GATCOMBE (1)GATCOMBE (1)

Sponsored by LAND ROVER

GATCOMBE (1)

Location

Gatcombe Park, Stroud, Minchinhampton, Gloucestershire, United Kingdom, GL6 9AT

By kind permission of HRH The Princess Royal

Date

Saturday 23 to Sunday 24 March 2019

Organisers and Secretaries

Event Organiser - Patricia Biden
Contact Patricia Biden
Mobile: 07836 644818

Event Secretary - Mrs Liz Lyall
Contact Mrs Liz Lyall
Phone: 07818 037246

Entries Secretary - Miss Wendy Evans
Contact Miss Wendy Evans
Mobile: 07775 888546

Course description

Gatcombe is a nice inviting course for the more experienced and first time novices alike. The course is run over well drained land, and includes water. There are no hills. The water jump has been revamped. Intermediate - This is an up to height Intermediate course built with good big timber by Willis Bros. Both courses ride well whatever the weather.

Event schedule

Entries open

5 February 2019

Ballot date

19 February 2019

Ballot period

March

Late entry surcharge

13 March 2019
Patricia Biden

Event Organiser

Gatcombe Park, Stroud, Glos, GL6 9AT

Contact Details
Mrs Liz Lyall

Event Secretary

45 Banbury Road, Stratford-Upon-Avon, Warwickshire, CV37 7SR

Contact Details
Miss Wendy Evans

Entries Secretary

2 Netherstead Court, Studley, Warwickshire, B80 7FG

Contact Details
Mike Benfield

SJ Course Designer

Mr Derick Brown

Tradestand Secretary

Contact Details
  • Phone: 01242 870238

Entries Information

Entry fees include VAT. VAT Reg No 601 101 917.
INTERNET entries will be accepted on http://www.gatcombehorsetrials.co.uk/. A WAIT LIST will be kept if required. If unable to enter online please send entries AND stabling form to the ENTRIES SECRETARY.  Please make cheques payable to GATCOMBE HORSE TRIALS. Separate cheques are required for each horse (with horse's name on back). Include stabling fees with entry fee.  Do not send stamped addressed envelope as all stabling details will be sent by email, and received entries and section details can be found on website.
ENTRY AMENDMENTS by 1200 noon on 19 March by emailing wendy@bdwp.co.uk or by telephoning 07775 888546. REFUND POLICY - 100% refund will be given for withdrawals before ballot date. 100% less £12 plus VAT admin fee if replaced for the same class - see rule 4.11.
STARTING TIMES are available on 21 Mar 2019 19:00 until 20:00:00 on 01789 740566. Starting Times also available on website http://www.gatcombehorsetrials.co.uk/.
Starting Fees include a programme and VAT.

Stabling

Local stabling available at £30 per night which includes bedding. No refunds for stabling fees after late entry surcharge date unless replaced.  If the event is abandoned stabling will be refunded less £5 admin fee. Please send stabling form to Wendy Evans with entry form.

Special Notices

In case of ABANDONMENT please phone 07836 644818 or 01453 887730 or 01242 870238.
ALL TERRAIN VEHICLES/MOTORCYCLES will not be permitted. ENTRANCE POLICY - Each car displaying a current BE membership card will be admitted including all occupants.

Accommodation and Catering

Refreshments available throughout the event. The Organisers cannot undertake to reserve hotel accommodation but the following local hotels are recommended:
Burleigh Court 01453 883804; The Bear at Rodborough 01453 878522; The Thames Head Inn 01285 770259; B&B - Sophie Hill 01453 883217.

Classes table

Class Days Dressage Test Entry Fee Abandon Premium Total Payable Late Entry Surcharge Starting Fee
IN Saturday I117 (2009) £85.78 £9.22 £95.00 £12.00 £16.00 View
ON Saturday N112 (2010) £85.78 £9.22 £95.00 £12.00 £16.00 View
N Saturday N112 (2010) £85.78 £9.22 £95.00 £12.00 £16.00 View
I Sunday I117 (2009) £117.43 £12.62 £130.05 £12.00 £22.00 View
AI Sunday AI119 (2010) £117.43 £12.62 £130.05 £12.00 £22.00 View
OI Sunday I117 (2009) £117.43 £12.62 £130.05 £12.00 £22.00 View

Classes and fees

If entries warrant an Intermediate section of day before dressage and some AI dressage may take place on Saturday.  We reserve the right to transfer Intermediate horses into the OI section and Novice horses to ON if necessary.

Qualifiers and special classes

The British Intermediate Championship Qualifier.

Prizes

Prize Money to be confirmed. As a courtesy to our sponsors LAND ROVER, either rider or owner of the 1st-4th placed horses in each section MUST attend the prizegiving in person otherwise forfeit their prize. No exceptions will be made.

Timetables

N - A N - B N - C N - D ON - E ON - F IN - G
Dr 08:00 08:00 08:00 08:00 09:30 09:30 12:00
SJ 08:40 08:42 08:44 08:46 12:50 12:52 15:49
XC 09:30 09:32 09:34 09:36 13:40 13:42 16:24
No 1-36 51-87 101-137 151-180 201-241 251-292 301-341

N - D I - H I - I I - J OI - K OI - L OI - M AI - N
Dr 12:00 08:00 08:00 08:00 08:00 10:00 10:00 13:00
SJ 13:01 08:46 08:48 08:44 08:54 13:39 13:31 15:52
XC 13:52 09:30 09:32 09:34 09:33 14:30 14:20 16:26
No 162-162 351-392 401-442 451-490 501-538 551-588 601-637 651-681

Times and Timetable

ON

Horse No. Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
233 ACCORDING TO ARCHIE Harriet Ford Saturday 12:24 Saturday 14:40 Saturday 15:28
256 ATLANTIC VITAL SPARK William Fox-Pitt Saturday 14:18 Saturday 15:13 Saturday 16:06
253 BALLINAHINCH JACK Sapphire Graham Saturday 09:42 Saturday 13:00 Saturday 13:50
239 BALLYBOLGER MISCHIEF Lucy Goodey Saturday 14:30 Saturday 15:18 Saturday 16:12
276 CAESARS GOLD Lydia Hannon Saturday 12:06 Saturday 14:31 Saturday 15:18
254 CAILNEA Michael Bishop Saturday 09:48 Saturday 13:04 Saturday 13:54
215 CARLINGFORDS HES A CLOVER Louise Harwood Saturday 11:06 Saturday 13:07 Saturday 14:36
226 CASTLERICHMOND WILLIAM Emma Godwin Saturday 11:54 Saturday 14:22 Saturday 15:08
213 CHASE THE ARTIST Hannah Chase Saturday 10:36 Saturday 13:34 Saturday 14:24
1135 COOLEY REHY TIME Selina Milnes
277 COOLPARKS SARCO Andrew Nicholson Saturday 14:24 Saturday 15:17 Saturday 16:10
274 CORFU Z Susannah Boddie Saturday 11:48 Saturday 14:21 Saturday 15:06
269 CORRIEVIEW BRYNN Tori Mcalister Saturday 11:06 Saturday 13:48 Saturday 14:38
230 CORVETTE II Caroline Harris Saturday 13:36 Saturday 14:47 Saturday 15:36
227 CUARENTO Clio Georgiadis Saturday 12:12 Saturday 14:33 Saturday 15:20
284 CZECH POINT Sophie Rennison Saturday 13:42 Saturday 14:52 Saturday 15:42
206 DANCING GHAREEB Alexander Bragg Saturday 14:18 Saturday 15:11 Saturday 16:04
1139 DARCOQUIN Elizabeth Kopec
278 DASSETT JACK Kate Rocher-Smith Saturday 12:18 Saturday 14:38 Saturday 15:26
228 DASSETT SUPREME Alice Rocher Saturday 12:18 Saturday 14:36 Saturday 15:24
204 DISARONNO III Oda Christine Lippestad Saturday 09:54 Saturday 13:06 Saturday 13:56
264 DOOLIN DE REVE Jasmine Holmes Saturday 10:42 Saturday 13:40 Saturday 14:30
214 DORANSTOWN CHAIR Stuart Fitzgerald Saturday 10:42 Saturday 13:38 Saturday 14:28
225 EDGE OF NIGHT Louise Chamberlain Saturday 11:48 Saturday 14:19 Saturday 15:04
288 ELITE SYNCOPATION Amy Chittenden Saturday 14:06 Saturday 15:06 Saturday 15:58
283 EMORKA P Francesca Brough Saturday 13:48 Saturday 14:56 Saturday 15:46
265 EVERLYNE Becky Woolven Saturday 11:18 Saturday 13:56 Saturday 14:46
208 FABLE BEANO Lucy Hall Saturday 10:12 Saturday 13:52 Saturday 14:42
237 FAIRVIEW Rachel Corbett Saturday 14:12 Saturday 15:08 Saturday 16:00
235 FAMILY LAW Melissa Vernon Saturday 13:54 Saturday 14:57 Saturday 15:48
279 FARUQ ALDRUP Hollie Swain Saturday 12:12 Saturday 14:35 Saturday 15:22
263 FERNHILL FISSA Miranda Filmer Saturday 10:30 Saturday 13:32 Saturday 14:22
212 FIRE Chloe Mariani Saturday 10:24 Saturday 13:26 Saturday 14:16
216 FJURY Katie Rucker Saturday 10:48 Saturday 13:42 Saturday 14:32
261 GALLEY LIGHT Ben Way Saturday 10:06 Saturday 14:16 Saturday 14:51
267 GARCON DE LUX Alan Nolan Saturday 10:36 Saturday 13:36 Saturday 14:26
1136 GEBALIARETTO Vittoria Panizzon
236 GLENDUN Victoria Voller Saturday 14:06 Saturday 15:04 Saturday 15:56
271 GORTMORE ROSEBUD Amy Joanna Lennon Saturday 11:24 Saturday 14:00 Saturday 14:50
292 GRACIA NOORDENHOEK Justine Parker Saturday 12:00 Saturday 14:28 Saturday 15:14
251 HEJO Freddie Best Saturday 09:30 Saturday 12:52 Saturday 13:42
207 HELLO STRANGER Izzy Taylor Saturday 09:48 Saturday 13:17 Saturday 13:52
258 HIARADO Grace Taylor Saturday 09:54 Saturday 13:08 Saturday 13:58
201 HICKSTEAD MUSTERD Jesse Campbell Saturday 09:30 Saturday 13:03 Saturday 13:40
222 HOMERUS Susannah Watts Saturday 11:18 Saturday 13:54 Saturday 14:44
240 ISKAHEEN QUEEN Rachel Stanhope Saturday 14:36 Saturday 15:22 Saturday 16:16
281 JOCKEY CLUB DYK 5 Thomas Heffernan Ho Saturday 13:36 Saturday 14:49 Saturday 15:38
259 JOCKEY CLUB FLEURELLE Annie Ho Saturday 10:12 Saturday 13:35 Saturday 14:10
232 KINGS RIVER Saffron Cresswell Saturday 13:48 Saturday 14:54 Saturday 15:44
209 LA CHUNGA Jodie Amos Saturday 10:18 Saturday 13:22 Saturday 14:12
260 LAST FLIGHT II Alexander Moor Saturday 10:18 Saturday 13:24 Saturday 14:14
252 LCC COOLEY Katie Rucker Saturday 09:36 Saturday 12:56 Saturday 15:09
262 LICHOTAS OPTIMISM Claire Moreton Saturday 10:24 Saturday 13:28 Saturday 14:18
220 LIME RICKEY Jonelle Price Saturday 11:36 Saturday 14:12 Saturday 14:56
282 LITTLE MINX Bizzy Loffet Saturday 12:24 Saturday 14:42 Saturday 15:30
287 LORDSHIPS GRAFFALO Tom McEwen Saturday 14:12 Saturday 15:10 Saturday 16:02
289 MAN ABOUT TOWN II David Doel Saturday 14:30 Saturday 15:20 Saturday 16:14
280 MHS FERNHILL FINALE Kitty King Saturday 13:30 Saturday 14:13 Saturday 14:49
219 MJI BELLE BONITA Annie Ho Saturday 11:30 Saturday 12:59 Saturday 14:52
1137 MONBEG ODYSSEY Georgie Strang
275 MOUNTTEMPLE MISTRESS Jess Rimmer Saturday 11:54 Saturday 14:24 Saturday 15:10
285 MY KNOCKILLAREE CONQUISTADOR Abbey Rimmer Saturday 13:54 Saturday 14:59 Saturday 15:50
202 NANKIN DES RUETTES Alicia Hawker Saturday 09:36 Saturday 12:55 Saturday 13:44
224 NASDAQ HIGH Sally James Saturday 12:00 Saturday 14:26 Saturday 15:12
257 NELSON DE LA POMME Oliver Townend Saturday 10:00 Saturday 13:12 Saturday 14:02
241 NIPPY MORNING Rosie Thomas Saturday 14:42 Saturday 15:25 Saturday 16:20
218 NOREWAY HARRY Holly Needham Saturday 11:24 Saturday 13:58 Saturday 14:48
266 OAKFIELD WILD HEART Tom Grant Saturday 11:12 Saturday 13:02 Saturday 13:55
273 OLOA Miranda Hobby Saturday 11:42 Saturday 14:17 Saturday 15:02
217 PENNY GRANS Ludwig Svennerstal Saturday 12:06 Saturday 12:50 Saturday 13:51
229 POSSIBLE MISSION Tom Rowland Saturday 13:30 Saturday 14:43 Saturday 15:32
234 PSH MIRAGE Aimee Penny Saturday 14:00 Saturday 15:01 Saturday 15:52
231 QUANTANAMO Z Sophie Jenman Saturday 13:42 Saturday 14:50 Saturday 15:40
291 RAFIKI Andrew Heffernan Saturday 14:36 Saturday 15:24 Saturday 16:18
290 RIDDICK VEH Lucinda Green Saturday 14:42 Saturday 15:27 Saturday 16:22
270 ROCK HARBOUR Gubby Leech Saturday 11:30 Saturday 12:54 Saturday 14:54
272 SHANNONDALE SONOMA Julia Fairbank Saturday 11:36 Saturday 14:14 Saturday 14:58
238 SOBER UP Laura Collett Saturday 14:24 Saturday 15:15 Saturday 16:08
210 SOUTHPAW Georgie Williams Saturday 10:06 Saturday 13:14 Saturday 14:04
205 TENOR DE LA ROBINIERE Millie Pike Saturday 10:00 Saturday 13:10 Saturday 14:00
211 TIMOLIN Gubby Leech Saturday 10:30 Saturday 13:30 Saturday 14:08
223 WATERCOLOUR III Lucy Harrison Saturday 11:42 Saturday 14:15 Saturday 15:00
203 WHAT A PRIMADONNA Alexandra Van Randwyck Saturday 09:42 Saturday 12:58 Saturday 13:48
221 WILLS REBEL Honor Mcfarlane Saturday 11:12 Saturday 13:50 Saturday 14:40
1138 WILLY EVER Emma Stretton
268 WISEGUY Eleanor Binns Saturday 10:48 Saturday 13:44 Saturday 14:34
286 ZEFRON Livvy Nile Saturday 14:00 Saturday 15:03 Saturday 15:54

I

Horse No. Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
431 AGHALAAN WEE DAN Jessica Campbell Sunday 11:24 Sunday 12:19 Sunday 13:04
353 AMBASSADORS DISGUISE Cassandra Price Sunday 09:06 Sunday 09:58 Sunday 10:48
420 AMIRO SKY Bruce Haskell Sunday 10:30 Sunday 11:30 Sunday 12:14
418 APPLEJACK III Alberto Giugni Sunday 10:18 Sunday 11:16 Sunday 12:00
455 ARDEO FUN SIZE Phoebe Locke Sunday 08:24 Sunday 09:00 Sunday 09:38
476 ARGENTINO BK Andrew Nicholson Sunday 10:48 Sunday 12:38 Sunday 13:18
377 ARKOS LAD Arthur Duffort Sunday 10:36 Sunday 11:35 Sunday 12:19
387 AURIELLA Joe Roome Sunday 11:42 Sunday 12:30 Sunday 13:26
402 BABIBLONIA BT4 Andrew Nicholson Sunday 08:06 Sunday 08:50 Sunday 09:40
458 BALLADEER CHIPSON Michael Jackson Sunday 08:42 Sunday 09:34 Sunday 10:24
391 BALLADEER HUMBEL GUY Rosie Thomas Sunday 08:12 Sunday 11:15 Sunday 11:49
389 BALLY QUANTOS Ludwig Svennerstal Sunday 12:00 Sunday 12:36 Sunday 13:13
386 BALLYVAUGHN Jodie Amos Sunday 12:12 Sunday 13:11 Sunday 14:04
438 BELLAGIO DECLYANGE Phoebe Locke Sunday 11:42 Sunday 12:20 Sunday 13:53
470 BELLEFLEUR Z Gwen Phillips Sunday 10:06 Sunday 12:22 Sunday 12:57
383 BELONA Andrew Nicholson Sunday 11:36 Sunday 12:15 Sunday 13:57
373 BLUE BOY II Lily Blunt Sunday 10:06 Sunday 11:00 Sunday 11:44
469 BONMAHON BLUE MIST Alexander Bragg Sunday 10:00 Sunday 11:50 Sunday 14:01
352 BONMAHON JD Lydia Heywood Sunday 08:36 Sunday 09:23 Sunday 10:13
376 BURNOCK BRIGHT LIMIT Marion Watt Sunday 10:30 Sunday 11:28 Sunday 12:12
403 BUT NOT TILL NOW Sam Gillespie Sunday 08:12 Sunday 09:10 Sunday 09:47
456 CALCOURT QUANTUM Alice Pearson Sunday 08:30 Sunday 12:13 Sunday 12:50
433 CAROLES LORD Sarah Perry Sunday 11:36 Sunday 12:33 Sunday 13:50
381 CARVER DOONE Tom Rowland Sunday 11:12 Sunday 12:03 Sunday 12:47
480 CHICO'S MAN VDF Z Lexi Scovil Sunday 11:30 Sunday 12:28 Sunday 13:14
440 CIAOS Alice Pearson Sunday 10:00 Sunday 11:22 Sunday 13:55
465 COOLEY AT THE HILTON Selina Milnes Sunday 09:36 Sunday 12:04 Sunday 13:31
379 COOLEY CHALLENGER Phoebe Locke Sunday 10:48 Sunday 12:40 Sunday 13:16
392 COTON RAINBOW STAR Sarah Tomkins Sunday 11:54 Sunday 12:52 Sunday 13:42
437 CROSSFIELD SMARTIE Alison Lidstone Sunday 12:06 Sunday 13:08 Sunday 14:00
483 DARE TO DREAM IV Fred Powell Sunday 11:54 Sunday 12:56 Sunday 13:46
481 DESTINO BELLO Courtney Romcke Sunday 11:42 Sunday 12:42 Sunday 13:30
434 DO YOU RUBY Josh Haynes Sunday 11:30 Sunday 12:26 Sunday 13:12
406 DUKE OF CHAMPIONS Dan Jocelyn Sunday 08:30 Sunday 12:35 Sunday 13:11
436 ELEKTRAS PRINCE CHARMING Anna Hilton Sunday 11:48 Sunday 12:47 Sunday 13:36
425 ESPRIT III Sophie Callard Sunday 10:36 Sunday 11:37 Sunday 12:21
485 FAERE SPIRIT Line Andresen Sunday 12:06 Sunday 13:10 Sunday 14:02
424 FALKO TH Caroline Harris Sunday 10:24 Sunday 11:23 Sunday 12:07
461 FERNHILL ALDO Louisa Lockwood Sunday 09:00 Sunday 09:55 Sunday 10:30
475 FIDELIA Madison Penfound Sunday 10:42 Sunday 11:46 Sunday 12:30
490 FLY THE FLAG Rosie Thomas Sunday 08:54 Sunday 10:43 Sunday 12:12
457 FONBHERNA LANCER Izzy Taylor Sunday 08:36 Sunday 12:39 Sunday 13:27
413 FREESTYLE R Toby Pigott Sunday 09:06 Sunday 11:14 Sunday 13:39
451 FRIENDSHIP VDL Aaron Millar Sunday 08:00 Sunday 08:44 Sunday 09:34
361 FUILODA G Rafael Losano Sunday 08:54 Sunday 09:44 Sunday 10:34
453 GASTON Tim Cheffings Sunday 08:12 Sunday 08:59 Sunday 09:49
407 GELMER Selina Milnes Sunday 08:36 Sunday 12:25 Sunday 12:59
468 GELUK G Helen Bates Sunday 10:18 Sunday 11:18 Sunday 12:02
486 GEORGISAUROUS William Fox-Pitt Sunday 11:36 Sunday 13:04 Sunday 14:07
385 GHOST BUSTER FORTUNA HH Sophie Jenman Sunday 10:54 Sunday 11:56 Sunday 12:41
479 GIDEON II Andrew Heffernan Sunday 11:12 Sunday 12:07 Sunday 12:51
371 GRANBY MR FINNLAY Alexandra Byrne Sunday 10:00 Sunday 10:47 Sunday 11:37
368 GRAPHENE Sam Griffiths Sunday 09:42 Sunday 10:26 Sunday 12:17
356 GRAPPA NERA Jonelle Price Sunday 08:30 Sunday 09:08 Sunday 09:52
366 GREENHALL JAY Rodney Powell Sunday 11:48 Sunday 12:45 Sunday 13:34
422 HEADING EAST Cheryl Bezants Sunday 10:12 Sunday 11:09 Sunday 11:53
388 HHS LEACOURT CAVALIER Charlotte Rowe Sunday 12:18 Sunday 13:17 Sunday 14:10
405 HOLLYWOOD DANCER Dani Evans Sunday 09:48 Sunday 10:27 Sunday 13:28
378 IN A PICCLE Maddy Taylor Sunday 10:42 Sunday 11:42 Sunday 12:26
359 I SPYE II Jesse Campbell Sunday 08:42 Sunday 09:30 Sunday 10:20
487 J ADORE SALSA Tyler Cassells Sunday 12:18 Sunday 13:19 Sunday 14:12
435 JAMAICAS PRIDE Max Warburton Sunday 11:54 Sunday 12:54 Sunday 13:44
382 KAPOWAIRUA Sally James Sunday 11:18 Sunday 12:10 Sunday 12:54
357 KING OF THE MILL Alexander Bragg Sunday 08:18 Sunday 12:32 Sunday 13:07
370 KINNORDY RHONDO Toshiyuki Tanaka Sunday 10:24 Sunday 11:21 Sunday 12:05
473 KROON LEADER Nicholas Lucey Sunday 10:54 Sunday 12:00 Sunday 12:44
355 LANCE A LITTLE Toby Pigott Sunday 08:24 Sunday 11:58 Sunday 12:34
421 LARIM R Jamie-lee Day Sunday 10:06 Sunday 11:02 Sunday 11:46
426 LEADON HIGHWAY Kate Penny Sunday 10:42 Sunday 11:44 Sunday 12:28
441 LEGACY Tim Cheffings Sunday 12:12 Sunday 13:13 Sunday 14:06
364 LISSYEGAN RORY Dan Jocelyn Sunday 09:12 Sunday 10:42 Sunday 13:49
482 MASTER POCKET ROCKET Georgie Selley Sunday 11:48 Sunday 12:49 Sunday 13:38
416 MGH TOKYO PHIL Padraig Mccarthy Sunday 08:54 Sunday 09:36 Sunday 10:36
463 MIDNIGHT ROLLERCOASTER Alison Lidstone Sunday 09:06 Sunday 10:02 Sunday 10:52
466 MINTRIDGE LARKSPUR Mark Ford Sunday 09:48 Sunday 10:37 Sunday 11:27
419 MISS COOLEY Oliver Townend Sunday 09:54 Sunday 11:57 Sunday 14:09
472 MISSISSIPPI II Stephen Heal Sunday 10:36 Sunday 11:39 Sunday 12:23
467 MULLAGHMEEN Hope Pleydell-bouverie Sunday 10:12 Sunday 11:11 Sunday 11:55
460 MY MAN MICKIE Michelle Williamson Sunday 09:12 Sunday 10:09 Sunday 10:59
464 NEWMARKET CARO Oliver Townend Sunday 09:18 Sunday 12:18 Sunday 13:47
354 OKI DOKI BH Will van Ufford Sunday 09:18 Sunday 10:12 Sunday 10:59
474 OPPOSITION LOIRE Kirsty Johnston Sunday 10:30 Sunday 11:32 Sunday 12:16
408 PEAKY BLINDER Tim Rusbridge Sunday 08:42 Sunday 09:32 Sunday 10:22
415 PRIMITIVE DAZZLE II Lucy Varley Sunday 09:42 Sunday 10:28 Sunday 11:02
477 PSH CONVIVIAL Alex Hua Tian Sunday 11:18 Sunday 12:14 Sunday 14:03
351 QEH OCEAN VOYAGE Madison Penfound Sunday 08:00 Sunday 08:46 Sunday 09:30
414 QUINDIVA Alexander Bragg Sunday 09:12 Sunday 12:11 Sunday 13:33
484 RANGER WING Amy Hilton Sunday 12:00 Sunday 13:03 Sunday 13:54
411 RED HOT COOLEY Georgie Strang Sunday 09:00 Sunday 09:53 Sunday 10:43
374 REHY ROYAL DIAMOND Tom McEwen Sunday 08:48 Sunday 09:27 Sunday 13:03
459 RICKAMORE ROYAL Eloise Bartlett Sunday 08:48 Sunday 09:41 Sunday 10:31
428 RLE NINA VAN OVERIS Z Aaron Millar Sunday 10:48 Sunday 11:51 Sunday 12:35
409 RORKES DRIFT Winston Williams Sunday 12:06 Sunday 13:21 Sunday 14:16
375 ROWBURY SPREE Samantha Seaton Sunday 10:12 Sunday 11:07 Sunday 11:51
489 RUSSELJACKET Tim Rogers Sunday 12:12 Sunday 13:15 Sunday 14:08
401 SAINT SUPREME Daniele Bizzarro Sunday 08:00 Sunday 08:48 Sunday 09:32
410 SHADOW MOON DUST Sebastian Roldan Olivera Sunday 08:48 Sunday 09:39 Sunday 10:29
367 SHADOW PUPPET Emma Hobday Sunday 09:36 Sunday 10:19 Sunday 11:09
363 SHANNONDALE LILLY Jo Rimmer Sunday 09:00 Sunday 10:59 Sunday 11:32
471 SHANNONDALE ZITA Ellie Kay Sunday 10:24 Sunday 11:25 Sunday 12:09
369 SOCIAL BUTTERFLY Ali Wilkes Sunday 09:54 Sunday 10:40 Sunday 11:30
429 SUMMER AT FERNHILL William Fox-Pitt Sunday 10:54 Sunday 12:43 Sunday 13:29
427 TCH TOP LABEL Janet Clarke Sunday 11:18 Sunday 11:54 Sunday 12:56
454 TEAMAR Jodie Amos Sunday 08:18 Sunday 09:06 Sunday 09:56
423 THE DUMB BLONDE Louise Harwood Sunday 09:36 Sunday 10:51 Sunday 13:22
417 TJ CHARLENE Alice Pearson Sunday 09:18 Sunday 11:47 Sunday 13:15
384 TODAYS SPECIAL David Sheerin Sunday 11:30 Sunday 12:24 Sunday 13:10
390 TOMGAR HUGO BOSS Lucy Varley Sunday 12:06 Sunday 13:06 Sunday 13:58
488 TOMMY TITTLE MOUSE Jo Rimmer Sunday 09:54 Sunday 10:31 Sunday 12:03
360 TRENDY FERNHILL Jenny Caras Sunday 09:48 Sunday 10:33 Sunday 11:23
365 TREVILLICK Louise Harwood Sunday 08:06 Sunday 11:38 Sunday 12:13
478 TRICKY JOHNIE Natalie Mcgoldrick Sunday 11:24 Sunday 12:21 Sunday 13:06
380 URIS CAVALIER Kate Shapland Sunday 11:24 Sunday 12:17 Sunday 13:02
462 VAN DE MAN Tristram Owers Sunday 09:42 Sunday 10:30 Sunday 11:20
452 VERY GOOD TEMPO Tom Rowland Sunday 08:06 Sunday 08:52 Sunday 09:42
372 VIVENDI TIME Selina Milnes Sunday 10:18 Sunday 11:43 Sunday 14:05
442 WISBEACH CEVIN Z PRIDE Alexander Whewall Sunday 08:48 Sunday 13:07 Sunday 13:43
430 WISHING TIME Gwen Phillips Sunday 11:12 Sunday 11:49 Sunday 13:37
404 ZEITGEIST Tara Williams Sunday 08:18 Sunday 09:04 Sunday 09:54

OI

Horse No. Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
613 ALCATRAZ II Alexander Bragg Sunday 11:24 Sunday 14:38 Sunday 16:13
627 ALDORRO Rafael Losano Sunday 12:54 Sunday 13:44 Sunday 16:17
567 ANOTHER PROPOSITION Louisa Lockwood Sunday 11:42 Sunday 14:19 Sunday 15:09
532 ARGENTINUS Vittoria Panizzon Sunday 11:24 Sunday 12:23 Sunday 13:08
562 BALLADEER MILLER MAN Louise Harwood Sunday 10:12 Sunday 14:09 Sunday 14:44
628 BALOU DE BEAUVAIS Ella Woodhead Sunday 13:24 Sunday 15:15 Sunday 16:03
604 BILLY SHANIA Gemma Tattersall Sunday 10:18 Sunday 14:48 Sunday 15:35
518 BIRCHCOL ROCK IDOL Dominic Ruane Sunday 09:48 Sunday 10:39 Sunday 11:29
634 BLACKTHORN CRUISE Dan Jocelyn Sunday 12:00 Sunday 14:36 Sunday 16:11
606 BRADELEY LAW Michael Owen Sunday 10:30 Sunday 13:45 Sunday 14:36
526 BREIFNE Erin Dobby Sunday 12:00 Sunday 13:05 Sunday 13:56
516 BRITANNIAS MAIL Libby Seed Sunday 09:36 Sunday 10:25 Sunday 11:15
572 BROOKPARK VIKENTI Kazuma Tomoto Sunday 10:30 Sunday 14:57 Sunday 15:54
503 CALADOR Max Warburton Sunday 08:12 Sunday 09:01 Sunday 09:37
556 CARWARTHEN HARRIER Jess Elliott Sunday 12:24 Sunday 14:47 Sunday 15:33
563 CAVALIER CRYSTAL Harry Meade Sunday 11:06 Sunday 14:15 Sunday 14:55
632 CEYLOR L A N Kitty King Sunday 13:12 Sunday 13:55 Sunday 15:02
538 CHATEAU D YQUEM Z Charlotte Armstrong Sunday 11:48 Sunday 12:51 Sunday 13:40
501 CHF COOLISER Tom McEwen Sunday 08:00 Sunday 09:59 Sunday 12:24
560 CHILLI KNIGHT Gemma Tattersall Sunday 11:30 Sunday 14:11 Sunday 16:09
533 CHILLIS GEM Gemma Tattersall Sunday 10:54 Sunday 12:02 Sunday 12:36
507 CILLNABRADDEN EVO Oliver Townend Sunday 08:30 Sunday 12:41 Sunday 13:17
624 CLASSIC MOET Jonelle Price Sunday 12:24 Sunday 14:49 Sunday 15:24
631 CLASSIC VI Kirsty Johnston Sunday 13:30 Sunday 15:18 Sunday 16:07
568 CLOUD DANCER II Jonelle Price Sunday 11:48 Sunday 14:21 Sunday 15:59
586 CODDSTOWN PET Katie Hancock Sunday 13:54 Sunday 15:29 Sunday 16:19
559 COOLEY MASTER CLASS Oliver Townend Sunday 10:48 Sunday 15:11 Sunday 15:45
527 CREAM OF THE CROP Paolo Belvederesi Sunday 10:30 Sunday 11:34 Sunday 12:18
536 CRISTAL FONTAINE Kitty King Sunday 11:30 Sunday 12:08 Sunday 14:22
535 CRUZ V Holly Needham Sunday 11:42 Sunday 12:44 Sunday 13:32
580 CUFFESGRANGE ARS ROYALE Charlotte Jenkins Sunday 13:30 Sunday 15:16 Sunday 16:05
620 CULT REWIND Juulia Savonlahti Sunday 13:00 Sunday 15:02 Sunday 15:49
578 DACAPO Laura Collett Sunday 13:18 Sunday 15:10 Sunday 15:58
522 DESERT MYSTERY Victoria Jessop Sunday 10:06 Sunday 11:06 Sunday 11:50
573 DIABOLIQUE Therese Viklund Sunday 13:06 Sunday 15:03 Sunday 15:51
525 DIAMOND COVE Toby Pigott Sunday 10:48 Sunday 11:36 Sunday 13:09
531 DIRECTOR GENERAL Izzy Taylor Sunday 11:18 Sunday 12:16 Sunday 13:00
585 DON GENIRO Alex Hua Tian Sunday 13:24 Sunday 15:13 Sunday 16:01
574 DREAMLINER Padraig Mccarthy Sunday 12:18 Sunday 14:44 Sunday 15:30
519 DUKE OF CHAMPION Giovanni Ugolotti Sunday 09:54 Sunday 10:46 Sunday 11:36
554 ELLFIELD GRAFIFI Alexander Whewall Sunday 10:18 Sunday 14:54 Sunday 15:29
636 ELLFIELD VOYAGER Alexander Whewall Sunday 11:42 Sunday 14:20 Sunday 16:04
517 E WARRANTSSON Holly Woodhead Sunday 09:42 Sunday 10:32 Sunday 11:22
581 EXCLUSIVE Emily Llewellyn Sunday 13:42 Sunday 15:23 Sunday 16:12
588 FAIRYTALES LOVER Charlotte Armstrong Sunday 10:36 Sunday 14:59 Sunday 15:46
621 FEROZA NIEUWMOED Ryuzo Kitajima Sunday 12:06 Sunday 14:39 Sunday 15:25
564 FIT FOR FUN RAA Ludwig Svennerstal Sunday 11:24 Sunday 14:07 Sunday 15:57
576 FLORENCINA R Dan Jocelyn Sunday 10:06 Sunday 15:04 Sunday 15:38
511 FREESTYLER Sam Griffiths Sunday 08:54 Sunday 11:01 Sunday 11:35
615 FUN TIME CILLA Dani Evans Sunday 11:36 Sunday 14:16 Sunday 15:07
512 GIDEON Tim Rogers Sunday 09:00 Sunday 09:57 Sunday 10:47
601 GOLDEN FOREVER Toby Pigott Sunday 10:00 Sunday 14:23 Sunday 15:00
603 GRANDSLAM Danielle Dunn Sunday 10:12 Sunday 13:34 Sunday 14:24
552 HALLOWBERRY ROCKET Harriet Edmunds Sunday 10:24 Sunday 13:39 Sunday 14:30
521 HANLEEN CROWN JEWELS Ellen Cameron Sunday 10:00 Sunday 10:44 Sunday 11:43
566 HARELAW WIZARD Ben Hobday Sunday 11:36 Sunday 14:14 Sunday 16:16
616 HEAT WAVE Rosie Thomas Sunday 13:48 Sunday 14:32 Sunday 15:11
513 IMPROMPTU II Izzy Taylor Sunday 09:06 Sunday 11:45 Sunday 13:51
587 ISAAC NEWTON Jo Rimmer Sunday 13:12 Sunday 14:04 Sunday 14:47
565 JACK THE GINGER Alice Pearson Sunday 10:54 Sunday 14:45 Sunday 15:22
508 JALAPENO III Gemma Tattersall Sunday 08:36 Sunday 09:16 Sunday 13:20
523 JCR WINNER Marcio Carvalho Jorge Sunday 10:12 Sunday 11:13 Sunday 11:57
534 JIMS PAL Michael Owen Sunday 11:36 Sunday 12:12 Sunday 12:58
515 JOYRIDE Hannah Freeman Sunday 08:48 Sunday 09:43 Sunday 10:15
557 KELLEN Brier Leahy Sunday 12:54 Sunday 14:56 Sunday 15:44
582 KILKENNY LADY Harriet Upton Sunday 13:48 Sunday 15:26 Sunday 16:15
570 KILRODAN SAILORETTE Nicky Hill Sunday 12:00 Sunday 14:34 Sunday 15:13
529 KINDRED SPIRIT IV Jonelle Price Sunday 11:06 Sunday 12:50 Sunday 13:25
608 LISCARROW CONISTA Izzy Taylor Sunday 10:42 Sunday 14:35 Sunday 16:06
579 LOST IN TRANSLATION Annie Ho Sunday 13:00 Sunday 15:00 Sunday 15:47
510 MHS NEBRASKA Rosie Thomas Sunday 09:30 Sunday 10:18 Sunday 12:40
612 MORELANDS CASANOVA Selina Milnes Sunday 11:06 Sunday 14:46 Sunday 15:21
509 MR POTTS Louise Harwood Sunday 08:42 Sunday 11:12 Sunday 12:42
558 MY LUCKY DAY Alexander Bragg Sunday 10:42 Sunday 15:01 Sunday 15:36
609 NBE DEXTER Ludwig Svennerstal Sunday 10:48 Sunday 14:42 Sunday 15:17
626 NO EXCUSE Tom McEwen Sunday 11:48 Sunday 13:42 Sunday 15:48
577 NOTE WORTHY Giovanni Ugolotti Sunday 12:48 Sunday 14:53 Sunday 15:40
569 NZB CAMPINO Rafael Losano Sunday 11:54 Sunday 14:31 Sunday 15:16
637 ORATORIO II William Fox-Pitt Sunday 12:18 Sunday 14:46 Sunday 15:32
528 PENHILL TOUCH OF CLASS Millie Dumas Sunday 11:00 Sunday 11:55 Sunday 12:39
571 PHILANDERER II Libby Seed Sunday 12:30 Sunday 14:50 Sunday 15:37
555 PICASSO V Adam Harvey Sunday 12:12 Sunday 14:40 Sunday 15:26
619 PILTOWN COLOURS Bill Levett Sunday 11:54 Sunday 14:33 Sunday 15:18
630 PINK DIAMOND II Christine Hardinge Sunday 13:36 Sunday 15:21 Sunday 16:10
506 RED KITE Harry Meade Sunday 08:24 Sunday 09:15 Sunday 09:50
633 REDWOOD CLOVER Max Gordon Sunday 13:42 Sunday 15:25 Sunday 16:14
610 SAMARKAND Max Warburton Sunday 10:54 Sunday 14:41 Sunday 15:20
625 SHADOW MAN II Ben Hobday Sunday 12:30 Sunday 14:52 Sunday 15:39
520 SIR PAPILLON Laura Collett Sunday 10:18 Sunday 11:03 Sunday 13:59
629 SPORTSFIELD ADVENTURE Jessica Watts Sunday 13:06 Sunday 15:05 Sunday 15:53
553 STAR NOUVEAU Ginny Thompson Sunday 12:06 Sunday 14:37 Sunday 15:23
502 STINGER Ludwig Svennerstal Sunday 08:06 Sunday 08:54 Sunday 09:36
537 TACOMA DHORSET Kazuma Tomoto Sunday 11:54 Sunday 12:58 Sunday 13:48
622 TENAREZE Harry Meade Sunday 12:12 Sunday 13:56 Sunday 15:28
514 THE EMERALD LILY Charlotte Rowe Sunday 09:24 Sunday 10:11 Sunday 11:01
584 THE MAGICIAN Tom McEwen Sunday 11:00 Sunday 14:18 Sunday 14:51
605 TOPAZE DU PLAIN Roberto Scalisi Sunday 10:24 Sunday 13:41 Sunday 14:32
583 TORONTO D AUROIS Arthur Duffort Sunday 13:36 Sunday 15:19 Sunday 16:08
618 TREFEINON SOVEREIGN Emma Chamings Sunday 12:48 Sunday 14:55 Sunday 15:42
551 TREGOLLS Izzy Taylor Sunday 10:00 Sunday 14:58 Sunday 15:34
614 ULISES Oliver Townend Sunday 11:30 Sunday 14:51 Sunday 16:21
602 UNIVERSAL COOLEY Millie Dumas Sunday 10:06 Sunday 13:31 Sunday 14:20
623 UNO II Rebecca Nicholson Sunday 13:18 Sunday 15:12 Sunday 16:00
607 VLOVE D OR LY Katie Rucker Sunday 10:36 Sunday 13:48 Sunday 14:39
524 VOLCAN DU BARQUET Lydia Hannon Sunday 10:24 Sunday 11:27 Sunday 12:11
611 WISE CRACK Jodie Amos Sunday 11:00 Sunday 14:43 Sunday 15:19
504 YES I CAN William Fox-Pitt Sunday 08:18 Sunday 08:57 Sunday 09:33
530 ZOCARLA BLH Danielle Dunn Sunday 11:12 Sunday 12:09 Sunday 12:53

N

Horse No. Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
26 ALLSPARK Sophie Jenman Saturday 10:48 Saturday 11:35 Saturday 12:22
35 ARD DASSETT SPECTRE Craig Barr Saturday 11:48 Saturday 12:39 Saturday 13:34
137 ARDEO PREMIER Alexander Bragg Saturday 10:48 Saturday 11:52 Saturday 12:26
117 A SPORTSFIELD CAYENNE Jessica Watts Saturday 09:48 Saturday 10:37 Saturday 11:27
12 BALLYBREAGH QUARTZ Ben Way Saturday 09:06 Saturday 12:07 Saturday 12:43
87 BALU GIDRAN 40 William Fox-Pitt Saturday 09:42 Saturday 11:50 Saturday 12:25
14 BANKY MOON Vicky Brake Saturday 08:54 Saturday 09:44 Saturday 10:34
154 BARLEY SUGAR TWIST Jason Ferguson Saturday 08:06 Saturday 08:54 Saturday 09:44
133 BARNABOY AMBASSADOR Tia Barlow Saturday 11:12 Saturday 11:59 Saturday 12:58
116 BEWARE THE DIGGER Florrie Dyer Saturday 09:42 Saturday 10:30 Saturday 11:20
1124 BIG TIME CAVALIER Sophie Hearle
17 BOLEYBAWN DASSETT CRUISE Amelia Walker Saturday 09:30 Saturday 10:12 Saturday 12:57
176 BOUNTY CASTLE Richard Waygood Saturday 10:54 Saturday 11:48 Saturday 12:36
1119 BOWMORE Ludwig Svennerstal
77 BRIARLANDS SWEETANGO Izzy Taylor Saturday 10:54 Saturday 11:44 Saturday 12:32
104 BRIGHT BRAMBLE Becky Woolven Saturday 08:18 Saturday 09:06 Saturday 09:56
52 BROKENBOROUGH BOUNCER Michael Jackson Saturday 08:06 Saturday 08:50 Saturday 09:40
101 BROOKFIELD BENJAMIN BOUNCE Tom McEwen Saturday 08:00 Saturday 08:44 Saturday 09:34
30 BROOKFIELD CAVALIER CRUISE Harry Meade Saturday 11:12 Saturday 12:03 Saturday 12:54
56 BROOKFIELD POINTILISTE BOY Harry Meade Saturday 08:24 Saturday 09:11 Saturday 10:01
62 CARAGHS ROYAL QUALITY Vittoria Panizzon Saturday 08:48 Saturday 09:39 Saturday 10:29
24 CARRICK DIAMOND BARD Alex Holman Saturday 10:54 Saturday 11:42 Saturday 12:30
86 CATHERSTON ORATOR Hannah Whitney Saturday 11:36 Saturday 12:30 Saturday 13:24
177 CHATSWORTH DIAMOND Tom McEwen Saturday 11:00 Saturday 11:55 Saturday 12:44
106 CHESTNUT BOBBY Molly Fletcher Saturday 08:30 Saturday 09:20 Saturday 10:10
8 CLASSICALS CASH BACK Lizzie Scholefield Saturday 08:36 Saturday 09:23 Saturday 10:13
163 CONTRAST Z Jessica McLeod Saturday 09:24 Saturday 10:11 Saturday 11:01
1118 COOLEY LAFITTE Jesse Campbell
22 COPPERWOOD Emma Hobday Saturday 10:12 Saturday 11:07 Saturday 11:51
19 CORNISH REBEL Roberto Scalisi Saturday 09:54 Saturday 10:40 Saturday 11:30
114 COURAGUNEEN JENNIE Amelia James Saturday 09:30 Saturday 10:16 Saturday 11:06
85 CROWN DAVENPORT Rosie Thomas Saturday 11:42 Saturday 12:36 Saturday 13:30
127 CRUMLINPARK GENIE Oliver Townend Saturday 10:54 Saturday 11:46 Saturday 12:34
74 CUFFESGRANGE ROYAL EXCHANGE Saffron Cresswell Saturday 10:24 Saturday 11:23 Saturday 12:08
25 CURRAGHCHASE SILVER Jack Mariani Saturday 10:18 Saturday 11:14 Saturday 11:58
156 DALTON III Andrew Nicholson Saturday 08:30 Saturday 09:22 Saturday 10:12
82 DAMASO Andrew Nicholson Saturday 11:24 Saturday 12:19 Saturday 13:12
109 DAZZLING SPRINGTIME Alice Kneen Saturday 09:00 Saturday 09:55 Saturday 10:45
73 DECAW DIAMOND Jesse Campbell Saturday 10:42 Saturday 11:30 Saturday 12:16
29 DIAMOND CLOVER DERAWLIN Tara Williams Saturday 11:06 Saturday 11:56 Saturday 12:46
115 DROMBANE REBEL Faye Mcphillips Saturday 09:36 Saturday 10:23 Saturday 11:13
72 DRUMIN MILLER Elaine Tragett Saturday 10:12 Saturday 11:09 Saturday 11:53
10 DRUMNACONNELL SNIPER Daan A J Zijlmans Saturday 09:00 Saturday 09:51 Saturday 10:41
166 DUNLECKNEY LARK Claire Phillips Saturday 09:42 Saturday 10:32 Saturday 11:22
83 EMBEZZLED LAW Kate De La Hey Saturday 11:30 Saturday 12:25 Saturday 13:18
123 ERKINA HARDLY Vicky Brake Saturday 11:42 Saturday 12:38 Saturday 13:32
23 FABER II Freddie Best Saturday 10:42 Saturday 11:28 Saturday 12:14
33 FACARI MG Gemma Tattersall Saturday 11:42 Saturday 12:34 Saturday 13:28
7 FARLEAZE THE BEEZ KNEEZ Matthew Glentworth Saturday 08:24 Saturday 09:09 Saturday 09:59
175 FERDI III Francesca Brough Saturday 10:48 Saturday 11:41 Saturday 12:28
174 FERNHILL CANDY ROYAL Kitty King Saturday 10:42 Saturday 11:34 Saturday 12:20
1 FERNHILL MOJITO Kitty King Saturday 08:00 Saturday 08:40 Saturday 09:30
1126 FERNHILL MR BRIGHTSIDE Johnny Hornby
128 FIDELIO II Maddy Jackson Saturday 10:24 Saturday 11:25 Saturday 12:10
80 FLAIR II Kate Rowe Saturday 11:06 Saturday 11:45 Saturday 12:21
34 GALLEY PROOF Nicky Hill Saturday 11:36 Saturday 12:28 Saturday 13:22
161 GALWAYBAY BUDDY Sam Smith Saturday 08:18 Saturday 09:08 Saturday 09:58
6 GLADSTONE Zara Tindall Saturday 08:30 Saturday 09:16 Saturday 10:06
71 GLENEALY DE REVE Niki De Macedo Saturday 10:06 Saturday 11:02 Saturday 11:46
118 GLOBAL QUEST Georgie Strang Saturday 09:54 Saturday 10:44 Saturday 11:34
170 GOODBYE OSCAR Joanna Bialkowska Saturday 10:00 Saturday 10:59 Saturday 11:43
103 GRANGE RED SPARROW Jenna Jewitt Saturday 08:12 Saturday 08:59 Saturday 09:49
121 GRC FONTAINE Alfie Marshall Saturday 10:00 Saturday 10:57 Saturday 11:41
160 GREAT DEMEANOR Nicky Hill Saturday 08:24 Saturday 09:15 Saturday 10:05
57 GRINGOLET Katie Richards Saturday 08:36 Saturday 09:25 Saturday 11:09
107 HABLEUR Kate Rowe Saturday 08:36 Saturday 09:14 Saturday 09:50
84 HAMILTON III Fiona Kashel Saturday 11:48 Saturday 12:41 Saturday 13:36
60 HANLEEN DIDJERIDOO Jamie-lee Day Saturday 08:42 Saturday 09:32 Saturday 10:22
32 HARDY III Ella Bubb Saturday 11:18 Saturday 12:10 Saturday 13:02
1120 HARTACKER Izzy Taylor
122 HATTON GARDEN Olivia Heywood Saturday 10:06 Saturday 11:04 Saturday 11:48
59 HEROS ROW Ginny Howe Saturday 09:00 Saturday 09:53 Saturday 10:43
31 HOOWOODNO Charlotte Byrnes Saturday 10:24 Saturday 11:21 Saturday 12:06
172 ICONIC Padraig Mccarthy Saturday 10:30 Saturday 11:08 Saturday 12:55
179 IPW A BIT OF BANTER Lucy Collecott Saturday 11:12 Saturday 12:09 Saturday 13:00
151 IRON MAIDEN II Ludwig Svennerstal Saturday 09:12 Saturday 09:57 Saturday 10:47
2 ISAZSA Austin O'connor Saturday 08:06 Saturday 08:48 Saturday 09:38
69 IVALANT Chris J Hall Saturday 10:18 Saturday 11:16 Saturday 12:00
111 JIGILOS MIDNIGHT HONOUR Rosie Thomas Saturday 08:48 Saturday 09:41 Saturday 10:31
75 JITTER BUG BOOGIE Luke Townsend Saturday 11:12 Saturday 12:05 Saturday 12:56
169 JOCKEY CLUB CHARLENE OLD Thomas Heffernan Ho Saturday 10:24 Saturday 11:13 Saturday 11:57
20 JOLLY QUALITY Hugo Payne Saturday 10:00 Saturday 10:53 Saturday 11:37
55 JUST AN ILLUSION IV Louise Scammell Saturday 08:30 Saturday 09:18 Saturday 10:08
135 KEC QUALITY EDITION Andrew Heffernan Saturday 11:24 Saturday 12:21 Saturday 13:14
167 KEC SAZOON Michael Owen Saturday 09:48 Saturday 10:39 Saturday 11:29
132 KEEP IN TOUCH II Lucy Witts Saturday 11:18 Saturday 12:14 Saturday 13:06
28 KERCHING Charlotte Mount Saturday 11:00 Saturday 11:49 Saturday 12:38
11 KILDALTON HENRY Fiona Kashel Saturday 08:48 Saturday 09:37 Saturday 10:27
110 KILLAWALLA CHESTER Sophie Mcdearmid Saturday 09:06 Saturday 10:02 Saturday 10:52
65 LADY OPHELIA Padraig Mccarthy Saturday 09:36 Saturday 11:39 Saturday 12:15
113 LADY VI DU RI DASSE Louisa Lockwood Saturday 09:24 Saturday 10:09 Saturday 10:59
155 LANGALLER LIBERMAN Celia Marino Saturday 08:12 Saturday 09:01 Saturday 09:51
126 LANGALLER SEA FOX Abi Lucas Saturday 10:18 Saturday 11:18 Saturday 12:02
130 LLANTHONY VALINA Thomas Tylee Saturday 11:00 Saturday 11:53 Saturday 12:42
68 LONGNOR ROLEX Debby Hodson Saturday 10:00 Saturday 10:55 Saturday 11:39
1125 LYNWOOD FREE TIME Jasmine Holmes
180 MATCH MY CLASS Zara Tindall Saturday 11:18 Saturday 12:16 Saturday 13:08
112 MBF DASSETT LEGACY Craig Barr Saturday 08:54 Saturday 09:48 Saturday 10:38
158 MHS SICARIO Tim Rusbridge Saturday 08:42 Saturday 09:36 Saturday 10:26
173 MISERDEN RAVELLO Alicia Hawker Saturday 10:36 Saturday 11:27 Saturday 12:12
108 MISS PEPPERPOT Caroline Harris Saturday 08:42 Saturday 10:54 Saturday 11:31
178 MOSSTOWN PRINCE Tim Rogers Saturday 11:06 Saturday 12:02 Saturday 12:52
162 MR BLACK II Lynne Zijlmans Sunday 12:00 Sunday 13:01 Sunday 13:52
165 PAINTED JEWEL Cheryl Bezants Saturday 09:36 Saturday 10:25 Saturday 11:15
152 PARTY TRICK Nick Gauntlett Saturday 08:00 Saturday 08:46 Saturday 09:36
81 PEMBROOKE II Owen Cooper Saturday 11:18 Saturday 11:57 Saturday 12:33
153 PENHILLS RLE OPTIMAX Tom Grant Saturday 09:18 Saturday 10:04 Saturday 11:59
5 PONTE VECCHIO Stuart Nie Saturday 08:18 Saturday 09:02 Saturday 09:52
134 PORTLAOISE LORDANO Jamie-lee Day Saturday 11:30 Saturday 12:27 Saturday 13:20
53 POUR IT ON Abigail Barnes Saturday 08:12 Saturday 08:57 Saturday 09:47
79 PSH DENEB Aimee Penny Saturday 11:00 Saturday 11:51 Saturday 12:40
1121 QUINTILIUS Tom Rowland
15 RAMATUELLE Caroline Harris Saturday 09:36 Saturday 10:19 Saturday 12:18
18 RED RENDEZVOUS Safia Woodward Saturday 09:42 Saturday 10:26 Saturday 11:16
51 ROCK SOLID II Alex Holman Saturday 08:00 Saturday 08:42 Saturday 09:32
4 ROWESTOWN MONKEY Claire Mealing Saturday 08:12 Saturday 08:55 Saturday 09:45
168 SALLYMOUNT CONDIOS Charles Matthews Saturday 09:54 Saturday 10:46 Saturday 11:36
36 SAN SOLO Imo Brook Saturday 11:30 Saturday 12:23 Saturday 13:16
64 SCARLET TAMARIND Hollie Swain Saturday 09:30 Saturday 10:14 Saturday 11:04
21 SEA YIN Isabella Brent Saturday 10:06 Saturday 11:00 Saturday 11:44
119 SECRET LEGACY Vittoria Panizzon Saturday 11:48 Saturday 12:43 Saturday 13:38
27 SHANNONDALE MARI Alexander Bragg Saturday 09:48 Saturday 11:22 Saturday 13:05
54 SHARAZ Holly Bradshaw Saturday 08:18 Saturday 09:04 Saturday 09:54
105 SILVER SUNSHINE Owen Cooper Saturday 08:24 Saturday 09:13 Saturday 13:11
66 SIMBA V Sally Witts Saturday 09:48 Saturday 10:35 Saturday 11:25
3 SIR CASTOR TROY Lucy Hall Saturday 11:24 Saturday 12:17 Saturday 13:10
76 SOLSBORO SWEETPEA Austin O'connor Saturday 10:48 Saturday 11:37 Saturday 12:24
159 SUMMER STARDUST Gemma Tattersall Saturday 08:48 Saturday 09:43 Saturday 10:24
164 SVS DASSETT ENTERPRISE Kate Rocher-Smith Saturday 09:30 Saturday 10:18 Saturday 13:04
16 TEACHMOR JOEY Katie Wrennall Saturday 09:24 Saturday 10:05 Saturday 10:55
171 TEMPLAR ESPRIT Ellie Barnard Saturday 10:06 Saturday 11:06 Saturday 11:50
61 THE BOSSMAN II Sarie Weaving Saturday 09:06 Saturday 10:00 Saturday 10:50
9 THE GREEDY GOOSE Molly Hughes Saturday 08:42 Saturday 09:30 Saturday 10:20
63 THE SECRET JEWEL Lulu Spence Saturday 09:24 Saturday 10:07 Saturday 10:57
124 TRISTAN HILL Alexa Marks Saturday 10:12 Saturday 11:11 Saturday 11:55
58 UNCHAINED MELODY Emily Philp Saturday 08:54 Saturday 09:46 Saturday 10:36
125 UNDER OATH William Fox-Pitt Saturday 10:42 Saturday 11:19 Saturday 13:03
136 VAMOUSSE III Tarka Abraham Saturday 11:36 Saturday 12:32 Saturday 13:26
102 VELOUMANI TESS LY Chloe Minshaw Saturday 08:06 Saturday 08:52 Saturday 09:42
157 WALAADLI Rodney Powell Saturday 08:36 Saturday 09:29 Saturday 10:19
1122 WESTON GOODFELLA Oliver Townend
67 WESTWINDS MACKENZIE Tara Glen Saturday 09:54 Saturday 10:42 Saturday 11:32

IN

Horse No. Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
317 ASKARI Richard Waygood Saturday 13:48 Saturday 16:17 Saturday 16:52
301 AZTEC EXCLUSIVE Sarah Barden Saturday 12:00 Saturday 15:50 Saturday 16:24
328 BALLINTOGHER BELLE Lucy Witts Saturday 14:24 Saturday 16:07 Saturday 16:51
304 BRECHFA BARUCH Louise Harwood Saturday 12:18 Saturday 15:55 Saturday 16:29
322 BROOKFIELD QUALITY Harry Meade Saturday 14:12 Saturday 15:56 Saturday 16:32
341 CAPTAIN Max Warburton Saturday 16:21 Saturday 16:57 Saturday 17:31
312 CASSIS ROYALE Pandora Briselden Saturday 12:42 Saturday 16:02 Saturday 16:36
326 CHABLIS GRAND CRU Polly Barker Saturday 14:54 Saturday 16:35 Saturday 17:09
325 CONSEQUENT PIA Z Geoffroy De Jamblinne Saturday 14:42 Saturday 16:32 Saturday 17:06
1106 COOLEY TANGLEWOOD Rose Nesbitt
319 COOLROCK JACKIE Z Charlotte Mount Saturday 14:00 Saturday 16:20 Saturday 16:54
314 COUPE DU MONDE DB Z Sam Gillespie Saturday 13:18 Saturday 16:12 Saturday 16:46
338 DG CANTA Christina Wiederkehr Saturday 16:04 Saturday 16:52 Saturday 17:26
306 DISCO CHICK Helen Marsh Saturday 12:24 Saturday 15:57 Saturday 16:31
311 DOLLEY PHANTOM Franky Reid-Warrilow Saturday 13:00 Saturday 16:16 Saturday 16:50
316 EARLY SPRING Olivia Bartlett Saturday 12:54 Saturday 16:05 Saturday 16:39
310 E BOY Amelia Walker Saturday 12:12 Saturday 15:54 Saturday 16:28
331 EG MICHEALANGELO Rose Nesbitt Saturday 15:24 Saturday 16:40 Saturday 17:14
302 ELJA Becky Woolven Saturday 12:30 Saturday 15:59 Saturday 16:33
324 FERDI II Dickon Reader Saturday 14:36 Saturday 16:30 Saturday 17:04
333 FEU Louise Evans Saturday 15:35 Saturday 16:44 Saturday 17:18
337 FUGANE Ellie Townend Saturday 15:58 Saturday 16:50 Saturday 17:24
305 GENUINE PEARL Jasmine Abraham Saturday 12:06 Saturday 15:52 Saturday 16:26
323 GUILTY PLEASURE Franky Reid-Warrilow Saturday 14:18 Saturday 15:49 Saturday 17:30
309 HAPPENSTANCE Tiana Coudray Saturday 12:48 Saturday 16:04 Saturday 16:38
1105 HICKORY IV Alicia Earee
320 HILDARE AMUN RA Tim Rogers Saturday 14:06 Saturday 16:22 Saturday 16:56
332 HUBERTHUS AC Chris J Hall Saturday 14:48 Saturday 15:51 Saturday 17:30
315 JACOMAR BOY Sophie Hearle Saturday 13:36 Saturday 16:14 Saturday 16:48
339 JEM ROSE Lucinda Mesquita Saturday 16:09 Saturday 16:54 Saturday 17:28
334 LADYS SKY HIGH Clare Valender Saturday 15:41 Saturday 16:45 Saturday 17:19
318 MISSISSIPPI V Manuel Heleno Saturday 13:54 Saturday 16:19 Saturday 16:53
321 NORTHERN SOUL Cressida Kitchin-townshend Saturday 14:30 Saturday 16:29 Saturday 17:03
308 NPS ELEGANCE Kacey Arnold Saturday 12:36 Saturday 16:00 Saturday 16:34
313 PAGANINI Chris J Hall Saturday 13:42 Saturday 16:15 Saturday 16:49
335 REDBARN LUX URY BISCUIT Charlotte Rowe Saturday 15:47 Saturday 16:47 Saturday 17:21
307 ROANWOOD CRUISING QUIN Justine Parker Saturday 13:06 Saturday 16:09 Saturday 16:43
340 SHANNONDALE COCO Zoe Wilkinson Saturday 16:15 Saturday 16:55 Saturday 17:29
303 SOLO XII Hollie Swain Saturday 13:12 Saturday 16:10 Saturday 16:44
329 TO LOVE AND HONOUR Josh Haynes Saturday 15:12 Saturday 16:37 Saturday 17:11
327 TONIC DE BELLEFOND Noor Slaoui Saturday 15:18 Saturday 16:39 Saturday 17:13
336 TREMLETT Kate Poole Saturday 15:52 Saturday 16:49 Saturday 17:23
330 USTINOV VAN ELSENHAM Claire Deuten Saturday 15:30 Saturday 16:42 Saturday 17:16

AI

Horse No. Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
656 AWAY CRUISING Harry Meade Sunday 13:18 Sunday 16:06 Sunday 16:38
662 BELLE DE REVE Paolo Belvederesi Sunday 13:30 Sunday 16:02 Sunday 16:34
658 BILLY LIFFY Sam Griffiths Sunday 13:42 Sunday 15:53 Sunday 16:53
670 CANCARAS GIRL Tiana Coudray Sunday 15:00 Sunday 16:28 Sunday 17:00
665 CARRYON BOBBY BOY Julia Norman Sunday 13:48 Sunday 15:55 Sunday 16:52
663 CHARLTON DOWN RIVERDANCE Becky Woolven Sunday 14:24 Sunday 16:00 Sunday 16:48
661 CLASS AFFAIR Zara Tindall Sunday 14:12 Sunday 16:15 Sunday 16:47
676 COLORADO BLUE Austin O'connor Sunday 15:42 Sunday 16:38 Sunday 17:10
673 DHI BABETTE K Becky Woolven Sunday 15:24 Sunday 16:19 Sunday 17:26
652 DIAMOND RUCTIONS Louisa Lockwood Sunday 13:06 Sunday 15:54 Sunday 16:26
674 DONERAILE Sophie Jenman Sunday 15:30 Sunday 16:21 Sunday 17:21
678 EFRAIM George Hilton-jones Sunday 15:48 Sunday 16:40 Sunday 17:12
657 GREENLAWN SKY HIGH Ryuzo Kitajima Sunday 13:36 Sunday 16:04 Sunday 16:36
680 INPETTO VAN DE KOUTERHOEVE Lauren Yallop Sunday 16:00 Sunday 16:44 Sunday 17:16
655 KELECYN PIRATE Toshiyuki Tanaka Sunday 13:24 Sunday 15:52 Sunday 16:45
667 LORDANA VH LEYSEHOF Z Sophie Jenman Sunday 14:18 Sunday 15:58 Sunday 16:46
679 NATIVE SPIRIT James L Robinson Sunday 15:54 Sunday 16:42 Sunday 17:14
668 ONE NIGHT LOVE Vittoria Panizzon Sunday 14:30 Sunday 16:18 Sunday 16:50
669 PAULANK BROCKAGH Sam Griffiths Sunday 14:54 Sunday 16:26 Sunday 17:19
660 PROUD COURAGE Nicholas Lucey Sunday 13:54 Sunday 16:10 Sunday 16:42
681 RIDGEBARN RUFF Katie Richards Sunday 16:12 Sunday 16:48 Sunday 17:20
659 ROSEMABER LANCUEST Padraig Mccarthy Sunday 13:00 Sunday 16:14 Sunday 16:58
653 SHANNONDALE TITAN Bill Levett Sunday 13:12 Sunday 15:56 Sunday 16:28
654 SUPERSTITION II Lucy Jackson Sunday 14:48 Sunday 16:24 Sunday 16:56
666 SWIPER JRA Toshiyuki Tanaka Sunday 14:36 Sunday 16:20 Sunday 17:06
677 TOTAL BELIEF Coral Keen Sunday 15:36 Sunday 16:36 Sunday 17:08
651 VENDREDI BIATS Kitty King Sunday 16:06 Sunday 16:46 Sunday 17:18
672 WATKINS Zara Tindall Sunday 15:06 Sunday 15:57 Sunday 17:24
675 WIZARD OF AUS Julia Norman Sunday 14:42 Sunday 16:22 Sunday 17:15
Event name: GATCOMBE (1) Date: Mar 24-25 2018 Location: Gatcombe Park, Stroud, Minchinhampton, Gloucestershire, United Kingdom
Optimum XC Time - 5.20
AI - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 CHEEKY CALIMBO Mr Andrew Hoy 12 25.8 0.00 3.20 29.00
10 IMPROVISE Mr Bill Levett 0 0 30.7 8.00 17.60 56.30
11 MOUNTTEMPLE MISTRESS Mrs Jo Rimmer 0 0 30.9 4.00 22.00 56.90
12 PAULANK BROCKAGH Mr Sam Griffiths 0 0 35 5.00 18.80 58.80
13 RUDY VALENTINO Mr James Stocker 0 0 39.1 4.00 19.60 62.70
14 WELL DESIGNED Miss Storm Straker 0 0 32.6 11.00 19.60 63.20
15 WATKINS Mr Tom McEwen 0 0 34.1 12.00 18.40 64.50
16 GURTERA CHER Mr Sam Griffiths 0 0 34.1 10.00 20.80 64.90
17 ALEXANDER NJ Mr Bill Levett 0 0 29.3 18.00 20.00 67.30
18 CAMBLIN HILL Mr Simon Vatcher 0 0 43.8 8.00 24.80 76.60
19 ALTASKIN JACK Mr James Sommerville 0 0 36 9.00 33.20 78.20
2 WILLY DO Mrs Lucy Jackson 10 30.8 0.00 8.80 39.60
20 TALENT Mr James Sommerville 0 0 38 10.00 32.00 80.00
21 WHITSON Mrs Louise Harwood 0 0 29.7 0.00 52.80 82.50
22 UNCANNY Miss Grace Taylor 0 0 42.9 20.00 21.20 84.10
23 SILVIA Mr Warren Lamperd 0 0 37.8 0.00 55.20 93.00
3 VASSILY DE LASSOS Mr Andrew Hoy 8 34.7 0.00 6.40 41.10
4 SUPERSTITION II Mrs Lucy Jackson 6 30.1 4.00 7.20 41.30
5 BONZA KING OF ROUGES Mr Paul Tapner 4 30.8 1.00 16.00 47.80
6 LAST TOUCH Miss Charlotte Bacon 2 34.4 4.00 9.60 48.00
7 LASSBAN DIAMOND LIFT Mr Bill Levett 2 31 4.00 17.20 52.20
8 UNO II Miss Rebecca Nicholson 2 34.2 5.00 15.20 54.40
9 BGS CLASS AFFAIR Mr Tom McEwen 2 32.7 0.00 22.80 55.50
E CR OPTIMUS PRIME II Mr James Avery 0 0 33.4 E E E CR
E HF MR SNEEZY Miss Holly Woodhead 0 0 40.8 0.00 E E HF
W WELLSHEAD FARE OPPOSITION Miss Coral Keen 0 0 33.3 W W W
W DOLLEY WHISPER Miss Franky Reid-Warrilow 0 0 W W W W
W GLENGARNOCK Mr Paul Sims 0 0 W W W W
W COOL INVESTMENT Miss Alice Dunsdon 0 0 W W W W
W ZAZU Mr James Avery 0 0 36.5 16.00 W W
W SAMBO III Miss Alice Dunsdon 0 0 W W W W
W DHI BABETTE K Miss Becky Woolven 0 0 36.4 W W W
W WILLIAM WORDSWORTH Miss Storm Straker 0 0 34.1 7.00 W W
W CHARLTON DOWN RIVERDANCE Miss Becky Woolven 0 0 35.6 W W W
W PROUD COURAGE Mr Nicholas Lucey 0 0 W W W W
W AWAY CRUISING Mr Harry Meade 0 0 27.2 4.00 W W
W LYRICAL II Miss Grace Taylor 0 0 37 4.00 W W
W DIAMOND BOBBY Mrs Jo Rimmer 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 5.20
I - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 TREGOLLS Miss Izzy Taylor 12 30 4.00 4.40 38.40
10 PROVIDORES Mr Tim Price 0 0 29.8 9.00 20.80 59.60
11 TJ BLOUSEY BROWN Mr Owen Cooper 2 36.8 0.00 22.80 59.60
12 REDWOOD CLOVER Mr Max Gordon 0 0 38 12.00 12.40 62.40
13 ISINGTON RED FAERIE Miss Caroline Harris 0 0 30.9 12.00 19.60 62.50
14 BALLINTOGHER BELLE Miss Lucy Witts 0 0 39.6 8.00 15.20 62.80
15 SHADOW PUPPET Mrs Emma Hobday 0 0 33.4 0.00 39.20 72.60
16 KALICO Miss Imogen Gloag 0 0 36.1 13.00 29.20 78.30
17 LEIGHLAND XAVIER Mr Hector Baker 0 0 34.6 15.00 29.60 79.20
18 CASHMAN B Mr Jack Leese 0 0 32.7 12.00 35.20 79.90
19 CHAPEAU Miss Melissa Townshend 0 0 33.4 4.00 49.20 86.60
2 DIAMOND RUCTIONS Miss Louisa Lockwood 10 29.1 0.00 10.00 39.10
20 ROCQUAINE BAY Mr Andrew Downes 0 0 41.6 16.00 29.60 87.20
21 JOHN THE BULL Mr Jonty Evans 0 0 27.3 8.00 52.40 87.70
22 EASTBOURNE Miss Tilly Williams 0 0 48 8.00 32.00 88.00
23 VAN DE MAN Mr Tristram Owers 0 0 30.9 4.00 53.60 88.50
24 HEAT WAVE Miss Rosie Thomas 0 0 42.7 0.00 57.60 100.30
25 FIDELIA Miss Madison Penfound 0 0 39.6 24.00 61.60 125.20
26 FLY THE FLAG Miss Susannah Watts 0 0 43.9 20.00 62.40 126.30
3 DUNGES DON PERIGNON Mr David Doel 8 33.2 0.00 11.60 44.80
4 BAHIRA M Mr Christopher Burton 6 24.1 4.00 18.40 46.50
5 GAMBESIE Mr Jonty Evans 4 29.8 8.00 9.60 47.40
6 DRUMMER Mrs Polly Stockton 2 27.5 12.00 11.20 50.70
7 DUKE Miss Catherine Burrell 2 33.2 4.00 14.80 52.00
8 GUARANTEED QUALITY Mrs Helen Witchell 2 32.1 4.00 17.60 53.70
9 KLOTILDE Miss Alycia Port 2 35.7 4.00 16.80 56.50
E MORELANDS CASANOVA Mrs Selina Milnes 0 0 32.1 4.00 E E
E GREENHALL JAY Mr Rodney Powell 0 0 31.4 4.00 E E
E AR LISCARROW CONISTA Mr Neil Spratt 0 0 41.6 0.00 E E AR
E AR D ARTEMIS Mr Mark Jenner 0 0 29.6 4.00 E E AR
E AR E BOY Miss Amelia Walker 0 0 26.4 21.00 E E AR
E R3 A SPLASH OF CLASS Miss Katy Dziedzic 0 0 28.6 8.00 E E R3
R WISHING TIME Mrs Louise Harwood 0 0 35.2 4.00 R R
R EKINO Mrs Willemina Van Der Goes-petter 0 0 26.6 4.00 R R
R DIAMONDS N GOLD Mr Joshua Noakes 0 0 28.4 16.00 R R
W CALCOURT LANDGIRL Mr John Westmore 0 0 34.8 W W W
W SPORTSFIELD ADVENTURE Miss Jessica Watts 0 0 W W W W
W DIAMOND DANCING HETTIE Miss Kat Raybould 0 0 39.8 16.00 W W
W LEGACY Miss Dani Evans 0 0 W W W W
W BURFAS BUGABOO Mr Fred Powell 0 0 34.6 33.00 W W
W FINE FLEUR Miss Nici Wilson 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 5.20
I - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 DIRECT TULLYORAN CRUISE Miss Izzy Taylor 12 30.9 0.00 8.00 38.90
10 YES I CAN Mr William Fox-Pitt 0 0 27.5 4.00 26.80 58.30
11 BRECHFA MEDROD Mrs Louise Harwood 0 0 33.4 9.00 16.40 58.80
12 CANCARAS GIRL Miss Tiana Coudray 0 0 38 4.00 17.60 59.60
13 FALKO TH Miss Caroline Harris 0 0 32.3 4.00 25.20 61.50
14 QUITUS DE LOUAN Miss Imogen Gloag 2 36.8 0.00 24.80 61.60
15 FUN TIME CILLA Miss Dani Evans 0 0 37.3 4.00 22.00 63.30
16 ABACUS Miss Charlotte Bacon 0 0 28.2 12.00 25.60 65.80
17 EXTRAORDINAIRE Miss Madison Penfound 0 0 37.1 4.00 24.80 65.90
18 ELAYDORS LAD Miss Hope Pleydell-bouverie 0 0 39.1 4.00 24.80 67.90
19 CHF COOLISER Mr Tom McEwen 0 0 28.9 12.00 30.80 71.70
2 FJURY Mr Dan Jocelyn 10 33.6 0.00 11.20 44.80
2 MGH MAYBE A MISSION Mr Tom Rowland 10 33.6 0.00 11.20 44.80
20 FAIR LADY II Miss Louisa Lockwood 0 0 33.6 4.00 34.40 72.00
21 TOMMY TITTLE MOUSE Mrs Jo Rimmer 0 0 38.6 20.00 20.80 79.40
22 HANLEEN LISSA LOLA Miss Ellen Cameron 0 0 42.5 12.00 29.20 83.70
23 COUMROE CALVA Miss Clare Lewis 0 0 37.1 4.00 42.80 83.90
24 ROWBURY SPREE Mrs Samantha Seaton 0 0 31.8 4.00 50.80 86.60
25 GASTON Mr Tim Cheffings 0 0 29.1 4.00 54.00 87.10
26 CARA MAXI Miss Zoe Fram Taylor 0 0 40.2 8.00 40.40 88.60
27 E WARRANTSSON Miss Holly Woodhead 0 0 35 0.00 59.20 94.20
28 THE MASTERS REBEL Miss Rosie Thomas 0 0 41.6 4.00 52.00 97.60
29 TULLIBARDS DASSETT Mr Craig Barr 0 0 41.1 16.00 85.20 142.30
30 FAIRYTALES LOVER Mrs Charlotte Armstrong 0 0 39.3 20.00 108.80 168.10
4 KEC DEAKON Miss Millie Dumas 6 30.5 4.00 15.20 49.70
5 DREAMLINER Mr Jonty Evans 4 33.4 12.00 4.40 49.80
6 VIKTOR KRUM Miss Nici Wilson 2 33.6 4.00 14.00 51.60
7 RIDGEBARN RUFF Miss Katie Richards 2 34.6 12.00 5.20 51.80
8 FERRO POINT Mr David Doel 2 31.8 8.00 12.00 51.80
9 JUST WILLIAM XX Mr Andrew Downes 0 0 34.6 4.00 18.80 57.40
E NATIVE SPIRIT Mr James L Robinson 0 0 29.3 4.00 E E
E R3 KAPOWAIRUA Miss Sally James 0 0 38.6 12.00 E E R3
E UR FERDINANT N Miss Kat Raybould 0 0 31.1 0.00 E E UR
HC IBERON JMEN Mr Marcio Appel 0 0 36.6 0.00 13.60 HC
W FULCO Mrs Willemina Van Der Goes-petter 0 0 27.1 W W W
W OAKEN EDDIE Miss Hayley Hankey 0 0 W W W W
W THE CORN CRAKE Mr Alexander Bragg 0 0 W W W W
W CARAMIO 4 Mr Giulio Guglielmi 0 0 W W W W
W ESTHER DU MAILLET Miss Valentine Emsens 0 0 W W W W
W COOLEY LEGALAND Miss Georgie Spence 0 0 W W W W
W VOLTAGE DE LA NOUEE Mrs Logan Duffort 0 0 35.2 W W W
W FACINNI Mr Fred Powell 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 5.20
OI - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 ROYAL ROXEY Mr Tom McEwen 12 27.1 4.00 4.40 35.50
10 FIGARO VAN HET BROEKXHOF Mr Tom McEwen 0 0 30.2 8.00 18.00 56.20
11 ELLFIELD GRAFIFI Mr Alexander Whewall 0 0 31.8 4.00 20.80 56.60
12 CEMIE Mr Arthur Duffort 0 0 32.7 4.00 20.80 57.50
13 CELTIC CONNECTION IV Mrs Sarah Olivier 2 38 0.00 19.60 57.60
14 MOLLINGTON II Mr Alberto Giugni 0 0 35 4.00 20.00 59.00
15 OUT OF TOUCH DOWN Miss Pumbaa Goess-Saurau 0 0 33.2 16.00 10.80 60.00
16 PERSIAN FIRE Mr Ben Edwards 0 0 33.6 8.00 18.80 60.40
17 SHANNONDALE PERCY Mr Alexander Bragg 0 0 32.5 8.00 20.00 60.50
18 BENELUX CASINO ROYALE Mr Andrew James 0 0 36.6 8.00 20.40 65.00
19 IMPERIAL TRUMP Mr Thomas Hawke 0 0 35.7 16.00 16.80 68.50
2 GROVINE DE REVE Mr Dan Jocelyn 10 31.4 0.00 6.00 37.40
20 SIR PERIROSE Miss Julie Tew 0 0 29.6 4.00 36.00 69.60
21 REDPATH RANSOM Mr Alexander Bragg 0 0 38.4 8.00 24.80 71.20
22 QUALITY PURDEY Mr Christopher Burton 0 0 28.4 0.00 45.20 73.60
23 MONKEYING AROUND Miss Izzy Taylor 0 0 24.3 4.00 46.40 74.70
24 JENGA II Mrs Louise Harwood 0 0 32.5 6.00 37.20 75.70
25 BARONES II Miss Hannah Bate 0 0 40.7 8.00 27.20 75.90
26 WATT A DODGE Miss Tamsyn M Hutchins 0 0 38 4.00 34.80 76.80
27 BALLINTESKIN COOPER S Mrs Daisy Berkeley 0 0 29.6 0.00 50.00 79.60
28 ZOCARLA BLH Miss Danielle Dunn 0 0 34.8 0.00 50.40 85.20
29 MHS KING JOULES Mr Oliver Townend 0 0 27.3 8.00 59.20 94.50
3 TREGILDER Mr Oliver Townend 8 35.5 0.00 4.00 39.50
30 LAST SECRET Mr Paul Sims 0 0 37.5 8.00 53.20 98.70
31 PINK DIAMOND II Mrs Christine Hardinge 0 0 36.6 0.00 94.40 131.00
4 ONE NIGHT LOVE Miss Vittoria Panizzon 6 33.9 0.00 5.60 39.50
5 CUFFESGRANGE ARS ROYALE Miss Charlotte Jenkins 4 30.7 0.00 16.00 46.70
6 LVS MOVISTAR Miss Dani Evans 2 33.4 0.00 14.00 47.40
7 GOLDEN FOREVER Mr Toby Pigott 2 38.2 4.00 6.00 48.20
8 GOLD NUGGET Mr Andrew Downes 2 36.4 4.00 12.40 52.80
9 BRADELEY LAW Mr Michael Owen 0 0 33.9 4.00 15.20 53.10
E R3 CHATEAUX D YQUEM Z Mrs Charlotte Armstrong 0 0 42.5 8.00 E E R3
E UR TOTAL BELIEF Miss Coral Keen 0 0 33.6 12.00 E E UR
W LISSY MAC WAYER Mr Marcio Carvalho Jorge 0 0 W W W W
W JUST CHOCOLATE Mr Ryuzo Kitajima 0 0 W W W W
W LISSANGLE CAVALETTO B Miss Alex Kennedy 0 0 W W W W
W CAVELLO PIP Miss Katie Thrower 0 0 39.3 W W W
W CALVIN II Miss Georgie Spence 0 0 W W W W
W WSF CARTHAGO Mrs Fiona Kashel 0 0 31.6 4.00 W W
W KELECYN ICE AGE Mr Mark Sartori 0 0 W W W W
W CLASSIC MOET Mrs Jonelle Price 0 0 W W W W
W AMSTERDAM II Mr Jesse Campbell 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 5.20
OI - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 SHADOW MAN II Mr Ben Hobday 12 34.1 0.00 6.80 40.90
10 CILLNABRADDEN EVO Mr Oliver Townend 2 31.4 0.00 24.80 56.20
11 KINDRED SPIRIT IV Mrs Jonelle Price 0 0 34.1 8.00 14.80 56.90
12 GALWAYBAY ECHO Mr Neil Spratt 0 0 31.8 8.00 17.20 57.00
13 FERNHILL PIMMS Mr William Fox-Pitt 0 0 29.8 8.00 23.60 61.40
14 COLDPLAY III Mr Oliver Townend 0 0 31.1 4.00 26.40 61.50
15 RLE DIEREKT Mr Aaron Millar 2 37.7 0.00 24.40 62.10
16 CHEQUERS PLAY THE GAME Miss Vittoria Panizzon 0 0 36.1 12.00 15.20 63.30
17 MISTER MACCONDY Mrs Polly Stockton 0 0 34.6 16.00 15.60 66.20
18 FOXDON SUNNY JIM Mr Thomas Hawke 0 0 39.8 8.00 21.60 69.40
19 BILLY LIFFY Mr Sam Griffiths 0 0 37.3 8.00 24.40 69.70
2 CREEVAGH SILVER DE HAAR Mrs Fiona Kashel 10 33.4 4.00 5.60 43.00
20 WIZARD OF AUS Mrs Julia Norman 0 0 33.9 12.00 25.60 71.50
21 HALVANNA THE LAST SONG Miss Holly Horton 0 0 43.2 8.00 24.40 75.60
22 VITALI Mr James Avery 0 0 32.7 12.00 33.20 77.90
23 BANG ON TIME II Mr Miles Albert 0 0 37.5 12.00 30.40 79.90
24 MR BASS Miss Laura Collett 0 0 24.8 0.00 56.40 81.20
25 CASCADELLE Miss Coral Keen 0 0 33.4 0.00 50.40 83.80
26 FALLULAH Miss Emily Philp 0 0 40.9 25.00 18.00 83.90
27 DIRECT CASSINO Miss Izzy Taylor 0 0 29.6 8.00 47.60 85.20
28 DACAPO Miss Laura Collett 0 0 28 8.00 49.60 85.60
29 SUMMERBRIDGE BOOTS Mr Alberto Giugni 0 0 42.3 0.00 51.20 93.50
3 BLACKTHORN CRUISE Mr Dan Jocelyn 8 35.5 0.00 10.00 45.50
30 CHEQUILA Miss Annabel Strawson 0 0 55.5 17.00 64.00 136.50
4 CEYLOR L A N Mrs Kitty King 6 29.3 0.00 19.60 48.90
5 BLACK TUXEDO Mrs Aimee Aspinall 4 34.3 8.00 7.60 49.90
6 MILLTHYME COROLLA Mr Andrew Heffernan 2 33.6 8.00 10.80 52.40
7 FALCO IV Mr Tim Price 2 30.7 4.00 18.40 53.10
8 COLBY II Mr Tom Rowland 2 35.2 4.00 14.00 53.20
9 NOBILIS 18 Mr Christopher Burton 2 32.7 0.00 21.60 54.30
E SUNNY III Mr Simon Ashworth 0 0 32.7 0.00 E E
E AR CAMELOT Ms Megan Heath 0 0 35.5 35.00 E E AR
R LAPDANCER Mr Andrew James 0 0 39.1 R R R
W DO YOU RUBY Mr Josh Haynes 0 0 W W W W
W TREFEINON SOVEREIGN Miss Emma Chamings 0 0 W W W W
W BRENDONHILL DOUBLET Miss Imogen Gloag 0 0 W W W W
W ARCO BB Mr Sam Ecroyd 0 0 34.1 4.00 W W
W KILRODAN SAILORETTE Miss Nicky Hill 0 0 W W W W
W HUNTER VALLEY II Mrs Sammi Birch 0 0 29.1 W W W
W RIDDLE MASTER Miss Rebecca Howard 0 0 W W W W
W THE LITTLE FRENCHMAN Miss Alice Goring 0 0 47.3 W W W
Optimum XC Time - 5.20
OI - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 IMPROMPTU II Miss Izzy Taylor 12 27.1 4.00 6.80 37.90
10 BASMATI Mr Andrew Hoy 0 0 38.2 8.00 11.60 57.80
11 ZEBEDEE IX Miss Ashley Harrison 0 0 40.5 12.00 5.60 58.10
12 BUCKLE END BERTIE Miss Hannah Bate 2 36.4 0.00 22.40 58.80
13 MARLI III Mr Craig Barr 0 0 39.3 8.00 14.00 61.30
14 LITTLE FIRE Mr William Fox-Pitt 0 0 32.7 8.00 23.60 64.30
15 STRAIGHT CHOICE Miss Melissa Townshend 0 0 38 4.00 23.20 65.20
16 MS INDEPENDANT Mr Richard Long 0 0 40.5 4.00 21.60 66.10
17 COOL CHICA Mr Andrew James 0 0 40 6.00 20.40 66.40
18 RINGWOOD SKY BOY Mr Tim Price 0 0 30 4.00 32.80 66.80
19 BARRICHELLO Mr Alexander Bragg 0 0 36.8 7.00 23.20 67.00
2 KILCANNON HARLEY CRUISE Mrs Fiona Kashel 10 36.6 0.00 4.00 40.60
20 JAZZ CONCERTO Mr Andrew James 0 0 35.9 8.00 23.60 67.50
21 COOLEY TANGLEWOOD Miss Rose Nesbitt 2 44.3 0.00 23.60 67.90
22 FINDUSS PFB Miss Holly Woodhead 0 0 42.7 4.00 22.00 68.70
23 CHANCE OF GLORY Miss Line Andresen 0 0 40.7 8.00 22.00 70.70
24 COROMANDEL II Miss Amelia Walker 0 0 36.4 4.00 32.00 72.40
25 BAYANO Miss Flora Harris 0 0 30.2 4.00 41.20 75.40
26 HALLOWBERRY ROCKET Miss Harriet Edmunds 0 0 44.6 4.00 28.00 76.60
27 CASTLE VIEW LARRY Mr Andrew Heffernan 0 0 38.2 4.00 38.80 81.00
28 PICASSO V Mr Adam Harvey 0 0 38.4 17.00 29.60 85.00
29 WHAT A CATCH II Miss Libby Seed 0 0 38.4 12.00 35.20 85.60
3 JIMS PAL Mr Michael Owen 8 34.3 0.00 10.80 45.10
4 POSSIBLE MISSION Mr Tom Rowland 6 32.1 4.00 9.60 45.70
5 DASSETT COOL TOUCH Mr Dan Jocelyn 4 34.8 0.00 12.40 47.20
6 BALLADEER MILLER MAN Mrs Louise Harwood 2 35 4.00 8.40 47.40
7 TORONTO D AUROIS Mr Arthur Duffort 2 31.8 6.00 10.40 48.20
8 CARNEYHAUGH RUA Mr David Doel 2 28.6 12.00 13.60 54.20
9 ZAGREB Mr Alexander Bragg 2 30 4.00 21.20 55.20
E AR CARNEYHAUGH QUANTUM Mr Alberto Giugni 0 0 41.4 9.00 E E AR
R MINI BUBBLE Miss Natasha Brent 0 0 40.7 R R R
W SWEEPS CRYSTAL CRUISE Mr Oliver Townend 0 0 34.8 12.00 W W
W MGH BINGO BOY Miss Nicky Hill 0 0 W W W W
W POLYSTAR I Mr Christopher Burton 0 0 27.3 W W W
W RENEGADE MARMALADE Mr Sam Ecroyd 0 0 37.7 6.00 W W
W BILLY BOUNCE Miss Laura Collett 0 0 31.1 4.00 W W
W BILLY BUMBLE Miss Caroline Harris 0 0 37.1 4.00 W W
W LARIATS SUN Mrs Polly Stockton 0 0 35.2 W W W
W TEMPLE KING Miss Jo Aston 0 0 W W W W
W CAPRI HCR Mr Marcio Carvalho Jorge 0 0 W W W W
W SIMPLY SOX Miss Julie Tew 0 0 35.2 16.00 W W
W KIMBERLYS CRUSADOR Mr Andrew Downes 0 0 39.8 0.00 W W

Key

Column Headings

Pts
points
FP
foundation points
D
dressage penalties
DEM
dressage error marks
DEC
dressage errors of course
SJ
show jumping penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
cross country jumping penalities
XCT
cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
over-graded
NS
no-show
E
eliminated
W
withdrawn
D
disqualified
R
retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
compulsory retirement
F1
failed at first trot up
F2
failed at second trot up
UR
rider unseated
HF
horse fall
FF
horse fall that broke a frangible fence
TH
trapped horse
R3
three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded

Map

Location

Gatcombe Park, Stroud, Minchinhampton, Gloucestershire, United Kingdom, GL6 9AT

Grid reference ST882992


Newsflash

All horses will need to comply with the updated British Eventing vaccination rules 2019.
Times Available

Latest News

The Road to Tokyo – a talk with Dickie Waygood and Gemma Tattersall

Posted on 22nd March 2019

Fans of the sport of eventing can treat themselves to a front row seat with World Class Eventing Performance Manager Dickie Waygood and Olympic Event rider Gemma Tattersall at the stunning Belton International Horse Trials, Lincolnshire, on Sunday 31st March plus enjoy 25% off admission tickets when buying a minimum of two tickets.

Read the full story
View all news