ASTON-LE-WALLS (3)ASTON-LE-WALLS (3)

ASTON-LE-WALLS (3)

Location

Washbrook Farm, Nr Daventry, Aston-le-Walls, Northants, United Kingdom, NN11 6RT

Date

Friday 19 to Sunday 21 July 2019

Organisers and Secretaries

Event Organiser - Ann and Nigel Taylor

Event Secretary - Mrs Tissie Reason
Contact Mrs Tissie Reason
Mobile: 07721 551713

Course description

Aston-le-Walls' courses are well built and well designed. New fences are constantly being introduced to ensure varied and educational courses at all levels.  Courses will be varied and include more new fences in 2019.  Every effort will be made to ensure good going.  We have our own irrigation equipment so all courses will be watered if necessary.  The Advanced course will suit horses running for the first time at Advanced level. 

Event schedule

Entries open

10 June 2019

Ballot date

25 June 2019

Ballot period

July

Late entry surcharge

4 July 2019
Ann and Nigel Taylor

Event Organiser

Daventry, Northamptonshire, NN11 6RT

Mrs Tissie Reason

Event Secretary

Washbrook Farm, Daventry, Northamptonshire, NN11 6RT

Contact Details
Nigel Taylor

Course Designer

Mike Benfield

SJ Course Designer

Robin Delforge

Stabling Secretary

Washbrook Farm, Aston-Le-Walls, Daventry, Northamptonshire, NN11 6RT

Contact Details

Entries Information

Entry fees include VAT. VAT Reg No 608 417 053.
INTERNET ENTRIES ARE PREFERRED on www.bdwp.co.uk.  All entries must be paid by ballot date or competitor may forfeit their place.  If entering by post please make cheques payable to WASHBROOK FARM LTD. If you require similar times to another competitor, please state this under 'Special Requests@ on either the online or posted entry form. 
FAXED entries will NOT be accepted. 
Entry Amendments by 1200 on 12 July by email tissiereason@gmail.com.

REFUND POLICY: No refund after ballot date unless replaced - see Rule 4.11. If the Event is over subscribed and a ballot takes place a wait list will be held.  

STARTING TIMES are available on www.bdwp.co.uk from 18.00 on Wednesday 17 July for Friday competition and 18.00 on Thursday 18 July for Saturday and Sunday competition.

Starting Fees payable on collection of numbers (cash preferred please).

Stabling

Stabling should be booked on line on www.astonlewalls.net .  Any queries please email Robin Delforge on  rdelforge.aston@gmail.com.    On-site stabling will be allocated on a first come first served basis and thereafter local stabling.   All stabling is on straw.  If you require shavings, please bring your own and inform the stabling manager.  No refund of stabling fees after late entry surcharge date.  If the event is canceled, a full refund of unused stabling will be made. 

Special Notices

In case of ABANDONMENT please phone 07721 551713.
ALL TERRAIN VEHICLES/MOTORCYCLES will not be permitted except those used by authorised Officials.
WASHBROOK FARM is home to a shooting enterprise, therefore dogs must be kept on leads at all times.
HELPERS - Competitors able to provide help on the day in some capacity will receive some priority in the event of a ballot. ENTRANCE POLICY - Each car displaying a current BE membership card will be admitted free including all occupants. There will be a charge of £10 per car otherwise.

Accommodation and Catering

Refreshments available throughout the event.
Local accommodation: Mrs Darbyshire 01327 260338/07740 853086; Mrs Burton 01295 770234/07778 991527.

Classes table

Class Days Dressage Test Entry Fee Abandon Premium Total Payable Late Entry Surcharge Starting Fee
A Sunday CCI4* B (2015) £159.54 £17.15 £176.69 £12.00 £30.00
A89YO Saturday A122 (2009) £159.54 £17.15 £176.69 £12.00 £30.00 View
A Friday
Saturday
A122 (2009) £159.54 £17.15 £176.69 £12.00 £30.00 View
OIu21 Sunday I117 (2009) £117.43 £12.62 £130.05 £12.00 £27.00 View
Au25 Friday
Saturday
A122 (2009) £159.54 £17.15 £176.69 £12.00 £30.00 View
OI Sunday I117 (2009) £117.43 £12.62 £130.05 £12.00 £27.00 View
ON Friday N112 (2010) £85.78 £9.22 £95.00 £12.00 £22.00 View
I Sunday I117 (2009) £117.43 £12.62 £130.05 £12.00 £27.00 View
N Friday
Sunday
N112 (2010) £85.78 £9.22 £95.00 £12.00 £22.00 View

Classes and fees

DRESSAGE FOR ALL NORMAL ADVANCED, ADV U25 AND THE MAJORITY OF 8/9YO DASSETT EVENTING CLASS WILL TAKE PLACE ON FRIDAY WITH SJ AND XC ON THE SATURDAY.  THE SUNDAY ADVANCED SECTION WITH ALL PHASES ON SUNDAY HAS THE EUROPEAN CHAMPIONSHIPS DRESSAGE TEST.
Free Mark Todd ‘Bridging the Gap’ Training Series course
walks available for riders at CCI2*-S/L and CCI3*-S/L level. Sponsored by Keyflow
Feeds and the Mark Todd Collection. 

Qualifiers and special classes

The Dassett Eventing 8/9YO Advanced class - open to qualified horses foaled in 2010 or 2011.

The Sunday Advanced Section will have the Dressage Test to be used at the European Championships.

Prizes

PRIZE MONEY: Lower limit for all classes except the 8/9YO Advanced.  The highest placed British rider in the Au25 will receive the 'First Frost Memorial Trophy'. Dassett Eventing 8/9YO Advanced - Extended prize money for 1 in 4 starters, with £4,000 prize pool. Prize for best placed Irish horse. Prizes for grooms/owners.

Timetables

Friday

N - A N - B N - C N - E N - F N - G ON - D ON - H A89YO - I AU25 - J A - K A - L
Dr 08:00 08:00 08:00 10:00 10:00 13:00 08:00 13:00 09:00 10:00 10:00 12:52
SJ 08:40 08:48 08:42 13:18 13:23 16:03 08:45 14:57 - - - -
XC 09:54 09:40 09:34 14:25 14:24 16:57 10:00 15:32 - - - -
No 1-42 51-110 101-142 201-241 251-920 301-660 151-368 351-388 401-430 501-546 551-590 601-640

Saturday

A89YO - I A89YO - I2 AU25 - J A - K A - L I - M I - N I - O
Dr - 09:00 - - - 11:00 11:00 14:00
SJ 12:02 12:05 08:00 08:02 08:04 15:02 15:06 17:40
XC 13:06 13:52 09:00 09:14 09:04 15:53 15:55 18:12
No 401-430 440-1203 501-546 551-590 601-640 651-857 413-785 751-790

Sunday

OIu21 - P I - Q I - R I - T OI - S OI - U N - V N - W A - X
Dr 08:00 08:00 08:00 08:30 08:00 11:00 12:15 12:15 13:00
SJ 08:40 08:41 08:43 13:06 08:45 12:20 15:25 15:26 17:27
XC 09:51 09:31 09:33 13:51 09:35 14:08 16:05 16:06 18:07
No 801-843 851-891 901-943 1001-1039 951-982 1051-1081 319-1136 1151-1182 1202-1236

Times and Timetable

N

Entry No Section Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
1 A NONA VAN HET HOBOS Z Amber Woodhouse Fri 08:24 Fri 09:08 Fri 10:02
2 A PSH STRATOS Michael Jackson Fri 08:06 Fri 11:58 Fri 12:33
3 A CAVIAR George Hilton-jones Fri 11:12 Fri 12:08 Fri 13:14
4 A REHY ROSE GOLD Jessica Campbell Fri 08:18 Fri 09:01 Fri 09:54
5 A DASSETT EMPIRE Craig Barr Fri 08:54 Fri 09:43 Fri 10:42
6 A ALVESCOT DANCE TIME Benjamin Darby Fri 08:30 Fri 09:15 Fri 10:10
7 A GINUWINEFIZZ Andrew James Fri 08:36 Fri 12:14 Fri 12:49
8 A KALYPSO DU BUISSON Z Izzy Taylor Fri 08:42 Fri 11:01 Fri 11:49
9 A INTERLAKEN W Ginny Howe Fri 12:30 Fri 13:07 Fri 14:15
10 A MAGNOLIA Ludwig Svennerstal Fri 08:00 Fri 08:40 Fri 12:41
11 A YOU TWO BILL Ella Flanagan Fri 11:42 Fri 12:25 Fri 13:35
12 A JESMOND RAINBOW Willa Newton Fri 09:54 Fri 10:31 Fri 13:25
13 A A SPORTSFIELD BIG SENSATION Neil Taylor Fri 12:06 Fri 12:47 Fri 13:55
14 A BEPLUS Max Warburton Fri 09:36 Fri 11:47 Fri 12:24
15 A BALLYCAPPLE COOLEY Oliver Townend Fri 08:12 Fri 10:16 Fri 12:45
16 A HEATHCLIFF III Louise Scammell Fri 11:54 Fri 12:37 Fri 13:45
17 A A VANISHING ILLUSION Amelia Walker Fri 11:48 Fri 12:32 Fri 13:40
18 A CALCOURT VERONA Sammi Birch Fri 10:54 Fri 13:06 Fri 13:43
19 A BALLYLAFFIN JUNO Andrew Heffernan Fri 10:00 Fri 10:38 Fri 13:54
20 A GLOBAL DHI DISCOVERY Alex Kennedy Fri 10:06 Fri 10:59 Fri 12:02
21 A TIMMY TOO Jemima Stratton Fri 09:18 Fri 09:57 Fri 10:58
22 A WATERMILL FLIGHT Jason Wood Fri 08:48 Fri 09:36 Fri 10:34
23 A DIGGER JONES Alexander Tordoff Fri 12:24 Fri 13:02 Fri 14:10
24 A JILLY'S JUBILEE Sarah Hedges Fri 10:42 Fri 11:18 Fri 14:03
25 A SHANNONDALE BAXTER Ellie Kay Fri 10:48 Fri 11:40 Fri 12:42
26 A GALWAYBAY LUCKY Chloe Cashmore Fri 09:12 Fri 09:50 Fri 10:50
27 A DARLING DU LOIR Kylie Roddy Fri 11:00 Fri 11:54 Fri 12:58
28 A HOTSHOT GN Amy Struthers Fri 11:06 Fri 12:01 Fri 13:06
29 A CORNASCRIEBE QUIDAM Jennifer Galuszka Fri 09:24 Fri 10:13 Fri 11:06
30 A JAMES BOND VAN 'T AKKERHOF Kelly Mccarthy-maine Fri 11:18 Fri 12:15 Fri 13:22
31 A MSH BONANZA Ben Way Fri 11:36 Fri 12:22 Fri 14:13
32 A WISH LIST Teri Rudkin Fri 10:30 Fri 11:13 Fri 13:07
34 A JUST TALK Clare Valender Fri 09:30 Fri 10:17 Fri 11:14
35 A NADIVA E Will Crawley Fri 09:42 Fri 10:25 Fri 11:30
36 A PN HUGO Abigail Tomlinson Fri 09:48 Fri 10:32 Fri 11:38
38 A SMART EXIT Rebecca Godleman Fri 10:36 Fri 11:20 Fri 12:26
39 A FAERIE MIKADO Roo Fox Fri 12:00 Fri 12:42 Fri 13:50
41 A INESTA Barry Meningen Fri 12:12 Fri 12:52 Fri 14:00
42 A MILO XI Lucy Baker-cresswell Fri 10:24 Fri 11:06 Fri 12:10
43 A CHELLANO Pippa Taylor
51 B ALSTON HIGH SEAS Izzy Taylor Fri 08:00 Fri 11:22 Fri 12:09
53 B KYLEBRACK STAR Abbie Cowley Fri 08:24 Fri 09:09 Fri 10:04
54 B CSF DASSETT DECOY Amelia Walker Fri 08:48 Fri 09:37 Fri 10:36
56 B SVS DASSETT ENTERPRISE Kate Rocher-Smith Fri 11:48 Fri 12:33 Fri 13:42
57 B LISSYEGAN HSH Grace Taylor Fri 08:30 Fri 09:16 Fri 10:12
58 B JUST A DREAM IV Georgie Strang Fri 08:36 Fri 09:23 Fri 10:20
59 B NELSON DE LA POMME Oliver Townend Fri 09:12 Fri 09:51 Fri 13:15
60 B AMYS CHOICE Max Warburton Fri 10:30 Fri 11:14 Fri 12:57
61 B PSH LOVE AFFAIR Michael Jackson Fri 08:54 Fri 09:39 Fri 13:10
62 B MARTINS IRISH BUZZ Megan Ellis Fri 08:42 Fri 09:30 Fri 10:28
63 B ISALOTTIE Andrew James Fri 09:18 Fri 11:56 Fri 13:31
64 B THE FINDING NEMO Abigail Dean Fri 09:48 Fri 10:39 Fri 11:40
65 B CLONFAD HIGHLAND PACINO Lisa Freckingham Fri 09:30 Fri 11:42 Fri 13:46
66 B UNNAMED XV Ludwig Svennerstal Fri 09:36 Fri 10:12 Fri 13:11
67 B IGNA Sarah Hedges Fri 09:42 Fri 11:44 Fri 13:27
68 B MONBEG EXCLUSIVE Andrew Nicholson Fri 09:24 Fri 12:29 Fri 13:19
69 B SATYR Sally James Fri 09:54 Fri 10:46 Fri 11:48
70 B MAYTIME FAERIE MAGIC Sarah Way Fri 12:00 Fri 12:43 Fri 13:52
71 B ARCHIBALD ORMSBY GORE Ben Way Fri 10:24 Fri 12:59 Fri 13:38
72 B EL NINO EB Esther Neal Fri 10:00 Fri 10:53 Fri 11:56
73 B CALCOURT VALLEY Sammi Birch Fri 08:12 Fri 12:44 Fri 14:35
74 B GLAMOUR GIRL Rosie Skinner Fri 12:12 Fri 12:53 Fri 14:02
75 B ON POINT Andrew Heffernan Fri 11:42 Fri 12:28 Fri 13:09
78 B BALLYSHAN BELLISSIMO Nicky Hill Fri 10:48 Fri 11:41 Fri 12:44
79 B CAVANDJOS SILVER FOX Morgan Shelley Fri 10:06 Fri 11:00 Fri 12:04
80 B OPPOSITION APHRODITE Kirsty Johnston Fri 11:00 Fri 11:55 Fri 13:00
81 B GLOBAL SMART CHOICE Jemima Stratton Fri 12:18 Fri 12:58 Fri 14:07
82 B CLASS BOOZE CRUISE Jess Corser Fri 11:36 Fri 12:41 Fri 13:32
83 B TREAMBLE Amy Hawley Fri 11:18 Fri 12:21 Fri 13:24
84 B DIOLA VD TOJOPE HOEVE Z Charlotte Armstrong Fri 12:06 Fri 12:48 Fri 13:57
85 B TOUX PRIMITIVE Noah Brook Fri 10:36 Fri 11:21 Fri 12:28
86 B MERLOT Helen Jones Fri 10:42 Fri 11:28 Fri 12:36
87 B PRIMITIVE ORIGIN Nicole Mills Fri 11:54 Fri 12:38 Fri 13:47
89 B PRIMITIVE DAZZLE II Jodie Amos Fri 08:18 Fri 08:54 Fri 12:17
90 B GHARETTE Laura Hanson Fri 10:54 Fri 11:43 Fri 12:52
91 B SOUTHFORK Alysen Miller Fri 11:06 Fri 12:02 Fri 13:08
93 B KIVALDI Callum Banfield Fri 12:24 Fri 13:03 Fri 14:12
94 B CLADDAGH BLUE Lily Mawby Fri 11:12 Fri 12:09 Fri 13:16
95 B SHANNONDALE PETE Matthew Heath Fri 12:36 Fri 13:13 Fri 14:22
101 C DARCY DE LA ROSE Georgie Strang Fri 11:54 Fri 12:40 Fri 13:49
102 C RIVERSIDE LESOTHO Max Warburton Fri 08:06 Fri 08:42 Fri 13:34
103 C CADIZ Ella Flanagan Fri 08:12 Fri 08:57 Fri 09:50
104 C HHS DASSETT CLASS Kate Rocher-Smith Fri 08:42 Fri 09:32 Fri 10:30
105 C DASSETT DIAMOND Hayley Wright Fri 09:30 Fri 10:20 Fri 11:18
106 C SILENTO Neil Taylor Fri 08:30 Fri 09:18 Fri 10:14
107 C JUST AN ILLUSION II Louise Scammell Fri 08:36 Fri 09:25 Fri 10:22
108 C MOUNT CORBITT STORM Lisa Freckingham Fri 08:24 Fri 12:22 Fri 13:03
109 C HAMLET Sarah Hedges Fri 08:48 Fri 12:10 Fri 12:48
110 B DOWNTON COCO Lucinda Brookes Fri 11:42 Fri 12:30 Fri 13:39
111 C EX CAVALIERS LAW Bruce Haskell Fri 09:42 Fri 10:34 Fri 11:34
112 C STALD LILLESKOVS COOL RAFFI Rafael Losano Fri 12:06 Fri 12:50 Fri 13:59
113 C BRIARLANDS SWEETANGO Izzy Taylor Fri 09:24 Fri 10:40 Fri 12:37
114 C NEWMARKET PATROL Alexander Tordoff Fri 09:18 Fri 10:00 Fri 11:02
115 C GLENARD ASH Jaime Hill Fri 09:48 Fri 10:41 Fri 11:42
116 C PSH LETS TANGO Michael Jackson Fri 10:48 Fri 11:26 Fri 13:48
117 C BILLY ALLSTAR Phil Brown Fri 12:12 Fri 12:55 Fri 14:04
118 C BELMONT PROPOSAL Rosie Skinner Fri 08:54 Fri 09:46 Fri 10:46
119 C ICARUS X Emma Thomas Fri 08:18 Fri 09:04 Fri 09:58
120 C HENDRIX Holly Needham Fri 11:48 Fri 12:35 Fri 13:44
121 C DOMINO DERVAL Christine Hardinge Fri 09:54 Fri 10:48 Fri 11:50
122 C PICCOLO V Kate Honey Fri 10:00 Fri 10:55 Fri 11:58
123 C HAMIRO Charlotte Agnew Fri 10:36 Fri 11:23 Fri 12:30
124 C ABACUS Lily Nicholson Fri 10:06 Fri 11:02 Fri 12:06
125 C JUST SODA NO ICE Willa Newton Fri 11:36 Fri 12:16 Fri 12:51
127 C HOMANA Hayden Hankey Fri 10:54 Fri 12:13 Fri 12:54
128 C IRENE LEVA Rhian Smith Fri 11:00 Fri 11:57 Fri 13:02
129 C SHEEPDROVE CARIAD Sammi Birch Fri 09:12 Fri 09:53 Fri 14:06
130 C ETE ROSE Lauren Dallison Fri 10:24 Fri 11:09 Fri 12:14
131 C SAILOR BOUY Georgie Pease Fri 10:30 Fri 11:16 Fri 12:22
133 C DUTCH SHAMROCK Fay Jaffar Fri 11:06 Fri 12:04 Fri 12:46
134 C AURORA III George Hilton-jones Fri 08:00 Fri 08:43 Fri 09:34
135 C DHERMES DU NIRO Emily Prangnell Fri 11:12 Fri 12:11 Fri 13:18
136 C WHIPPER SNAPPER II Alice Peet Fri 12:18 Fri 13:00 Fri 14:09
137 C AKINA Z Abigail Boulton Fri 11:18 Fri 12:18 Fri 13:26
138 C MODRIX DOR VAN DE MISPELAERE Harriet Wright Fri 12:00 Fri 12:45 Fri 13:30
139 C CALVIN V S Z Natalie Alexander Fri 12:24 Fri 13:05 Fri 14:14
140 C FELIX B Leah Bentley Fri 12:30 Fri 13:10 Fri 14:19
141 C BAD BOY D ALLEZ Callum Banfield Fri 09:36 Fri 10:27 Fri 11:08
142 C VISION D AUTEUIL Lucy Jackson Fri 11:42 Fri 12:30 Fri 13:05
201 E HIKITA John-paul Sheffield Fri 10:30 Fri 14:32 Fri 15:06
202 E HAPPY DAYS Izzy Taylor Fri 10:06 Fri 14:43 Fri 15:28
203 E WESTON MAYFLOWER Teri Rudkin Fri 14:36 Fri 15:36 Fri 16:36
204 E BLUEFORD ADVENTURE Tiffany Eggleston Fri 10:12 Fri 13:25 Fri 14:31
205 E COOLEY ACTIONMAN Kelly Mccarthy-maine Fri 14:42 Fri 15:39 Fri 16:39
206 E GINGER GOLD Alexander Bragg Fri 11:18 Fri 15:26 Fri 16:02
207 E DASSETT ENDEAVOUR Tom Jackson Fri 10:00 Fri 15:21 Fri 15:54
208 E ARKETA Laria Collister Fri 10:18 Fri 13:29 Fri 14:25
209 E KILGHARRAH Andrew James Fri 10:48 Fri 15:12 Fri 16:14
210 E BARRISON Julia Norman Fri 10:54 Fri 13:51 Fri 14:57
211 E TYDDYNCOCHYN SALVADOR Sue Dawson Fri 10:24 Fri 13:32 Fri 14:38
212 E PENNY GRANS Ludwig Svennerstal Fri 11:12 Fri 15:57 Fri 16:33
213 E MASTER CLASS RAMIRO Oliver Townend Fri 11:24 Fri 15:22 Fri 15:58
214 E FMSH RAMIRO Martyn Johnson Fri 10:36 Fri 14:12 Fri 14:46
215 E ITTIGEN W Helen Bates Fri 10:42 Fri 13:43 Fri 15:35
216 E MY ERNIE Helen Witchell Fri 12:06 Fri 13:18 Fri 15:33
218 F WESTON GOODFELLA Meghan Healy Fri 11:36 Fri 14:09 Fri 16:30
219 E BOHO SILVER SAND Andrew James Fri 11:30 Fri 14:31 Fri 16:42
220 E MISS PEPPERPOT Caroline Harris Fri 11:54 Fri 14:20 Fri 15:26
221 E ISILDE M Niall Fergusson Fri 13:00 Fri 14:37 Fri 15:37
222 E KILLERISK LEO Kristina Hall-Jackson Fri 13:06 Fri 15:23 Fri 15:59
223 E LORDY Fiona Davidson Fri 14:48 Fri 15:43 Fri 16:43
224 E BLOOMFIELD SPOTLIGHT Paul Sims Fri 12:00 Fri 15:27 Fri 16:01
225 E TREWITTEN Samantha Hobbs Fri 11:48 Fri 13:27 Fri 15:22
226 E ROSTHWAITE MYKONOS Madison Penfound Fri 13:30 Fri 14:35 Fri 15:55
227 E CONAIR CONTENDER Amit Hardy Fri 11:42 Fri 14:13 Fri 15:19
228 E CSF JUST A DREAM Flora Elliott Fri 13:42 Fri 15:03 Fri 16:03
229 E DICALI OHZ Kate Welch Fri 13:12 Fri 14:44 Fri 15:31
230 E ADAMS FINE Honor Barker Fri 13:54 Fri 15:10 Fri 16:10
231 E GLOBAL STAR Ellie Spencer Fri 13:18 Fri 14:41 Fri 15:48
232 E THE BOSSMAN II Sarie Weaving Fri 13:24 Fri 14:52 Fri 15:52
233 E VENEZUELA Emily Grace Fri 14:12 Fri 15:07 Fri 16:21
234 E WESTWINDS MACKENZIE Tara Glen Fri 13:36 Fri 14:59 Fri 15:50
235 E ASPECT PARK WEST John Unsworth Fri 13:48 Fri 15:06 Fri 16:06
236 E KINGS COURTESAN Pippa Carnall Fri 14:18 Fri 15:25 Fri 16:25
237 E HASIMODO II Caroline Boucher Fri 14:24 Fri 15:28 Fri 16:28
238 E MERENGO V T DAUWHOF Shari Butchart Fri 14:30 Fri 15:32 Fri 16:32
241 E CHICAGO BLUE Antoine Klinklin Fri 14:54 Fri 15:47 Fri 16:47
251 F SHANNONDALE WARREN Andrew James Fri 10:00 Fri 14:51 Fri 15:40
252 F SPLENDIX Jethro Thompson Fri 10:06 Fri 13:23 Fri 14:29
253 F RINGWOOD GOLD DUST Kylie Roddy Fri 10:12 Fri 14:00 Fri 14:33
254 F BOLEYBAWN CEDRIC Becky Hartley Fri 10:18 Fri 13:30 Fri 14:24
255 F PRACTICAL MAGIC IV Kirsty Cocks Fri 10:36 Fri 13:41 Fri 14:47
256 F RING OF FIRE II Arthur Duffort Fri 11:54 Fri 15:09 Fri 15:44
257 F LASSBAN ICE COOL Maggie Dearnley Fri 10:42 Fri 13:45 Fri 14:51
258 F CAPTAIN BALU 2 Helen Witchell Fri 11:12 Fri 13:56 Fri 14:36
259 F HARLASSIMO Holly Woodhead Fri 10:30 Fri 13:38 Fri 14:44
260 F MORENO Helen Bates Fri 11:42 Fri 14:14 Fri 14:49
261 F GIRALDO Meghan Healy Fri 13:24 Fri 14:53 Fri 15:53
262 F BORGHESE Violet Elworthy Fri 10:48 Fri 13:49 Fri 14:55
263 F TAYVALE GEORGIANA Natalie Hudson Fri 10:54 Fri 13:52 Fri 14:58
264 F IZIBANTA Ellen Goodwin Fri 11:24 Fri 14:03 Fri 15:09
265 F EPONASTABLES SOLO WARRIOR Steffi Dampney Fri 11:30 Fri 14:07 Fri 15:13
266 F WATUSI André Parro Fri 11:36 Fri 14:11 Fri 15:17
267 F SAUCY CONTENDER Saffron Cresswell Fri 11:48 Fri 14:18 Fri 14:53
268 F NINA VH Felicity Collins Fri 13:06 Fri 15:31 Fri 16:07
269 F IRON MAIDEN II Ludwig Svennerstal Fri 12:00 Fri 15:38 Fri 17:00
270 F COOLEY AND CO Oliver Townend Fri 12:06 Fri 14:54 Fri 16:38
271 F FERNHILL FLYBY Martyn Johnson Fri 13:00 Fri 13:40 Fri 15:39
272 F ROCK SOLID II Alex Holman Fri 13:42 Fri 15:04 Fri 16:04
274 F WOODCROFT HARVEST Harriet Wright Fri 14:54 Fri 15:48 Fri 16:48
275 F BRACKENSPA HAVOC James Curry Fri 13:48 Fri 15:08 Fri 16:08
276 F TWINKLE Harriet Upton Fri 13:54 Fri 14:42 Fri 16:12
277 F SAMPHIRE III Piers Fairston Fri 15:00 Fri 15:40 Fri 16:15
278 F GVS VAN DER SHOOR Louisa Lockwood Fri 13:36 Fri 15:01 Fri 15:57
279 F CONZALEZ M Luke Thompson Fri 15:06 Fri 15:42 Fri 16:19
280 F IGOR B Kristina Hall-Jackson Fri 14:12 Fri 14:48 Fri 16:46
281 F STAR DRAGON Tom Jackson Fri 13:18 Fri 14:50 Fri 16:22
282 F KILLINURE MASTER Paul Sims Fri 13:30 Fri 15:11 Fri 16:34
283 F COBALT DE DUGNY Alexander Bragg Fri 14:18 Fri 14:55 Fri 16:41
284 F SCHINDLERS BOY John-paul Sheffield Fri 11:18 Fri 14:10 Fri 15:43
285 F AUTOGRAF Samantha Hobbs Fri 10:24 Fri 14:05 Fri 14:40
286 F HERMANUS II Therese Viklund Fri 13:12 Fri 14:16 Fri 15:04
287 F SAUNDERSCOURT AMBASSADOR Adam Trew Fri 14:24 Fri 15:30 Fri 16:23
288 F CLOUDY BAY VI Lucy Clements Fri 14:30 Fri 15:34 Fri 16:26
289 F CARRICK DIAMOND CRAFT Georgina Reece Fri 14:36 Fri 15:37 Fri 16:37
290 F SPARKY VIII Eleonora Boschi Fri 14:42 Fri 15:41 Fri 16:50
291 F BILLY BETSY Victoria Jessop Fri 14:48 Fri 15:45 Fri 16:45
301 G COOLKISS D' ARGENCES Arthur Duffort Fri 13:00 Fri 17:04 Fri 17:40
302 G UNCHAINED MELODY II Ludwig Svennerstal Fri 15:06 Fri 17:43 Fri 18:20
303 G INDICTABLE ONLY Oliver Townend Fri 14:18 Fri 17:26 Fri 18:09
304 G FAIRLIGHT GRAFIX Saffron Cresswell Fri 13:18 Fri 16:07 Fri 17:01
305 G ARDEO PREMIER Alexander Bragg Fri 13:06 Fri 17:21 Fri 17:59
306 G RAMATUELLE Caroline Harris Fri 13:30 Fri 16:14 Fri 17:08
307 G USKERTY CARRICK DIAMOND Therese Viklund Fri 16:24 Fri 17:45 Fri 18:30
308 G BE CAREFUL AS John-paul Sheffield Fri 13:42 Fri 16:21 Fri 18:06
312 G COOLEY MACATOO Phip Whitehead Fri 13:12 Fri 16:03 Fri 16:57
313 G BALLYCREEN POINTOUSCHKA Laura Durkan Fri 13:36 Fri 16:18 Fri 17:12
314 G HAMBERLINS PIE Isabella Tasker Fri 14:42 Fri 16:51 Fri 17:45
316 G ELITE RIVIES CHEAT Jodie Seddon Fri 14:30 Fri 16:43 Fri 17:37
317 G KILCANDRA VANESSA Yasmin Ingham Fri 13:24 Fri 16:10 Fri 18:24
319 V ELDORA W Kajsa Mansby Svedberg Sun 13:09 Sun 15:58 Sun 16:38
320 G HAMADA Paul Sims Fri 14:36 Fri 17:30 Fri 18:11
322 G BILLY LIBRETTI Tom Jackson Fri 14:12 Fri 17:11 Fri 17:46
323 G DIDI NIGHTLIGHT Georgia Hockenhull Fri 14:48 Fri 17:00 Fri 17:48
324 G COOLEY VACATION Daniel Colbourne Fri 15:00 Fri 17:07 Fri 17:56
325 G MANRAY Stephanie Carter Fri 15:30 Fri 17:18 Fri 18:07
326 G HARLAND Steph Cason Fri 15:48 Fri 17:29 Fri 18:18
327 G FAERIE FANTASTIC Victoria Devlin Fri 15:54 Fri 17:33 Fri 18:21
328 G CSF FIFI Jessica Baugh Fri 15:36 Fri 17:22 Fri 18:10
329 G INNOVATION K Miranda Harrison Fri 15:42 Fri 17:25 Fri 18:14
330 G DAMORA Lily Roberts-nuttall Fri 16:00 Fri 17:36 Fri 18:25
331 G IEDE CVN Felicity Collins Fri 14:54 Fri 17:03 Fri 18:33
332 G CASTOR H Z UNKNOWN RIDER Fri 13:54 Fri 16:29 Fri 17:23
333 G GRANGE KOMERO Emma Fearn Fri 16:06 Fri 17:40 Fri 18:29
334 G EMS FUTURA ESTRELLA Sophie Smith Fri 16:12 Fri 17:44 Fri 18:32
337 G I DIABLO JOE Samantha Hobbs Fri 16:36 Fri 17:45 Fri 18:30
338 G TREWORDER Jane Duncan Fri 16:18 Fri 17:45 Fri 18:30
339 G SPICE VI Joanne Kearns Fri 16:30 Fri 17:45 Fri 18:30
340 G INVITE ONLY Grace Taylor Fri 15:24 Fri 17:14 Fri 18:03
660 G MONBEG MAXIMUS Alice Haynes Fri 16:42 Fri 17:45 Fri 18:30
886 W BURNOCK BRIGHT LIMIT Marion Watt Sun 11:40 Sun 12:53 Sun 13:31
920 F ASLAN VII Meghan Healy
1101 V HH MOONWALK Laura Schroter Sun 12:21 Sun 15:28 Sun 16:08
1102 V TAVERNA TONY Leonard Goerens Sun 12:27 Sun 16:13 Sun 16:50
1103 V JUBILEE GEM Sophie Lane Sun 14:09 Sun 16:06 Sun 16:42
1104 V SOVIET STAR Laura Runciman Sun 12:57 Sun 15:50 Sun 16:30
1105 V LIBRIS QUEENS JUBILEE Sam Gillespie Sun 12:45 Sun 15:43 Sun 16:23
1106 V ANOTHER MORNING Rosie Thomas Sun 12:51 Sun 15:47 Sun 16:27
1107 V NEFFECT S Kat Raybould Sun 12:33 Sun 16:27 Sun 17:01
1110 V SAN FRANSISCO Lauren Blades Sun 14:57 Sun 16:00 Sun 16:37
1111 V BALLINGOWAN LEIA Polly Stockton Sun 13:39 Sun 16:09 Sun 16:49
1112 V MISTRAL MISH MASH Zoe Wilkinson Sun 13:33 Sun 16:05 Sun 16:45
1113 V FORTHRIGHT Matthew Glentworth Sun 14:33 Sun 16:49 Sun 17:22
1114 V HAUDANUM IMOO Constance Copestake Sun 13:45 Sun 16:12 Sun 16:52
1115 V CLASSIC JASPER Rosie Ridler Sun 12:15 Sun 15:25 Sun 16:05
1116 V SPRINGAWAY II Marion Watt Sun 15:15 Sun 17:07 Sun 17:40
1117 V ARDEO BRIGADIER Georgie Strang Sun 15:09 Sun 17:03 Sun 17:36
1118 V MDSANDYHILL PENHILLS ZORRO Imogen Murray Sun 12:39 Sun 15:49 Sun 16:29
1119 V BIG TIME CAVALIER Sophie Hearle Sun 14:15 Sun 15:36 Sun 16:12
1120 V KIWI CRUISE Rosie Fry Sun 14:21 Sun 16:41 Sun 17:14
1121 V CAROUSEL ROMANCE Sarina Stokes Sun 13:03 Sun 15:54 Sun 16:34
1122 V A QUIDAM ECHO Alex Colborn Sun 14:27 Sun 16:16 Sun 16:53
1123 V TYNAN COOLEY John-paul Sheffield Sun 14:51 Sun 16:52 Sun 17:25
1124 V DROMBANE REBEL Faye Mcphillips Sun 13:15 Sun 16:01 Sun 16:41
1127 V BEJEWEL James Adams Sun 15:03 Sun 15:46 Sun 16:24
1128 V FWS DASSETT CLOVER Alice Midmer Sun 13:51 Sun 16:16 Sun 16:56
1129 V RATH BOUNCING SKY Chloe Wilfort Sun 13:57 Sun 16:20 Sun 17:00
1131 V CONTRAST Z Jessica McLeod Sun 14:03 Sun 16:23 Sun 17:03
1132 V SUGAR BELLA Grace Taylor Sun 15:27 Sun 17:10 Sun 17:42
1133 V FUTURE STAR II Bethan Robinson Sun 15:33 Sun 17:10 Sun 17:42
1134 V FERDI Charlotte Allwood Sun 15:39 Sun 17:10 Sun 17:42
1135 V SUNDERS DARIO Alice Hooper Sun 15:45 Sun 17:10 Sun 17:42
1136 V SILVESTERS GOGO MARGAUX Hannah Gadsden Sun 15:51 Sun 17:10 Sun 17:42
1151 W TAGAL Ali Wilkes Sun 12:15 Sun 15:26 Sun 16:06
1152 W DOD BUSTER RHYMES Sophie Lane Sun 12:21 Sun 15:30 Sun 17:21
1153 W LIGHT THE FUSE Lauren Blades Sun 12:27 Sun 15:34 Sun 17:06
1154 W HOMME D'HOTOT M Aoife Clark Sun 12:39 Sun 15:41 Sun 16:21
1155 W STREGA JX Anna Cheney Sun 13:51 Sun 16:18 Sun 16:58
1156 W PARKFIELD DISTINCTIVE Tiana Coudray Sun 14:03 Sun 16:25 Sun 17:05
1157 W BRECHFA IETTA Louise Harwood Sun 12:51 Sun 15:48 Sun 16:28
1158 W DEMILO Ken Spencer Sun 12:57 Sun 15:52 Sun 16:32
1159 W THIS IS IT Alex Colborn Sun 12:33 Sun 15:37 Sun 17:28
1160 W CLOUD K Kathryn Robinson Sun 13:03 Sun 15:32 Sun 16:36
1161 W PINEAU DE RE Lizzie Doolittle Sun 14:09 Sun 16:29 Sun 17:09
1162 W VIOLETTA B Imogen Murray Sun 13:33 Sun 16:07 Sun 17:10
1163 W CONTINUOUS Leonard Goerens Sun 13:39 Sun 15:44 Sun 17:29
1164 W GRANT II Greta Mason Sun 13:45 Sun 16:14 Sun 16:54
1165 W KILTOWN MADISON Giovanni Ugolotti Sun 13:09 Sun 16:21 Sun 17:07
1166 W MOORELANDS CROSSWORD Rowan Collins Sun 13:15 Sun 16:03 Sun 16:43
1167 W OUTDAZZLE Imogen Addison Sun 14:15 Sun 16:39 Sun 17:12
1168 W SUMMER NIGHT CITY Jodie Crosby Sun 14:21 Sun 16:43 Sun 17:16
1169 W VARO TWO CHIPS Emilie Lyons Sun 14:45 Sun 16:50 Sun 17:23
1170 W CARNMELLYN KINGS LAW Jaimee Broadley Sun 14:51 Sun 16:54 Sun 17:27
1171 W MJI MAKTUB Rosie Ridler Sun 14:27 Sun 16:47 Sun 17:20
1172 W BALLYDUFF MAX Victoria Sunter Sun 14:57 Sun 16:58 Sun 17:31
1173 W IRISH ENCOUNTER Anna Taylor Sun 15:03 Sun 17:01 Sun 17:34
1174 W WSF VERONA Lucy Daly Sun 15:09 Sun 17:05 Sun 17:38
1175 W SPORTY PATCH Emily Gresty Sun 15:15 Sun 17:09 Sun 17:41
1176 W SPORTSFIELD RIO Jessica Watts Sun 15:21 Sun 17:10 Sun 17:42
1177 W MISTER KAI Jessica Storrar Sun 15:27 Sun 17:10 Sun 17:42
1178 W GAVROCHE II Victoria Heleno Sun 15:33 Sun 17:10 Sun 17:42
1179 W FREE LOLLY Eve Sadler-wright Sun 15:39 Sun 17:10 Sun 17:42
1180 W WELTON HAWKEYE Richard Wakeham Sun 15:45 Sun 17:10 Sun 17:42
1181 W DANNYS DIAMOND Hattie Mccance Sun 12:45 Sun 15:45 Sun 16:25
1182 W HON FLEUR Kat Raybould Sun 13:57 Sun 15:56 Sun 17:33

ON

Entry No Section Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
151 D FURSTEN JUBILEE Esme Hatton Fri 08:18 Fri 09:06 Fri 10:00
152 D KINGSLAND FAIT ACCOMPLI Jess Hooley Fri 08:24 Fri 09:13 Fri 10:08
153 D ALDORRO Amanda Brieditis Fri 08:54 Fri 09:48 Fri 10:48
154 D WILLY EVER Emma Stretton Fri 08:30 Fri 09:20 Fri 10:16
156 D HIGHMEAD PROPOSITION Helena Yates Fri 09:18 Fri 10:02 Fri 11:04
157 D HARRY ROBINSON Phil Brown Fri 08:36 Fri 09:27 Fri 10:24
159 D ITS CHICO Guthrie Shields Fri 09:36 Fri 10:29 Fri 11:28
160 D NOREWAY HARRY Holly Needham Fri 08:42 Fri 09:34 Fri 10:32
161 D FUTURE GRAVITAS John-paul Sheffield Fri 08:00 Fri 09:40 Fri 11:57
162 D SHANNONDALE ASTON Isabelle Hogarth Fri 09:48 Fri 10:43 Fri 11:44
163 D ANIS DU LOIR Arthur Duffort Fri 08:48 Fri 09:41 Fri 10:17
164 D ATHLEET V Joshua Levett Fri 08:12 Fri 08:59 Fri 13:36
165 D QUEENS TOXICA Kitty Taylor Fri 09:54 Fri 10:50 Fri 11:52
168 D CAVATINA TINKERBELLE Willa Newton Fri 08:06 Fri 08:45 Fri 14:01
169 D CARPE DIEM V Helen Bates Fri 09:24 Fri 12:23 Fri 13:01
170 D TOTAL DARKNESS Coral Keen Fri 09:42 Fri 10:36 Fri 11:36
172 D RATHMOYLE KING Joshua Levett Fri 11:24 Fri 12:03 Fri 12:47
173 D CUMLAUDE Gabriella Vaughan Fri 10:06 Fri 11:04 Fri 12:08
174 D MONBEG SENNA Katherine Coleman Fri 10:00 Fri 10:57 Fri 12:00
175 D JUST DUNNIT Lucy Scholl Fri 10:30 Fri 11:27 Fri 12:20
176 D KNOCKAVARDAGH BOY Sorrel Porteous Fri 10:24 Fri 11:11 Fri 12:16
177 D WINEPORT QUEST Teri Rudkin Fri 09:12 Fri 11:48 Fri 12:23
178 D LANGFORD TAKE THE BISCUIT Emily King Fri 10:36 Fri 11:25 Fri 12:32
179 D JOLY JUMPER Ricky Candi Fri 10:42 Fri 11:32 Fri 12:40
180 D EMOTION Amelia Winter Fri 10:48 Fri 11:45 Fri 12:34
181 D WESTON ONE VISION Gracie Lovett Brunt Fri 10:54 Fri 11:52 Fri 12:56
183 D LAST FLIGHT II Alexander Moor Fri 11:00 Fri 11:59 Fri 13:04
185 D GUINESS India Wishart Fri 11:06 Fri 12:06 Fri 13:12
186 D TODAYS SPECIAL David Sheerin Fri 11:18 Fri 12:20 Fri 13:28
351 H TO BE FAIR II John-paul Sheffield Fri 13:00 Fri 16:50 Fri 17:27
353 H LEAPING LORD Julia Norman Fri 13:06 Fri 16:01 Fri 16:55
354 H CATHERSTON BIT OF GOLD Tatiana Beskhmelnitskaya Fri 13:12 Fri 16:05 Fri 16:59
355 H NICE II Ricky Candi Fri 14:18 Fri 15:59 Fri 16:53
356 H MIDNIGHT ASH Sorrel Porteous Fri 13:24 Fri 16:12 Fri 17:06
357 H TICKLED PINK VI Arthur Duffort Fri 13:42 Fri 16:44 Fri 18:04
358 H KIEF SUNSHINE CAVALIER Yasmin Ingham Fri 14:24 Fri 16:49 Fri 17:43
360 D CONSTANCE O COOL Georgia Rhiannon Fri 09:30 Fri 10:11 Fri 13:20
362 H JAGOS MILL Helen Scholl Fri 13:18 Fri 16:08 Fri 17:02
363 H STORMHILL CLOVER Julia Birkin Fri 13:30 Fri 16:16 Fri 17:10
364 H CEMIE Arthur Duffort Fri 14:42 Fri 16:23 Fri 18:32
366 H GEORGIE GIRL Emily King Fri 14:00 Fri 16:34 Fri 17:28
367 H MGH KINGS STREET Katie Berriman Davies Fri 14:06 Fri 16:38 Fri 17:32
368 D LUCKY COMEBACK Georgia Rhiannon Fri 11:12 Fri 11:50 Fri 12:35
369 H ZOPPAH KARLA Joe Lethbridge Fri 13:36 Fri 16:19 Fri 17:13
371 H HASTY IMP Darcy Zander Fri 13:54 Fri 16:30 Fri 17:24
373 H DASSETT SUPREME Alice Rocher Fri 14:48 Fri 17:01 Fri 17:50
374 H BIG OWL Felicity Collins Fri 13:48 Fri 17:24 Fri 18:00
375 H CALL TO CONQUER Ben Westgate Fri 14:54 Fri 17:05 Fri 17:54
376 H SPRING KESTREL Clare Bell Fri 15:00 Fri 17:09 Fri 17:57
377 H JACKS PRIDE Maya Nicholson Fri 15:06 Fri 17:12 Fri 18:01
378 H ENRICO George Sturgis Fri 15:12 Fri 17:16 Fri 18:05
379 H UCS DE DIOR Maaike Van Wijk Fri 15:18 Fri 17:20 Fri 18:08
381 H STARS ALIGN Ginny Thompson Fri 15:30 Fri 17:27 Fri 18:16
382 H THE GOSSIP Kate Beier Fri 15:36 Fri 17:31 Fri 18:19
383 H NELGORDE NAHEEZ Lucy Gasston Fri 16:06 Fri 17:45 Fri 18:30
384 H ARE YOU WITH ME Louisa Kerr Fri 15:42 Fri 17:34 Fri 18:23
385 H JAZZ TIME III Annieka Bacon Fri 15:48 Fri 17:38 Fri 18:27
386 H INDIAN WIZARD Charlotte While Fri 15:54 Fri 17:42 Fri 18:30
387 H DIAMOND BOBBY Jess Rimmer Fri 16:00 Fri 17:45 Fri 18:30
388 H WILLY DO UNKNOWN RIDER

A89YO

Entry No Section Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
401 I EG MICHEALANGELO Rose Nesbitt Fri 10:24 Sat 12:24 Sat 13:06
402 I SRS KAN DO Kylie Roddy Fri 09:06 Sat 12:32 Sat 13:12
403 I FINDUSS PFB Sammi Birch Fri 12:08 Sat 13:22 Sat 14:00
404 I BALLYBREAGH QUARTZ Ben Way Fri 09:19 Sat 12:36 Sat 13:16
405 I DASSETT GOLDEN TOUCH Louise Harwood Fri 09:26 Sat 12:38 Sat 13:18
406 I CAVALIER MICKY FINN Katie Bleloch Fri 09:32 Sat 13:08 Sat 13:44
407 I GOLD NUGGET Andrew Downes Fri 09:39 Sat 12:42 Sat 13:22
408 I B EXCLUSIVE Lizzie Baugh Fri 09:45 Sat 12:44 Sat 13:24
409 I QUIMIRA Sarah Bullimore Fri 09:52 Sat 12:46 Sat 14:42
410 I FIGARO X Helen Witchell Fri 09:58 Sat 12:48 Sat 13:28
411 I KILTAR OBOS John-paul Sheffield Fri 09:00 Sat 12:30 Sat 13:10
412 I TREVILLICK Louise Harwood Fri 10:57 Sat 12:02 Sat 14:18
414 I ANDREA BT4 Andrew Nicholson Fri 10:31 Sat 12:54 Sat 13:34
415 I FERNHILL PLAYBOY Ella Woodhead Fri 10:37 Sat 12:56 Sat 13:36
416 I CHATEAU D YQUEM Z Charlotte Armstrong Fri 10:44 Sat 12:58 Sat 13:38
417 I BELLAGIO DECLYANGE Phoebe Locke Fri 12:21 Sat 13:24 Sat 14:04
418 I TRENDY CAPTAIN CLOVER Ginny Howe Fri 09:13 Sat 12:34 Sat 13:14
420 I GOLDLOOK Katie Bleloch Fri 12:15 Sat 12:28 Sat 14:31
421 I KILWAUGHTER BLADE Christopher Whittle Fri 11:10 Sat 13:06 Sat 13:46
422 I FIRE FLY Tom Jackson Fri 11:16 Sat 13:30 Sat 14:13
423 I SCUDERIA 1918 VIVIAN Holly Woodhead Fri 11:36 Sat 13:10 Sat 13:50
424 I AS IS Andrew Nicholson Fri 11:42 Sat 12:12 Sat 14:20
425 I COROUET Sarah Bullimore Fri 12:02 Sat 13:18 Sat 13:58
426 I THE CLASSIC COMPOSER Lisa Freckingham Fri 11:03 Sat 13:04 Sat 13:42
427 I CMS GOOGLE Kristina Hall-Jackson Fri 11:55 Sat 13:16 Sat 13:56
428 I FANTA BOY Hannah Bate Fri 11:49 Sat 13:14 Sat 13:54
429 I G STAR VAN DE KLINKENBERG Paul Sims Fri 10:50 Sat 13:00 Sat 13:40
430 I KING OF THE MILL Alexander Bragg Fri 10:18 Sat 12:50 Sat 13:30
440 I QUICK JE JAIME Laura Varty - Lindsay Sat 09:13 Sat 13:02 Sat 14:10
441 I2 CARRYON BOBBY BOY Julia Norman Sat 09:06 Sat 12:40 Sat 14:41
442 I MAISTRESSE Paul Burgess Sat 09:19 Sat 13:32 Sat 14:12
443 I FUN TIME CILLA Dani Evans Sat 09:00 Sat 13:26 Sat 14:06
444 I HHS WILLIAMSTOWN Amy Hawley Sat 09:26 Sat 13:34 Sat 14:14
445 I GLOBEMASTER Clare Chamberlayne Sat 09:32 Sat 13:36 Sat 14:16
446 I MONARTS MADIBA Polly Jackson Griffin Sat 09:39 Sat 13:38 Sat 14:21
447 I MISSISSIPPI II Stephen Heal Sat 09:45 Sat 13:20 Sat 14:02
448 I2 DG MARADONA Mary Edmundson Sat 09:52 Sat 13:42 Sat 14:22
449 I2 FEARLESS W Nicole Mills Sat 09:58 Sat 13:44 Sat 14:24
450 I2 CREAM OF THE CROP Paolo Belvederesi Sat 10:57 Sat 13:58 Sat 14:38
451 I QEH OCEAN VOYAGE Madison Penfound Sat 10:11 Sat 13:48 Sat 14:28
452 I2 SOMETHING CLASSICAL Daniel Scott Sat 10:31 Sat 13:50 Sat 14:30
453 I MR FAHRENHEIT III Simon Grieve Sat 10:50 Sat 13:56 Sat 14:36
454 I2 DUKE OF CHAMPION Giovanni Ugolotti Sat 10:44 Sat 13:54 Sat 14:34
455 I GARCON DE LUX Alan Nolan Sat 11:03 Sat 14:00 Sat 14:40
456 I GASTON Tim Cheffings Sat 11:29 Sat 13:53 Sat 14:26
457 I METALBRIDGE HARRY Julia Norman Sat 10:05 Sat 13:12 Sat 15:18
458 I2 FAITH FULL Jay Ryder Sat 11:16 Sat 14:04 Sat 14:44
459 I2 C BORN FRESH Z Dani Evans Sat 10:37 Sat 12:45 Sat 14:48
461 I KELLYPSA VAN T ASSCHAUT Sammy Oliver Sat 11:23 Sat 14:06 Sat 14:46
463 I2 WIL JACK B KING Charlotte Parry-Ashcroft Sat 11:36 Sat 14:10 Sat 14:50
464 I MINTRIDGE LARKSPUR Mark Ford Sat 11:42 Sat 14:12 Sat 14:52
465 I NEWMARKET PROSPECT Tom Jackson Sat 12:15 Sat 12:52 Sat 14:58
466 I2 THE PARTNER Will Rawlin Sat 12:02 Sat 14:14 Sat 14:54
468 I JOBLESSE VAN BAREELHOF Julia Norman Sat 11:10 Sat 12:05 Sat 13:52
469 I GLOBAL FISION M Lauren Innes Sat 12:08 Sat 14:16 Sat 14:56
470 I2 DONERAILE Sophie Jenman Sat 12:21 Sat 14:20 Sat 15:00
471 I2 SHANNONDALE ZITA Ellie Kay Sat 12:28 Sat 14:22 Sat 15:02
472 I2 CROCKAULIN PRINCE Hannah Freeman Sat 12:34 Sat 14:24 Sat 15:04
473 I OPPOSITION LOIRE Kirsty Johnston Sat 12:41 Sat 14:26 Sat 15:06
474 I KING ROBERT II Mary King Sat 12:54 Sat 14:30 Sat 15:10
475 I2 ZUTOPIA Layla Felgate Sat 13:00 Sat 14:32 Sat 15:12
476 I2 CORGARY FEMME FATALE Tessa Bishop Sat 13:07 Sat 14:34 Sat 15:14
477 I SHANNONDALE COCO Tim Cheffings Sat 12:47 Sat 13:25 Sat 15:08
1203 I2 CELUS D ERMAC Z Aoife Clark Sat 13:13 Sat 14:36 Sat 15:16

I

Entry No Section Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
413 N OMARD ON THE BALL Ibby Macpherson Sat 14:12 Sat 16:12 Sat 16:50
467 N RENAISSANCE MAN Eliza Stoddart Sat 14:06 Sat 16:22 Sat 16:55
651 M CRUMLINPARK GENIE Oliver Townend Sat 11:00 Sat 15:05 Sat 16:51
652 M CORVETTE II Caroline Harris Sat 11:06 Sat 15:08 Sat 15:53
654 M ASKARI Matthew Heath Sat 11:12 Sat 15:12 Sat 15:57
655 M SHANNONDALE MARI Alexander Bragg Sat 12:00 Sat 15:24 Sat 16:26
656 M CARTOWN GALAXY Hayden Hankey Sat 11:24 Sat 15:19 Sat 17:27
657 M BABIBLONIA BT4 Andrew Nicholson Sat 11:30 Sat 15:23 Sat 16:08
658 M TREDEGAR John-paul Sheffield Sat 11:36 Sat 15:27 Sat 16:12
659 M CARRICK DIAMOND WARRIOR Daniel Scott Sat 11:42 Sat 15:30 Sat 16:15
661 M CURRABAWN MINX Tyler Cassells Sat 11:48 Sat 16:25 Sat 17:09
662 M NBE DEXTER Ludwig Svennerstal Sat 13:10 Sat 15:39 Sat 17:04
663 M VAMPIRE SVS Marianne Knipe Sat 14:40 Sat 16:46 Sat 17:25
664 M ROYAL CRUSADE II David Doel Sat 15:10 Sat 15:48 Sat 17:43
665 M BALLYFORE OH MAN Izzy Taylor Sat 12:12 Sat 15:49 Sat 17:39
666 M JACOBITE Charlotte Agnew Sat 12:06 Sat 15:45 Sat 16:30
667 M NIPPY MORNING Rosie Thomas Sat 13:16 Sat 16:11 Sat 17:06
668 M CAUNTON WELL CONNECTED Charlotte Dennis Sat 13:22 Sat 16:00 Sat 16:45
669 M OVER THE MOON VI Scott Wallace Sat 13:28 Sat 15:02 Sat 16:57
670 M COCK A DOODLE DOO Willa Newton Sat 13:34 Sat 16:13 Sat 16:52
671 M REDBARN LUX URY BISCUIT Charlotte Rowe Sat 13:40 Sat 16:17 Sat 16:56
672 M TRAVIS IV Jeanette Brakewell Sat 13:46 Sat 16:21 Sat 16:59
673 M COOLEY COPRESENTER Tyler Cassells Sat 13:52 Sat 15:57 Sat 17:45
674 M HARTACKER Izzy Taylor Sat 13:58 Sat 15:17 Sat 18:13
676 M CRANNY HILL CHOSEN Fiona Davidson Sat 11:18 Sat 15:16 Sat 16:01
677 M GRAND CHATEAU Niall Fergusson Sat 14:16 Sat 15:32 Sat 16:19
678 M MHS COOLEY FLASH Imogen Gloag Sat 14:34 Sat 16:43 Sat 17:21
679 M TONIC DE BELLEFOND Noor Slaoui Sat 15:22 Sat 15:58 Sat 17:51
680 M BAMBINO DE LILATTE Paolo Torlonia Sat 14:46 Sat 16:50 Sat 17:29
681 M NOBLE HOTSHOT Amy Tough Sat 14:52 Sat 16:54 Sat 17:32
682 M FRIENDSHIP VDL Aaron Millar Sat 11:54 Sat 15:38 Sat 16:23
683 M DRUMNACONNELL NICO Hollie Swain Sat 15:04 Sat 17:01 Sat 17:40
685 M QUE SERA Holly Woodhead Sat 15:16 Sat 15:56 Sat 16:34
686 M ARDEO KING OF THE SWINGERS Louise Bradley Sat 15:34 Sat 17:19 Sat 17:58
687 M PATRICKSWELL SCORPION Oliver Townend Sat 15:28 Sat 17:16 Sat 17:54
688 M PRIMITIVE DATA Harriet Deeming Sat 15:40 Sat 17:23 Sat 18:02
689 M MONBEG IGUASSU Sam Jennings Sat 15:46 Sat 17:27 Sat 18:05
690 M CSF TEDDY Andrew Heffernan Sat 14:10 Sat 16:16 Sat 17:14
691 M TOUCH HEAVEN Sophie Adams Sat 15:52 Sat 17:30 Sat 18:09
693 M DARRANT Emma Hyslop-Webb
702 N SALUNETTE Ludwig Svennerstal Sat 11:54 Sat 15:59 Sat 16:37
703 N SPRINGWIND VANGELIS Izzy Taylor Sat 11:18 Sat 16:28 Sat 17:07
704 N LIONEL II Mary Edmundson Sat 11:24 Sat 15:21 Sat 16:06
705 N PAPILLON Polly Jackson Griffin Sat 11:30 Sat 15:25 Sat 16:10
706 N COOLEY CARNIVAL LADY Charlotte Agnew Sat 14:18 Sat 15:06 Sat 17:08
707 N BALLADEER HUMBEL GUY Rosie Thomas Sat 11:42 Sat 16:40 Sat 17:33
708 N CAPITAINE DE HUS Z Emma Winter Sat 14:24 Sat 16:33 Sat 17:12
709 N LSS LANZAROTE Rupert Batting Sat 14:30 Sat 16:37 Sat 17:16
710 N ZAGREB Alexander Bragg Sat 11:00 Sat 15:53 Sat 16:58
711 N HULLABALOO I Ben Way Sat 11:12 Sat 15:14 Sat 15:59
712 N MISS COOLEY Oliver Townend Sat 12:12 Sat 15:41 Sat 16:17
713 N LOCARNO STAR Scott Wallace Sat 11:36 Sat 15:34 Sat 16:13
714 N EDISON Simon Grieve Sat 12:06 Sat 15:47 Sat 16:32
715 N BOLEYBAWN ACE Andrew Heffernan Sat 12:00 Sat 15:43 Sat 16:40
716 N ARGENT TOUCH Jeanette Brakewell Sat 11:48 Sat 15:36 Sat 17:47
717 N CLEARLY A COOLEY Chuffy Clarke Sat 13:54 Sat 16:15 Sat 16:54
718 N AMBASSADORS DISGUISE Cassandra Price Sat 15:18 Sat 16:59 Sat 17:38
719 N GLORY DANCER Tyler Cassells Sat 15:30 Sat 16:45 Sat 18:16
721 N MHS FERNHILL FINALE Kitty King Sat 13:30 Sat 15:54 Sat 16:39
722 N LADY VI DU RI DASSE Louisa Lockwood Sat 13:42 Sat 15:50 Sat 16:46
723 N NANKIN W Noor Slaoui Sat 14:00 Sat 16:30 Sat 17:03
725 N MAN ABOUT TOWN II David Doel Sat 13:48 Sat 16:20 Sat 17:05
726 N FOOLS IN LOVE Hayden Hankey Sat 13:36 Sat 16:01 Sat 16:43
727 N HIARADO Grace Taylor Sat 14:42 Sat 16:44 Sat 17:23
728 N QUICK COMET Rosie Thomas Sat 15:00 Sat 15:40 Sat 18:01
729 N CLIFFORD II Eliza Stoddart Sat 15:06 Sat 15:44 Sat 17:37
730 N SPYPARK FERRO XS Yu Xuan Su Sat 15:12 Sat 16:55 Sat 17:34
731 N JSR CRAZY MAZY Zoe Rymer Sat 14:36 Sat 16:41 Sat 17:19
733 N PASSIONS OPPOSITION Lisa Maynard Sat 15:24 Sat 17:03 Sat 17:41
735 N BUT NOT TILL NOW Sam Gillespie Sat 15:42 Sat 17:14 Sat 17:52
736 N DOONAVEERAGH ELISE Amy Kisby Sat 15:48 Sat 17:17 Sat 17:56
737 N DAZZLING SPRINGTIME Alice Kneen Sat 15:54 Sat 17:21 Sat 18:00
738 N HYACINT DHI Alice Haynes Sat 16:00 Sat 17:25 Sat 18:03
740 N TRINITY CAVALIER Henrietta Horsley-gubbins Sat 16:06 Sat 17:28 Sat 18:07
741 N JAC CRUISEO Paula Dewsbury Sat 11:06 Sat 15:10 Sat 15:55
751 O ARKLOW PUISSANCE Oliver Townend Sat 14:24 Sat 17:46 Sat 18:18
752 O ETERNAL TANGO VON DER HELD Ludwig Svennerstal Sat 14:06 Sat 18:07 Sat 18:41
753 O RLE NINA VAN OVERIS Z Aaron Millar Sat 14:12 Sat 17:43 Sat 18:15
754 O UPPER CLASS Lucy Price Sat 14:30 Sat 17:48 Sat 18:20
755 O FATIMA BLUSH Hannah Cobb Sat 15:00 Sat 17:56 Sat 18:28
756 O ADAGIO IV Ellie Clarke Sat 15:30 Sat 18:01 Sat 18:33
757 O KILNAMONA LINCOLN Katie Magee Sat 14:36 Sat 17:50 Sat 18:22
758 O FERNHILL ALDO Louisa Lockwood Sat 14:42 Sat 17:51 Sat 18:23
759 O GLADSTONE II Ludwig Svennerstal Sat 15:06 Sat 17:42 Sat 19:09
760 O HHS LEACOURT CAVALIER Charlotte Rowe Sat 14:54 Sat 17:55 Sat 18:27
761 O NEWMARKET COBBLER Alexander Bragg Sat 14:48 Sat 17:53 Sat 18:25
762 O FORREST GUMP 124 Tom Jackson Sat 16:30 Sat 17:58 Sat 18:30
763 O BUCKBEAK Katie Berriman Davies Sat 14:18 Sat 17:45 Sat 18:17
764 O DOVEVALE LAWMAN Matthew Heath Sat 14:00 Sat 17:40 Sat 18:12
765 O CURTIS DES CHAUMES Gilles Serbource Sat 15:36 Sat 18:03 Sat 18:35
766 O BRENHIN BYCHAN Camilla Stewart-wood Sat 16:24 Sat 18:16 Sat 18:48
767 O HABLEUR Kate Rowe Sat 16:36 Sat 18:20 Sat 18:52
768 O QUITUS DE LOUAN Imogen Gloag Sat 15:54 Sat 18:08 Sat 18:40
769 O SHADOW CHANEL Paolo Torlonia Sat 16:00 Sat 18:10 Sat 18:42
770 O NOBLE SPECIAL AGENT Amy Tough Sat 16:06 Sat 18:11 Sat 18:43
771 O JSR JIJI Zoe Rymer Sat 15:42 Sat 18:05 Sat 18:37
772 O ALL OR NOTHING II Yu Xuan Su Sat 16:18 Sat 18:15 Sat 18:47
773 O SOLO XII Hollie Swain Sat 16:12 Sat 18:24 Sat 18:59
774 O CUZ Harri Green Sat 17:00 Sat 18:23 Sat 18:55
775 O GAME CHANGER Grace Taylor Sat 15:48 Sat 18:06 Sat 18:38
776 O RNH VINCENT JUNIOR Jessica Baugh Sat 16:54 Sat 18:21 Sat 18:53
777 O UBRANCO UK Alfie Jack Sturley Sat 17:06 Sat 18:25 Sat 18:57
778 O TRIUMVIRATE Jo May Sat 17:18 Sat 18:28 Sat 19:00
779 O SEAPATRICK NARCO Emily Grace Sat 17:12 Sat 18:26 Sat 18:58
781 O LEONIE VANDE CEULSHAEGEN Victor Burtin Sat 17:30 Sat 18:31 Sat 19:03
782 O EQUADOR III Thomas Martin Sat 17:42 Sat 18:35 Sat 19:07
783 O DOOLIN DE REVE Jasmine Holmes Sat 17:36 Sat 18:33 Sat 19:05
784 O MIDNIGHT ROLLERCOASTER Alison Lidstone Sat 17:54 Sat 18:38 Sat 19:10
785 N MGH WALL STREET Flora Elliott Sat 16:12 Sat 17:32 Sat 18:11
787 O GELUK G Helen Bates Sat 17:48 Sat 18:36 Sat 19:08
788 O GIDEON II Andrew Heffernan Sat 15:12 Sat 18:00 Sat 18:32
789 O SAM SPADE Jane Riley Sat 18:00 Sat 18:40 Sat 19:12
790 O ERIC THE RED Kate Dennis Sat 17:24 Sat 18:02 Sat 18:34
791 O DUCATTI II Emma Hyslop-Webb
851 Q SILVER SUNSHINE Owen Cooper Sun 08:28 Sun 09:16 Sun 10:06
852 Q MBF DASSETT LEGACY Craig Barr Sun 08:06 Sun 08:48 Sun 09:38
853 Q SOVEREIGN CHOICE Jemima Gray Sun 11:23 Sun 12:38 Sun 13:16
854 Q ECLIPSE SB Laurence Hunt Sun 08:00 Sun 08:41 Sun 09:31
855 Q SAND STORM II Hattie Mccance Sun 10:39 Sun 11:23 Sun 13:23
856 Q DIAMONDS N GOLD Joshua Noakes Sun 08:11 Sun 08:55 Sun 09:45
857 M SAFIRA Carlos Parro Sat 14:58 Sat 16:57 Sat 17:36
858 Q ARDEO BERLIN Julia Norman Sun 11:29 Sun 12:43 Sun 13:21
859 Q BORDERGROVE MEXICO Nicola Smith Sun 08:39 Sun 09:30 Sun 10:20
860 Q DASSETT CODE Amelia Walker Sun 11:12 Sun 12:28 Sun 13:06
861 Q SPRINGHEELED Meghan Healy Sun 08:17 Sun 09:02 Sun 09:52
862 Q SOCIAL BUTTERFLY Ali Wilkes Sun 09:28 Sun 10:25 Sun 11:09
863 Q GAMBLER VD BEEKZIJDE Charlotte Hatton Sun 11:34 Sun 12:48 Sun 13:26
864 Q HICKORY IV Alicia Earee Sun 08:44 Sun 09:37 Sun 10:27
865 Q BRECHFA BARUCH Louise Harwood Sun 09:12 Sun 10:45 Sun 11:19
866 Q PSH ARTISTIC LICENSE Michael Jackson Sun 09:33 Sun 11:42 Sun 12:17
867 Q CELTIC MORNING STAR Andrew James Sun 09:39 Sun 11:50 Sun 12:28
868 Q BALLINTRANE INCENTIVE Kajsa Mansby Svedberg Sun 09:44 Sun 10:46 Sun 11:30
870 Q FABRIS Georgie Frow Sun 08:33 Sun 09:23 Sun 10:13
871 Q ANNESTOWN CAPITALISM Fiona Davidson Sun 10:06 Sun 11:14 Sun 11:58
873 Q BROTHER JAMES III Rose Carnegie Sun 08:50 Sun 09:48 Sun 10:34
874 Q ARDAGH BREEZE Brook Staples Sun 08:55 Sun 09:51 Sun 10:41
876 Q BRANDO DE CHEREL Arthur Duffort Sun 10:12 Sun 10:51 Sun 12:34
877 Q FARNDON Francis Whittington Sun 10:17 Sun 10:55 Sun 12:50
878 Q SEAPATRICK CARLENTO Brier Leahy Sun 10:23 Sun 11:41 Sun 12:19
879 Q JACOMAR BOY Sophie Hearle Sun 10:28 Sun 11:48 Sun 12:26
880 Q RUM PUNCH Matthew Heath Sun 10:34 Sun 11:55 Sun 12:33
881 Q BABY DAVID Jessica Ayre Sun 09:01 Sun 09:58 Sun 10:48
882 Q EARL OF THE GREYS Ashley Edmond Sun 09:06 Sun 10:11 Sun 10:55
883 Q DARIO Chloe Astill Sun 11:01 Sun 11:40 Sun 13:40
884 Q COULSTON TOPCAT Lauren Blades Sun 08:22 Sun 09:09 Sun 09:59
885 Q LEADON HIGHWAY Kate Penny Sun 09:50 Sun 10:53 Sun 11:37
887 Q CENTENNIAL Tayla Mason Sun 09:55 Sun 11:00 Sun 11:44
888 Q TRUE BLUE TOO II Rosie Fry Sun 10:56 Sun 12:09 Sun 12:47
889 Q HILTJE L Jo Carlin Sun 10:01 Sun 11:07 Sun 11:51
890 Q ENTERTAINER II Vicky Melia Sun 11:18 Sun 12:33 Sun 13:11
891 Q GEBALIARETTO Vittoria Panizzon Sun 11:45 Sun 12:58 Sun 13:36
901 R DIAMOND CLOVER DERAWLIN Tara Williams Sun 08:00 Sun 08:43 Sun 09:33
902 R BOLEYBAWN DASSETT CRUISE Amelia Walker Sun 08:06 Sun 08:50 Sun 09:40
903 R ROYAL ASCOT TRIP Naomi Lawrence Sun 08:17 Sun 09:04 Sun 09:54
904 R SHES A LADY Emily Wheelhouse Sun 08:22 Sun 09:11 Sun 10:01
905 R EL FINITO Angus Smales Sun 08:28 Sun 09:18 Sun 10:08
907 R COOLEY WINGMAN Paul Whitehead Sun 08:33 Sun 09:25 Sun 10:15
908 R PEMBROOKE Owen Cooper Sun 11:29 Sun 12:10 Sun 12:46
909 R FINE AND DANDY Tristram Owers Sun 08:39 Sun 09:32 Sun 10:22
910 R ARD DASSETT SPECTRE Craig Barr Sun 10:56 Sun 12:11 Sun 12:49
911 R FLY ME TO THE MOON Beetle Gage Sun 08:44 Sun 09:39 Sun 10:29
912 R GLORIA III Tamsin Miall Sun 08:50 Sun 09:46 Sun 10:36
913 R KING CREOLE VD N RANCH Lucy K Wheeler Sun 10:39 Sun 12:04 Sun 12:42
914 R QUINARA James Adams Sun 09:12 Sun 11:52 Sun 12:30
915 R COSGROVE Ben Murray Sun 08:55 Sun 09:53 Sun 10:43
916 R ARKOS LAD Arthur Duffort Sun 09:28 Sun 11:21 Sun 11:54
917 R BALOMO Noe Delaune Sun 09:01 Sun 10:00 Sun 10:50
918 R APPLEJACK III Alberto Giugni Sun 09:39 Sun 10:41 Sun 11:25
919 R FIDERPOPPY Georgia Dixon Sun 09:06 Sun 10:13 Sun 10:57
921 R GREENLOUGH CROSS Kelly Mccarthy-maine Sun 10:23 Sun 11:01 Sun 11:36
922 R DAVID CRICKET Kristina Cook Sun 10:01 Sun 11:56 Sun 12:31
923 R LORD ASTER Laura Ritchie-bland Sun 10:06 Sun 11:16 Sun 12:00
924 R POPPYFIELDS PEBBLES Chloe Astill Sun 10:12 Sun 12:16 Sun 12:54
925 R COAKHAM TOY Nelly Pearse Sun 09:33 Sun 10:34 Sun 11:18
926 R TS SHANGHAI Georgie Frow Sun 11:34 Sun 12:50 Sun 13:28
927 R BROKENBOROUGH BOUNCER Michael Jackson Sun 10:28 Sun 11:05 Sun 12:58
929 R EMOTION II Tim Price Sun 10:17 Sun 10:56 Sun 12:36
930 R FORGELAND TIGER TOT Katie Corteen Sun 09:44 Sun 10:48 Sun 11:32
932 R TEQUILLA B Z Oliver Turner Sun 09:50 Sun 10:50 Sun 11:39
934 R HIGHWAY II Bella Innes Ker Sun 11:01 Sun 12:18 Sun 12:56
935 R HAI FIVE Alex Kennedy Sun 11:07 Sun 12:25 Sun 13:03
936 R WOODLANDS BE DARING Zoe Wilkinson Sun 08:11 Sun 08:57 Sun 09:47
937 R KLOTILDE Alycia Port Sun 09:55 Sun 11:02 Sun 11:46
938 R RED HOT COOLEY Georgie Strang Sun 11:23 Sun 12:40 Sun 13:18
940 R SHARAZ Holly Bradshaw Sun 11:40 Sun 12:55 Sun 13:33
942 R GORSEHILL BELLE Sophie Hulme Sun 11:12 Sun 12:30 Sun 13:08
943 R BASKIN WICKED GAME Anthony Clark Sun 11:18 Sun 12:35 Sun 13:13
1001 T JSC BUCKET LIST Arthur Duffort
1002 T BALLADEER CHIPSON Michael Jackson Sun 08:36 Sun 13:38 Sun 14:17
1003 T GAMBLER IV Andrew James
1004 T LA CHUNGA Jodie Amos
1006 T KANNANBALL RUN Fiona Davidson
1007 T SHADOW EVERGREEN Laura Ritchie-bland
1008 T MAGNIFIQUE VAN DE DOORNHAAG Flora Harris
1009 T COILBRI DE RIVERLAND Tom McEwen
1010 T HAPPY BOY Tim Price
1011 T BROTHER BERTIE Francis Whittington
1012 T COOLPARKS SARCO Andrew Nicholson
1013 T RINGWOOD KENCO Lucy K Wheeler
1014 T GOLDEN RECIPE Matthew Heath
1015 T QUINQUAGINTA Imogen Murray
1016 T GRAFENNACHT William Fox-Pitt
1017 T PORSCHE Laura Schroter
1019 T CARLINGFORDS HES A CLOVER Louise Harwood
1020 T MOSSTOWN PRINCE Harry Meade
1021 T KILMASTULLA NEWMARKET Sophie Lane
1022 T BROOKPARK MOMENTUM Giovanni Ugolotti
1023 T LARK ABOUT Leonard Goerens
1024 T LEOPARD’S ACTION Aoife Clark
1025 T DIAMOND DANCING HETTIE Kat Raybould
1026 T MATTIE III Ken Spencer
1027 T SPEAKS VOLUMES Anna Cheney
1028 T HAPPENSTANCE Tiana Coudray
1029 T MEXICAN LAW Kristina Cook
1030 T CHICKO Polly Stockton
1031 T VALENTINES TROUBLEMAKER Zoe Wilkinson
1032 T SHOP DJ Lizzie Doolittle
1033 T COWLING HIGH ROLLER Sam Gillespie
1034 T VITORIA DH Z Greta Mason
1035 T FARLEAZE THE BEEZ KNEEZ Matthew Glentworth
1036 T BILLY WONDER Pippa Funnell Sun 11:54 Sun 15:00 Sun 15:39
1037 T MONBEG BY DESIGN Susie Berry
1038 T ONE LAST BET NJ Charlotte Jenkins
1039 T BALLINTESKIN HERO Joanne Kearns Sun 12:10 Sun 15:05 Sun 15:44

Au25

Entry No Section Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
501 J FABRIANO Amy Struthers Fri 10:00 Sat 08:00 Sat 09:00
503 J DIRECT BALLYTARSNA DUCAREL Katie Cabourne Fri 10:19 Sat 08:18 Sat 09:18
504 J MOANGARRIFF DUKE Jess Corser Fri 10:13 Sat 08:12 Sat 09:12
505 J FLEETWOOD MAC V Chelsea Round Fri 10:26 Sat 08:24 Sat 09:24
506 J TULLA INSPECTOR Lucy Frankham Fri 11:11 Sat 09:38 Sat 11:02
507 J CHINCALEASE COWBOY Laura Jayne Casbolt Fri 11:54 Sat 09:56 Sat 10:56
508 J BENVENUTO HATTRICKS HOTSOCKS Chloe Pearson Fri 12:07 Sat 09:54 Sat 10:48
509 J MGH SMARTY Eleanor Hope Fri 12:20 Sat 10:06 Sat 11:00
510 J HALLOWBERRY ROCKET Harriet Edmunds Fri 12:26 Sat 10:12 Sat 11:06
511 J JANA DE CAVAIGNAC Zara Lye Fri 12:33 Sat 10:18 Sat 11:12
512 J BILLY SENORA Laura Schroter Fri 11:05 Sat 08:44 Sat 10:00
513 J ARDEEVIN RUBY Harriet Wright Fri 10:45 Sat 08:42 Sat 09:42
514 J JACK IN THE BOX III Grace Taylor Fri 11:28 Sat 09:12 Sat 10:12
515 J QUARRY MAN Lizzie Baugh Fri 11:34 Sat 09:18 Sat 10:18
516 J CARTOWN WALLABE Bella Innes Ker Fri 11:41 Sat 09:30 Sat 10:24
517 J C WHY Toots Bartlett Fri 13:05 Sat 10:36 Sat 11:30
518 J COOLEY CHALLENGER Phoebe Locke Fri 10:06 Sat 08:06 Sat 09:06
519 J BALOU DE BEAUVAIS Ella Woodhead Fri 12:00 Sat 09:48 Sat 10:42
520 J MOUNT PANTHER Charlotte Dennis Fri 10:58 Sat 08:54 Sat 09:54
521 J KELLEN Brier Leahy Fri 12:13 Sat 10:00 Sat 10:54
522 J BULANO Katie Bleloch Fri 10:52 Sat 08:48 Sat 09:48
523 J SCUDERIA 1918 FUTURE Holly Woodhead Fri 12:59 Sat 10:30 Sat 11:24
524 J THE BUZZ FACTOR Emma Thomas Fri 14:59 Sat 12:10 Sat 12:58
525 J GLASKER SWEET CLOVER Felicity Collins Fri 10:39 Sat 08:36 Sat 11:21
526 J WELL FOXED Charlotte Bacon Fri 13:18 Sat 10:48 Sat 11:42
527 J LYRICAL II Grace Taylor Fri 13:44 Sat 11:18 Sat 12:06
528 J MORELANDS CELEBRATION Chuffy Clarke Fri 13:12 Sat 10:42 Sat 11:36
529 J ZORRO ROCCO Laura Schroter Fri 13:38 Sat 11:12 Sat 12:00
530 J SAMARKAND Max Warburton Fri 15:12 Sat 12:14 Sat 13:02
531 J PICA D'OR Phoebe Locke Fri 13:31 Sat 11:06 Sat 11:54
532 J JUST AMAZING III Felicity Collins Fri 11:47 Sat 09:36 Sat 10:30
533 J DOCTORS ORDERS Flora Young Fri 13:51 Sat 11:24 Sat 12:12
534 J URIX D ALEMPS Charlotte Dennis Fri 13:25 Sat 11:00 Sat 11:48
535 J EROS DHI Bubby Upton Fri 13:57 Sat 11:30 Sat 12:18
536 J TILSTON TIC TOC Abigail Boulton Fri 15:06 Sat 12:26 Sat 13:00
537 J UP MULBERRY STREET Saffron Cresswell Fri 10:32 Sat 08:30 Sat 09:30
538 J DUMBLETON Chloe Mariani Fri 14:14 Sat 11:36 Sat 12:24
539 J WOODLANDS PERSUASION Ailsa Wates Fri 12:39 Sat 10:24 Sat 11:18
540 J PRIME TIME II Emily Mustow Fri 14:20 Sat 11:42 Sat 12:30
541 J ON STAGE II Freddie Best Fri 14:27 Sat 11:48 Sat 12:36
542 J CORONEL MCJ Georgina Wood Fri 14:33 Sat 11:54 Sat 12:42
544 J LEANORTH JD Polly Mountford Fri 14:46 Sat 12:06 Sat 12:54
545 J DUNBOG GYPSY ROSE Morven Pringle Fri 14:53 Sat 12:08 Sat 12:56
546 J CORTAGE Ailsa Wates Fri 15:19 Sat 12:16 Sat 13:04

A

Entry No Section Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
551 K DASSETT COOLEY DUN Sarah Way Fri 10:39 Sat 08:38 Sat 09:38
552 K TEAMAR Jodie Amos Fri 10:06 Sat 09:42 Sat 10:50
553 K UNDALGO DE WINDSOR Ginny Howe Fri 10:45 Sat 10:34 Sat 11:19
554 K THE RUTMAN Simon Grieve Fri 10:19 Sat 08:20 Sat 09:20
555 K ZEITGEIST Tara Williams Fri 10:26 Sat 08:26 Sat 09:26
557 K CAMBLIN HILL Simon Vatcher Fri 10:13 Sat 08:14 Sat 09:14
558 K LADY MOYLISHA Sara Squires Fri 10:58 Sat 08:56 Sat 09:40
559 K VERSATILE DES ROIS Richard Long Fri 11:31 Sat 09:14 Sat 10:14
560 K THE ARTIST ALMOST FAMOUS Phillipa Ward Fri 11:37 Sat 09:20 Sat 10:20
561 K CHARLTON DOWN RIVERDANCE Becky Woolven Fri 10:32 Sat 09:16 Sat 09:56
562 K DRAKKAR Jaya O’neill Fri 11:44 Sat 09:32 Sat 10:26
563 K AGHALAAN WEE DAN Jessica Campbell Fri 11:24 Sat 10:04 Sat 11:28
564 K SCOOP DE FERBET Philippa Cross Fri 13:36 Sat 10:14 Sat 11:08
565 K EL MUNDO Michael Winter Fri 14:02 Sat 10:38 Sat 11:32
566 K JUST WILLIAM XX Andrew Downes Fri 14:09 Sat 10:44 Sat 11:38
567 K BALLYVAUGHN Jodie Amos Fri 11:18 Sat 09:02 Sat 11:33
568 K DUNGES DON PERIGNON David Doel Fri 15:24 Sat 11:50 Sat 12:28
569 K LASSBAN DIAMOND LIFT Bill Levett Fri 12:03 Sat 09:50 Sat 10:44
570 K THE DUMB BLONDE Louise Harwood Fri 12:10 Sat 09:00 Sat 09:45
571 K CARPA DU BUISSON Z Tom Jackson Fri 12:16 Sat 10:02 Sat 10:36
573 K THE CORN CRAKE Matthew Wright Fri 13:30 Sat 09:46 Sat 10:34
574 K WATKINS Zara Tindall Fri 10:52 Sat 08:50 Sat 11:01
575 K SKIP MILL Christopher Whittle Fri 13:43 Sat 10:20 Sat 11:14
576 K JOYRIDE Hannah Freeman Fri 13:49 Sat 10:26 Sat 11:20
578 K SUPERSTITION II Lucy Jackson Fri 14:45 Sat 11:14 Sat 12:02
579 K KEC DEAKON Millie Dumas Fri 11:57 Sat 09:44 Sat 10:38
580 K BILLY WALK ON Pippa Funnell Fri 14:15 Sat 08:49 Sat 10:58
581 K ELJA Becky Woolven Fri 11:50 Sat 08:40 Sat 10:32
582 K CRISTAL FONTAINE Kitty King Fri 14:28 Sat 11:08 Sat 11:56
583 K POSSIBLE MISSION Tom Rowland Fri 15:11 Sat 11:38 Sat 12:26
584 K PRIMO III Bryony Wilson Fri 14:51 Sat 11:20 Sat 12:08
585 K METROPOLITOM Michael Owen Fri 14:58 Sat 11:26 Sat 12:14
586 K ESPRIT III Sophie Callard Fri 15:04 Sat 11:32 Sat 12:20
587 K BAGGRAVE SUMMER SOLSTICE Lauren Blades Fri 13:56 Sat 10:32 Sat 11:26
588 K GEORGISAUROUS William Fox-Pitt Fri 10:00 Sat 08:02 Sat 10:02
589 K EASTBOURNE Tilly Williams Fri 15:17 Sat 11:44 Sat 12:32
590 K MISCHIEVOUS Alberto Giugni Fri 15:30 Sat 11:56 Sat 12:44
601 L PERFECT STRANGER Izzy Taylor Fri 13:58 Sat 08:58 Sat 09:58
602 L PICCOLA DIAVOLA Samantha Cutts Fri 14:57 Sat 10:08 Sat 11:34
603 L MR POTTS Louise Harwood Fri 13:13 Sat 08:16 Sat 10:29
604 L FABIAN II Millie Dumas Fri 13:19 Sat 08:22 Sat 11:22
605 L MAJAS HOPE Pippa Funnell Fri 13:06 Sat 08:10 Sat 11:44
606 L KIMBERLYS CRUSADOR Andrew Downes Fri 13:00 Sat 08:04 Sat 09:04
607 L DHI BABETTE K Becky Woolven Fri 13:39 Sat 08:08 Sat 11:17
608 L VERY GOOD TEMPO Tom Rowland Fri 13:45 Sat 08:46 Sat 09:46
609 L PILTOWN COLOURS Bill Levett Fri 13:52 Sat 08:52 Sat 11:29
610 L KILCOLTRIM KIT KAT Katie Prowse Fri 15:36 Sat 10:10 Sat 11:04
611 L STINGER Ludwig Svennerstal Fri 14:18 Sat 09:04 Sat 10:04
612 L ATLANTIC VITAL SPARK William Fox-Pitt Fri 13:32 Sat 08:34 Sat 09:08
613 L KILRODAN SAILORETTE Nicky Hill Fri 14:31 Sat 09:08 Sat 10:16
614 L ATTACK VAN DE PEERDEBOS Jodie Amos Fri 15:16 Sat 08:27 Sat 12:15
615 L BORIS VII Rhian Smith Fri 14:44 Sat 09:34 Sat 10:28
616 L OBOS COLOMBUS Matthew Wright Fri 14:50 Sat 09:06 Sat 11:13
617 L CLASS AFFAIR Zara Tindall Fri 14:37 Sat 09:40 Sat 10:22
618 L KAPOWAIRUA Sally James Fri 15:03 Sat 09:52 Sat 10:46
619 L NIGHT TIDE II Clea Phillipps Fri 15:42 Sat 10:16 Sat 11:10
620 L ADELAIDE HILL Christine Bates Fri 16:28 Sat 11:04 Sat 11:52
621 L GALILEO NIEUWMOED David Doel Fri 14:24 Sat 09:10 Sat 10:10
623 L THE EMERALD LILY Charlotte Rowe Fri 15:49 Sat 10:22 Sat 11:16
624 L ARTISTIEK Millie Dumas Fri 15:55 Sat 09:01 Sat 12:09
625 L BILLY THE BIZ Pippa Funnell Fri 16:02 Sat 09:31 Sat 10:08
626 L RAPIDE GII Matthew Wright Fri 16:08 Sat 08:32 Sat 11:53
627 L CARDEN EARL GREY Kylie Roddy Fri 16:15 Sat 10:46 Sat 11:40
628 L LISSYEGAN JUNIOR GUY Fiona Davidson Fri 13:26 Sat 08:28 Sat 09:28
629 L WANSKJAERS CARLSSON Niall Fergusson Fri 17:01 Sat 11:22 Sat 12:10
630 L MY CLOVER BAY Olivia Holloway Fri 17:07 Sat 11:28 Sat 12:16
631 L DOLLARNEY Katie Magee Fri 16:54 Sat 11:16 Sat 12:04
633 L MOONLIGHT DANCE S Willa Newton Fri 16:21 Sat 10:52 Sat 11:46
634 L BALLYELLEN BUZZ Ben Lee Liles Fri 17:14 Sat 11:34 Sat 12:22
635 L TALENT James Sommerville Fri 17:20 Sat 11:40 Sat 12:50
636 L CAPITAL T Caroline March Fri 17:27 Sat 11:46 Sat 12:34
637 L OBOS IMPRESSIVE Tanya Buckingham-lloyd Fri 17:40 Sat 11:58 Sat 12:46
638 L CRUISINGS SLAINTE MHATH Alexandra Farrar-fry Fri 17:33 Sat 11:52 Sat 12:40
639 L ANDREAS Helen Martin Fri 17:46 Sat 12:04 Sat 12:52
640 L JEMILLA Lauren Blades Fri 15:10 Sat 09:58 Sat 12:19
1202 X WORD ON THE STREET Alice Pearson
1204 X CUFFESGRANGE ARS ROYALE Charlotte Jenkins
1205 X MHS NEBRASKA Rosie Thomas
1206 X COOLEY LEGALAND Georgie Spence
1207 X THE LION Matthew Heath
1209 X BILLY THE RED Kristina Cook
1210 X FRECKLETON MYTHAGO Lauren Blades
1211 X TENAREZE Harry Meade
1212 X WII LIMBO Georgie Spence
1213 X CIAOS Alice Pearson
1214 X ULISES Oliver Townend
1215 X IMPERIAL PLAN Benjamin Leahy
1216 X SANDMAN 7 Yasmin Ingham
1217 X RINGWOOD LB Susie Berry
1219 X TOLEDO DE KERSER Tom McEwen
1222 X NIGHT LINE Yasmin Ingham
1223 X PEDRO IV Cathi Osmond-smith
1224 X ARCTIC SOUL Gemma Tattersall
1226 X CULT REWIND Juulia Savonlahti
1227 X ARCTIC SKIPPY Emma Hawksby
1228 X CHEQUERS PLAYBOY Dee Kennedy
1229 X KROON LEADER Nicholas Lucey
1230 X STAR NOUVEAU Ginny Thompson
1231 X SKIES THE LIMIT III Jodie Seddon
1232 X FREESTYLE R Toby Pigott
1233 X ARGENTINUS Vittoria Panizzon
1235 X CARPE DIEM IV Elisabeth Halliday-sharp
1236 X COOLEY TIMEPIECE Katherine Hague
1237 X MGH GRAFTON STREET Pippa Funnell

OIu21

Entry No Section Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
801 P ENUMERO Abbi Stone Sun 08:00 Sun 08:40 Sun 12:40
802 P SEAPATRICK HINT OF CRUISE William Heaton Sun 08:28 Sun 09:15 Sun 10:05
804 P BOLERO III Ben Taylor
805 P BILLY BOYNE Neil Taylor
806 P NPS ELEGANCE Max Warburton Sun 08:22 Sun 09:08 Sun 09:58
807 P HALENZA Heidi Coy Sun 08:06 Sun 11:29 Sun 12:03
808 P LEESTONE INDOCTRO IMP Honor Barker Sun 08:33 Sun 09:22 Sun 10:12
809 P RENKUM CORSAIR Saffron Cresswell Sun 08:39 Sun 09:29 Sun 10:19
812 P CRUZ V Holly Needham
813 P THE GAELIC CHIEFTAN Abbi Stone Sun 09:55 Sun 10:32 Sun 11:43
814 P RASCAL ROULETTE Charlotte Byrnes Sun 08:50 Sun 09:50 Sun 10:33
815 P CARRIGSEAN TIGERSEYE Heidi Coy
816 P TANGANYIKA II Ben Taylor Sun 09:06 Sun 10:20 Sun 13:05
817 P FERNHILL FAIR ENOUGH Lauren Obosi Sun 09:01 Sun 09:57 Sun 10:47
818 P CUFFESGRANGE ROYAL EXCHANGE Saffron Cresswell Sun 11:33 Sun 12:47 Sun 13:25
819 P FA KARLA Ben Perry Sun 09:22 Sun 10:17 Sun 11:01
821 P ARS VIVELLA Josie Smailes Sun 09:27 Sun 10:24 Sun 11:08
822 P DJAKOTA EB Chelsea Pearce Sun 09:33 Sun 10:31 Sun 11:15
823 P CRIMEWATCH Chloe Bell
824 P RUSSAL Z Heidi Coy Sun 09:44 Sun 10:23 Sun 13:19
825 P ACCORDING TO ARCHIE Harriet Ford Sun 09:38 Sun 10:38 Sun 11:22
826 P GOLDEN GUN UK George Hopwell Sun 10:00 Sun 11:06 Sun 11:50
827 P HOORAY HENRY II Sophie Rushton Sun 10:06 Sun 11:13 Sun 11:57
829 P BALLINAHINCH JACK Sapphire Graham Sun 10:11 Sun 11:11 Sun 12:04
830 P ROCK N ROLL DE BUISSY Sophie Barlow Sun 10:17 Sun 11:27 Sun 12:11
831 P LOVEJOY III Eleanor Bishop Sun 10:22 Sun 11:09 Sun 12:18
832 P JAVAS SPICE Chloe Bell Sun 10:43 Sun 11:20 Sun 13:24
833 P ANGELO IV Jack Whiteford Sun 10:38 Sun 12:06 Sun 12:44
834 P OLYMPIC COOL Tara Clements Sun 10:49 Sun 12:01 Sun 12:39
836 P FANAD WEST CALLARDO Rosie Russell Sun 10:54 Sun 11:30 Sun 12:07
837 P CORNASCRIEBE GLENPATRICK Ben Edwards
838 P MO CUISKE Alice Mcleod Scott Sun 11:05 Sun 12:22 Sun 13:00
839 P LISSYEGAN MIKIE LOU Lewis Mclean Sun 11:16 Sun 12:32 Sun 13:10
840 P HERA S Imogen White Sun 11:22 Sun 12:37 Sun 13:15
841 P FOXDON SUNNY JIM Thomas Hawke Sun 11:27 Sun 12:42 Sun 13:20
842 P BALLY BLACKJACK Thomas Tulloch Sun 11:38 Sun 12:52 Sun 13:30
843 P BARNACURRA ACE VENTURA Ben Taylor Sun 11:11 Sun 11:47 Sun 12:25

OI

Entry No Section Horse Rider DR day time SJ day time XC day time
951 S SANTIAGO S Alexandra Farrar-fry Sun 08:00 Sun 08:45 Sun 09:35
954 S BALLADEER DURBAN HILLS Sarah Way Sun 08:06 Sun 08:52 Sun 09:42
955 S TEMPLE KING Jo Aston Sun 09:01 Sun 10:02 Sun 10:52
956 S RICKER RIDGE SOOTY GNZ Samantha Lissington Sun 09:17 Sun 10:29 Sun 11:13
957 S PSH LAVA FLOW Izzy Taylor Sun 08:22 Sun 09:38 Sun 12:29
958 S TOP BIATS Hector Payne Sun 09:38 Sun 10:43 Sun 11:27
959 S RIDIRE DORCHA Sophie Adams Sun 08:33 Sun 09:27 Sun 10:17
960 S CALLING CARD Piggy French Sun 08:50 Sun 11:08 Sun 11:52
961 S BLUSTEREN Kelly Mccarthy-maine Sun 08:44 Sun 09:20 Sun 12:21
962 U SUMMER AT FERNHILL William Fox-Pitt Sun 08:11 Sun 08:47 Sun 12:10
963 S MONTE CLASSICO Katherine Coleman Sun 08:55 Sun 09:55 Sun 10:45
964 S WIZARD OF AUS Julia Norman Sun 08:17 Sun 09:06 Sun 09:56
965 S NEWMARKET GLIDER Izzy Taylor Sun 09:12 Sun 10:12 Sun 11:45
966 S MONBEG MEDLAR Harry Meade Sun 08:28 Sun 09:05 Sun 12:45
967 S CLIFTON SIGNATURE Oliver Townend Sun 08:39 Sun 09:34 Sun 10:10
968 S CATCH ME 51 Beanie Sturgis Sun 10:06 Sun 11:18 Sun 12:02
969 S CLASSIC MOET Jonelle Price Sun 10:11 Sun 11:25 Sun 12:09
970 S CUPIDO IV James Adams Sun 10:28 Sun 11:10 Sun 13:09
971 S FOREVER RED Jeanette Brakewell Sun 09:49 Sun 10:57 Sun 11:41
972 S HIGHLAND PATRIOT Jodie Amos Sun 09:55 Sun 11:04 Sun 11:48
973 S BAYANO Flora Harris Sun 10:00 Sun 10:40 Sun 12:22
974 S APROBANTA Constance Copestake Sun 09:44 Sun 10:22 Sun 12:16
976 S DREAMAWAY II Tom McEwen Sun 10:33 Sun 11:59 Sun 12:37
977 S COOL CHICA Andrew James Sun 10:39 Sun 11:17 Sun 13:12
978 S KILPIPE JEWEL Mimi Falb Sun 10:22 Sun 11:45 Sun 12:23
979 S BROOKFIELD INOCENT Piggy French Sun 09:33 Sun 10:44 Sun 12:20
980 S CASTLETOWN CLOVER Piggy French Sun 10:17 Sun 11:32 Sun 12:48
981 S WISHING TIME Gwen Phillips Sun 10:44 Sun 12:13 Sun 12:51
982 S STELLOR RHODES Holly Bradshaw Sun 09:06 Sun 09:43 Sun 10:24
1051 U RED KITE Harry Meade Sun 11:00 Sun 13:56 Sun 15:07
1052 U WSF CARTHAGO Imogen Murray Sun 11:06 Sun 14:00 Sun 14:46
1053 U LISCARROW CONISTA Izzy Taylor Sun 11:12 Sun 14:27 Sun 15:03
1054 U NEWMARKET CARO Oliver Townend Sun 11:18 Sun 13:34 Sun 14:09
1055 U EL KOLIBRI Constance Copestake Sun 11:24 Sun 14:22 Sun 15:01
1056 U CHICO'S MAN VDF Z Lexi Scovil Sun 12:24 Sun 13:59 Sun 14:35
1057 U YES I CAN William Fox-Pitt Sun 11:30 Sun 13:26 Sun 15:16
1058 U MY LUCKY DAY Flora Harris Sun 11:42 Sun 13:11 Sun 15:05
1059 U XAVIER FAER Tim Price Sun 11:48 Sun 13:23 Sun 15:18
1060 U BANZAI DU LOIR Yasmin Ingham Sun 11:36 Sun 12:20 Sun 14:13
1061 U GIDEON Harry Meade Sun 12:00 Sun 14:18 Sun 15:38
1062 U CALL ME MAGGIE MAY Izzy Taylor Sun 14:00 Sun 14:44 Sun 15:29
1063 U ARGENTINO BK Andrew Nicholson Sun 12:12 Sun 13:07 Sun 15:34
1064 U DREAMLINER Oliver Townend Sun 12:18 Sun 12:57 Sun 14:53
1065 U EVENTO Francis Whittington Sun 12:06 Sun 13:37 Sun 15:20
1066 U LETS DANCE Jeanette Brakewell Sun 13:12 Sun 14:21 Sun 14:58
1067 U MAYBACH Pippa Funnell Sun 12:48 Sun 13:29 Sun 14:08
1068 U ROCKHILL DYNASTY Lucy Gasston Sun 12:54 Sun 14:10 Sun 14:47
1069 U DARGUN Emily King Sun 13:00 Sun 14:13 Sun 14:50
1070 U DONATEUR Tim Cheffings Sun 13:06 Sun 14:17 Sun 14:54
1071 U URMA BK Rebecca Giorgetti Sun 12:30 Sun 14:02 Sun 14:39
1072 U PICASSO V Adam Harvey Sun 13:18 Sun 14:24 Sun 15:02
1073 U SWIPER JRA Toshiyuki Tanaka Sun 13:24 Sun 14:28 Sun 15:06
1074 U MULLAGHMEEN Hope Pleydell-bouverie Sun 13:30 Sun 14:32 Sun 15:10
1075 U LEONARDO VIII Aaron Millar Sun 13:36 Sun 14:35 Sun 15:13
1076 U NOTE WORTHY Giovanni Ugolotti Sun 11:54 Sun 13:40 Sun 15:30
1077 U JEM ROSE Lucinda Mesquita Sun 13:42 Sun 14:39 Sun 15:17
1078 U IN DISGUISE II Rebecca Howard Sun 13:48 Sun 14:43 Sun 15:21
1079 U BROOKFIELD QUALITY Piggy French Sun 14:12 Sun 14:57 Sun 15:36
1080 U TOTAL BELIEF Coral Keen Sun 14:06 Sun 14:54 Sun 15:41
1081 U COUMROE CALVA Clare Lewis Sun 13:54 Sun 14:46 Sun 15:25
1082 U BALLADEER MILLER MAN Louise Harwood
1220 S CAPTAIN FUTURE Georgie Spence
Event name: ASTON-LE-WALLS (3) Date: Jul 19-21 2019 Location: Washbrook Farm, Nr Daventry, Aston-le-Walls, Northants, United Kingdom
Optimum XC Time - 06.58
A - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 BILLY WALK ON Mrs Pippa Funnell 24 0 27.2 0.00 4.00 31.20
10 CHARLTON DOWN RIVERDANCE Miss Becky Woolven 0 0 33.8 8.00 2.80 44.60
11 THE CORN CRAKE Mr Matthew Wright 4 0 35.1 0.00 10.40 45.50
12 LASSBAN DIAMOND LIFT Mr Bill Levett 0 0 33.3 4.00 12.40 49.70
13 DASSETT COOLEY DUN Mrs. Sarah Way 0 0 35.4 4.00 10.40 49.80
14 EL MUNDO Mr Michael Winter 0 0 35.5 8.00 6.80 50.30
15 BAGGRAVE SUMMER SOLSTICE Mrs Lauren Blades 4 0 40 0.00 10.40 50.40
16 JUST WILLIAM XX Mr Andrew Downes 0 0 35.9 3.00 11.60 50.50
17 DRAKKAR Ms Jaya O’neill 0 0 38.8 8.00 4.40 51.20
18 JOYRIDE Miss Hannah Freeman 0 0 35.2 3.00 13.20 51.40
19 THE DUMB BLONDE Mrs Louise Harwood 0 0 41.3 1.00 10.80 53.10
2 KEC DEAKON Miss Millie Dumas 22 0 28.4 0.00 4.40 32.80
20 VERSATILE DES ROIS Mr Richard Long 0 0 32.6 4.00 19.60 56.20
21 GEORGISAUROUS Mr William Fox-Pitt 0 0 29.8 4.00 22.40 56.20
22 PRIMO III Mrs Bryony Wilson 0 0 37.2 5.00 14.80 57.00
23 DUNGES DON PERIGNON Mr David Doel 0 0 40.5 8.00 10.80 59.30
24 TEAMAR Miss Jodie Amos 0 0 31.8 16.00 12.80 60.60
25 UNDALGO DE WINDSOR Miss Ginny Howe 0 0 45.5 4.00 12.80 62.30
26 SKIP MILL Mr Christopher Whittle 0 0 42.1 4.00 16.80 62.90
27 METROPOLITOM Mr Michael Owen 0 0 42.4 13.00 11.20 66.60
28 ESPRIT III Miss Sophie Callard 0 0 45.6 1.00 24.80 71.40
29 THE RUTMAN Mr Simon Grieve 0 0 42.3 4.00 28.00 74.30
3 CRISTAL FONTAINE Mrs Kitty King 20 0 31.3 0.00 3.60 34.90
30 EASTBOURNE Miss Tilly Williams 0 0 58.5 4.00 18.40 80.90
31 CAMBLIN HILL Mr Simon Vatcher 0 0 38.9 4.00 82.40 125.30
4 SUPERSTITION II Mrs Lucy Jackson 18 0 30.7 0.00 5.60 36.30
5 POSSIBLE MISSION Mr Tom Rowland 16 0 33.4 4.00 0.00 37.40
6 ELJA Miss Becky Woolven 14 0 36.8 4.00 0.00 40.80
7 WATKINS Mrs Zara Tindall 12 0 37.5 4.00 0.00 41.50
8 SCOOP DE FERBET Miss Philippa Cross 10 0 37.5 0.00 4.80 42.30
9 LADY MOYLISHA Ms Sara Squires 0 0 38 1.00 4.40 43.40
E UR BALLYVAUGHN Miss Jodie Amos 0 0 40.6 E E E UR
R ZEITGEIST Miss Tara Williams 0 0 45.8 14.00 R R
R THE ARTIST ALMOST FAMOUS Ms Phillipa Ward 0 0 37.1 R R R
W MISCHIEVOUS Mr Alberto Giugni 0 0 45.9 W W W
W CARPA DU BUISSON Z Mr Tom Jackson 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 06.58
A - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 GALILEO NIEUWMOED Mr David Doel 24 0 33 0.00 1.60 34.60
10 LISSYEGAN JUNIOR GUY Miss Fiona Davidson 4 0 33.9 0.00 10.40 44.30
11 CRUISINGS SLAINTE MHATH Miss Alexandra Farrar-fry 0 0 33.7 4.00 8.40 46.10
12 MR POTTS Mrs Louise Harwood 0 0 33.8 9.00 3.60 46.40
13 CLASS AFFAIR Mrs Zara Tindall 0 0 36.4 4.00 6.80 47.20
14 KILRODAN SAILORETTE Miss Nicky Hill 4 0 48 0.00 0.40 48.40
15 ARTISTIEK Miss Millie Dumas 0 0 30.8 4.00 15.20 50.00
16 FABIAN II Miss Millie Dumas 0 0 35.1 7.00 8.40 50.50
17 THE EMERALD LILY Miss Charlotte Rowe 4 0 38.1 0.00 15.20 53.30
18 CARDEN EARL GREY Miss Kylie Roddy 4 0 34.8 0.00 20.40 55.20
19 ATLANTIC VITAL SPARK Mr William Fox-Pitt 0 0 32 14.00 11.60 57.60
2 MAJAS HOPE Mrs Pippa Funnell 22 0 30.5 0.00 6.40 36.90
20 ANDREAS Mrs Helen Martin 0 0 35.8 8.00 14.00 57.80
21 STINGER Mr Ludwig Svennerstal 0 0 36.3 4.00 18.00 58.30
22 OBOS COLOMBUS Mr Matthew Wright 0 0 35.5 9.00 14.80 59.30
23 KAPOWAIRUA Miss Sally James 0 0 42.9 12.00 4.80 59.70
24 KILCOLTRIM KIT KAT Miss Katie Prowse 0 0 37.5 20.00 2.80 60.30
25 BALLYELLEN BUZZ Mr Ben Lee Liles 0 0 34.5 11.00 14.80 60.30
26 BORIS VII Miss Rhian Smith 0 0 36.1 8.00 18.00 62.10
27 CAPITAL T Miss Caroline March 0 0 36.3 2.00 24.40 62.70
28 KIMBERLYS CRUSADOR Mr Andrew Downes 0 0 34.2 8.00 21.20 63.40
29 MY CLOVER BAY Miss Olivia Holloway 4 0 44.6 0.00 20.00 64.60
3 VERY GOOD TEMPO Mr Tom Rowland 20 0 37.9 0.00 0.00 37.90
30 NIGHT TIDE II Mrs Clea Phillipps 4 0 44.8 0.00 20.40 65.20
31 ATTACK VAN DE PEERDEBOS Miss Jodie Amos 0 0 38.7 10.00 17.20 65.90
32 RAPIDE GII Mr Matthew Wright 0 0 38.2 4.00 29.60 71.80
33 PILTOWN COLOURS Mr Bill Levett 0 0 39.5 20.00 15.20 74.70
4 DHI BABETTE K Miss Becky Woolven 18 0 37.1 0.00 4.00 41.10
5 JEMILLA Mrs Lauren Blades 16 0 32.3 0.00 9.20 41.50
6 BILLY THE BIZ Mrs Pippa Funnell 14 0 30.3 0.00 11.20 41.50
7 ADELAIDE HILL Mrs Christine Bates 12 0 30.3 0.00 12.00 42.30
8 CORONEL MCJ Miss Georgina Wood 10 0 34.7 4.00 4.40 43.10
9 DOLLARNEY Mrs Katie Magee 8 0 40.2 0.00 4.00 44.20
E UR OBOS IMPRESSIVE Mrs Tanya Buckingham-lloyd 0 0 34.6 8.00 E E UR
R WANSKJAERS CARLSSON Mr Niall Fergusson 0 0 37.1 12.00 R R
W PERFECT STRANGER Miss Izzy Taylor 0 0 34.7 W W W
W TALENT Mr James Sommerville 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 06.58
A - Section X
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 ARGENTINUS Miss Vittoria Panizzon 24 0 34 0.00 0.00 34.00
10 TOLEDO DE KERSER Mr Tom McEwen 4 0 31.6 0.00 20.00 51.60
11 SKIES THE LIMIT III Miss Jodie Seddon 0 0 39.2 4.00 8.80 52.00
12 CIAOS Miss Alice Pearson 0 0 36.3 10.00 7.20 53.50
13 COOLEY LEGALAND Miss Georgie Spence 0 0 39.2 8.00 10.40 57.60
14 NIGHT LINE Miss Yasmin Ingham 0 0 34 9.00 20.00 63.00
15 THE LION Mr Matthew Heath 0 0 37.4 8.00 20.80 66.20
16 ARCTIC SKIPPY Miss Emma Hawksby 0 0 40.7 16.00 21.20 77.90
17 COOLEY TIMEPIECE Mrs Katherine Hague 0 0 35.3 21.00 22.00 78.30
18 CARPE DIEM IV Mrs Elisabeth Halliday-sharp 0 0 33.1 26.00 20.40 79.50
19 CUFFESGRANGE ARS ROYALE Miss Charlotte Jenkins 0 0 36.2 19.00 24.80 80.00
2 MGH GRAFTON STREET Mrs Pippa Funnell 22 0 23 0.00 12.40 35.40
20 MHS NEBRASKA Miss Rosie Thomas 0 0 36.8 5.00 40.40 82.20
21 IMPERIAL PLAN Mr Benjamin Leahy 0 0 46.2 34.00 14.00 94.20
22 PEDRO IV Ms Cathi Osmond-smith 0 0 39.8 19.00 53.60 112.40
3 WII LIMBO Miss Georgie Spence 20 0 29.1 0.00 6.40 35.50
4 TENAREZE Mr Harry Meade 18 0 29.5 4.00 4.80 38.30
5 BILLY THE RED Ms Kristina Cook 16 0 28.3 0.00 10.80 39.10
6 RINGWOOD LB Miss Susie Berry 14 0 36.4 4.00 0.40 40.80
7 ARCTIC SOUL Miss Gemma Tattersall 0 0 28.5 8.00 9.60 46.10
8 WORD ON THE STREET Miss Alice Pearson 0 0 32.7 7.00 9.60 49.30
9 KROON LEADER Mr Nicholas Lucey 0 0 33.3 8.00 9.60 50.90
E HF FREESTYLE R Mr Toby Pigott 0 0 31.5 11.00 E E HF
E UR SANDMAN 7 Miss Yasmin Ingham 0 0 29 0.00 E E UR
R FRECKLETON MYTHAGO Mrs Lauren Blades 0 0 38.8 7.00 R R
W CHEQUERS PLAYBOY Mrs Dee Hankey 0 0 31 29.00 W W
W ULISES Mr Oliver Townend 0 0 29.1 18.00 W W
Optimum XC Time - 06.58
A89YO - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 AS IS Mr Andrew Nicholson 24 0 29 0.00 0.00 29.00
10 THE PARTNER Mr Will Rawlin 8 0 32 0.00 6.40 38.40
11 ANDREA BT4 Mr Andrew Nicholson 8 0 33.7 0.00 6.00 39.70
12 FINDUSS PFB Mrs Sammi Birch 8 0 34.9 0.00 5.20 40.10
13 DG MARADONA Miss Mary Edmundson 8 0 34.1 0.00 6.40 40.50
14 OPPOSITION LOIRE Miss Kirsty Johnston 8 0 32.4 0.00 8.80 41.20
15 GOLD NUGGET Mr Andrew Downes 8 0 32.5 8.00 2.00 42.50
16 KELLYPSA VAN T ASSCHAUT Mrs Sammy Oliver 0 0 35.5 8.00 0.00 43.50
17 SRS KAN DO Miss Kylie Roddy 0 0 35.5 3.00 5.60 44.10
18 VIVIAN 47 Miss Holly Woodhead 4 0 32.4 0.00 12.00 44.40
19 KILTAR OBOS Mr John-paul Sheffield 0 0 34.6 6.00 4.40 45.00
2 FIGARO X Mrs Helen Witchell 22 0 33.8 0.00 0.40 34.20
20 MR FAHRENHEIT III Mr Simon Grieve 0 0 36.9 4.00 4.80 45.70
21 FIRE FLY Mr Tom Jackson 0 0 33.5 2.00 10.40 45.90
22 FANTA BOY Miss Hannah Bate 4 0 34.5 0.00 12.40 46.90
23 GASTON Mr Tim Cheffings 0 0 34 5.00 8.00 47.00
24 B EXCLUSIVE Miss Lizzie Baugh 4 0 33.1 0.00 14.00 47.10
25 C BORN FRESH Z Miss Dani Evans 0 0 33.1 6.00 8.80 47.90
26 CMS GOOGLE Miss Kristina Hall-Jackson 4 0 40.5 0.00 10.00 50.50
27 MINTRIDGE LARKSPUR Mr Mark Ford 4 0 39.7 0.00 11.60 51.30
28 HHS WILLIAMSTOWN Miss Amy Hawley 0 0 44.1 2.00 8.00 54.10
29 SOMETHING CLASSICAL Mr Daniel Scott 0 0 33.3 8.00 15.20 56.50
3 TREVILLICK Mrs Louise Harwood 20 0 33.8 0.00 0.80 34.60
30 THE CLASSIC COMPOSER Miss Lisa Freckingham 0 0 36.1 8.00 12.80 56.90
31 GARCON DE LUX Mr Alan Nolan 4 0 41.3 0.00 17.60 58.90
32 SHANNONDALE ZITA Miss Ellie Kay 0 0 37.8 8.00 13.20 59.00
33 MISSISSIPPI II Mr Stephen Heal 0 0 33.3 12.00 14.00 59.30
34 G STAR VAN DE KLINKENBERG Mr Paul Sims 0 0 34.5 7.00 18.40 59.90
35 DONERAILE Miss Sophie Jenman 0 0 32.8 12.00 15.60 60.40
36 FEARLESS W Miss Nicole Mills 0 0 40.8 1.00 18.80 60.60
37 EG MICHEALANGELO Miss Rose Nesbitt 0 0 38.5 8.00 15.60 62.10
38 GLOBEMASTER Miss Clare Chamberlayne 0 0 39 16.00 7.60 62.60
39 SHANNONDALE COCO Mr Tim Cheffings 0 0 40.3 16.00 10.00 66.30
4 CELUS D ERMAC Z Mrs Aoife Clark 18 0 30.9 4.00 0.00 34.90
40 ZUTOPIA Miss Layla Felgate 0 0 42.4 12.00 12.00 66.40
41 CAVALIER MICKY FINN Miss Katie Bleloch 0 0 38.9 4.00 27.60 70.50
42 METALBRIDGE HARRY Mrs Julia Norman 0 0 39.5 16.00 18.80 74.30
43 FAITH FULL Miss Jay Ryder 0 0 39.3 8.00 30.00 77.30
44 CHATEAU D YQUEM Z Mrs Charlotte Armstrong 0 0 40.1 9.00 35.60 84.70
45 GOLDLOOK Miss Katie Bleloch 0 0 37.4 4.00 43.60 85.00
46 KING ROBERT II Mrs Mary King 0 0 30.8 12.00 47.60 90.40
47 QEH OCEAN VOYAGE Miss Madison Penfound 0 0 38 4.00 58.40 100.40
48 QUICK JE JAIME Mrs Laura Varty - Lindsay 0 0 47.8 1.00 52.40 101.20
5 COROUET Mrs Sarah Bullimore 16 0 29.7 0.00 5.60 35.30
6 NEWMARKET PROSPECT Mr Tom Jackson 14 0 33.7 1.00 0.80 35.50
7 TRENDY CAPTAIN CLOVER Miss Ginny Howe 12 0 30.4 4.00 2.80 37.20
8 FUN TIME CILLA Miss Dani Evans 10 0 37.1 0.00 0.80 37.90
9 DUKE OF CHAMPION Mr Giovanni Ugolotti 8 0 32.6 4.00 1.60 38.20
E CR BALLYBREAGH QUARTZ Mr Ben Way 0 0 38.9 E E E CR
E CR MAISTRESSE Mr Paul Burgess 0 0 34.1 E E E CR
E HF BELLAGIO DECLYANGE Miss Phoebe Locke 0 0 33.4 4.00 E E HF
E UR WIL JACK B KING Miss Charlotte Parry-Ashcroft 0 0 40.5 8.00 E E UR
E UR CREAM OF THE CROP Mr Paolo Belvederesi 0 0 33.7 0.00 E E UR
HC JOBLESSE VAN BAREELHOF Mrs Julia Norman 0 0 34.8 20.00 31.20 HC
HC CARRYON BOBBY BOY Mrs Julia Norman 0 0 31.2 19.00 20.40 HC
R KILWAUGHTER BLADE Mr Christopher Whittle 0 0 40 8.00 R R
R MONARTS MADIBA Mrs Polly Jackson Griffin 0 0 35.1 8.00 R R
W GLOBAL FISION M Miss Lauren Innes 0 0 38.2 0.00 W W
W FERNHILL PLAYBOY Miss Ella Woodhead 0 0 35.1 W W W
W CORGARY FEMME FATALE Miss Tessa Bishop 0 0 W W W W
W KING OF THE MILL Mr Alexander Bragg 0 0 W W W W
W DASSETT GOLDEN TOUCH Mrs Louise Harwood 0 0 34.9 17.00 W W
W CROCKAULIN PRINCE Miss Hannah Freeman 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 06.58
Au25 - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 JACK IN THE BOX III Miss Grace Taylor 24 0 32.7 0.00 0.00 32.70
10 EROS DHI Miss Bubby Upton 8 0 29.5 9.00 11.60 50.10
11 HALLOWBERRY ROCKET Miss Harriet Edmunds 0 0 36.3 4.00 10.80 51.10
12 TILSTON TIC TOC Miss Abigail Boulton 4 0 34 0.00 17.20 51.20
13 MORELANDS CELEBRATION Miss Chuffy Clarke 0 0 35.8 4.00 12.80 52.60
14 PICA D'OR Miss Phoebe Locke 0 0 38.4 8.00 6.80 53.20
15 MOUNT PANTHER Miss Charlotte Dennis 4 0 43 0.00 10.80 53.80
16 ZORRO ROCCO Miss Laura Schroter 0 0 35.5 4.00 15.60 55.10
17 URIX D ALEMPS Miss Charlotte Dennis 0 0 42.1 4.00 11.20 57.30
18 ARDEEVIN RUBY Miss Harriet Wright 0 0 42.7 8.00 6.80 57.50
19 C WHY Miss Toots Bartlett 4 0 40.7 0.00 18.80 59.50
2 QUARRY MAN Miss Lizzie Baugh 22 0 31.4 0.00 2.00 33.40
20 BENVENUTO HATTRICKS HOTSOCKS Miss Chloe Pearson 0 0 34.6 4.00 21.20 59.80
21 LYRICAL II Miss Grace Taylor 0 0 33.5 8.00 20.40 61.90
22 WOODLANDS PERSUASION Miss Ailsa Wates 0 0 36.3 8.00 20.80 65.10
23 DIRECT BALLYTARSNA DUCAREL Miss Katie Cabourne 0 0 46.2 7.00 14.00 67.20
24 FUTURE Miss Holly Woodhead 0 0 31.9 18.00 19.60 69.50
25 PRIME TIME II Miss Emily Mustow 0 0 38.3 8.00 25.60 71.90
26 CORTAGE Miss Ailsa Wates 0 0 36.5 8.00 33.60 78.10
27 SAMARKAND Mr Max Warburton 0 0 36.1 21.00 22.40 79.50
28 LEANORTH JD Miss Polly Mountford 0 0 46.8 11.00 26.40 84.20
29 THE BUZZ FACTOR Miss Emma Thomas 0 0 43.1 4.00 44.00 91.10
3 FLEETWOOD MAC V Miss Chelsea Round 20 0 34.6 0.00 0.00 34.60
30 ON STAGE II Miss Freddie Best 0 0 38.9 10.00 52.00 100.90
31 CHINCALEASE COWBOY Miss Laura Jayne Casbolt 0 0 38.3 4.00 107.60 149.90
4 JUST AMAZING III Miss Felicity Collins 18 0 30.3 0.00 5.20 35.50
5 CARTOWN WALLABE Miss Bella Innes Ker 16 0 35 0.00 7.60 42.60
6 UP MULBERRY STREET Miss Saffron Cresswell 0 0 32.6 8.00 2.40 43.00
7 COOLEY CHALLENGER Miss Phoebe Locke 12 0 37.4 7.00 1.60 46.00
8 DUNBOG GYPSY ROSE Miss Morven Pringle 10 0 36.9 8.00 1.20 46.10
9 GLASKER SWEET CLOVER Miss Felicity Collins 8 0 34.5 8.00 7.20 49.70
E MOANGARRIFF DUKE Miss Jess Corser 0 0 42.7 0.00 E E
E CR MGH SMARTY Miss Eleanor Hope 0 0 34.4 E E E CR
E HF FABRIANO Miss Amy Struthers 0 0 40 12.00 E E HF
E HF JANA DE CAVAIGNAC Miss Zara Lye 0 0 42.4 0.00 E E HF
E R3 KELLEN Miss Brier Leahy 0 0 36.4 4.00 E E R3
E UR BALOU DE BEAUVAIS Miss Ella Woodhead 0 0 32.1 8.00 E E UR
E UR DUMBLETON Miss Chloe Mariani 0 0 33.8 8.00 E E UR
E UR TULLA INSPECTOR Miss Lucy Frankham 0 0 38.3 12.00 E E UR
R WELL FOXED Miss Charlotte Bacon 0 0 35.8 1.00 R R
W BULANO Miss Katie Bleloch 0 0 33.5 8.00 W W
W DOCTORS ORDERS Miss Flora Young 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.22
I - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 SHANNONDALE MARI Mr Alexander Bragg 12 0 30.7 0.00 0.00 30.70
10 PATRICKSWELL SCORPION Mr Oliver Townend 0 0 32.1 8.00 4.80 44.90
11 BALLYFORE OH MAN Miss Izzy Taylor 0 0 33.9 8.00 3.60 45.50
12 TRAVIS IV Miss Jeanette Brakewell 0 0 33.6 4.00 8.40 46.00
13 ARDEO KING OF THE SWINGERS Miss Louise Bradley 2 0 34.1 0.00 12.80 46.90
14 CSF TEDDY Mr Andrew Heffernan 0 0 30.5 12.00 4.80 47.30
15 BAMBINO DE LILATTE Mr Paolo Torlonia 0 0 37.1 4.00 6.40 47.50
16 DARRANT Mrs Emma Hyslop-Webb 0 0 35.9 4.00 7.60 47.50
17 GRAND CHATEAU Mr Niall Fergusson 2 0 37.5 0.00 11.20 48.70
18 SAFIRA Mr Carlos Parro 0 0 31.1 8.00 12.00 51.10
19 CORVETTE II Miss Caroline Harris 0 0 33.9 12.00 7.60 53.50
2 CARTOWN GALAXY Mr Hayden Hankey 10 0 31.4 0.00 0.00 31.40
20 NOBLE HOTSHOT Mrs Amy Tough 0 0 41.1 4.00 9.20 54.30
21 OVER THE MOON VI Mr Scott Wallace 2 0 38 0.00 16.80 54.80
22 CAUNTON WELL CONNECTED Miss Charlotte Dennis 0 0 37.5 13.00 7.60 58.10
23 ASKARI Mr Matthew Heath 0 0 35.5 8.00 16.00 59.50
24 TONIC DE BELLEFOND Miss Noor Slaoui 0 0 34.8 14.00 13.60 62.40
25 MONBEG IGUASSU Miss Sam Jennings 0 0 32.7 4.00 31.20 67.90
26 CARRICK DIAMOND WARRIOR Mr Daniel Scott 0 0 36.8 0.00 36.40 73.20
3 QUE SERA Miss Holly Woodhead 8 0 33.2 0.00 0.80 34.00
4 COOLEY COPRESENTER Mr Tyler Cassells 6 0 32.5 0.00 3.20 35.70
5 CRANNY HILL CHOSEN Miss Fiona Davidson 4 0 35 0.00 1.60 36.60
6 COCK A DOODLE DOO Miss Willa Newton 2 0 35.2 0.00 2.00 37.20
7 REDBARN LUX URY BISCUIT Miss Charlotte Rowe 2 0 33 0.00 4.40 37.40
8 BABIBLONIA BT4 Mr Andrew Nicholson 2 0 32.7 8.00 2.80 43.50
9 ROYAL CRUSADE II Mr David Doel 0 0 34.1 8.00 1.60 43.70
E NIPPY MORNING Miss Rosie Thomas 0 0 37.3 12.00 E E
E DRUMNACONNELL NICO Miss Hollie Swain 0 0 35.9 4.00 E E
E CR TOUCH HEAVEN Miss Sophie Adams 0 0 34.8 E E E CR
HC PRIMITIVE DATA Miss Harriet Deeming 0 0 34.1 4.00 3.60 HC
HC FRIENDSHIP VDL Mr Aaron Millar 0 0 36.8 4.00 24.00 HC
R VAMPIRE SVS Miss Marianne Knipe 0 0 36.6 0.00 R R
W HARTACKER Miss Izzy Taylor 0 0 W W W W
W TREDEGAR Mr John-paul Sheffield 0 0 35.7 W W W
W BALHAM MIST Mr Ludwig Svennerstal 0 0 30.7 W W W
W CURRABAWN MINX Mr Tyler Cassells 0 0 W W W W
W CRUMLINPARK GENIE Mr Oliver Townend 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.22
I - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 MISS COOLEY Mr Oliver Townend 12 0 25.7 0.00 0.00 25.70
10 RENAISSANCE MAN Miss Eliza Stoddart 2 0 31.6 0.00 6.40 38.00
11 MGH WALL STREET Miss Flora Elliott 2 0 39.1 0.00 0.80 39.90
12 HYACINT DHI Miss Alice Haynes 2 0 37.5 0.00 2.40 39.90
13 FOOLS IN LOVE Mr Hayden Hankey 0 0 27.1 8.00 5.20 40.30
14 COOLEY CARNIVAL LADY Miss Charlotte Agnew 0 0 33.9 6.00 5.60 45.50
15 CLEARLY A COOLEY Miss Chuffy Clarke 0 0 31.1 4.00 10.80 45.90
16 BUT NOT TILL NOW Mr Sam Gillespie 0 0 31.8 4.00 10.40 46.20
17 HULLABALOO I Mr Ben Way 0 0 36.6 4.00 6.80 47.40
18 JAC CRUISEO Mrs Paula Dewsbury 2 0 42.3 0.00 5.20 47.50
19 LOCARNO STAR Mr Scott Wallace 0 0 35.9 4.00 8.00 47.90
2 MHS FERNHILL FINALE Mrs Kitty King 10 0 30 0.00 0.00 30.00
20 DAZZLING SPRINGTIME Miss Alice Kneen 0 0 34.6 4.00 9.60 48.20
21 BALLADEER HUMBEL GUY Miss Rosie Thomas 0 0 37.1 8.00 4.00 49.10
22 QUICK COMET Miss Rosie Thomas 0 0 37.3 6.00 7.60 50.90
23 GLORY DANCER Mr Tyler Cassells 0 0 33.4 12.00 5.60 51.00
24 LIONEL II Miss Mary Edmundson 0 0 35 12.00 11.20 58.20
25 EDISON Mr Simon Grieve 0 0 41.4 4.00 14.80 60.20
26 CAPITAINE DE HUS Z Mrs Emma Winter 0 0 34.1 0.00 29.20 63.30
27 ARGENT TOUCH Miss Jeanette Brakewell 0 0 30.9 4.00 31.20 66.10
3 LADY VI DU RI DASSE Miss Louisa Lockwood 8 0 30.9 0.00 3.20 34.10
4 MAN ABOUT TOWN II Mr David Doel 6 0 27.3 4.00 3.20 34.50
5 HIARADO Miss Grace Taylor 4 0 31.6 0.00 4.00 35.60
6 DOONAVEERAGH ELISE Miss Amy Kisby 2 0 32.5 0.00 3.20 35.70
7 CLIFFORD Miss Eliza Stoddart 2 0 25.5 8.00 2.40 35.90
8 PASSIONS OPPOSITION Miss Lisa Maynard 2 0 32.7 2.00 2.00 36.70
9 AMBASSADORS DISGUISE Miss Cassandra Price 0 0 28 4.00 5.20 37.20
E SPRINGWIND VANGELIS Miss Izzy Taylor 0 0 34.3 4.00 E E
E TRINITY CAVALIER Miss Henrietta Horsley-gubbins 0 0 39.6 8.00 E E
HC SPYPARK FERRO XS Mr Yu Xuan Su 0 0 37.5 0.00 4.80 HC
HC NANKIN W Miss Noor Slaoui 0 0 29.1 8.00 15.60 HC
HC SALUNETTE Mr Ludwig Svennerstal 0 0 33.6 0.00 14.00 HC
HC ZAGREB Mr Alexander Bragg 0 0 25.5 0.00 4.80 HC
HC PAPILLON Mrs Polly Jackson Griffin 0 0 33.2 0.00 17.60 HC
HC BOLEYBAWN ACE Mr Andrew Heffernan 0 0 24.1 0.00 4.80 HC
W LSS LANZAROTE Mr Rupert Batting 0 0 W W W W
W JSR CRAZY MAZY Mrs Zoe Rymer 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.22
I - Section O
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 GAME CHANGER Miss Grace Taylor 12 0 30.2 0.00 0.00 30.20
10 SHADOW CHANEL Mr Paolo Torlonia 0 0 31.4 4.00 1.20 36.60
11 RNH VINCENT JUNIOR Miss Jessica Baugh 2 0 32.3 0.00 4.40 36.70
12 KILNAMONA LINCOLN Mrs Katie Magee 2 0 38 0.00 0.40 38.40
13 NEWMARKET COBBLER Mr Alexander Bragg 0 0 34.3 4.00 0.40 38.70
14 DUCATTI II Mrs Emma Hyslop-Webb 0 0 32.7 4.00 2.40 39.10
15 ARDEO BERLIN Mrs Julia Norman 2 0 37.1 0.00 2.80 39.90
16 DOOLIN DE REVE Miss Jasmine Holmes 2 0 35.5 0.00 7.20 42.70
17 ETERNAL TANGO VON DER HELD Mr Ludwig Svennerstal 0 0 33.9 8.00 2.00 43.90
18 NOBLE SPECIAL AGENT Mrs Amy Tough 0 0 34.3 4.00 7.20 45.50
19 EQUADOR III Mr Thomas Martin 0 0 37.1 4.00 4.80 45.90
2 FORREST GUMP 124 Mr Tom Jackson 10 0 26.8 4.00 0.00 30.80
20 CURTIS DES CHAUMES Mr Gilles Serbource 0 0 38.9 8.00 0.40 47.30
21 ERIC THE RED Miss Kate Dennis 0 0 39.8 4.00 5.20 49.00
22 MIDNIGHT ROLLERCOASTER Mrs Alison Lidstone 0 0 38.2 4.00 7.20 49.40
23 UBRANCO UK Mr Alfie Jack Sturley 2 0 37.7 0.00 14.00 51.70
24 GELUK G Miss Helen Bates 2 0 33.2 0.00 18.80 52.00
25 TRIUMVIRATE Miss Jo May 0 0 30.7 8.00 14.40 53.10
26 FATIMA BLUSH Miss Hannah Cobb 0 0 36.8 8.00 11.20 56.00
27 ADAGIO IV Miss Ellie Clarke 0 0 43.2 12.00 7.20 62.40
28 BASKIN WICKED GAME Mr Anthony Clark 0 0 36.1 16.00 10.40 62.50
29 HABLEUR Miss Kate Rowe 0 0 35.7 4.00 23.20 62.90
3 GLADSTONE II Mr Ludwig Svennerstal 8 0 31.1 0.00 0.00 31.10
30 RLE NINA VAN OVERIS Z Mr Aaron Millar 0 0 36.8 5.00 25.20 67.00
31 BUCKBEAK Miss Katie Berriman Davies 0 0 36.4 20.00 16.80 73.20
32 SAM SPADE Miss Jane Riley 0 0 39.1 16.00 23.60 78.70
33 SOLO XII Miss Hollie Swain 0 0 34.6 5.00 50.80 90.40
4 ARKLOW PUISSANCE Mr Oliver Townend 6 0 31.1 0.00 0.00 31.10
5 FERNHILL ALDO Miss Louisa Lockwood 4 0 33.2 0.00 0.00 33.20
6 SEAPATRICK NARCO Miss Emily Grace 2 0 32.3 0.00 1.20 33.50
7 DOVEVALE LAWMAN Mr Matthew Heath 2 0 30 0.00 4.80 34.80
8 HHS LEACOURT CAVALIER Miss Charlotte Rowe 2 0 32.1 4.00 0.00 36.10
9 BRENHIN BYCHAN Miss Camilla Stewart-wood 2 0 32.5 4.00 0.00 36.50
E R3 LEONIE VANDE CEULSHAEGEN Mr Victor Burtin 0 0 33.6 0.00 E E R3
HC ALL OR NOTHING II Mr Yu Xuan Su 0 0 33.9 18.00 15.20 HC
W CUZ Ms Harri Green 0 0 W W W W
W JSR JIJI Mrs Zoe Rymer 0 0 W W W W
W GIDEON II Mr Andrew Heffernan 0 0 29.1 W W W
Optimum XC Time - 05.22
I - Section Q
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 GEBALIARETTO Miss Vittoria Panizzon 12 0 21.6 0.00 0.00 21.60
10 SILVER SUNSHINE Mr Owen Cooper 0 0 30.7 5.00 4.80 40.50
11 SEAPATRICK CARLENTO Miss Brier Leahy 0 0 33.6 8.00 0.00 41.60
12 PSH ARTISTIC LICENSE Mr Michael Jackson 0 0 33.6 8.00 0.80 42.40
13 EARL OF THE GREYS Miss Ashley Edmond 2 0 36.1 0.00 10.80 46.90
14 GAMBLER VD BEEKZIJDE Mrs Charlotte Hatton 0 0 35.7 4.00 8.00 47.70
15 SPRINGHEELED Miss Meghan Healy 0 0 31.6 4.00 12.40 48.00
16 COULSTON TOPCAT Mrs Lauren Blades 0 0 40.2 4.00 4.40 48.60
17 DASSETT CODE Miss Amelia Walker 0 0 34.6 12.00 2.40 49.00
18 LEADON HIGHWAY Mrs Kate Penny 0 0 34.6 8.00 8.80 51.40
19 ECLIPSE SB Mr Laurence Hunt 2 0 38.9 0.00 14.40 53.30
2 HILTJE L Mrs Jo Carlin 10 0 25.7 0.00 0.00 25.70
20 BALLINTRANE INCENTIVE Miss Kajsa Mansby Svedberg 0 0 35.2 8.00 10.40 53.60
21 JACOMAR BOY Mrs Sophie Hearle 0 0 33.2 0.00 21.20 54.40
22 SAND STORM II Miss Hattie Mccance 0 0 45 8.00 2.00 55.00
23 BRECHFA BARUCH Mrs Louise Harwood 0 0 36.4 12.00 13.20 61.60
24 BROTHER JAMES III Miss Rose Carnegie 0 0 35.5 20.00 8.40 63.90
25 FARNDON Mr Francis Whittington 0 0 27.5 4.00 35.20 66.70
26 SOVEREIGN CHOICE Miss Jemima Gray 0 0 30.7 8.00 30.00 68.70
27 HICKORY IV Miss Alicia Earee 0 0 34.3 0.00 38.80 73.10
28 ANNESTOWN CAPITALISM Miss Fiona Davidson 0 0 36.6 15.00 34.80 86.40
3 BRANDO DE CHEREL Mr Arthur Duffort 8 0 28.4 0.00 0.00 28.40
4 CELTIC MORNING STAR Mr Andrew James 6 0 35.2 0.00 0.00 35.20
5 FABRIS Miss Georgie Frow 4 0 30.2 4.00 2.80 37.00
6 MBF DASSETT LEGACY Mr Craig Barr 2 0 33.2 4.00 0.80 38.00
7 TRUE BLUE TOO II Miss Rosie Fry 2 0 28.4 8.00 2.00 38.40
8 RUM PUNCH Mr Matthew Heath 2 0 35.7 0.00 3.20 38.90
9 ARDAGH BREEZE Mr Brook Staples 2 0 33.6 0.00 6.80 40.40
E BABY DAVID Miss Jessica Ayre 0 0 40.2 4.00 E E
E UR BORDERGROVE MEXICO Miss Nicola Smith 0 0 34.6 0.00 E E UR
R DARIO Miss Chloe Astill 0 0 34.1 8.00 R R
W ENTERTAINER II Miss Vicky Melia 0 0 W W W W
W CENTENNIAL Miss Tayla Mason 0 0 33.9 4.00 W W
W SOCIAL BUTTERFLY Ms Ali Wilkes 0 0 31.1 W W W
W DIAMONDS N GOLD Mr Joshua Noakes 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.22
I - Section R
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 RED HOT COOLEY Miss Georgie Strang 12 0 25.2 0.00 0.00 25.20
10 FORGELAND TIGER TOT Miss Katie Corteen 0 0 33.6 4.00 4.80 42.40
11 FLY ME TO THE MOON Miss Beetle Gage 0 0 35.2 5.00 2.40 42.60
12 TS SHANGHAI Miss Georgie Frow 0 0 33.4 8.00 2.40 43.80
13 KING CREOLE VD N RANCH Miss Lucy K Wheeler 0 0 30.2 8.00 5.60 43.80
14 ROYAL ASCOT TRIP Miss Naomi Lawrence 0 0 35.9 8.00 0.40 44.30
15 LORD ASTER Miss Laura Ritchie-bland 0 0 30.9 8.00 8.80 47.70
16 PEMBROOKE II Mr Owen Cooper 0 0 28.6 14.00 5.60 48.20
17 GLORIA III Mrs Tamsin Miall 0 0 31.1 9.00 8.40 48.50
18 GORSEHILL BELLE Miss Sophie Hulme 0 0 40.9 4.00 5.20 50.10
19 ARD DASSETT SPECTRE Mr Craig Barr 0 0 35.2 8.00 8.00 51.20
2 ARKOS LAD Mr Arthur Duffort 10 0 26.1 0.00 0.40 26.50
20 BOLEYBAWN DASSETT CRUISE Miss Amelia Walker 0 0 42.1 4.00 5.20 51.30
21 SHES A LADY Miss Emily Wheelhouse 0 0 42.5 4.00 6.40 52.90
22 COOLEY WINGMAN Mr Paul Whitehead 0 0 33.9 8.00 14.00 55.90
23 SHARAZ Miss Holly Bradshaw 0 0 33.9 8.00 17.20 59.10
24 DIAMOND CLOVER DERAWLIN Miss Tara Williams 0 0 44.1 4.00 11.20 59.30
25 COAKHAM TOY Miss Nelly Pearse 0 0 36.1 8.00 15.60 59.70
26 GREENLOUGH CROSS Mrs Kelly Mccarthy-maine 0 0 35.7 8.00 17.60 61.30
27 FINE AND DANDY Mr Tristram Owers 0 0 35.9 16.00 15.20 67.10
28 HIGHWAY II Miss Bella Innes Ker 0 0 31.6 0.00 44.00 75.60
29 BALOMO Mr Noe Delaune 0 0 34.6 5.00 38.40 78.00
3 KLOTILDE Miss Alycia Port 8 0 32.1 0.00 0.00 32.10
30 COSGROVE Mr Ben Murray 0 0 33.6 4.00 43.20 80.80
31 EL FINITO Mr Angus Smales 0 0 39.3 23.00 26.80 89.10
32 TEQUILLA B Z Mr Oliver Turner 0 0 38.9 26.00 27.20 92.10
4 DAVID CRICKET Ms Kristina Cook 6 0 30.7 4.00 0.80 35.50
5 BROKENBOROUGH BOUNCER Mr Michael Jackson 4 0 32.1 4.00 0.00 36.10
6 APPLEJACK III Mr Alberto Giugni 2 0 33.6 0.00 4.40 38.00
7 HAI FIVE Miss Alex Kennedy 2 0 29.6 0.00 8.40 38.00
8 WOODLANDS BE DARING Miss Zoe Wilkinson 2 0 28.6 4.00 7.20 39.80
9 EMOTION II Mr Tim Price 0 0 30.7 4.00 7.20 41.90
E HF QUINARA Mr James Adams 0 0 32.3 0.00 E E HF
R POPPYFIELDS PEBBLES Miss Chloe Astill 0 0 38.2 R R R
Optimum XC Time - 05.22
I - Section T
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 JSC BUCKETLIST Mr Arthur Duffort 12 0 24.3 0.00 0.40 24.70
10 MOSSTOWN PRINCE Mr Harry Meade 2 0 34.1 0.00 4.40 38.50
11 FARLEAZE THE BEEZ KNEEZ Mr Matthew Glentworth 2 0 38.6 0.00 0.00 38.60
12 BILLY WONDER Mrs Pippa Funnell 0 0 32.3 4.00 2.40 38.70
13 QUINQUAGINTA Miss Imogen Murray 0 0 35.7 4.00 0.00 39.70
14 KANNANBALL RUN Miss Fiona Davidson 0 0 34.3 1.00 4.80 40.10
15 HAPPENSTANCE Miss Tiana Coudray 0 0 29.1 4.00 7.60 40.70
16 HAPPY BOY Mr Tim Price 2 0 36.1 0.00 5.60 41.70
17 BROOKPARK MOMENTUM Mr Giovanni Ugolotti 0 0 36.8 4.00 1.20 42.00
18 PORSCHE Miss Laura Schroter 2 0 40.2 0.00 4.00 44.20
19 CHICKO Mrs Polly Stockton 2 0 33.6 0.00 10.80 44.40
2 LEOPARDS’S ACTION Mrs Aoife Clark 10 0 28 0.00 3.20 31.20
20 MONBEG BY DESIGN Miss Susie Berry 0 0 37.7 4.00 4.80 46.50
21 ONE LAST BET NJ Miss Charlotte Jenkins 2 0 35 0.00 14.00 49.00
22 COOLPARKS SARCO Mr Andrew Nicholson 0 0 33.6 4.00 12.40 50.00
23 MAGNIFIQUE VAN DE DOORNHAAG Miss Flora Harris 0 0 24.3 12.00 14.40 50.70
24 GAMBLER IV Mr Andrew James 0 0 34.8 8.00 8.40 51.20
25 KILMASTULLA NEWMARKET Mrs. Sophie Lane 0 0 37.3 8.00 6.40 51.70
26 VITORIA DH Z Miss Greta Mason 2 0 47.1 0.00 10.80 57.90
27 COWLING HIGH ROLLER Mr Sam Gillespie 0 0 32.1 21.00 6.40 59.50
28 DIAMOND DANCING HETTIE Miss Kat Raybould 0 0 42.5 12.00 8.40 62.90
29 BALLINTESKIN HERO Mrs Joanne Kearns 0 0 41.4 8.00 16.00 65.40
3 GRAFENNACHT Mr William Fox-Pitt 8 0 24.6 4.00 4.40 33.00
30 SHADOW EVERGREEN Miss Laura Ritchie-bland 0 0 36.4 8.00 23.60 68.00
31 CARLINGFORDS HES A CLOVER Mrs Louise Harwood 0 0 34.8 13.00 21.20 69.00
32 LARK ABOUT Mr Leonard Goerens 0 0 31.1 9.00 37.60 77.70
33 RINGWOOD KENCO Miss Lucy K Wheeler 0 0 42.5 1.00 36.40 79.90
4 SPEAKS VOLUMES Mrs Anna Cheney 6 0 32.7 0.00 1.20 33.90
5 MEXICAN LAW Ms Kristina Cook 4 0 30.5 4.00 0.00 34.50
6 GOLDEN RECIPE Mr Matthew Heath 2 0 34.8 0.00 0.00 34.80
7 BALLADEER CHIPSON Mr Michael Jackson 2 0 30.9 4.00 2.00 36.90
8 MATTIE III Mr Ken Spencer 2 0 34.1 0.00 2.80 36.90
9 BROTHER BERTIE Mr Francis Whittington 2 0 33.4 0.00 4.40 37.80
E UR VALENTINES TROUBLEMAKER Miss Zoe Wilkinson 0 0 37.1 0.00 E E UR
R LA CHUNGA Miss Jodie Amos 0 0 33.9 4.00 R R
W COILBRI DE RIVERLAND Mr Tom McEwen 0 0 33.6 8.00 W W
Optimum XC Time - 05.03
N - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 CALCOURT VERONA Mrs Sammi Birch 6 0 26.8 0.00 0.00 26.80
10 PSH STRATOS Mr Michael Jackson 0 0 29.3 8.00 0.00 37.30
11 WISH LIST Miss Teri Rudkin 0 0 30 4.00 4.00 38.00
12 INESTA Mr Barry Meningen 0 0 34.5 4.00 0.00 38.50
13 DIGGER JONES Mr Alexander Tordoff 0 0 29.3 8.00 1.20 38.50
14 MAGNOLIA II Mr Ludwig Svennerstal 0 0 22.8 3.00 12.80 38.60
15 INTERLAKEN W Miss Ginny Howe 0 0 30.5 4.00 4.80 39.30
16 ALVESCOT DANCE TIME Mr Benjamin Darby 0 0 30 8.00 5.20 43.20
17 MSH BONANZA Mr Ben Way 0 0 29.8 8.00 6.80 44.60
18 DASSETT EMPIRE Mr Craig Barr 0 0 32 4.00 8.80 44.80
19 WATERMILL FLIGHT Mr Jason Wood 0 0 32.8 8.00 5.20 46.00
2 KALYPSO DU BUISSON Z Miss Izzy Taylor 5 0 25.3 0.00 3.60 28.90
20 JUST TALK Mrs Clare Valender 0 0 32.5 4.00 10.00 46.50
21 YOU TWO BILL Miss Ella Flanagan 0 0 37.3 8.00 2.40 47.70
22 HEATHCLIFF III Miss Louise Scammell 0 0 30.3 4.00 14.00 48.30
23 HOTSHOT GN Miss Amy Struthers 0 0 33.5 4.00 11.20 48.70
24 GLOBAL DHI DISCOVERY Miss Alex Kennedy 1 0 26.8 0.00 23.20 50.00
25 CORNASCRIEBE QUIDAM Miss Jennifer Galuszka 0 0 32.8 8.00 15.20 56.00
26 BALLYLAFFIN JUNO Mr Andrew Heffernan 0 0 29.8 16.00 10.80 56.60
27 NADIVA E Mr Will Crawley 0 0 31.5 28.00 1.60 61.10
28 FAERIE MIKADO Miss Roo Fox 0 0 36 8.00 28.00 72.00
29 JILLYS JUBILEE Miss Sarah Hedges 0 0 33.8 16.00 49.20 99.00
3 GINUWINEFIZZ Mr Andrew James 4 0 30.8 0.00 0.80 31.60
30 A SPORTSFIELD BIG SENSATION Mr Neil Taylor 0 0 31 12.00 56.80 99.80
31 JAMES BOND VAN 'T AKKERHOF Mrs Kelly Mccarthy-maine 0 0 27.5 4.00 83.20 114.70
4 DARLING DU LOIR Miss Kylie Roddy 3 0 31.8 0.00 0.80 32.60
5 BEPLUS Mr Max Warburton 2 0 28 4.00 1.60 33.60
6 CAVIAR Mr George Hilton-jones 1 0 32.3 0.00 1.60 33.90
7 NONA VAN HET HOBOS Z Miss Amber Woodhouse 1 0 26.3 0.00 9.60 35.90
8 PN HUGO Miss Abigail Tomlinson 1 0 36.5 0.00 0.00 36.50
9 CIPRIANI Miss Willa Newton 1 0 27.8 4.00 4.80 36.60
E MILO XI Miss Lucy Baker-cresswell 0 0 32.8 8.00 E E
E AR SHANNONDALE BAXTER Miss Ellie Kay 0 0 30.5 8.00 E E AR
HC CHELLANO Miss Pippa Taylor 0 0 29.8 0.00 5.20 HC
R TIMMY TOO Miss Jemima Stratton 0 0 32.3 0.00 R R
R BALLYCAPPLE NOBLEMAN Mr Oliver Townend 0 0 32 20.00 R R
W SMART EXIT Miss Rebecca Godleman 0 0 31.3 W W W
W GALWAYBAY LUCKY Miss Chloe Cashmore 0 0 W W W W
W A VANISHING ILLUSION Miss Amelia Walker 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.03
N - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 MONBEG EXCLUSIVE Mr Andrew Nicholson 6 0 26.5 0.00 0.00 26.50
10 KYLEBRACK STAR Miss Abbie Cowley 0 0 37.3 1.00 0.00 38.30
11 CAVANDJOS SILVER FOX Miss Morgan Shelley 1 0 31.3 0.00 7.60 38.90
12 SVS DASSETT ENTERPRISE Mrs Kate Rocher-Smith 1 0 35 0.00 4.00 39.00
13 MARTINS IRISH BUZZ Miss Megan Ellis 0 0 31 6.00 2.80 39.80
14 TREAMBLE Miss Amy Hawley 0 0 25.5 12.00 4.00 41.50
15 CLONFAD HIGHLAND PACINO Miss Lisa Freckingham 0 0 33.8 4.00 6.00 43.80
16 CLADDAGH BLUE Miss Lily Mawby 0 0 29.5 8.00 6.80 44.30
17 ARCHIBALD ORMSBY GORE Mr Ben Way 0 0 29.8 12.00 3.20 45.00
18 ISALOTTIE Mr Andrew James 0 0 32.3 4.00 9.20 45.50
19 SATYR Miss Sally James 0 0 28.3 11.00 6.40 45.70
2 ALSTON HIGH SEAS Miss Izzy Taylor 5 0 28.8 4.00 0.00 32.80
20 CALCOURT VALLEY Mrs Sammi Birch 0 0 29.8 9.00 7.60 46.40
21 LISSYEGAN HSH Miss Grace Taylor 1 0 34.8 0.00 13.20 48.00
22 MAYTIME FAERIE MAGIC Mrs. Sarah Way 0 0 32.3 8.00 10.80 51.10
23 ON POINT Mr Andrew Heffernan 0 0 29.3 16.00 6.00 51.30
24 SOUTHFORK Ms Alysen Miller 0 0 39.5 12.00 0.00 51.50
25 UNAMED Mr Ludwig Svennerstal 0 0 35.8 4.00 13.20 53.00
26 JUST A DREAM IV Miss Georgie Strang 0 0 32 8.00 13.20 53.20
27 SHANNONDALE PETE Mr Matthew Heath 0 0 33.8 8.00 12.40 54.20
28 DOWNTON COCO Miss Lucinda Brookes 0 0 38.3 7.00 10.40 55.70
29 GLAMOUR GIRL Mrs Rosie Skinner 0 0 33.8 8.00 14.00 55.80
3 GLOBAL SMART CHOICE Miss Jemima Stratton 4 0 31.3 0.00 2.80 34.10
30 PRIMITIVE DAZZLE II Miss Jodie Amos 0 0 35.5 20.00 2.40 57.90
31 DIOLA VD TOJOPE HOEVE Z Mrs Charlotte Armstrong 0 0 33.8 10.00 15.20 59.00
32 IGNA Miss Sarah Hedges 0 0 29 25.00 26.00 80.00
33 THE FINDING NEMO Mrs Abigail Dean 0 0 33.5 23.00 24.80 81.30
34 NELSON DE LA POMME Mr Oliver Townend 0 0 33 0.00 54.00 87.00
35 PRIMITIVE ORIGIN Miss Nicole Mills 0 0 36.3 24.00 37.60 97.90
36 KIVALDI Mr Callum Banfield 0 0 36 0.00 91.60 127.60
4 MERLOT Mrs Helen Jones 3 0 31.8 0.00 2.40 34.20
5 OPPOSITION APHRODITE Miss Kirsty Johnston 2 0 31.5 0.00 3.20 34.70
6 PSH LOVE AFFAIR Mr Michael Jackson 1 0 34.8 0.00 0.00 34.80
7 BALLYSHAN BELLISSIMO Miss Nicky Hill 1 0 26.8 4.00 4.40 35.20
8 AMYS CHOICE Mr Max Warburton 1 0 33 4.00 0.00 37.00
9 CLASS BOOZE CRUISE Miss Jess Corser 1 0 31 4.00 2.00 37.00
E AR EL NINO EB Miss Esther Neal 0 0 41.3 8.00 E E AR
E CR TOUX PRIMITIVE Mr Noah Brook 0 0 32.3 E E E CR
E R3 CSF DASSETT DECOY Miss Amelia Walker 0 0 31.8 4.00 E E R3
W GHARETTE Miss Laura Hanson 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.03
N - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 JUST SODA NO ICE Miss Willa Newton 6 0 20.3 0.00 0.00 20.30
10 ABACUS Miss Lily Nicholson 0 0 23 4.00 0.00 27.00
11 RIVERSIDE LESOTHO Mr Max Warburton 0 0 23.3 4.00 0.00 27.30
12 SHADOW BEAR Mr Alexander Tordoff 1 0 24 0.00 3.60 27.60
13 BILLY ALLSTAR Mr Phil Brown 1 0 26.3 0.00 2.00 28.30
14 VISION D AUTEUIL Mrs Lucy Jackson 1 0 25.5 0.00 3.60 29.10
15 ETE ROSE Miss Lauren Dallison 0 0 23.5 4.00 3.20 30.70
16 DARCY DE LA ROSE Miss Georgie Strang 0 0 21.5 4.00 5.60 31.10
17 SHEEPDROVE CARIAD Mrs Sammi Birch 0 0 25 4.00 3.60 32.60
18 DUTCH SHAMROCK Miss Fay Jaffar 1 0 21.5 0.00 11.60 33.10
19 EX CAVALIERS LAW Mr Bruce Haskell 0 0 26 8.00 0.00 34.00
2 PSH LETS TANGO Mr Michael Jackson 5 0 17.3 4.00 0.00 21.30
20 PICCOLO V Miss Kate Honey 0 0 22.8 8.00 5.60 36.40
21 HHS DASSETT CLASS Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 25.5 4.00 7.60 37.10
22 DHERMES DU NIRO Miss Emily Prangnell 0 0 22.3 12.00 3.60 37.90
23 AURORA III Mr George Hilton-jones 1 0 35 0.00 5.20 40.20
24 STALD LILLESKOVS COOL RAFFI Mr Rafael Losano 1 0 27.5 0.00 13.20 40.70
25 GLENARD ASH Mrs Jaime Hill 0 0 33.5 8.00 0.00 41.50
26 HAMIRO Miss Charlotte Agnew 1 0 30.8 0.00 11.20 42.00
27 MODRIX DOR VAN DE MISPELAERE Miss Harriet Wright 0 0 25.8 8.00 9.20 43.00
28 SAILOR BOUY Mrs Georgie Pease 0 0 27.5 8.00 7.60 43.10
29 HAMLET Miss Sarah Hedges 0 0 21.8 13.00 17.60 52.40
3 AKINA Z Miss Abigail Boulton 4 0 17.5 4.00 0.00 21.50
30 ICARUS X Miss Emma Thomas 1 0 29.8 0.00 24.00 53.80
31 WHIPPER SNAPPER II Miss Alice Peet 0 0 23.8 13.00 18.40 55.20
32 BAD BOY D ALLEZ Mr Callum Banfield 0 0 30 16.00 10.80 56.80
33 BELMONT PROPOSAL Mrs Rosie Skinner 0 0 24.3 19.00 18.80 62.10
34 DASSETT DIAMOND Miss Hayley Wright 0 0 22.8 8.00 42.40 73.20
35 SILENTO Mr Neil Taylor 0 0 29.5 16.00 38.80 84.30
4 HOMANA Mr Hayden Hankey 3 0 21.5 0.00 2.00 23.50
5 JUST AN ILLUSION IV Miss Louise Scammell 2 0 23 0.00 1.60 24.60
6 BRIARLANDS SWEETANGO Miss Izzy Taylor 1 0 25.8 0.00 0.00 25.80
7 IRENE LEVA Miss Rhian Smith 1 0 25.8 0.00 0.00 25.80
8 HENDRIX Miss Holly Needham 1 0 22.3 4.00 0.00 26.30
9 MOUNT CORBITT STORM Miss Lisa Freckingham 1 0 18.5 8.00 0.00 26.50
E UR CALVIN V S Z Miss Natalie Alexander 0 0 24.5 E E E UR
R FELIX B Miss Leah Bentley 0 0 23.8 R R R
W CADIZ Miss Ella Flanagan 0 0 24 16.00 W W
Optimum XC Time - 05.03
N - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 HAPPY DAYS Miss Izzy Taylor 6 0 28.3 0.00 0.00 28.30
10 ARKETA Miss Laria Collister 1 0 33.5 0.00 4.00 37.50
11 WESTWINDS MACKENZIE Miss Tara Glen 0 0 31.3 4.00 2.40 37.70
12 COOLEY ACTIONMAN Mrs Kelly Mccarthy-maine 1 0 31 0.00 8.00 39.00
13 STANLEY II Miss Fiona Davidson 0 0 32 4.00 3.60 39.60
14 BOHO SILVER SAND Mr Andrew James 0 0 31.8 8.00 2.40 42.20
15 ROSTHWAITE MYKONOS Miss Madison Penfound 0 0 34.8 8.00 0.00 42.80
16 HASIMODO Miss Caroline Boucher 0 0 35 8.00 0.00 43.00
17 CSF JUST A DREAM Miss Flora Elliott 0 0 36.5 4.00 2.80 43.30
18 WESTON MAYFLOWER Miss Teri Rudkin 0 0 35.8 8.00 4.40 48.20
19 GINGER GOLD Mr Alexander Bragg 0 0 31.8 8.00 10.80 50.60
2 HIKITA Mr John-paul Sheffield 5 0 28.5 0.00 0.00 28.50
20 BLOOMFIELD SPOTLIGHT Mr Paul Sims 0 0 31.3 13.00 9.20 53.50
21 GLOBAL STAR Miss Ellie Spencer 0 0 36.8 4.00 16.00 56.80
22 ISILDE M Mr Niall Fergusson 1 0 46.3 0.00 11.20 57.50
23 KILLERISK LEO Miss Kristina Hall-Jackson 0 0 33.3 0.00 27.60 60.90
24 ASPECT PARK WEST Mr John Unsworth 0 0 38.8 8.00 14.40 61.20
25 CONAIR CONTENDER Miss Amit Hardy 0 0 35.3 16.00 10.00 61.30
26 MASTER CLASS RAMIRO Mr Oliver Townend 0 0 32.3 12.00 23.60 67.90
27 MERENGO V T DAUWHOF Miss Shari Butchart 0 0 29.3 8.00 33.60 70.90
28 DASSETT ENDEAVOUR Mr Tom Jackson 0 0 34.3 20.00 19.60 73.90
29 TYDDYNCOCHYN SALVADOR Miss Sue Dawson 0 0 32.8 0.00 41.20 74.00
3 MISS PEPPERPOT Miss Caroline Harris 4 0 29.3 0.00 0.00 29.30
30 CHICAGO BLUE Mr Antoine Klinklin 0 0 32.8 8.00 40.40 81.20
31 KILGHARRAH Mr Andrew James 0 0 36 24.00 22.00 82.00
32 TREWITTEN Miss Samantha Hobbs 0 0 33.5 8.00 43.20 84.70
4 BLUEFORD ADVENTURE Miss Tiffany Eggleston 3 0 29.8 0.00 0.40 30.20
5 PENNY GRANS Mr Ludwig Svennerstal 2 0 30.8 0.00 0.00 30.80
6 ITTIGEN W Miss Helen Bates 1 0 31.8 0.00 0.00 31.80
7 MY ERNIE Mrs Helen Witchell 1 0 31.8 0.00 0.00 31.80
8 VENEZUELA Miss Emily Grace 1 0 33 0.00 0.00 33.00
9 DICALI OHZ Ms Kate Welch 1 0 33.3 0.00 0.40 33.70
E AR BARRISON Mrs Julia Norman 0 0 33.3 E E E AR
R ADAMS FINE Miss Honor Barker 0 0 37 4.00 R R
W FMSH RAMIRO Mr Martyn Johnson 0 0 W W W W
W THE BOSSMAN II Miss Sarie Weaving 0 0 W W W W
W KINGS COURTESAN Miss Pippa Carnall 0 0 34.3 17.00 W W
Optimum XC Time - 05.03
N - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 SCHINDLERS BOY Mr John-paul Sheffield 6 0 26.8 0.00 0.00 26.80
10 STAR DRAGON Mr Tom Jackson 0 0 31 8.00 1.60 40.60
11 HARLASSIMO Miss Holly Woodhead 0 0 31.8 4.00 8.00 43.80
12 IZIBANTA Miss Ellen Goodwin 0 0 36.3 8.00 0.00 44.30
13 WOODCROFT HARVEST Miss Harriet Wright 0 0 35 4.00 6.00 45.00
14 NINA VH Miss Felicity Collins 0 0 30.8 4.00 10.40 45.20
15 HERMANUS II Miss Therese Viklund 1 0 39.5 0.00 6.40 45.90
16 IGOR B Miss Kristina Hall-Jackson 0 0 32 4.00 10.40 46.40
17 SAUCY CONTENDER Miss Saffron Cresswell 0 0 35 4.00 8.00 47.00
18 TWINKLE Miss Harriet Upton 0 0 30.3 8.00 8.80 47.10
19 IRON MAIDEN II Mr Ludwig Svennerstal 0 0 32 8.00 8.80 48.80
2 RING OF FIRE II Mr Arthur Duffort 5 0 30.5 0.00 0.00 30.50
20 CLOUDY BAY VI Ms Lucy Clements 0 0 37 12.00 5.60 54.60
21 EPONASTABLES SOLO WARRIOR Miss Steffi Dampney 0 0 36 8.00 12.00 56.00
22 KILLINURE MASTER Mr Paul Sims 0 0 31.8 9.00 15.20 56.00
23 SHANNONDALE WARREN Mr Andrew James 0 0 30.8 0.00 32.00 62.80
24 SAUNDERSCOURT AMBASSADOR Mr Adam Trew 0 0 35.5 14.00 17.20 66.70
25 SAMPHIRE III Mr Piers Fairston 0 0 38.5 20.00 9.60 68.10
26 AUTOGRAF Miss Samantha Hobbs 0 0 30.8 20.00 22.00 72.80
27 COBALT DE DUGNY Mr Alexander Bragg 0 0 31.8 28.00 15.60 75.40
28 BRACKENSPA HAVOC Mr James Curry 0 0 34.3 26.00 16.40 76.70
29 LASSBAN ICE COOL Miss Maggie Dearnley 0 0 39 12.00 26.00 77.00
3 SPLENDIX Mr Jethro Thompson 4 0 29.3 4.00 0.00 33.30
30 SPARKY VIII Miss Eleonora Boschi 0 0 32.8 12.00 33.20 78.00
31 COOLEY AND CO Mr Oliver Townend 0 0 32.3 8.00 51.60 91.90
4 RINGWOOD GOLD DUST Miss Kylie Roddy 3 0 30.3 0.00 4.00 34.30
5 BILLY BETSY Mrs Victoria Jessop 2 0 32.5 0.00 3.20 35.70
6 CAPTAIN BALU II Mrs Helen Witchell 1 0 29.5 8.00 0.00 37.50
7 BORGHESE Miss Violet Elworthy 1 0 35.3 0.00 2.80 38.10
8 CONZALEZ M Mr Luke Thompson 1 0 32.3 0.00 7.20 39.50
9 ROCK SOLID II Mr Alex Holman 1 0 32.3 8.00 0.00 40.30
E GVS VAN DER SHOOR Miss Louisa Lockwood 0 0 31.5 5.00 E E
E CR BOLEYBAWN CEDRIC Miss Becky Hartley 0 0 31.5 E E E CR
E CR CARRICK DIAMOND CRAFT Miss Georgina Reece 0 0 32.5 E E E CR
HC WESTON GOODFELLA Miss Meghan Healy 0 0 34.5 9.00 9.20 HC
W ASLAN VII Miss Meghan Healy 0 0 W W W W
W MORENO Miss Helen Bates 0 0 32 W W W
W TAYVALE GEORGIANA Miss Natalie Hudson 0 0 38.3 W W W
W PRACTICAL MAGIC IV Miss Kirsty Cocks 0 0 34.8 W W W
W WATUSI Mr André Parro 0 0 W W W W
W FERNHILL FLYBY Mr Martyn Johnson 0 0 W W W W
W GIRALDO Miss Meghan Healy 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.03
N - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 HAMADA Mr Paul Sims 6 0 30.8 0.00 0.00 30.80
10 ELITE RIVIES CHEAT Miss Jodie Seddon 1 0 38.3 0.00 2.40 40.70
11 IEDE CVN Miss Felicity Collins 1 0 33.3 0.00 8.00 41.30
12 CASTOR H Z Austin Oconnor 0 0 35.5 4.00 2.00 41.50
13 FAIRLIGHT GRAFIX Miss Saffron Cresswell 0 0 35 4.00 4.40 43.40
14 BALLYCREEN POINTOUSCHKA Miss Laura Durkan 1 0 36 0.00 9.60 45.60
15 COOLEY MACATOO Mrs Phip Whitehead 0 0 36.3 5.00 9.20 50.50
16 BE CAREFUL AS Mr John-paul Sheffield 0 0 34 1.00 15.60 50.60
17 COOLKISS D' ARGENCES Mr Arthur Duffort 0 0 32.3 8.00 12.00 52.30
18 UNCHAINED MELODY II Mr Ludwig Svennerstal 1 0 34 0.00 19.60 53.60
19 ARDEO PREMIER Mr Alexander Bragg 0 0 32.3 8.00 14.80 55.10
2 RAMATUELLE Miss Caroline Harris 5 0 34.3 0.00 0.00 34.30
20 SPICE VI Mrs Joanne Kearns 0 0 37.5 8.00 18.00 63.50
21 COOLEY VACATION Mr Daniel Colbourne 0 0 33.8 9.00 23.20 66.00
22 TREWORDER Miss Jane Duncan 0 0 33.3 4.00 30.00 67.30
23 MANRAY Miss Stephanie Carter 0 0 35.8 24.00 15.60 75.40
24 GREENHALL TREVOR Mr Oliver Townend 0 0 34.8 12.00 37.20 84.00
3 KILCANDRA VANESSA Miss Yasmin Ingham 4 0 34.3 0.00 4.00 38.30
4 BILLY LIBRETTI Mr Tom Jackson 3 0 34.8 4.00 0.00 38.80
5 EMS FUTURA ESTRELLA Miss Sophie Smith 2 0 31.3 4.00 3.60 38.90
6 I DIABLO JOE Miss Samantha Hobbs 1 0 30 8.00 1.20 39.20
7 DIDI NIGHTLIGHT Miss Georgia Hockenhull 1 0 35.8 4.00 0.00 39.80
8 CSF FIFI Miss Jessica Baugh 0 0 33.3 4.00 2.80 40.10
9 DAMORA Miss Lily Roberts-nuttall 1 0 35 0.00 5.20 40.20
E CR INVITE ONLY Miss Grace Taylor 0 0 32.3 E E E CR
E R3 GRANGE KOMERO Mrs Emma Fearn 0 0 39.5 8.00 E E R3
HC MONBEG MAXIMUS Miss Alice Haynes 0 0 32 4.00 0.00 HC
W FAERIE FANTASTIC Miss Victoria Devlin 0 0 32 38.00 W W
W INNOVATION K Mrs Miranda Harrison 0 0 34 21.00 W W
W HAMBERLINS PIE Miss Isabella Tasker 0 0 W W W W
W THERESE Miss Therese Viklund 0 0 35.8 20.00 W W
W HARLAND Miss Steph Cason 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.03
N - Section V
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 FORTHRIGHT Mr Matthew Glentworth 6 0 26.3 0.00 0.00 26.30
10 CONTRAST Z Miss Jessica McLeod 0 0 34.5 4.00 0.00 38.50
11 FERDI Miss Charlotte Allwood 0 0 35 4.00 0.00 39.00
12 KIWI CRUISE Miss Rosie Fry 0 0 35.5 4.00 0.00 39.50
13 SPRINGAWAY II Miss Marion Watt 0 0 31.8 4.00 5.20 41.00
14 SUNDERS DARIO Miss Alice Hooper 0 0 37 6.00 1.60 44.60
15 DROMBANE REBEL Mrs Faye Mcphillips 0 0 37.8 4.00 4.00 45.80
16 HH MOONWALK Miss Laura Schroter 0 0 33.5 4.00 8.40 45.90
17 JUBILEE GEM Mrs. Sophie Lane 0 0 36.3 4.00 7.60 47.90
18 FUTURE STAR II Miss Bethan Robinson 0 0 37.5 12.00 4.40 53.90
19 NEFFECT S Miss Kat Raybould 0 0 46 4.00 4.80 54.80
2 ARDEO BRIGADIER Miss Georgie Strang 5 0 29 0.00 0.00 29.00
20 SAN FRANSISCO Mrs Lauren Blades 0 0 36.5 12.00 6.80 55.30
21 HAUDANUM IMOO Miss Constance Copestake 0 0 39.8 4.00 13.20 57.00
22 ELDORA W Miss Kajsa Mansby Svedberg 0 0 33.3 4.00 22.00 59.30
23 SUGAR BELLA Miss Grace Taylor 0 0 39 12.00 15.60 66.60
24 ANOTHER MORNING Miss Rosie Thomas 0 0 43.5 4.00 30.00 77.50
25 CAROUSEL ROMANCE Miss Sarina Stokes 0 0 27.3 12.00 39.20 78.50
3 BEJEWEL Mr James Adams 4 0 33 0.00 0.00 33.00
4 SOVIET STAR Miss Laura Runciman 3 0 33.5 0.00 0.00 33.50
5 TAVERNA TONY Mr Leonard Goerens 2 0 31.8 0.00 2.80 34.60
6 MDSANDYHILL PENHILLS ZORRO Miss Imogen Murray 1 0 35.5 0.00 0.00 35.50
7 RATH BOUNCING SKY Mrs Chloe Wilfort 1 0 28.3 8.00 0.00 36.30
8 BALLINGOWAN LEIA Mrs Polly Stockton 1 0 37 0.00 0.00 37.00
9 TYNAN COOLEY Mr John-paul Sheffield 1 0 35.3 0.00 2.00 37.30
E R3 LIBRIS QUEENS JUBILEE Mr Sam Gillespie 0 0 36.3 0.00 E E R3
E UR A QUIDAM ECHO Mr Alex Colborn 0 0 32.3 4.00 E E UR
HC DJAKOTA EB Miss Chelsea Pearce 0 0 28.3 0.00 0.00 HC
R FWS DASSETT CLOVER Miss Alice Midmer 0 0 33.5 R R R
W MISTRAL MISH MASH Miss Zoe Wilkinson 0 0 34 W W W
W SILVESTERS GOGO MARGAUX Miss Hannah Gadsden 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.03
N - Section W
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 CONTINUOUS Mr Leonard Goerens 6 0 28.5 1.00 1.20 30.70
10 OUTDAZZLE Miss Imogen Addison 1 0 43 0.00 0.00 43.00
11 STREGA JX Mrs Anna Cheney 0 0 36 4.00 3.60 43.60
12 WELTON HAWKEYE Mr Richard Wakeham 0 0 28.5 8.00 7.20 43.70
13 DANNYS DIAMOND Miss Hattie Mccance 0 0 36.8 4.00 3.60 44.40
14 CLOUD K Miss Kathryn Robinson 0 0 32.3 12.00 3.20 47.50
15 PARKFIELD DISTINCTIVE Miss Tiana Coudray 0 0 37.5 4.00 7.60 49.10
16 THIS IS IT Mr Alex Colborn 0 0 32.3 8.00 10.40 50.70
17 BURNOCK BRIGHT LIMIT Miss Marion Watt 0 0 32.8 16.00 2.40 51.20
18 TAGAL Ms Ali Wilkes 0 0 34.8 15.00 2.40 52.20
19 DOD BUSTER RHYMES Mrs. Sophie Lane 0 0 41 8.00 5.60 54.60
2 SPORTSFIELD RIO Miss Jessica Watts 5 0 31.8 0.00 0.00 31.80
20 VARO TWO CHIPS Miss Emilie Lyons 0 0 39.3 21.00 5.60 65.90
21 GRANT II Miss Greta Mason 0 0 36.8 0.00 31.60 68.40
22 IRISH ENCOUNTER Mrs Anna Taylor 0 0 30.5 12.00 41.60 84.10
23 GAVROCHE II Mrs Victoria Heleno 0 0 37.8 7.00 45.20 90.00
24 BRECHFA IETTA Mrs Louise Harwood 0 0 36.8 18.00 101.20 156.00
3 VIOLETTA B Miss Imogen Murray 4 0 30.3 4.00 0.00 34.30
4 KILTOWN MADISON Mr Giovanni Ugolotti 3 0 31 4.00 0.00 35.00
5 LIGHT THE FUSE Mrs Lauren Blades 2 0 34.5 4.00 0.80 39.30
6 DEMILO Mr Ken Spencer 1 0 39.5 0.00 0.00 39.50
7 MISTER KAI Miss Jessica Storrar 1 0 36 4.00 0.00 40.00
8 SUMMER NIGHT CITY Miss Jodie Crosby 0 0 29 8.00 4.80 41.80
9 FREE LOLLY Mrs Eve Sadler-wright 0 0 34 8.00 0.00 42.00
E SPORTY PATCH Miss Emily Gresty 0 0 28.8 4.00 E E
E CR WSF VERONA Miss Lucy Daly 0 0 40.3 E E E CR
E UR CARNMELLYN KINGS LAW Miss Jaimee Broadley 0 0 33.3 E E E UR
E UR MJI MAKTUB Miss Rosie Ridler 0 0 40.8 12.00 E E UR
HC HOMME D'HOTOT M Mrs Aoife Clark 0 0 27.3 0.00 4.40 HC
W MOORELANDS CROSSWORD Miss Rowan Collins 0 0 34.8 40.00 W W
W HON FLEUR Miss Kat Raybould 0 0 W W W W
W BALLYDUFF MAX Miss Victoria Sunter 0 0 39 17.00 W W
Optimum XC Time - 05.22
OI - Section S
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 PSH LAVA FLOW Miss Izzy Taylor 12 0 26.1 0.00 0.40 26.50
10 TEMPLE KING Miss Jo Aston 2 0 32.7 0.00 0.80 33.50
11 APROBANTA Miss Constance Copestake 2 0 30.5 0.00 8.40 38.90
12 COOL CHICA Mr Andrew James 2 0 35.2 0.00 4.00 39.20
13 WISHING TIME Miss Gwen Phillips 0 0 32.7 4.00 3.60 40.30
14 FOREVER RED Miss Jeanette Brakewell 0 0 31.1 4.00 6.40 41.50
15 HIGHLAND PATRIOT Miss Jodie Amos 0 0 34.1 4.00 7.60 45.70
16 BROOKFIELD INOCENT Miss Piggy French 2 0 28.6 0.00 19.20 47.80
17 CLASSIC MOET Mrs Jonelle Price 0 0 27.7 4.00 16.40 48.10
18 CASTLETOWN CLOVER Miss Piggy French 2 0 30 0.00 20.00 50.00
19 RICKER RIDGE SOOTY GNZ Mrs Samantha Lissington 0 0 30.5 4.00 17.60 52.10
2 BAYANO Miss Flora Harris 10 0 28.2 0.00 0.00 28.20
20 CALLING CARD Miss Piggy French 0 0 26.4 7.00 23.60 57.00
21 CAPTAIN FUTURE Miss Georgie Spence 0 0 28.9 8.00 26.80 63.70
22 BLUSTEREN Mrs Kelly Mccarthy-maine 0 0 34.1 7.00 25.60 66.70
23 RIDIRE DORCHA Miss Sophie Adams 0 0 34.8 5.00 28.80 68.60
24 STELLOR RHODES Miss Holly Bradshaw 0 0 42.5 16.00 12.00 70.50
3 CLIFTON SIGNATURE Mr Oliver Townend 8 0 28.2 0.00 0.00 28.20
4 MONBEG MEDLAR Mr Harry Meade 6 0 29.1 0.00 0.00 29.10
5 DREAMAWAY II Mr Tom McEwen 4 0 24.6 4.00 1.60 30.20
6 CUPIDO IV Mr James Adams 2 0 26.1 4.00 1.20 31.30
7 NEWMARKET GLIDER Miss Izzy Taylor 2 0 31.4 0.00 0.00 31.40
8 MONTE CLASSICO Miss Katherine Coleman 2 0 26.4 0.00 5.60 32.00
9 BALLADEER DURBAN HILLS Mrs. Sarah Way 2 0 31.8 0.00 1.20 33.00
E SANTIAGO S Miss Alexandra Farrar-fry 0 0 28.4 0.00 E E
E TOP BIATS Mr Hector Payne 0 0 24.6 0.00 E E
W KILPIPE JEWEL Ms Mimi Falb 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.22
OI - Section U
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 DARGUN Miss Emily King 12 0 23.6 0.00 0.00 23.60
10 ARGENTINO BK Mr Andrew Nicholson 0 0 19.3 6.00 4.40 29.70
11 JEM ROSE Miss Lucinda Mesquita 2 0 30.9 0.00 0.80 31.70
12 TOTAL BELIEF Miss Coral Keen 2 0 26.6 0.00 5.60 32.20
13 BANZAI DU LOIR Miss Yasmin Ingham 2 0 25.5 0.00 8.40 33.90
14 LEONARDO VIII Mr Aaron Millar 0 0 29.3 1.00 4.00 34.30
15 LETS DANCE Miss Jeanette Brakewell 2 0 32.1 0.00 4.40 36.50
16 WSF CARTHAGO Miss Imogen Murray 0 0 30.2 4.00 2.80 37.00
17 SUMMER AT FERNHILL Mr William Fox-Pitt 0 0 33.2 4.00 0.80 38.00
18 DREAMLINER Mr Oliver Townend 0 0 27.3 8.00 3.20 38.50
19 MY LUCKY DAY Miss Flora Harris 2 0 38.6 0.00 0.00 38.60
2 DONATEUR Mr Tim Cheffings 10 0 25.2 0.00 0.40 25.60
20 PICASSO V Mr Adam Harvey 0 0 27.1 4.00 9.60 40.70
21 SWIPER JRA Mr Toshiyuki Tanaka 0 0 33.2 4.00 3.60 40.80
22 COUMROE CALVA Miss Clare Lewis 2 0 39.1 0.00 2.80 41.90
23 ROCKHILL DYNASTY Miss Lucy Gasston 0 0 36.6 4.00 3.20 43.80
24 EL KOLIBRI Miss Constance Copestake 2 0 33.4 0.00 11.60 45.00
25 YES I CAN Mr William Fox-Pitt 0 0 28 8.00 11.20 47.20
26 BALLADEER MILLER MAN Mrs Louise Harwood 0 0 35.7 4.00 8.80 48.50
27 BROOKFIELD QUALITY Miss Piggy French 0 0 25.5 8.00 15.20 48.70
28 IN DISGUISE II Miss Rebecca Howard 0 0 30.9 8.00 10.00 48.90
29 XAVIER FAER Mr Tim Price 0 0 29.1 8.00 26.40 63.50
3 MAYBACH Mrs Pippa Funnell 8 0 25.2 0.00 0.40 25.60
30 EVENTO Mr Francis Whittington 0 0 30.9 5.00 32.40 68.30
31 URMA BK Miss Rebecca Giorgetti 0 0 39.1 64.00 36.40 139.50
4 CALL ME MAGGIE MAY Miss Izzy Taylor 6 0 24.6 0.00 1.60 26.20
5 RED KITE Mr Harry Meade 4 0 27.3 0.00 0.00 27.30
6 FONBHERNA LANCER Miss Izzy Taylor 2 0 22.3 4.00 1.60 27.90
7 GIDEON Mr Harry Meade 2 0 25 4.00 0.00 29.00
8 NOTE WORTHY Mr Giovanni Ugolotti 2 0 27.5 0.00 1.60 29.10
9 NEWMARKET CARO Mr Oliver Townend 2 0 29.3 0.00 0.00 29.30
E CHICO'S MAN VDF Z Ms Lexi Scovil 0 0 29.3 0.00 E E
Optimum XC Time - 05.22
OIu21 - Section P
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 RUSSAL Z Miss Heidi Coy 12 0 28.4 0.00 0.00 28.40
10 QUALITY ROSE Miss Saffron Cresswell 0 0 37.7 4.00 0.00 41.70
11 LOVEJOY III Miss Eleanor Bishop 0 0 36.6 4.00 2.80 43.40
12 FOXDON SUNNY JIM Mr Thomas Hawke 0 0 34.8 4.00 6.40 45.20
13 THE GAELIC CHIEFTAN Miss Abbi Stone 0 0 34.1 8.00 4.00 46.10
14 MO CUISKE Miss Alice Mcleod Scott 0 0 38.2 8.00 0.00 46.20
15 LEESTONE INDOCTRO IMP Miss Honor Barker 0 0 38.4 8.00 0.80 47.20
16 LISSYEGAN MIKIE LOU Mr Lewis Mclean 0 0 41.8 4.00 3.60 49.40
17 CUFFESGRANGE ROYAL EXCHANGE Miss Saffron Cresswell 0 0 36.6 8.00 5.20 49.80
18 CRIMEWATCH Miss Chloe Bell 0 0 37.5 6.00 7.20 50.70
19 OLYMPIC COOL Ms Tara Clements 2 0 35.7 0.00 17.60 53.30
2 CARRIGSEAN TIGERSEYE Miss Heidi Coy 10 0 28.6 0.00 0.00 28.60
20 FA KARLA Mr Ben Perry 2 0 35.9 0.00 21.60 57.50
21 TANGANYIKA II Mr Ben Taylor 0 0 35.5 8.00 14.80 58.30
22 BILLY BOYNE Mr Neil Taylor 0 0 34.3 4.00 22.00 60.30
23 ANGELO IV Mr Jack Whiteford 0 0 35.7 20.00 7.20 62.90
24 HOORAY HENRY II Miss Sophie Rushton 0 0 39.8 12.00 14.80 66.60
25 BALLY BLACKJACK Mr Thomas Tulloch 0 0 31.8 8.00 30.80 70.60
26 BARNACURRA ACE VENTURA Mr Ben Taylor 0 0 38.2 20.00 13.60 71.80
27 BALLINAHINCH JACK Miss Sapphire Graham 0 0 35.7 0.00 37.60 73.30
28 SEAPATRICK HINT OF CRUISE Mr William Heaton 0 0 35 0.00 48.00 83.00
29 GOLDEN GUN UK Mr George Hopwell 0 0 40.7 4.00 41.60 86.30
3 HALENZA Miss Heidi Coy 8 0 28.6 0.00 1.20 29.80
30 RASCAL ROULETTE Miss Charlotte Byrnes 0 0 40.9 16.00 42.80 99.70
4 JAVAS SPICE Miss Chloe Bell 6 0 33.2 0.00 0.80 34.00
5 ACCORDING TO ARCHIE Miss Harriet Ford 4 0 26.1 8.00 0.00 34.10
6 FERNHILL FAIR ENOUGH Miss Lauren Obosi 2 0 37.5 0.00 1.20 38.70
7 ENUMERO Miss Abbi Stone 2 0 34.8 4.00 0.00 38.80
8 NPS ELEGANCE Mr Max Warburton 2 0 35.2 4.00 0.00 39.20
9 BOLERO III Mr Ben Taylor 2 0 35.9 0.00 5.20 41.10
E ROCK N ROLL DE BUISSY Miss Sophie Barlow 0 0 36.4 4.00 E E
E AR FANAD WEST CALLARDO Miss Rosie Russell 0 0 47.5 0.00 E E AR
W HERA S Miss Imogen White 0 0 42.3 8.00 W W
W ARS VIVELLA Miss Josie Smailes 0 0 37.3 0.00 W W
W CRUZ V Miss Holly Needham 0 0 W W W W
Optimum XC Time - 05.03
ON - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 FUTURE GRAVITAS Mr John-paul Sheffield 6 0 25 4.00 0.00 29.00
10 JOLY JUMPER Mr Ricky Candi 0 0 34.3 4.00 6.40 44.70
11 ALDORRO Miss Amanda Brieditis 1 0 36.5 0.00 11.60 48.10
12 LANGFORD TAKE THE BISCUIT Miss Emily King 0 0 33.5 4.00 10.80 48.30
13 CAVATINA TINKERBELLE Miss Willa Newton 0 0 30.5 14.00 4.40 48.90
14 LUCKY COMEBACK Miss Georgia Rhiannon 0 0 33 8.00 8.00 49.00
15 LAST FLIGHT II Mr Alexander Moor 0 0 32 16.00 1.60 49.60
16 KINGSLAND FAIT ACCOMPLI Miss Jess Hooley 0 0 33.8 10.00 13.20 57.00
17 CARPE DIEM V Miss Helen Bates 1 0 29.8 0.00 29.60 59.40
18 QUEENS TOXICA Miss Kitty Taylor 0 0 35.3 11.00 24.00 70.30
19 HARRY ROBINSON Mr Phil Brown 0 0 44.8 4.00 22.00 70.80
2 EMOTION Miss Amelia Winter 5 0 32.5 0.00 0.00 32.50
20 HIGHMEAD PROPOSITION Miss Helena Yates 0 0 36.5 48.00 8.00 92.50
21 ANIS DU LOIR Mr Arthur Duffort 1 0 37.8 0.00 71.60 109.40
22 CUMLAUDE Mrs Gabriella Vaughan 0 0 28.8 5.00 81.60 115.40
3 TOTAL DARKNESS Miss Coral Keen 4 0 26 0.00 8.00 34.00
4 GUINESS Miss India Wishart 3 0 33.8 4.00 0.00 37.80
5 CONSTANCE O COOL Miss Georgia Rhiannon 2 0 33 0.00 6.00 39.00
6 WINEPORT QUEST Miss Teri Rudkin 1 0 31.3 8.00 0.00 39.30
7 TODAYS SPECIAL Mr David Sheerin 1 0 33.3 8.00 0.00 41.30
8 RATHMOYLE KING Mr Joshua Levett 1 0 36.5 0.00 6.00 42.50
9 WILLY EVER Miss Emma Stretton 1 0 35 0.00 9.60 44.60
E ITS CHICO Mr Guthrie Shields 0 0 39 5.00 E E
E UR JUST DUNNIT Miss Lucy Scholl 0 0 32 E E E UR
E UR NOREWAY HARRY Miss Holly Needham 0 0 32.3 E E E UR
W KNOCKAVARDAGH BOY Miss Sorrel Porteous 0 0 W W W W
W ATHLEET V Mr Joshua Levett 0 0 41.3 W W W
W MONBEG SENNA Miss Katherine Coleman 0 0 W W W W
W SHANNONDALE ASTON Miss Isabelle Hogarth 0 0 35.3 W W W
W FURSTEN JUBILEE Miss Esme Hatton 0 0 33.8 W W W
Optimum XC Time - 05.03
ON - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 BIG OWL Miss Felicity Collins 6 0 26 0.00 0.00 26.00
10 KIEF SUNSHINE CAVALIER Miss Yasmin Ingham 1 0 32.8 0.00 7.60 40.40
11 THE GOSSIP Mrs Kate Beier 0 0 31.5 8.00 3.20 42.70
12 STORMHILL CLOVER Miss Julia Birkin 0 0 34.5 8.00 0.40 42.90
13 CEMIE Mr Arthur Duffort 0 0 27.5 4.00 12.80 44.30
14 LEAPING LORD Mrs Julia Norman 0 0 33.5 8.00 5.60 47.10
15 NICE II Mr Ricky Candi 0 0 40.8 4.00 3.20 48.00
16 ENRICO Mr George Sturgis 1 0 31.8 0.00 16.80 48.60
17 JAZZ TIME III Miss Annieka Bacon 0 0 27.5 8.00 14.00 49.50
18 TICKLED PINK VI Mr Arthur Duffort 0 0 40 4.00 7.60 51.60
19 MGH KINGS STREET Miss Katie Berriman Davies 0 0 36.8 4.00 12.00 52.80
2 DASSETT SUPREME Miss Alice Rocher 5 0 28.5 0.00 0.00 28.50
20 CATHERSTON BIT OF GOLD Miss Tatiana Beskhmelnitskaya 0 0 25.3 0.00 31.20 56.50
21 VIRGINIA Miss Ginny Thompson 0 0 39 20.00 0.00 59.00
22 ZOPPAH KARLA Mr Joe Lethbridge 0 0 31 19.00 12.80 62.80
23 SPRING KESTREL Mrs Clare Bell 0 0 30.3 25.00 11.20 66.50
24 JACKS PRIDE Miss Maya Nicholson 0 0 39.5 12.00 18.80 70.30
3 TO BE FAIR II Mr John-paul Sheffield 4 0 30.5 0.00 0.00 30.50
4 DIAMOND BOBBY Miss Jess Rimmer 3 0 31.8 0.00 0.00 31.80
5 JAGOS MILL Mrs Helen Scholl 2 0 28.3 0.00 5.20 33.50
6 CALL TO CONQUER Mr Ben Westgate 1 0 31.3 1.00 3.60 35.90
7 HASTY IMP Miss Darcy Zander 0 0 32.3 4.00 0.80 37.10
8 ARE YOU WITH ME Miss Louisa Kerr 1 0 33.5 0.00 4.40 37.90
9 INDIAN WIZARD Miss Charlotte While 0 0 26.5 4.00 8.00 38.50
E UR WILLY DO Emelia Hazell 0 0 32 0.00 E E UR
W GEORGIE GIRL Miss Emily King 0 0 40 4.00 W W
W NELGORDE NAHEEZ Miss Lucy Gasston 0 0 29.8 33.00 W W
W MIDNIGHT ASH Miss Sorrel Porteous 0 0 W W W W

Key

Column Headings

Pts
points
FP
foundation points
D
dressage penalties
DEM
dressage error marks
DEC
dressage errors of course
SJ
show jumping penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
cross country jumping penalities
XCT
cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
over-graded
NS
no-show
E
eliminated
W
withdrawn
D
disqualified
R
retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
compulsory retirement
F1
failed at first trot up
F2
failed at second trot up
UR
rider unseated
HF
horse fall
FF
horse fall that broke a frangible fence
TH
trapped horse
R3
three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded

Map

Location

Washbrook Farm, Nr Daventry, Aston-le-Walls, Northants, United Kingdom, NN11 6RT

Grid reference SP495505


Results Available

Twitter

Latest News

Read the full story
View all news