KNOCKBRIDGE DANCER Catherine Pritchard
356 H BATMAN III Charlotte Perry
357 H CARRABELL JAKE Emma Cooper
358 H KNIGHTSBRIDGE JOE Karen Franklin
359 H MCCOY II Debbie Otterburn
360 H MISTER SOLO TO YOU Sharron Griffith
361 H ARGENTO Sue O'leary
362 H REDHILL SKANDEL Emma Stokes
363 H TRESAISON HAWKSBAY Claire Gough
364 H KNOCKBRIDGE DRUMDUN Eilidh Jack
365 H CHESTER REBEL Lindsay Raistrick
366 H GALPHAYS PRIDE Sophie Cocking
367 H DOLLAR OATS Jane Valentine
368 H DIAMOND DIVA II Susanne Codd
369 H FIFTY SHADES OF BLUE Charlotte Cramphorn
370 H CONG GENT Shiwon Green
372 H ESPERANZA DE SUERTE Joanne Royle
373 H BALLYKNOCK PRINCE Rosie Jones
374 H VINTAGE COOL Alice Robinson

BE100

Entry No Section Horse Rider
401 I COMMONS DELIGHT Megan Elphick
402 I ILLANE SPARK Olivia Mclaughlin
403 I HSH HANDSOME HENRY Francesca Swallow
404 I PUTJADES ONLY FOOL Molly Grew
405 I ALFIE MOON LV Jodie Swinnerton
406 I DANUBIO Z Becky Bosworth
407 I BOLEYBAWN MYLO Victoria Mitchell
408 I KAN KAN Claire Deuten
409 I THE BURGOMEISTER Rachael Willetts
410 I REDSHAW VIVENDI Cathrine Taylor
411 I BELL BAXTER Alex Ashman
412 I SPECIAL AGENT Tyler Cassells
413 I ROYALE HERO Josh Haynes
414 I LITTLE BEETLE Charlotte Wolstenholme
415 I COOLEY CUBA LIBRE Lucy Evans
416 I DIRECT EMPEROR Teri Rudkin
417 I MAJGARDENS EPO CARTANO Marie Lund
418 I SUMMERBORN LANDORESTU’S Jack Leese
419 I QUINTESSENTIAL Q Eleanor Peters
420 I GREANNANSTOWN MY O MY TREND Lydia Heywood
421 I MGH TO YOU Nicky Hill
422 I ARCHIE LAD Tia Lewis
423 I CRICKET CAN FLY Jess Cunningham
424 I MILLFIELD DIADORA Elly Forbes
425 I LEYROY BROWN MAN ABOUT TOWN Roxi Foster
426 I KIM'S STAR Clare Boardman
427 I KRACK ON Lizzie Luxton
428 I GORTGLAS MOONSHINE Laura Gibson
429 I CASTLE RED David Llewellyn
430 I LISSABON VDL Tyler Cassells
431 I KILLYCLOGHAN B RADICAL Richard Carruthers
432 I VIVENDI SALLY Gail Bunce
433 I LOUGHTON DIAMOND Emilie Chandler
434 I WITHCOTE GREY GOOSE Matt Earith
435 I NEWTOWN ARTIST Jessica Thorpe
436 I JESMOND JASMINE Hugh Train
437 I PORT LAD Katherine Lockwood
438 I KAPPA Rio Hall
439 I PENNY PURSUITS Jade Fyfe
451 J ROSS JOEY Georgina Reece
452 J THE JIGGER Angela Rowberry
453 J RAMIRO SHOOTING STAR Katie Kedward
454 J CAPTAIN TEE GEE Holly Garner
455 J THE GINGER BEAR Sarah Holmes
456 J DONBEG GREY Hannah Underhill
457 J BOLEYBAWN LECRAE Victor Burtin
458 J HVL MONBEG HIGH Yasmin Ingham
459 J NICELY DONE Maddie Wilson
460 J CAN YOU DREAM Pauline Bonavia
461 J RAYA Emily Dove
462 J SAROJIN Laura Grice
463 J DHI SAMBUCA Ellis Morton
464 J GUN MOOR Imi Mccance
465 J GLOBAL TYPHOON Hannah Bate
466 J FOXRIDGE HOUDINI Claire Deuten
467 J ROSSCON MR X MAN Hannah Wilson
468 J TEVENIE SUNSHINE Claire Roston
469 J CISCOS BOY Florence Griffiths
470 J GRIFFORD PILGRIM Orla Mcevoy
471 J KILLALOE FLASH THE CASH Robyn Gray
472 J OS HERMINTAGE Tyler Cassells
473 J MISS SUAVE Andrea Houlbrooke
474 J KISSEMMIE MIDNIGHT MAGIC Georgie Toole
475 J RUBY Lucy Robinson
476 J COS ME QUORN CRIMINAL Teri Rudkin
477 J EASIER SAID THAN DUN Julia Sandford
478 J TULLAHER LOTTIE Lydia Heywood
479 J HIGH VALLEY Jack Walker
480 J HAZELBERG’S KNAPPERD Nicky Hill
481 J EVERY CLOUD Charlotte Turner
482 J JAMELIA Megan Elphick
483 J OSCARS DELIGHT Lucy Stimson
484 J NETHERWOOD LOLA Melissa Shawcross
485 J GLOBAL ALL IN Kerry Gibson
486 J FUEGO'S FABULOUS Phoebe Nicholson
487 J BUFFALO SPRINGFIELD Lindsay Raistrick
488 J STAR MIST Jayne Money
489 J JUST SID Charlie Piper
7 WL GIVE US A SWATCH Giorgia Burns
9 WL DREAM ON PORSCHE Michelle Patrick
6 WL SILVER CASANOVA Tia Hulse
10 WL LANDORIJKE Tyler Cassells
4 WL INVISIBLE MAN Lou Burns
8 WL SAUNDERSCOURT FURISTOS Lydia Stuart
1 WL UNNAMED (809888) Lucy Robinson
5 WL CAUNTON WELL-I-KAN Steve Garrod
3 WL UNNAMED (810004) Amy Kisby
2 WL HILLOCKS RISING Emily Philp

BE100Ou18

Entry No Section Horse Rider
501 K GOODFELLA GIO Zennor Harvey
502 K MILLER MILO Amy Morris
503 K PADDINGTON Oliver Loud
504 K MY KNOCKILLAREE CONQUISTADOR Mimi Jones
505 K DOD BUSTER RHYMES James Ker
506 K THE RIDGE HEARTBEAT Becky Clark
507 K THE BALLAGH LADY Lucy Chivers
508 K KILJAMES BROWN THOMAS Lydia Cooper
509 K MR V Cecelia Elliott
510 K BARANA FRANK Sian Evans
511 K SO CHIC DES COSTIERES Jasmine Underwood
512 K MAILMAN Madlen Carlick
513 K RAZOR Lily Diggle
514 K MGH QUERLY Archie Tulloch
515 K AUGUSTA FIREFLY Sascha Smith
516 K FAILTE LADY Elizabeth Clark
517 K MOJO VIII Freya Kenworthy
518 K ASPIRATION III Tamara Fifield
519 K TINRAHER LAD Lily Hardiman
520 K FFYNNONCADNO JUPITER Tilly Lacey
521 K PICASSO V Ellie Martindale
522 K CARAGHS ROYAL QUALITY Grace Hornby
523 K FERNHILL SMART CHOICE Ellie Savage
524 K WISHING TIME Holly Law
2 WL TONIC DE BELLEFOND Philomena Strachan
3 WL KILCASKIN Ellen Butler
1 WL MIKIE Matilda Machin

BE100Open

Entry No Section Horse Rider
551 L GENIA Lucy Robinson
552 L MORRIGAN ENIGMA Lucy Hoskins
553 L CRAIC A JACK XII Heather Blythe
554 L BALLYDALTON Polly Stockton
555 L CURIOUS GEORGE III Vicki Hancox
556 L PROUD PRADO Margaret Whalley
557 L CAMROSS CRUISE Simon Middleton
558 L CARRICK DIAMOND CRAFT Georgina Reece
559 L GALILEO 7 Eleanor Henry
560 L CESANO H Emily Rucker
561 L TYGER TYGER Richard Evans
562 L SIR VILLMER Panda Christie
564 L DUNKERRIN PANDORA Lucy Robinson
565 L SORASTRO TW Tina Pedro
566 L GRAND CRUZ Louise Horrocks
567 L RINCOOLA REX Esther Webb
568 L FORESTLAND OF DRAYTON Harriet Bagley
569 L HARLASSIMO Craig Barr
570 L ARCHFIELD ECHO Holly Bradshaw
1 WL LAKANTUS Jessica Pidgley
5 WL TROYS MIMI Lydia Stuart
3 WL AFTER THE STORM Josh Haynes
6 WL WIL BE HSH FOREVER Joanne Morland
4 WL RING OF FIRE II Emily Dove
2 WL VIVENDI DE VARDAG Lillian O’Hearn
FLASH LIGHT Victoria Wadlow

NM

Entry No Section Horse Rider
601 M PICKHILL DANCER Lucy Ormrod
602 M DALSAANS HASTY PRINCE Roxi Foster
603 M SHARAZ Holly Bradshaw
604 M NETHERWOOD BRAVE HEART Melissa Shawcross
605 M GRAND REVOLUTION Myles West
606 M DENVER IV Rebecca Glasson
607 M TIKAS DE L'ELFE Emily Maclean
608 M KEYLAND WILLIAM Ellie Ormrod
609 M CARDINAL Lizzie Luxton
610 M PEAKY BLINDER Charlotte Turner
611 M BAUMANNS FLEUR Kat Raybould
612 M CAVALIER CAPTAIN Abi Wallis Castle
613 M HAMARA Cassandra Price
614 M MINTRIDGE MEXICO Eleanor Ford
615 M MINTRIDGE RAZZMATAZZ Mark Ford
616 M BALHAM HILL Matthew Steel
617 M ZADOK D Charlie Piper
618 M KEC DAZZLING DIAMOND Maddy Moffett
619 M CEFNPANT IOLO Katie Thomas
620 M THE AFRICAN QUEEN Fiona Dallyn
621 M WILLY EVER Emma McIntosh
622 M 2 UNLIMITED Hannah R Jones
623 M RAFIKI YANGO Lucy Watson
624 M PENCOS EQUITY Ali Wallace
625 M ELANO Sara Squires
626 M SPIRIT LSS Samantha Brown
627 M SAN SOLO Imo Brook
628 M LUCKY CLOVERS INQUISITION Rebecca Anstey
629 M SANDRO IX Clare Chamberlayne
630 M ABSTRACT ART Lynda King
631 M KATINKA Gwen Phillips
632 M ASLAND DU ROI Serena Vitalini
633 M COURAGUNEEN JENNIE Amelia James
634 M LARRISTON RED BAILEY Daniel Titterton
635 M CUROLEA MIKA Anna Czylok
636 M GREENLANES HUDSON Georgina Wood
637 M CLOUDY BAY VI Lucy Clements
638 M BREND II Kathryn Carmody
639 M KABOOM D Naomi Lawrence
640 M SUNSHINE SCOUT Megan Sanders
641 M FURICH TEJO Jess Falle
642 M CHANTILLY ROYALE II Alice Bibby
643 M BALLYOSKILL BOY Harriet Bagley
644 M GAMBLE V Victoria Devlin
645 M PROMETHEUS II Melissa Joannides
646 M FIRST DATE Julia Davis
647 M DIAMOND JUBILEE III Grace Gerry
648 M VOLENTIERI Amy Tough
649 M CSF VIVENDI VIE Sarie Weaving
650 M LUX ZEN Anna Martinez
651 M ACCORDING TO ARCHIE Harriet Ford
652 M CARNAVAL POP Anna Hollis
653 M BELLEVUE BRONZE GODDESS Marion Vernon
654 M DOLMEN DU CONCORDE Sarah-Jane Brown
655 M OUTDAZZLE Imogen Addison
656 M DALOUBET MANSOLEIN Z Kat Raybould
5 WL BELMONT PROPOSAL Rosie Skinner
2 WL CASTLERICHMOND WILLIAM Emma Wilkes
6 WL HIGHFIELD MASTER Abbey Rimmer
3 WL BOSS LUX Giorgia Burns
1 WL MARGUERITE BART Jessica Thomas
4 WL ITS MORKA Steve Garrod

N

Entry No Section Horse Rider
701 N COOLEY HIGH THYME Andrew Downes
702 N BLUES CLOUD Louise Harwood
703 N GERDEAKER Natalie Mincher-lockett
704 N BALLYDUNNE SUPER HERO Dag Albert
705 N HILARY Janine Bowler
706 N LAZY BALLERINA Julie Penny
707 N SILKEN BREW Emily Yeomans
708 N CASTLEDOWN SUNRISE Andrew Downes
709 N LEGALAND BEST ONE Hannah Taylor
710 N CSF FELIX Annette Higgins
711 N ZIPPED UP Thomas Tulloch
712 N CAUNTON RUBI ROYALE Jennie Housley
713 N WAITHSIDE DE'REBUS Josh Haynes
714 N SIMPLY SUNNY Lou Burns
715 N WARRENSTOWN TOMBOY Amit Hardy
716 N PICKHILL FEROCITY Lucy Ormrod
717 N ARDFIELD LORD Keeva Stott
718 N DASSETT CURRA CANDY Amelia Walker
719 N CLONDAW SAM Louise Harwood
720 N LANGARTH MORGAN LE FAYE Rebecca Patricia Baggs
721 N ABC GRANGE PAL Nicholas Lucey
722 N HARTHILL HERALDIK Andrew Downes
723 N DEVONHAYES LUCKY STAR Becky Scammell
724 N RINGFORT HORATIO Cassandra Price
725 N OUGHTERARD QUALITY John Westmore
726 N TEMPLEBROOK BOY Brook Howells
801 P GRANDTURGEON Emily Philp
802 P BRECHFA IETTA Louise Harwood
803 P BALLYCOOLAN WOMAN Sonya Wilson
804 P ARTHUR VAN DE MEDARDUSHOEVE Z Sophie Wragg
805 P KING'S WALDEN Laura Milner
806 P RINGFORT REVE DU MOULIN Andrew Downes
807 P LET'S GO VD WITHOEVE David Quest
808 P MISTER BIG EARS Emily King
809 P LUXS ZEBEDEE Carla Arthur
810 P LANGALLER QUANGO Beatrix Fuller
811 P BILLY BERGERAC Victor Burtin
812 P QUICK QUACK Josh Haynes
813 P CURRA T Emily Gieron
814 P RINGWOOD ROYAL TREND Holly Bradshaw
815 P FLIEGERIN C Jack Whiteford
816 P BALLY FLAPJACK Thomas Tulloch
817 P DUNSANDLE QUALITY Hector Baker
818 P PRINCESS Alicia Hawker
819 P KING LOUIS III Rachel Cawley
820 P CELCIUS Kat Raybould
821 P JOVIAL PINBALL WIZARD Isobel H Hudson
822 P BALLINS KELLIGS Andrew Downes
823 P COOLEY CAPTAIN JACK Eve Egginton
824 P SONOFAGUN Emily Turner
825 P FINNSCEAL Caroline Basnett
6 WL DIAMOND WOODS Claire Deuten
1 WL GLENCOLLIN Julian Trevor-roper
2 WL MAHAREES BOB Georgie Brown
5 WL CORRIEBEG SUPERNOVA Fred Scala
3 WL GVS GORTAGARRY CLOVER Juulia Savonlahti
4 WL CORRIEBEG CLICQUOT Fred Scala

ON

Entry No Section Horse Rider
751 O COOL CHICA Emily Gieron
752 O BAZAARS HIGHTOWN Lucas Poole
753 O ARD DASSETT SPECTRE Craig Barr
754 O CORNASCRIEBE GLENPATRICK Lou Burns
755 O AJAX H Z Johnny Hornby
756 O ROCK N ROLL DE BUISSY Sophie Barlow
757 O WODAN III Simon Middleton
758 O MY ZENYATTA Tia Barlow
759 O ROSSDARAGH TOP QUALITY Emily Rucker
760 O CYBER SHOT Emily Gieron
761 O ENDURO A DALRIADA Melissa Shawcross
762 O LAWA Katie Bambridge
763 O RICH JUNIOR K Ruth Rich
764 O BALLINTOHER HARRY Lucinda Crawford
765 O HORATIO DN Polly Muirhead
766 O SECOND CITY Hugh Train
767 O NEFFECT S Kat Raybould
1 WL MASTER CLASS RAMIRO Rose Nesbitt

ONu18

Entry No Section Horse Rider
851 Q WIL CELTIC POWER RANGER Archie Tulloch
852 Q INDIAN GIRL G Jasmine Underwood
853 Q THE JUGGLER III Lily Diggle
854 Q JACK ASS Daisy Amin
855 Q GREDINGTON JIGSAW Sasha Williams
856 Q MINI FERRARI Madison Tapner
857 Q BARRINGTON QUIET MAN Maddie Hornby
858 Q GRAND DESIGN II Fern Thomas
859 Q CRANNY VOLT Jemima Shaw
860 Q DIAMOND DANCING HETTIE Georgie Driver
861 Q BALLYHEERIN BAY DANCER Lucy Bednall
862 Q WINNIE DE FONTENEL Ellie Jones
863 Q NICO Holly Clarke
Event name: WESTON PARK (2) Date: Oct 10-11 2020 Location: Weston Park, Shifnal, Shropshire, United Kingdom
Optimum XC Time - 05.23
BE100 - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 MADFORD LAW Miss Anna Johannson 0 16 22.8 0.00 0.00 22.80
2 CONCLUSIVE Miss Katy Mousdale 0 14 24.5 0.00 0.00 24.50
3 RINGFORT REVE DU MOULIN Mr Andrew Downes 0 12 27 0.00 0.00 27.00
4 DYSART LUX ZED Miss Lucy Blumberg 0 10 27.5 0.00 0.00 27.50
5 KITTY MALONE Miss Emily Philp 0 8 26.8 0.00 1.20 28.00
6 LITTLE LORD Z Miss Lucy Dennis 0 6 28.3 0.00 0.00 28.30
7 KILLALOE QUALITY LAD Mr Anthony Clark 0 4 29.8 0.00 0.00 29.80
8 BIG ERIC Mrs Tracey Crane 0 4 30.5 0.00 0.00 30.50
9 BRUNO FG Miss Edie Campbell 0 4 30.5 0.00 0.80 31.30
10 AFTER THE STORM Mr Josh Haynes 0 2 32.5 0.00 0.00 32.50
11 LITTLE BIRD Mrs Aoife Clark 0 0 25.8 8.00 0.00 33.80
12 RMS CAMELOT Mrs Lucy Jackson 0 2 32.5 0.00 2.80 35.30
13 OLARIS BEECH Miss Georgie Rockingham 0 0 32 4.00 0.00 36.00
14 THINK TANK THINK Miss Sophia Icke 0 0 32.8 4.00 0.00 36.80
15 ROSS JOEY Miss Georgina Reece 0 0 33.3 4.00 0.00 37.30
16 DANUBIO Z Miss Becky Bosworth 0 2 32.5 0.00 5.60 38.10
17 FALIRAKI S Mrs Victoria Mazengarb 0 0 30.5 8.00 0.00 38.50
18 CATTON CANDYMAN Miss Nicola Mann 0 2 28.3 0.00 10.40 38.70
19 GODINUS CB Miss Teri Rudkin 0 0 33.5 4.00 1.60 39.10
20 GRANDTURGEON Miss Emily Philp 0 0 28.3 8.00 2.80 39.10
21 WIL BE HSH FOREVER Miss Joanne Morland 0 0 33.8 4.00 1.60 39.40
22 MR DANDY MAN Mrs. Sarah Loughnane 0 0 27.3 13.00 0.00 40.30
23 MILTOWN DAISY Miss Lottie Jones 0 0 38.5 4.00 0.00 42.50
24 TREBIFFIN Mr Neil Fox 0 0 32 8.00 2.80 42.80
25 MAGIC CIRCLE II Miss Katy Holman 0 0 34.5 12.00 0.40 46.90
26 SILKEN BREW Miss Emily Yeomans 0 0 40.3 8.00 2.80 51.10
27 KEC PIA Miss Emma Silman 0 0 29.8 0.00 31.20 61.00
28 PULL YA SOCKS UP Miss Harriet Dickin 0 0 31.3 0.00 33.60 64.90
29 LYMEBROOKS MASTER RUBY Miss Rebecca Morrey 0 0 35.8 23.00 10.40 69.20
30 WOODFORD JIM Mrs Lucy Muir 0 0 37.5 24.00 8.00 69.50
31 JOVIAL PINBALL WIZARD Miss Isobel H Hudson 0 0 30.8 8.00 38.00 76.80
R SHANNONDALE MUNDY Mrs Annette Higgins 0 0 35.3 R R
E KING ZULU Miss Isabelle Mead 0 0 36.8 4.00 E E
W CHAKIRA Miss Lauren Ulyett 0 0 W W
W RILEY II Dr Philip Dale 0 0 W W
W MAX IX Miss Sydney Thompson 0 0 W W
W BLACK JACK V Ms Katie Brickman 0 0 W W
W CASANOVA DUKE Miss Becky Hartley 0 0 W W
R NANTWICH EQUINES HAUGHTON AFRIKAN Miss Verena Lauer 0 0 32.3 R R
Optimum XC Time - 05.23
BE100 - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 GORDANSFIELD ICICLE Mr Alex Smith 0 16 25.8 0.00 0.00 25.80
2 IVY STAR Miss Charlotte Bacon 0 14 26.8 0.00 0.00 26.80
3 EVENING SUN Miss Sally Taylor 0 12 27 1.00 0.00 28.00
4 CLONSWORDS STARDUST Mrs Susan Pym 0 10 23.8 4.00 0.40 28.20
5 LEGALAND BEST ONE Miss Hannah Taylor 0 8 29 0.00 0.00 29.00
6 JACK DANIELS Miss Jeanette Brakewell 0 6 25.5 4.00 0.00 29.50
7 CHEVALIAN LADY LUCK Miss Rosie Rickett 0 4 21 8.00 0.80 29.80
8 CHECKPOINT COOLEY Mr Andrew Downes 0 4 25 0.00 5.20 30.20
9 JEREMIAH Mr Tyler Cassells 0 4 20 4.00 6.40 30.40
10 STRANDHILL BOY Miss Imogen Murray 0 0 24.3 8.00 0.00 32.30
11 CLONSHIRE EL CHAPPO Miss Annabel Strawson 0 2 32.8 0.00 0.00 32.80
12 DIZZEE RASCAL Miss Katy Prince 0 2 34 0.00 0.00 34.00
13 PRIMEUR VD LEEUWERK Miss Fiona Davidson 0 2 35.3 0.00 0.80 36.10
14 KUDU Miss Emma Rarity 0 0 33.8 4.00 0.00 37.80
15 DHI SAMBUCA Miss Ellis Morton 0 0 30 7.00 0.80 37.80
16 HARLEQUINS DREAM Miss Sydney Thompson 0 0 34 4.00 0.00 38.00
17 RUN FOR FUN Miss Chloe Whitney 0 0 24.8 8.00 5.20 38.00
18 ROUGH DIAMOND Miss Maggie Brims 0 0 32 4.00 2.80 38.80
19 RAYA Miss Emily Dove 0 0 24.5 16.00 0.00 40.50
20 MILL HOUSE KANN EYE Miss Kirstie Wright 0 0 33.3 8.00 0.00 41.30
21 CHURCHBROOKS INDIAN OCEAN Mr Henry Kinchin 0 0 34 8.00 0.00 42.00
22 CADEE VDB Z Miss Tina Canton 0 0 34.8 8.00 0.00 42.80
23 COOKIE CLOVER Miss Lauren Wiggins 0 0 30 12.00 0.80 42.80
24 PRIMITIVE LIGHTNING Miss Teri Rudkin 0 0 41 4.00 0.00 45.00
25 MAESTRO BENEDICT Miss Abbey Rimmer 0 0 41.8 4.00 0.00 45.80
26 G STAR II Miss Georgina Blackshaw 0 0 27.5 13.00 5.60 46.10
27 MORRIGAN DONAL Miss Sophie Hoskins 0 0 35.3 16.00 0.00 51.30
28 SPITFIRE Miss Emily Philp 0 0 25.3 0.00 26.80 52.10
29 WIL CELTIC TIMEPIECE Mr Richard Darch 0 0 36 24.00 0.00 60.00
30 LOCKINGE FINN Miss Hannah Clifford 0 0 33.5 20.00 25.20 78.70
31 CELYNNEN SUNDOWN Miss Susie King 0 0 33.8 12.00 34.40 80.20
32 QUICK SONNY Mr David Llewellyn 0 0 30.3 0.00 59.60 89.90
W CROFT TEMPLAR Miss Harriet Morris-baumber 0 0 W W
E GEORGES REBEL Mr Michael Jones 0 0 35.8 0.00 E E
W MASTER WICKHAM Miss Claire Lewis 0 0 W W
E RF MONICAMBER Dr Penny Hipwell 0 0 40.3 0.00 E E RF
E KRAVITZ Miss Amy-louise Harris 0 0 27.5 4.00 E E
Optimum XC Time - 05.23
BE100Open - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 CAMIROS PRINCE Miss Penelope Fairmann 0 16 30 0.00 0.00 30.00
2 FORESTLAND OF DRAYTON Miss Harriet Bagley 0 14 30.5 0.00 0.00 30.50
3 CASSIANA DE RIVERLAND Miss Clara Wood 0 12 26.8 4.00 0.40 31.20
4 CLOHAMON GREY Miss Betty Baker 0 10 32 0.00 0.00 32.00
5 SHANNONDALE GOLD RUSH Miss Lucy Stimson 0 8 32.3 0.00 0.00 32.30
6 SILVER TOUCH Miss Lucinda Crawford 0 2 32.8 0.00 0.00 32.80
7 ERINNERUNG U VAN HET JUXSCHOT Mrs. Samantha Evans 0 0 31.8 4.00 0.00 35.80
8 BALLINAHINCH JACK Miss Chiara Grimaldi 0 2 36 0.00 0.00 36.00
9 RATH BOUNCING SKY Mrs Chloe Wilfort 0 0 28.5 8.00 0.00 36.50
10 VOLANDO IV Miss Sophie Goodman 0 2 37 0.00 0.00 37.00
11 QUINQUAGINTA Ms Jacky Beavan 0 2 33.8 0.00 7.60 41.40
12 DOMINGO IV Miss Kerry Gibson 0 0 33.8 4.00 4.00 41.80
13 CLONALTRA ACORN Miss Heidi Ford 0 0 36.3 10.00 0.00 46.30
14 EQUI Miss Ellie Williams 0 0 25 0.00 22.80 47.80
15 JIMMYS HOPE Mr Charles Dicker 0 0 35.5 10.00 3.20 48.70
16 PRIMITIVE LADY II Miss Laura Hanson 0 0 32.8 24.00 4.00 60.80
17 MAATA OF PRINCIPLE Miss Grace Marshall 0 0 37.5 8.00 26.40 71.90
18 EL OF A NIGHT Miss Rhian Pierce 0 0 35.3 39.00 0.00 74.30
19 CARROLLS COURAGE Mrs Lucinda Eastley 0 0 34.3 0.00 62.00 96.30
E RF TEAMAR Miss Vaso Katsea 0 0 21.3 4.00 E E RF
W BAZAARS HIGHTOWN Mr Dominic Eccleston 0 0 W W
E RF KILMANAHAN COBRA Miss Camilla Earnshaw 0 0 32.3 4.00 E E RF
E RF BROOKLEIGH Mrs Sheryl Dickens 0 0 34 0.00 E E RF
Optimum XC Time - 05.23
BE100Ou18 - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 GRAND DESIGN II Miss Fern Thomas 0 16 26.5 0.00 0.80 27.30
2 STARFLOWER Miss Chiara Grimaldi 0 14 28.3 0.00 0.40 28.70
3 SPORTSFIELD COOKIE Miss Alice Parton 0 12 28.8 0.00 0.00 28.80
4 ARDNORE VIVENDI Miss Isabel Rugman 0 10 29 0.00 0.00 29.00
5 SERENADE III Miss Immy Kennedy 0 8 31.5 0.00 0.80 32.30
6 NOGGUS PRIDE Miss Olivia Stubbs 0 6 31.5 0.00 0.80 32.30
7 ICE ORCHID Miss Zoe Hill 0 4 32.5 0.00 0.00 32.50
8 UPTONS DELI CAROUSEL Miss Alice Salwey 0 4 33 0.00 0.00 33.00
9 LACKAGH PRIDE Miss Laura Hale 0 2 33.3 0.00 0.80 34.10
10 KILJAMES BROWN THOMAS Miss Lydia Cooper 0 2 34.3 0.00 0.00 34.30
11 BALLYHEERIN BAY DANCER Miss Lucy Bednall 0 0 31 4.00 0.40 35.40
12 ANDREA BT4 Miss Lily Nicholson 0 2 25.3 0.00 10.40 35.70
13 CALLUNA Miss Beatrice Taylor 0 2 38 0.00 0.00 38.00
14 STENIGOTS RED D'ABLO Miss Lexie Brennan 0 0 31.3 8.00 0.00 39.30
15 WINNIE DE FONTENEL Miss Ellie Jones 0 0 31 8.00 1.60 40.60
16 ITS CHARLIE BROWN Miss Jessica Proudman 0 0 33 8.00 0.00 41.00
17 KILCASKIN Miss Ellen Butler 0 2 42 0.00 0.00 42.00
18 LAMPHILL WISHFUL THINKING Miss Holly Wylde 0 0 26.3 12.00 4.80 43.10
19 OJ II Miss Megan Jones 0 0 34.5 8.00 2.40 44.90
20 GREEN AND WHITE Miss Lucy Rogers 0 0 37.3 4.00 7.20 48.50
21 BILLY HOODOOS Miss Tabitha Moore 0 0 40.5 4.00 4.80 49.30
22 MILLER MILO Miss Amy Morris 0 0 35.8 12.00 2.00 49.80
23 BANDANNA Miss Mia Chopping 0 0 33.3 17.00 0.00 50.30
24 NOLTON ROSE Miss Verity Sellers 0 0 37.8 12.00 4.80 54.60
25 MONATIGUE ROYAL ROSE Miss Georgina Holland 0 0 44 12.00 0.00 56.00
26 MS APACHES COCO CHANEL Miss Emma Wall 0 0 35.8 0.00 24.80 60.60
27 HANDEL Miss Freya Soden 0 0 30.8 26.00 5.20 62.00
28 BATHLEYHILLS GOLDEN SPRAY Miss Florence Ashmore 0 0 25.8 8.00 30.40 64.20
29 JIVE Miss Rosie Jones 0 0 34.8 21.00 9.20 65.00
E TUBBERSCANAVAN CLOVER Miss Molly Turcan 0 0 23.8 4.00 E E
W KILMAINE PRIDE Miss Sophie Sellers 0 0 W W
W WILLY WIZ Miss Amelia White 0 0 W W
W BALNASHALLOG MAESTRO Miss Grace Barr 0 0 29 8.00 W W
R SHANNONDALE SYLVESTER Miss Zennor Harvey 0 0 34 R R
Optimum XC Time - 04.57
BE80(T) - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 THE SAUCE POT Mrs Shirley Cadwallader 0 0 14.5 0.00 0.00 14.50
2 OUT OF THE BLUE II Miss Rachael Ward 0 0 17.8 0.00 0.00 17.80
3 B ESTIER SANTOSH Miss Emily Whysall 0 0 17.8 0.00 0.00 17.80
4 GREENKELD'S MOONDANCE Ms Katie Brickman 0 0 18.5 4.00 0.00 22.50
5 THE DOCTOR III Miss Lesley Mitton 0 0 19 4.00 0.00 23.00
6 CADLAND AUTUMN PROMISE Miss Samantha Bebbington 0 0 23.8 0.00 0.00 23.80
7 BELMONT LAD Miss Sammy-jo Clare 0 0 17 8.00 0.80 25.80
8 KAYDEES GIRL Miss Molly Goodwin 0 0 21.5 4.00 0.80 26.30
9 CAHIRNAGRY LADY Miss Thomasin Kemp 0 0 19.5 8.00 0.00 27.50
10 MISS PRINT Miss Jamie Clarke 0 0 26 4.00 0.40 30.40
11 ONE UP FOR JAZZ Miss Laura Hayward 0 0 28 0.00 2.40 30.40
12 REDINAGH CLOVER Mrs Georgina Hodson 0 0 25.3 4.00 1.20 30.50
13 LUX Miss Becky Bosworth 0 0 32 0.00 1.60 33.60
14 ROSS RUBY Miss Ellen Butler 0 0 31.3 4.00 0.00 35.30
15 BROOMCROFT SWEET MEADOW MAISIE Dr Caroline Brammer 0 0 28 4.00 5.60 37.60
16 FLASHY KING Miss Imogen Marsh 0 0 20.8 4.00 12.80 37.60
17 GRANTSTOWN ECHO Miss Lucy Hughes 0 0 34.5 0.00 3.20 37.70
18 KILIMAZING KITTY KISS Mr Noah Marsh 0 0 35.8 0.00 2.00 37.80
19 MARK TWAIN Mrs Rachel Andrews 0 0 30.5 8.00 0.00 38.50
20 MAN IN THE ARENA Mrs sarah anderson 0 0 32.8 0.00 11.20 44.00
21 BARNABY Miss Pollyanna Raper 0 0 31 4.00 12.00 47.00
22 CRUISE AROUND Mrs Heather Hardy 0 0 27.3 4.00 17.20 48.50
23 DONCORDE Miss Sophie Jennings 0 0 24.8 0.00 30.40 55.20
24 VINTAGE COOL Miss Alice Robinson 0 0 34 0.00 25.60 59.60
25 TIGER LILY II Miss Amy Cox 0 0 30.5 0.00 32.00 62.50
26 PENYCOED SURVIVOR Miss Chloe Workman 0 0 35.5 12.00 16.40 63.90
27 STAR APPEAL III Mrs Rosie Stone 0 0 23 12.00 40.00 75.00
28 PRIMITIVE REFLECTION Mrs Rebecca Scott 0 0 22 20.00 58.00 100.00
29 MAID YOU LOOK Mrs Linda Morgan 0 0 20.8 0.00 89.60 110.40
W KING WILLIAM WD Mr Simon Marshall 0 0 32 W W
E AR DIAMOND DIVA II Miss Susanne Codd 0 0 23.5 0.00 E E AR
E RF DRUMBAD BEN Miss Ruby Milne 0 0 30 12.00 E E RF
W JUST ROLO Mrs Julie Barber 0 0 W W
W CARNIVAL STREET Mrs Tasha Cottam 0 0 W W
Optimum XC Time - 04.57
BE80TC - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 NICKY BYRNE Miss Jessica Nevin 0 0 23.5 0.00 0.00 23.50
2 JACK OF DIAMONDS IX Miss Harriet Franklin 0 0 26.8 0.00 0.00 26.80
3 DUNALLY JANE Miss Ellis Simister 0 0 28.3 0.00 0.00 28.30
4 TITAN V Miss Victoria Jolly 0 0 29.3 0.00 0.00 29.30
5 RUSHEEN BLATHIN Miss Mair Bunyan 0 0 30 0.00 0.00 30.00
6 CHESTER REBEL Mrs michele bumby 0 0 27.8 0.00 3.20 31.00
7 ANGEL DESIRE Mrs. Angela Gent 0 0 28.5 4.00 0.00 32.50
8 BUTTONS BLUE JUNIOR Mrs Holly Maxwell 0 0 31.5 0.00 1.60 33.10
9 FARRELL HILL BOY Miss Betty Baker 0 0 34.3 0.00 0.00 34.30
10 MR GANGSTER Ms Nikki Cox 0 0 30.8 0.00 5.20 36.00
11 KILCONIERON RUAN Ms Kellyanne Rock 0 0 32.5 0.00 3.60 36.10
12 CONG GENT Mrs Shiwon Green 0 0 25.8 8.00 2.80 36.60
13 THE COBFATHER Mrs Sarah Field 0 0 32.8 4.00 0.00 36.80
14 CASHELBAY LUCKY DUKE Miss Ellie Bunyan 0 0 35.3 0.00 2.80 38.10
15 EASTER STAR II Miss Rosemary Myers 0 0 37 0.00 1.60 38.60
16 BADGER VII Mr Michael Maxwell 0 0 37.5 0.00 1.60 39.10
17 GORFELYN PERSIAN PICASSO Miss Lucy Greenfield 0 0 35 4.00 1.20 40.20
18 KNIGHTSBRIDGE JOE Mrs Karen Franklin 0 0 31.3 4.00 5.60 40.90
19 CLOVER SURPRISE II Miss Olivia Szajna 0 0 31.3 4.00 6.00 41.30
20 GOLDEN GIRL Miss Amy McGowan 0 0 34.3 8.00 0.00 42.30
21 ANNAGHBAY EARL Miss Eilidh Jack 0 0 31.5 4.00 10.00 45.50
22 HEDERFELD ASH Mrs Julie Jeffes 0 0 30 18.00 0.00 48.00
23 MAPLEVALLEY GWENNIC MIST Miss Lindsay Raistrick 0 0 36 12.00 9.60 57.60
24 MR BUZZ Mrs Marie Webber 0 0 31.3 4.00 42.80 78.10
25 JIMMY BROWN Miss Elaine Pearce 0 0 34.5 0.00 49.20 83.70
26 REFUSE TO DANCE Mrs Samantha Hogg 0 0 35.5 19.00 34.00 88.50
27 INDI MAGOO Mrs Olivia Kennedy 0 0 34.3 8.00 92.40 134.70
E SPRING WILLOW Mr Michael Maxwell 0 0 33.3 4.00 E E
Optimum XC Time - 05.01
BE90 - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 BALLYDUNNE CAPTAIN Miss Francesca Segalov 0 8 25.3 0.00 0.00 25.30
2 JAMELIA Miss Megan Elphick 0 7 26.3 0.00 0.00 26.30
3 DASSETT DAKOTA Ms Georgina Critchley 0 6 31.3 0.00 0.40 31.70
4 WITHCOTE WARRIOR Miss Lucy Mallinson 0 5 32.3 0.00 0.00 32.30
5 SILVER MONTY Miss Emma Dale 0 4 32.8 0.00 0.00 32.80
6 ROYAL MISSION Miss Sally Thatcher 0 3 32.5 0.00 0.80 33.30
7 LAOBHRUS DAZZLER FOUR Dr Mandy Peffers 0 2 34 0.00 0.00 34.00
8 HEXLAIRE Mr Alex Smith 0 2 30.5 4.00 0.00 34.50
9 ILLANE SPARK Miss Olivia Mclaughlin 0 0 31.5 4.00 0.00 35.50
10 CORREAL SAMMY Mrs Jo Glover 0 0 28.5 8.00 0.00 36.50
11 CITRADEL VH BLOEMENHOF Z Miss Katie Holloway 0 0 32.5 4.00 0.00 36.50
12 GREY BOY II Miss Cerys Jones 0 0 34.3 4.00 0.00 38.30
13 NORTH ASTOR COOTER Mrs Joanne Brett 0 0 30.8 4.00 4.00 38.80
14 MUCKRIM CEARAL Mrs Lucy Phillips 0 0 32.8 4.00 3.20 40.00
15 PICTUS DURIAN Mrs Sarah Kranz 0 0 30.8 8.00 1.60 40.40
16 CAPTAIN TEE GEE Miss Holly Garner 0 0 35.5 8.00 0.00 43.50
17 OK CASEY Mrs Su Jones 0 0 31.5 8.00 4.40 43.90
18 TINRAHER LAD Miss Lily Hardiman 0 1 37.8 0.00 7.60 45.40
19 SAMBUCA B Mrs Natalie Barlow 0 0 32 4.00 9.60 45.60
20 SEACRUNIS Mrs Sarah Welsby 0 0 31.8 16.00 0.00 47.80
21 EQUIT Miss Megan Armor 0 0 37 8.00 2.80 47.80
22 LISSAHULLY LAD Miss Sarah-Jane Barton 0 0 35 4.00 9.60 48.60
23 IMPROVISATION Dr Vicki Waring 0 0 33.3 12.00 4.00 49.30
24 PEVERELS VIENNA Miss Carrie Childs 0 0 41 8.00 5.20 54.20
25 DAISY WHITE Miss Steph Bower 0 0 44.8 8.00 1.60 54.40
26 RATIBIA Miss Emily Dove 0 0 32 8.00 20.00 60.00
27 LAFITE DE DONDERYE Miss Vicki Hancox 0 0 30.5 4.00 26.00 60.50
28 CURRAGHAVARNA MARA Mrs Annitta Engel 0 0 32.3 8.00 44.40 84.70
HC MINTRIDGE RAZZMATAZZ Mr Mark Ford 0 0 30.5 4.00 0.40 34.90
HC JACKS PRIDE Miss Thomasin Kemp 0 0 33.5 0.00 0.80 34.30
R ETASJA Ms Katie Brickman 0 0 30.8 0.00 R R
E RF MAJGARDENS EPO CARTANO Miss Marie Lund 0 0 32.3 8.00 E E RF
R MOCHULLA DANDY Miss Heather Keeling 0 0 33.5 15.00 R R
W SCHENKERS TOP DOLLAR Miss Maisie Grew 0 0 31.8 12.00 W W
E R3 PINBALL WIZARD II Mrs Julia Edwards 0 0 33 0.00 E E R3
R WILMA BOBBY Miss Freia Carlton-reditt 0 0 43.3 0.00 R R
Optimum XC Time - 05.01
BE90 - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 HUGO HUNTING Mrs Tracey Crane 0 8 31.8 0.00 0.00 31.80
2 LUCKY PURSUIT Mrs Julie Jones 0 7 32 0.00 0.00 32.00
3 ROSSCON MAGIC MIKE Miss Heather Urquhart 0 6 32.3 0.00 0.00 32.30
4 DIRKA CK Z Miss CLAIRE PARKINSON 0 5 31.5 0.00 1.20 32.70
5 CENTRE WALK Mrs Tessa Dollar 0 4 33 0.00 0.00 33.00
6 MISS SUAVE Ms Andrea Houlbrooke 0 3 33.8 0.00 0.00 33.80
7 LEANES ROCK THE NIGHT Miss Sarah Chapman 0 2 30.3 4.00 0.00 34.30
8 CUNNIFFE MASTER CRAFTSMAN Miss Harriet Fox-davies 0 2 34.8 0.00 0.40 35.20
9 CAEREINI DUM DUM DIDDLE Miss Katie Pollock 0 2 31.5 4.00 0.00 35.50
10 COORA ANNE Miss Stephanie Hill 0 0 30.8 4.00 1.60 36.40
11 MURDOCH IV Miss Megan Lewis 0 0 32.5 4.00 0.80 37.30
12 LOSTOCK JUKEBOX Mrs Joanne Bednall 0 1 36.3 0.00 1.20 37.50
13 IVE BEEN MANGOED Dr Rebecca Barrow 0 0 33.3 4.00 1.60 38.90
14 CLONSHIRE SARGENT Mrs Rachel Curtis 0 0 33.3 8.00 2.00 43.30
15 ALFIE MOON IV Miss Jodie Watts 0 0 31.5 12.00 0.00 43.50
16 NPS FLUSH Mrs. Lucy Holloway 0 1 32.5 0.00 11.20 43.70
17 COLLIER BAY Miss Steph Bower 0 0 36.5 8.00 0.00 44.50
18 MINTRIDGE MEXICO Mrs. Eleanor Ford 0 1 35 0.00 10.80 45.80
19 CONCETTO Miss Kimberley Parkin 0 0 34.3 4.00 7.60 45.90
20 JUST CALL ME OLIVE Miss Amy Burbage 0 0 34.8 4.00 8.80 47.60
21 CASANOVAS STORY Ms Jacqui Ashforth 0 0 40.5 4.00 4.80 49.30
22 POIROT Mr Robin Fortune 0 0 35.3 12.00 2.40 49.70
23 LA BRANA Miss Michelle Sampson 0 0 38.8 4.00 9.20 52.00
24 CREAGH MAZEPPA Miss Imogen Patrick 0 0 36.5 4.00 20.00 60.50
25 BOTNEY BAY Miss Hannah Louise Silvester 0 0 32.3 12.00 44.40 88.70
26 AXEL V Mrs Catherine Davies 0 0 37.8 8.00 48.00 93.80
27 SHORTCLOUGH IMPERIAL DREAM Miss Sarah Hoare 0 0 46.5 8.00 41.20 95.70
28 TULLIBARDS ASK JENNY Mrs Lucy Geddes 0 0 33.5 19.00 44.00 96.50
29 STRUMMER Mrs Paula Cunningham 0 0 35.8 4.00 64.80 104.60
E ITS MAGICAL Miss Alannah Gray 0 0 37 E E
E GOT IT I DO IT Mr Ethan Thomas 0 0 32.8 E E
W PAUSE FOR APPLAUSE Miss Becky Hartley 0 0 34.8 W W
R APPLE CHARLOTTE Mrs Claire Ford 0 0 30.8 12.00 R R
E IMPERIAL MELODY Mrs Mary Stewart 0 0 34.8 12.00 E E
R LOUGHEHOE LEONARDO Miss Lucy Ayres 0 0 34.8 12.00 R R
R NORWOOD COCO BAY Mrs Capella Mcnamara 0 0 42.8 R R
W COUNT GUIDO DEIRO Miss Alice Glennie 0 0 W W
Optimum XC Time - 05.01
BE90Ou18 - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 WESTSIDE DOWNING ST Miss Victoria Robinson 0 8 25.5 0.00 0.00 25.50
2 LITTLE MISS FERNHILL Miss Charlotte Lindley 0 7 26.5 0.00 0.00 26.50
3 FORGET ME NOT FRANKIE Miss Matilda Machin 0 6 25.5 0.00 1.60 27.10
4 PRIME TIME LAD Miss Lucy Hughes 0 5 27.5 0.00 0.00 27.50
5 HONOUR Miss Daisy Brassington 0 4 26 0.00 1.60 27.60
6 ATUI Miss Lara May 0 3 26.8 0.00 1.20 28.00
7 NADAL Mr Harry Holmes 0 2 26.5 4.00 0.00 30.50
8 DUNLECKNEY LARK Miss Emily Phillips 0 2 31 0.00 0.40 31.40
9 KIMBA ROYALE Miss abbi james 0 1 30.3 0.00 1.20 31.50
10 MOYNOE GYPSIE Miss Hattie Maddocks 0 1 27.3 0.00 4.80 32.10
11 SEMAH GEORGE Miss Olivia Riley 0 0 28.8 4.00 0.00 32.80
12 RUTHSTOWN MILLFALL BOY Miss Georgina Holland 0 0 29.5 4.00 0.00 33.50
13 STRATTONSTOWN JACKSON Miss Anna Gilchrist 0 0 31.8 4.00 0.00 35.80
14 HONULULU VAN T VLASMEER Miss Helena Thornton 0 0 31 4.00 0.80 35.80
15 NO TOMMY NO Mr Alfie Rollett 0 0 28.5 8.00 0.00 36.50
16 LAKEVIEW ROCKY Miss Bella Timmis 0 1 34.3 0.00 6.00 40.30
17 EMIRATES LAD Miss Rebecca Potts 0 0 31.8 4.00 5.20 41.00
18 ARNESTOWN LAD Miss Issy Auchterlonie 0 0 33.5 8.00 0.00 41.50
19 RIOT FUN Mr George Telfer 0 0 37.3 8.00 0.00 45.30
20 VOODOO AG Z Mr James Ker 0 0 34 8.00 5.60 47.60
21 LONEOAKSPYGMALION Miss Anna Mitchell 0 0 28 0.00 20.80 48.80
22 FAILTE LADY Miss Elizabeth Clark 0 0 37 8.00 5.20 50.20
23 BAZAARS JUMBLE Miss Annabella Spencer-Blow 0 0 34.8 0.00 20.00 54.80
24 PUTJADES ONLY FOOL Miss Molly Grew 0 0 36.5 18.00 2.80 57.30
25 KINAMARA GOLD BOY Mr charlie goddard 0 0 35 4.00 19.60 58.60
26 FLURRY KNOX ESQ Miss Grace Megan 0 0 27 17.00 32.40 76.40
E TOBY LERONE Miss Mimi Jones 0 0 30.8 0.00 E E
E DE GOEDE REES DARWIN Miss Jemima Stubbs 0 0 25.3 E E
E ALDORRO Miss Leah Dixon 0 0 32 E E
W BOHERNARUDE Miss Victoria Moberley 0 0 28.8 29.00 W W
E KAYLEIGH LAD Miss Tibby Galliers 0 0 33.5 E E
E NIGHT WATCHMAN VI Miss Tessa Obrien 0 0 31.8 E E
E GVS NICE N EASY Mr Rufus Taylor 0 0 27.8 4.00 E E
W WILLIAM XIV Miss Lily Mccormack 0 0 W W
Optimum XC Time - 05.01
BE90TC - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 RUBECULA Miss Charlotte Cramphorn 0 0 24.8 0.00 0.00 24.80
2 RAINSTOWN MICHAEL Mrs Nicki Grayson 0 0 24.5 0.00 0.40 24.90
3 TRINITY O REALLY Mrs Gillian Mason 0 0 26.5 0.00 0.80 27.30
4 TOUCH OF FROST IV Miss Pip Marshall 0 0 20.5 8.00 0.00 28.50
5 AVOCA AURORA Ms Karen Owens 0 0 29 0.00 0.00 29.00
6 GOOD OMEN III Mr Tom Fray 0 0 30.3 0.00 0.00 30.30
7 HI DYKE REBEL Miss Deborah Gate 0 0 30.8 0.00 0.00 30.80
8 NORTH ASTOR ROSSCO Mrs Joanne Brett 0 0 31.5 0.00 0.00 31.50
9 CRISTOBAL Miss Betty Baker 0 0 29.3 0.00 2.80 32.10
10 DANGEROUS LIAISON Miss Sarah Graham 0 0 32.3 0.00 0.00 32.30
11 LITTLE TED II Mrs Elizabeth Lyonette 0 0 28.5 4.00 0.00 32.50
12 LINALI OLYMPIC DRUM Miss Marisa Allright 0 0 32.8 0.00 0.00 32.80
13 SO TANGELO Mrs Liz Park 0 0 23.3 8.00 1.60 32.90
14 BARUM PETER PAN Miss Sue Dawson 0 0 29.3 4.00 0.00 33.30
15 BLACK JACK IV Mr Mikey Winn 0 0 30 4.00 0.00 34.00
16 BALLYHALES LUCK Miss Sarah Cairns 0 0 30.5 4.00 0.00 34.50
17 CASTIELLE Miss Charlotte Heath-smith 0 0 30.5 4.00 0.00 34.50
18 GRANT II Mrs Claire Daly 0 0 31.3 4.00 0.00 35.30
19 MONZA Mrs Charlotte Reader 0 0 31.5 4.00 0.00 35.50
20 GORTGLAS MOONSHINE Miss Laura Gibson 0 0 29.8 4.00 3.20 37.00
21 ZIP CODE Z Mrs Liz Brown 0 0 33.5 4.00 0.00 37.50
22 DANTE XI Miss Rebekah Adshead 0 0 29.8 8.00 0.00 37.80
23 LUDOS REBEL Mrs Lizzie Evans 0 0 29.8 8.00 0.00 37.80
24 ASKINVILLAR KID Mrs Annabel Jones 0 0 41.3 0.00 0.00 41.30
25 SOPHISTICATED HEIR Miss Vicky Watts 0 0 23.8 16.00 2.00 41.80
26 TINKER TOWN Miss Lizzy Jackson 0 0 33.3 8.00 1.20 42.50
27 CHIN CHICO B Mrs Sally Hayes 0 0 31.8 8.00 2.80 42.60
28 BRATTIN PRINCE Miss Hannah Bradley 0 0 36.5 4.00 2.40 42.90
29 TINNAKILL GOLDEN STAR Mrs Fiona Gordon-clarke 0 0 36 0.00 12.00 48.00
30 THE SECRET WEAPON II Mrs. Eleanor Tyrrell 0 0 23.3 4.00 21.60 48.90
31 CRAIC A JACK Mrs Amanda Shenton 0 0 31.5 20.00 2.00 53.50
32 IRISH WARRIOR Miss Jordan Keal 0 0 31 0.00 22.80 53.80
33 PEGGYS GOLD Miss Abigail Ballard 0 0 31 15.00 20.00 66.00
34 STILLBROOK DONIE Miss Katie Patrick 0 0 35.3 16.00 26.00 77.30
35 SILVER BANNER GIRL Mrs Sarah Batty 0 0 30.3 4.00 47.60 81.90
36 POLLY Miss Rosie Marlow 0 0 28.8 4.00 64.00 96.80
W FAMILY AFFAIR II Miss Adele Ronchetti 0 0 38.3 12.00 W W
W KINGSMAN GREY Mrs Amanda Ainsworth 0 0 W W
E RF IBANTOS Mrs Susanna Lye 0 0 30 0.00 E E RF
Optimum XC Time - 05.01
BE90TC - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 DERREENTIGE TILLY Miss Saskia Brookes 0 0 26.5 0.00 0.00 26.50
2 BONNIE RELEASE THE STARS Miss Laura Hanson 0 0 27.3 0.00 0.00 27.30
3 SKA BUACHAILL MOR Mrs Sara Ridgway 0 0 28.3 0.00 0.40 28.70
4 FIDRA KINGS BADGE Miss Olivia Turner 0 0 29.8 0.00 0.00 29.80
5 WILLOWAY COURT JESTER Miss Samantha Bebbington 0 0 30 0.00 0.00 30.00
6 RATHCLINE KESTREL Mrs Katie Stephens-grandy 0 0 31 0.00 0.00 31.00
7 MOUNFOUN GIRL Capt Marie Llewellyn 0 0 29.8 0.00 2.00 31.80
8 KILLOUGHEY SHUTTERFLY Mrs Vicky Mitson 0 0 32.8 0.00 0.00 32.80
9 THATCH AND GO Mrs Clare Cottingham 0 0 32.8 0.00 0.00 32.80
10 EVEN SARCO Miss Kate Pattinson 0 0 31.8 0.00 1.60 33.40
11 BEHEY BOY II Miss Chloe Fairley 0 0 29.5 4.00 0.00 33.50
12 JAVIER VDL Miss Fern Hordern 0 0 34 0.00 0.00 34.00
13 PRUSSELLSTOWN CAVALIER WOII Peter Pagan-Skelley 0 0 34.3 0.00 0.00 34.30
14 HEULFRYN JACK OF HEARTS Major Carolyn Bates 0 0 30.3 4.00 0.00 34.30
15 MIRACLE JACK Miss Sarah Burgess 0 0 34 0.00 0.40 34.40
16 B’DIOR PAPILLON Mrs Louise Hoyle 0 0 32.8 0.00 1.60 34.40
17 FINN VII Miss Rebecca Harrison 0 0 32.3 0.00 2.40 34.70
18 MAYS LANE Mr Martin Wright 0 0 27 8.00 0.00 35.00
19 BILLY BANK Mr Nick Ireland 0 0 32.5 4.00 0.00 36.50
20 COPPER AND CHROME Mrs Miranda Heynes 0 0 28.5 8.00 0.00 36.50
21 LITTLE BEETLE Ms Charlotte Wolstenholme 0 0 33 4.00 0.00 37.00
22 CHAOS THEORY Reverend Lea Ryder 0 0 32.8 0.00 4.40 37.20
23 SCOOBY II Miss Catrin Menzies 0 0 38 0.00 1.20 39.20
24 MILL HOUSE PRIMA DONNA Miss Kirstie Wright 0 0 30.8 8.00 0.80 39.60
25 WILLOWAY HANDSOME HARRY Miss Janine Paterson 0 0 36.5 4.00 0.00 40.50
26 TOUJOURS LIBRE Mrs Suzanne Ross 0 0 32.3 4.00 4.40 40.70
27 BLIMEY OREILLY IV Mrs Nicola Pargeter 0 0 29 12.00 0.00 41.00
28 WICKENHILL WILEY WISP Miss Laura Hanson 0 0 42 0.00 0.00 42.00
29 TURBINE BREEZE Miss Rebecca Markillie 0 0 37 4.00 1.20 42.20
30 GOODWINS DANCER Miss Lisa Palmer 0 0 32 8.00 3.20 43.20
31 DOONREAGHAN PADDY Miss Katherine Stephen 0 0 37.3 8.00 0.00 45.30
32 CORNASCRIEBE CLOVER Ms Ruth Schofield 0 0 38.3 4.00 3.20 45.50
33 WHOOPY PERLA Mr Steven Barker 0 0 37.3 8.00 2.80 48.10
34 EASIER SAID THAN DUN Mrs Julia Sandford 0 0 35.5 6.00 8.00 49.50
35 ROEDERER DOUBLE DIAMOND Miss Tor Nicholson 0 0 31 20.00 0.00 51.00
36 VICKY Mrs Emma Barlow 0 0 42.5 4.00 6.80 53.30
37 GEORGEOUS Mrs Jane Lee 0 0 29.3 4.00 22.40 55.70
38 COOGA BRIGADE Miss Julie Richardson 0 0 40 16.00 0.00 56.00
39 DANTE V Mrs Rachel De Fraja 0 0 32.8 4.00 20.00 56.80
40 CHAGALL Miss Connie Dale 0 0 32.5 0.00 37.60 70.10
E R3 IN THE PINK Miss Isabel Lawson 0 0 31 4.00 E E R3
R CORNAGOWER BLUE Mrs Sylvia Wajzner 0 0 39.3 R R
E RF GLARAMARA FREYA Miss Elizabeth Ostle 0 0 32.3 0.00 E E RF
W GRAF PORTIA Miss Victoria Jones 0 0 W W
E JUST BECAUSE II Mrs April Richards 0 0 30.5 E E
Optimum XC Time - 05.01
N - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 QUIMBA Mr Andrew Nicholson 6 0 27 0.00 1.20 28.20
2 UNIQUE VAN DE HOEVEWEG Z Miss Dani Evans 5 0 29.8 0.00 0.00 29.80
3 MANDROCKS LITTLE TIGER Miss Emily Gieron 4 0 34 0.00 0.00 34.00
4 NO REASON Mr Josh Haynes 3 0 32.5 0.00 1.60 34.10
5 ERIN Mr Andrew Nicholson 2 0 28 0.00 6.80 34.80
6 COOLEY HIGH THYME Mr Andrew Downes 1 0 32 0.00 4.40 36.40
7 PEWIT QUINZE Mr Tyler Cassells 1 0 33.8 0.00 3.20 37.00
8 BLESSINGTON BUZZERS CLOVER Miss Sara Bowe 1 0 32.5 4.00 1.20 37.70
9 MULBERRY FIELD PHANTOM Miss Shannon Bibby 1 0 30.8 8.00 0.00 38.80
10 WAITHSIDE DE REBUS Mr Josh Haynes 1 0 32 0.00 6.80 38.80
11 JUBILEE GEM Mrs Lucy Jackson 1 0 30.5 0.00 8.40 38.90
12 JEZEBEL HDH Miss Imogen Murray 1 0 29.3 0.00 10.00 39.30
13 BALLYOSKILL BOY Miss Harriet Bagley 1 0 32.8 0.00 6.80 39.60
14 RICARDO RED Miss Charlotte Kennedy 0 0 30.3 8.00 3.20 41.50
15 STONEHAVENS ORESTUS Mrs Laura Erith 1 0 34.5 0.00 7.20 41.70
16 PSH ENCORE Miss Aimee Penny 0 0 29.3 12.00 1.20 42.50
17 OUTDAZZLE Miss Imogen Addison 1 0 38.8 0.00 4.00 42.80
18 ESI BETHANY BAY Mr Paolo Torlonia 0 0 31.3 0.00 12.00 43.30
19 GRENANSTOWN COVERS Miss Abbey Rimmer 0 0 34 4.00 7.60 45.60
20 ENDEAVOUR IV Miss Vicki Hancox 0 0 33.8 8.00 8.40 50.20
21 OSCAR XXVII Miss Becky King 0 0 36.5 12.00 2.00 50.50
22 KARAVOLA Miss Fiona Davidson 0 0 35 4.00 12.40 51.40
23 TREGELLIS Mr Andrew Nicholson 0 0 30.3 12.00 10.40 52.70
24 ARAGON HOUSE PEDRO Miss Hayley Phillips-Hart 0 0 39.8 13.00 0.00 52.80
25 COOLEY MASTER CRAFT Mr Angus Stewart 0 0 32.8 8.00 12.40 53.20
26 TIKAS DE L'ELFE Miss Emily Maclean 0 0 34 16.00 7.60 57.60
27 KILDROMIN VAN PERSI Mrs Stephanie Waite 0 0 35.5 16.00 7.60 59.10
28 PROUD PRADO Mrs Margaret Whalley 0 0 33.3 12.00 19.60 64.90
29 LORD LARRY Miss Hattie Mccance 0 0 28.8 4.00 33.20 66.00
30 BLUE DREAM QUATREVENT Miss Helene Perdriau schilt 0 0 35.3 16.00 15.20 66.50
31 WIL CELTIC KINGPIN Mr Finley Atherton 0 0 32.8 8.00 27.60 68.40
32 ELITE DIAMOND Miss Anniken Styth 0 0 36.3 20.00 14.40 70.70
33 COOLCOM BELL Miss Beth Wood 0 0 37.8 17.00 78.40 133.20
W CASSINAR Mr Toby Roach 0 0 W W
W TOUX PRIMITIVE Mr Noah Brook 0 0 W W
R ROMEO Miss Lesley Mitton 0 0 36.5 R R
W QUIDAM SALIET Miss Louise Arnold 0 0 33.8 35.00 W W
Optimum XC Time - 05.01
N - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 MGH WALL STREET Miss Flora Elliott 0 0 31.8 0.00 0.00 31.80
2 PSH OASIS Miss Aimee Penny 5 0 32.3 0.00 0.80 33.10
3 MOVEEN OBOS Miss Alice Pearson 4 0 30.3 4.00 0.00 34.30
4 SHANBEG PANDORA Miss Rachel Hatherell 3 0 31.3 4.00 0.00 35.30
5 VIOLETTA B Miss Imogen Murray 2 0 29.5 4.00 3.20 36.70
6 LISHEEN ECLIPSE Ms Katie Barber 1 0 30.8 8.00 0.40 39.20
7 KATINKA Miss Gwen Phillips 1 0 31.3 8.00 0.40 39.70
8 BELLE DE CAVILLY Mr Tyler Cassells 1 0 31.5 4.00 5.20 40.70
9 VOIGHTS ANKY PANKY Mr Josh Haynes 1 0 30 12.00 0.00 42.00
10 CARRICKVIEW TIP TOP Miss Harriett Beaumont 1 0 33.8 0.00 12.00 45.80
11 EL PLATANITO Mr Andrew Nicholson 0 0 28 4.00 14.40 46.40
12 STREGA JX Mrs Anna Cheney 0 0 31.5 12.00 5.20 48.70
13 BALLINS KELLIGS Mr Andrew Downes 0 0 29.3 8.00 14.00 51.30
14 PAULDARYS BOOTYLICIOUS Miss Abigael Drodge 0 0 42.3 4.00 6.40 52.70
15 TAVERNA TONY Mr Angus Stewart 0 0 39.3 8.00 12.00 59.30
16 PHOENIX 500 Dr Sophie C Royall 0 0 35.3 8.00 16.40 59.70
17 EMPEROR LAUGHTON Mr Denis Matthews 0 0 36 17.00 10.80 63.80
18 SHADOW GREENFIELD Miss Laura Ritchie-bland 0 0 36.3 8.00 24.80 69.10
19 BILLY ELECTRA Miss Jeanette Brakewell 0 0 26.5 12.00 30.80 69.30
20 FELLA II Miss Katie Pollock 0 0 28.8 0.00 41.20 70.00
21 HEMMINGS’WAY Mrs Lucy Jackson 0 0 32 12.00 27.60 71.60
22 CHEVALIAN FIFA Miss Fiona Davidson 0 0 33.5 4.00 49.20 86.70
23 SCARLETS CONDOR Miss Emma Milner 0 0 40.8 14.00 39.20 94.00
W QUICK QUACK Mr Josh Haynes 0 0 W W
R PADDYS AUBANO Dr David K Bondi 0 0 35.5 8.00 R R
W BALLY FLAPJACK Mr Thomas Tulloch 0 0 W W
R DUNAVERTY BAY Miss Sarah Yeaman 0 0 36.8 8.00 R R
W KEC JEORJIO Miss Holly Powell 0 0 W W
W GLOBAL ALL IN Miss Kerry Gibson 0 0 W W
W DANOSFLO Mr James Clarke 0 0 W W
W MC PARCO PETE Mr Tyler Cassells 0 0 W W
R FAIRFIELD CASSIDY Dr Reena Ellis 0 0 36.3 4.00 R R
R CSF FELIX Mrs Annette Higgins 0 0 38.3 4.00 R R
E AR RED INFERNO Miss Hayley Ward 0 0 34.5 4.00 E E AR
E CARRICK DIAMOND CRAFT Miss Georgina Reece 0 0 39.8 E E
E RF SWELL TOUCHDUN Mr Anthony Clark 0 0 28.5 0.00 E E RF
Optimum XC Time - 05.01
ON - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 PSH LETS TANGO Miss Aimee Penny 6 0 24.3 0.00 2.00 26.30
2 MDSANDYHILL ZORRO Miss Imogen Murray 5 0 25.8 0.00 0.80 26.60
3 PSH MIRAGE Miss Aimee Penny 4 0 29.3 4.00 0.00 33.30
4 CHEQUILA Miss Annabel Strawson 3 0 29.5 4.00 4.80 38.30
5 MR BING BONG Mr Anthony Clark 1 0 34 0.00 5.60 39.60
6 SHADOW CHANEL Mr Paolo Torlonia 1 0 32.3 0.00 11.20 43.50
7 ARS BIG TIME Miss Rosie Warner 0 0 40 4.00 0.00 44.00
8 FADELINE Mrs Lucy Jackson 1 0 32 0.00 12.80 44.80
9 WILLY EVER Miss Emma Stretton 0 0 38 4.00 3.20 45.20
10 PAINTED MOON II Miss Lydia Norton 0 0 35.3 4.00 8.40 47.70
11 SAND STORM II Miss Hattie Mccance 0 0 34.3 8.00 8.00 50.30
12 COOL CHICA Miss Emily Gieron 0 0 43 8.00 0.00 51.00
13 DOONEY ROCK Miss Cerys Macaulay 0 0 45.5 8.00 0.00 53.50
14 NBE DEXTER Miss Imogen Campbell-Gray 0 0 35.5 16.00 2.40 53.90
15 HIRONDELLE DE FRIBOIS B Miss Aimee Penny 0 0 25.5 0.00 33.60 59.10
16 WHATEVER IV Mrs Lucy Jackson 0 0 25.5 16.00 24.00 65.50
17 PENGRAFEN Miss Chloe Rabin 0 0 40.5 0.00 30.80 71.30
E RF TULLIBARDS DASSETT Miss Tina Canton 0 0 31.8 4.00 E E RF
ONu18 - Section N1
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 KILIMAZING TOPAZ Miss Jemima Fawcett 6 0 33.8 0.00 0.00 33.80
2 LARKINS JAZZ Mr Harry Finch 5 0 34.5 4.00 0.00 38.50
3 WILLS REBEL Miss Laura Bingham 4 0 34.5 8.00 0.00 42.50
4 LAKESHORE Miss Lottie Walsh 3 0 35.8 4.00 2.80 42.60
5 KEC DIGITAL ERA Miss Fern Thomas 2 0 29.5 8.00 8.00 45.50
6 GRANGE ASH SPARROW Miss Jaymee Savill 1 0 33.8 12.00 0.00 45.80
7 CARRAROE GREY ROAD Miss Hannah Bird 0 0 35.3 8.00 2.80 46.10
8 LEONARDO DE LUX Miss Charlotte Kennedy 0 0 29.5 8.00 9.20 46.70
9 GRIANAGH QE DEMPSEY Miss Sophie Pettitt 0 0 36.8 8.00 2.00 46.80
10 GLENLO SALLY Miss Beatrice Lovett Brunt 1 0 34.8 0.00 12.00 46.80
11 APOLLOS COPYWRIGHT Miss Ella Hammond 0 0 36.3 6.00 5.20 47.50
12 JAMAKIN FAER TRIAL Miss Gracie Lovett Brunt 0 0 37.3 4.00 9.20 50.50
13 CAPUCHIN CASANOVA Miss Lucy Exley 0 0 33.3 16.00 2.80 52.10
14 HARISON Mr Oscar Hamilton-russell 0 0 33.8 12.00 10.00 55.80
15 JB'S HOT SHOT Mr Archie Barlow 0 0 45 8.00 3.60 56.60
16 FREE BEE Miss Daisy Minter 0 0 43.3 8.00 6.80 58.10
17 CARR SIDE CLOUDY CRUISE Miss Annabel James 0 0 44 4.00 12.40 60.40
18 LUX ZEN Miss Anna Martinez 0 0 34.5 8.00 19.60 62.10
19 KILCOLTRIM KATXI Miss Victoria Quintana Medina 0 0 38.5 8.00 16.00 62.50
20 GLEANN RUA ROYALE Miss Olivia Haddock 0 0 41.3 20.00 3.60 64.90
21 THE JUGGLER III Miss Lily Diggle 0 0 39 12.00 16.40 67.40
22 VINCENTS CASANOVA Mr Albert Horne 0 0 38 16.00 18.00 72.00
23 MOUSE ON A MISSION Miss Lucy Pope 0 0 37.3 0.00 36.40 73.70
R LADY HAVANA Miss Maisy Elliott 0 0 44 R R
E ESKER BOY Miss Sasha Oldham 0 0 41.3 E E
R BRACKENSPA BRAMBLE Miss Imogen Sutcliffe 0 0 28 8.00 R R

Key

Column Headings

Pos
Position field
Pts
Points
FP
Foundation Points
D
Dressage Penalties
DEM
Dressage Error Marks
DEC
Dressage Errors of Course
SJ
Show Jumping Penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
Cross country jumping penalties
XCT
Cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
Over-graded
NS
No-show
E
Eliminated
W
Withdrawn
D
Disqualified
R
Retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
Compulsory Retirement
F1
Failed at first trot up
F2
Failed at second trot up
UR
Rider Unseated
HF
Horse Fall
FF
Horse fall that broke a frangible fence
TH
Trapped Horse
R3
Three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
Four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded

Map

Location

Weston Park, Weston-under-Lizard, Shifnal, Shropshire, United Kingdom, TF11 8LE

Grid reference SJ806099


Newsflash

Waitlists now open for all Sunday Classes.

Please note the following amendment to the rules for the British Eventing Team Challenge at Weston Park (2) on Saturday 9th & Sunday 10th October 2021:

Results gained in the Team Challenge competitions will now count towards future Championships and Area Festivals.

  • Results gained at the BE80 Team Challenge WILL count towards qualification for the BE80 Championship in 2022.
  • Results gained at the BE90 Team Challenge WILL count towards qualification for a BE90 Area Festival in 2022.

We look forward to welcoming you to Weston Park for this fun initiative where you can compete alongside your teammates.


Please note: BE80TC & BE90TC are team competitions. 3/4 members to a team, best 3 scores to count. Please put your team name in the special requests so I can ensure you are all together as a team. Elect a team leader and drop me an email (paul@thehagertys.co.uk) to tell me about your team.

Spectators can buy tickets here. BE Members free(show proof at the gate). Children under 12 free.
 
Entries Open

Twitter

Latest News

Read the full story
View all news