ASTON-LE-WALLS (3)ASTON-LE-WALLS (3)

Newsflash

The Advanced 8/9yr old Class is generously sponsored by Dassett Eventing with £1,000 first prize.
The Novice on Friday will include ROR class.  Please can numbers be printed from https://www.eventingscores.co.uk and please note that the Information Centre will be in a Tent between the Show Jumping on grass and the Dressage on the all weather arenas.  Dressage sheets may be collected from here or SAE's left for them to be posted to you.
Do not panic about the going!  There is good grass cover and the ground preparations include the shockwave machine followed by the aerovator and heavy watering to make the gound as good as possible.

ASTON-LE-WALLS (3)

Location

Washbrook Farm, Nr Daventry, Aston-le-Walls, Northants, United Kingdom, NN11 6RT

Date

Friday 23 to Sunday 25 July 2021

Organisers and Secretaries

Event Organiser - Ann and Nigel Taylor

Entries Secretary - Mrs Tissie Reason
Contact Mrs Tissie Reason
Mobile: 07721 551713

Course description

Aston-le-Walls' courses are well built and well designed. New fences are constantly being introduced to ensure varied and educational courses at all levels. Courses will be varied and include more new fences in 2020. Every effort will be made to ensure good going. We have our own irrigation equipment so all courses will be watered if necessary.

Event schedule

Entries open

14 June 2021

Ballot date

29 June 2021 12:00 noon

Ballot period

July

Late entry surcharge

30 June 2021
Ann and Nigel Taylor

Event Organiser

Daventry, NN11 6RT

Mrs Tissie Reason

Entries Secretary

Washbrook Farm, Daventry, NN11 6RT

Contact Details
Nigel Taylor

Course Designer

Lisa Kelly

SJ Course Designer

Entries Information

Entry fees include VAT. VAT Reg No 608 417 053.

Internet entries only on www.britisheventing.com. All entries must be paid by ballot date or competitor may forfeit their place. If you require similar times to another competitor, please state this under 'Special Requests on the online entry form.

Entry Amendments by 1200 on 18 July by email tissiereason@gmail.com.

Refund Policy: No refund after ballot date unless replaced - see Rule 4.11. If the Event is over subscribed and a ballot takes place a wait list will be held. 

Starting Times are available on www.britisheventing.com from 18.00 on Wednesday 21 July for Friday competition and 18.00 on Thursday 22 July for Saturday and Sunday competition

Novice on Friday will include ROR class.  Please state eligibility in Special Requests on the Entry.
 

Stabling

Stabling should be booked on line on www.astonlewalls.net . Any queries please email Jackie: jackie136.aston@gmail.com. On-site stabling will be allocated on a first come first served basis and thereafter local stabling.  All stabling is on straw. If you require shavings, please bring your own and inform the stabling manager. No refund of stabling fees after late entry surcharge date. If the event is cancelled, a full refund of unused stabling will be made.

Special Notices

Depending on the final timetable, it is hoped that the Dressage will be on all weather arenas and that the SJ will be on grass.

In case of Abandonment please phone 07721551713.

All Terrain Vehicles/Motorcycles will not be permitted except those used by authorised Officials.

Washbrook Farm is home to a shooting enterprise, therefore dogs must be kept on leads at all times.

Please observe social distancing at all times.

 

Accommodation and Catering

Refreshments available throughout the event.
Local accommodation: Mrs Darbyshire 01327 260338/07740 853086; Mrs Burton 01295 770234/07778 991527.

Classes table

Class Days Dressage Test Entry Fee AIP Total Late Fee Start Fee
A89YO Saturday A124 (2016) £163.75 £24.24 £187.99 £12.00 £30.79
A Friday A124 (2016) £163.75 £24.24 £187.99 £12.00 £30.79
A Saturday A124 (2016) £163.75 £24.24 £187.99 £12.00 £30.79
Au25 Saturday A124 (2016) £163.75 £24.24 £187.99 £12.00 £30.79
I Saturday I117 (2009) £120.54 £17.84 £138.38 £12.00 £27.53
I Sunday I117 (2009) £120.54 £17.84 £138.38 £12.00 £27.53
N Friday N112 (2010) £88.04 £13.03 £101.07 £12.00 £22.58
N Sunday N112 (2010) £88.04 £13.03 £101.07 £12.00 £22.58
OI Sunday I117 (2009) £120.54 £17.84 £138.38 £12.00 £27.53
OIu21 Sunday I117 (2009) £120.54 £17.84 £138.38 £12.00 £27.53
ON Friday N112 (2010) £88.04 £13.03 £101.07 £12.00 £22.58

Key:

AIP = Abandonment Insurance Premium
Late Fee = Late Entry Surcharge Fee
Start Fee = Payable at time of entry
Days - D = Dressage, S = Show Jumping, X = Cross Country

Classes and fees

Qualifiers and special classes

.

Prizes

Due to Covid 19  restrictions there is no prize giving at the event.  8/9 year old Advanced class kindly sponsored by Dassett Eventing with enhanced prize money.  Other classes prize money will be lower limit.    To claim your prize money please email an on-line Prize Money form to: jackie136.aston@gmail.com
Rosettes available on receipt of SAE sent to Jackie Bryant, Washbrook Farm, Aston-le-Walls, Daventry, Northants NN11 6RT

Timetables

Friday

N - A N - B N - C N - E ON - D ON - F A - G
Dr 08:00 08:00 08:00 10:30 08:00 12:00 09:30
SJ 08:40 08:40 08:40 13:44 08:40 13:44 16:20
XC 09:30 09:30 09:30 14:17 09:30 14:17 16:55
No 1-43 51-92 101-141 201-243 151-181 251-282 291-345

Saturday

I - H I - I I - J I - K A - L A89YO - M Au25 - N
Dr 08:00 08:00 08:00 08:00 09:00 11:00 12:30
SJ 08:40 08:40 08:40 08:40 14:00 15:32 16:48
XC 09:30 09:30 09:30 09:30 14:56 16:22 17:32
No 351-391 401-441 451-491 501-539 551-594 601-636 652-691

Sunday

I - O I - P OI - Q OI - R OIu21 - S N - T N - U
Dr 08:00 08:00 08:00 08:00 09:00 12:50 12:50
SJ 08:40 08:40 08:40 08:40 14:00 15:30 15:30
XC 09:30 09:30 09:30 09:30 14:48 16:26 16:26
No 701-743 751-793 801-841 851-891 901-940 951-993 1001-1043

Times and Timetable

N

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
1 A PJ PICCOLO OVERWIG Sarah Gairdner Fri 08:00 Fri 08:45 Fri 09:30
2 A SHANNONDALE MARIO Bill Levett Fri 08:12 Fri 10:18 Fri 11:36
3 A SKYZABLAZE Ben Way Fri 08:06 Fri 10:04 Fri 11:20
4 A ARDEO MANDELA Louise Bradley Fri 08:18 Fri 08:54 Fri 09:39
5 A KEC DELICATE GIRL Kate Honey Fri 08:24 Fri 10:28 Fri 11:41
6 A BALLINAMURRA CHANGSHA Ginny Howe Fri 08:30 Fri 09:04 Fri 09:49
7 A FIRE FOX BELLE Hannah Sinton Fri 08:36 Fri 09:10 Fri 09:54
8 A RUBIN MOON SB Jodie Amos Fri 08:48 Fri 09:42 Fri 10:44
9 A QUINTERO II Aaron Millar Fri 08:42 Fri 09:24 Fri 09:56
11 A ANASTASIA II Jess Corser Fri 08:54 Fri 09:56 Fri 10:58
12 A KEYNOTE DASSETT Amelia Walker Fri 09:18 Fri 10:16 Fri 10:48
13 A CRUISING DIAMOND ROSE Chloe Robinson Fri 09:34 Fri 10:31 Fri 11:02
14 A SHANNONDALE JEDI Joshua Levett Fri 09:00 Fri 10:02 Fri 11:05
15 A KARAVOLA Fiona Davidson Fri 09:06 Fri 09:46 Fri 10:17
16 A JAGUAR Gareth Warburton Fri 09:12 Fri 10:14 Fri 11:22
17 A CLADDAGH DOUGIE Toby Pigott Fri 11:20 Fri 12:03 Fri 12:36
18 A SERENDIPITY BAY Elliott Short Fri 09:40 Fri 10:35 Fri 11:07
19 A ISKAHEEN QUEEN Rachel Stanhope Fri 09:52 Fri 10:53 Fri 11:32
20 A RMS CAMELOT Lucy Jackson Fri 10:10 Fri 11:46 Fri 13:55
21 A SPECIAL K John-Paul Sheffield Fri 09:46 Fri 11:21 Fri 12:24
23 A KAN-DO 2 Gaspard Maksud Fri 09:58 Fri 10:55 Fri 12:00
27 A KILMINGTON FOLLY Kristina Cook Fri 10:34 Fri 12:21 Fri 13:18
28 A PARKHILL DAZZLE Poppy Waller Fri 10:28 Fri 12:01 Fri 12:49
29 A RSH MONBEG MARSHALL Kitty King Fri 10:40 Fri 11:34 Fri 12:40
30 A VANQUISH III Lucas Poole Fri 10:46 Fri 11:48 Fri 12:55
31 A CENTRE STAGE Jemima Upton Fri 10:52 Fri 12:28 Fri 13:09
32 A INSATIABLE BLING Sophie Gardner Fri 11:08 Fri 12:41 Fri 13:25
33 A JAIMY Naomi Lawrence Fri 11:14 Fri 11:55 Fri 12:32
34 A DONOGUE STEEL CLOVER Jaide Hartridge Fri 11:26 Fri 13:05 Fri 13:51
35 A TAYVALE GEORGIANA Natalie Hudson Fri 11:32 Fri 13:01 Fri 13:47
36 A IBRAHIM B Danielle Dunn Fri 11:38 Fri 13:03 Fri 13:46
37 A ENYA Carlene Goff Fri 11:50 Fri 13:18 Fri 14:08
38 A COOLEY WISH UPON A STAR Ginny Thompson Fri 11:44 Fri 12:34 Fri 13:20
39 A COOLEY ANYTHING YOU LIKE Piggy March Fri 12:14 Fri 12:50 Fri 13:35
40 A TYGER TYGER Richard Evans Fri 11:56 Fri 13:16 Fri 14:06
42 A HANLEEN CIONTIS Ricardo Montalvo Fri 12:08 Fri 13:25 Fri 14:15
43 A LARAV GOLD STAR Ibby Macpherson Fri 12:20 Fri 12:56 Fri 13:40
51 B MY RUSSEL Grace Taylor Fri 08:00 Fri 09:20 Fri 10:10
52 B CNF SHOWTIME Jessica Baugh Fri 08:18 Fri 09:36 Fri 10:37
53 B QUARRYCREST ILLUSION Imogen Gloag Fri 08:06 Fri 08:46 Fri 09:31
54 B GRANTSTOWN CLASS ACT Amy Tate Fri 08:24 Fri 09:00 Fri 09:45
55 B COOLEY CASH Toby Pigott Fri 08:12 Fri 08:50 Fri 09:35
56 B SHANNONDALE JACO Ellie Kay Fri 08:30 Fri 09:06 Fri 09:51
57 B WONDER BOY VB Daniele Bizzarro Fri 08:36 Fri 09:12 Fri 09:58
58 B JUBILEE GEM Lucy Jackson Fri 08:42 Fri 11:04 Fri 12:51
59 B MAYTIME FAERIE MAGIC Ben Way Fri 08:48 Fri 10:24 Fri 11:42
60 B EASTER STAR WM Samantha Lissington Fri 08:54 Fri 09:28 Fri 10:00
61 B BRIDEVIEW MASTER GEORGE Bill Levett Fri 09:00 Fri 10:41 Fri 12:05
62 B DASSETT FOREVER AUTUMN Kate Rocher-Smith Fri 09:06 Fri 10:10 Fri 11:18
63 B MILCHEM SEA BREEZE Kate Honey Fri 09:12 Fri 10:48 Fri 12:12
64 B HEMMINGS’WAY Lucy Jackson Fri 09:24 Fri 11:25 Fri 13:22
65 B CRAIC A JACK XII Mark Ford Fri 09:18 Fri 10:20 Fri 11:25
66 B COMTE DU BRETTON Aaron Millar Fri 11:32 Fri 13:31 Fri 14:04
68 B PRIMITIVE MIDNIGHT TIGER Kat Raybould Fri 09:58 Fri 11:15 Fri 11:52
69 B DIAMOND DEBUT Katherine Coleman Fri 09:40 Fri 10:37 Fri 11:34
70 B KINGSMAN Willa Newton Fri 09:52 Fri 11:12 Fri 11:46
71 B COOLEY MACATOO Phip Whitehead Fri 10:04 Fri 11:06 Fri 11:44
72 B SNEAKING BUDGE Rhian Smith Fri 10:10 Fri 11:23 Fri 11:56
73 B KING'S WALDEN Laura Milner Fri 10:16 Fri 11:32 Fri 12:10
74 B ROULETTE ROCKY Libby Seed Fri 10:22 Fri 11:52 Fri 12:30
75 B BROOKFIELD FUTURE NEWS Piggy March Fri 09:46 Fri 10:22 Fri 10:54
77 B GERDEAKER Natalie Mincher-lockett Fri 10:40 Fri 12:15 Fri 13:00
79 B WHITE CLOVER DIAMOND Elloise Maris Fri 10:46 Fri 12:25 Fri 13:05
81 B OSBOURNE D Gemma Gurvidi Fri 10:52 Fri 12:30 Fri 13:14
82 B GALETHA Lindsay Middleton Fri 11:08 Fri 12:43 Fri 13:29
83 B DON DANDY Katie Richards Fri 11:14 Fri 12:48 Fri 13:33
84 B JUNIPER HILL Victoria Voller Fri 11:26 Fri 12:59 Fri 13:44
85 B GLENCOLLIN Julian Trevor-roper Fri 11:38 Fri 13:09 Fri 13:57
86 B BILLY FUNDY Finn Healy Fri 11:44 Fri 13:14 Fri 14:02
87 B SIMPLE HEARTED Sophie Lane Fri 11:50 Fri 13:12 Fri 14:00
88 B BARRINGTON 57 Tristram Owers Fri 11:20 Fri 11:57 Fri 12:28
89 B KEC DAZZLING DIAMOND Maddy Moffett Fri 11:56 Fri 13:23 Fri 14:13
91 B SIDNEY MOON Tanya Viol Fri 12:02 Fri 13:21 Fri 14:11
92 B MISTER KAI Hani Milstein Fri 12:08 Fri 13:32 Fri 14:20
93 B BRUNO FG Edie Campbell Fri 12:20 Fri 12:58 Fri 13:42
101 C ROSSA SEVEN Lucy Jackson Fri 08:00 Fri 10:42 Fri 12:20
102 C MOANGARRIFF DUKE Jess Corser Fri 08:06 Fri 09:26 Fri 10:27
103 C DASSETT SHOWGIRL Kate Rocher-Smith Fri 08:24 Fri 09:38 Fri 10:42
104 C KABOOM D Naomi Lawrence Fri 08:12 Fri 08:52 Fri 09:37
105 C GONE WITH THE WIND IV Natasha Halliday Fri 08:18 Fri 08:56 Fri 09:41
106 C DOWDSTOWN CAV Gareth Warburton Fri 08:30 Fri 09:44 Fri 10:46
107 C MINTRIDGE RAZZMATAZZ Mark Ford Fri 08:36 Fri 09:48 Fri 10:52
109 C ELLIES ZEN Evie Godowski Fri 08:42 Fri 09:52 Fri 10:23
110 C JUST AN ILLUSION II Louise Scammell Fri 08:48 Fri 09:32 Fri 10:04
111 C ESI BALTIC BREEZE Katherine Coleman Fri 08:54 Fri 10:12 Fri 11:09
114 C PAULDARYS PHANTOM PROMISE Gaspard Maksud Fri 09:12 Fri 10:30 Fri 11:28
116 C UNNAMED (808245) Alice Procter Fri 09:28 Fri 10:33 Fri 11:04
117 C SO SMART Ben Way Fri 09:34 Fri 10:44 Fri 12:06
118 C TIGER'S LEGACY Bill Levett Fri 09:46 Fri 11:03 Fri 12:34
119 C HAZARD Z Kate Honey Fri 09:58 Fri 11:08 Fri 12:43
120 C OGUE VERDI Kitty King Fri 09:40 Fri 11:10 Fri 12:08
121 C BAZAARS HIGHTOWN Lucas Poole Fri 09:52 Fri 11:17 Fri 12:22
122 C ERINNERUNG U VAN HET JUXSCHOT Samantha Evans Fri 10:04 Fri 11:19 Fri 11:55
123 C BROOKFIELD NOT SO INOCENT Sophie Callard Fri 10:10 Fri 11:26 Fri 11:58
124 C CLASS JEWEL Maddison Peries Fri 10:16 Fri 11:41 Fri 12:14
125 C SAMPHIRE III Piers Fairston Fri 10:22 Fri 11:53 Fri 12:41
126 C TROY XIII Liberty Smith Fri 10:28 Fri 12:06 Fri 12:38
127 C UPTONS DELI CAROUSEL Alice Salwey Fri 10:34 Fri 12:12 Fri 12:58
128 C GLOBAL ALL IN Kerry Gibson Fri 10:40 Fri 12:17 Fri 13:02
129 C MBF CATWALK Miranda Staveley Fri 10:56 Fri 12:32 Fri 13:13
131 C KEC SYDNEY SUN Megan Rowland Fri 11:08 Fri 12:45 Fri 13:31
132 C MINTRIDGE MEXICO Eleanor Ford Fri 11:14 Fri 12:54 Fri 13:38
134 C SUNDERS DARIO Alice Hooper Fri 11:26 Fri 13:07 Fri 13:53
135 C KINGS LANE Kristina Cook Fri 11:50 Fri 12:47 Fri 13:49
136 C CLASS MOVE Ellie Healy Fri 11:32 Fri 12:23 Fri 13:07
137 C FAST COMPANY Samantha Lissington Fri 11:44 Fri 12:36 Fri 13:16
138 C JAG WOMANIZER LADY James Adams Fri 11:56 Fri 12:37 Fri 13:24
141 C FMSH HIGHWAY Emily King Fri 12:02 Fri 13:27 Fri 14:17
143 C PILTOWN POINT Elle Slack Fri 12:08 Fri 13:29 Fri 14:19
201 E CALLISTA CLOVER Ben Way Fri 13:16 Fri 14:36 Fri 15:43
202 E SHANNONDALE AERO John-Paul Sheffield Fri 10:30 Fri 13:40 Fri 14:24
203 E ALENYA Kat Raybould Fri 10:42 Fri 13:54 Fri 14:57
205 E DOLLEY SECRET Arthur Pottier Fri 10:54 Fri 13:41 Fri 14:25
206 E KATCHAFIRE Ginny Thompson Fri 11:00 Fri 14:05 Fri 14:42
207 E BOLEYBAWN CONCORDE Rosie Thomas Fri 11:12 Fri 13:45 Fri 14:27
208 E BRIARWOOD SHADOW James Adams Fri 10:48 Fri 14:09 Fri 14:47
209 E QUALITY TIME Willa Newton Fri 10:36 Fri 14:20 Fri 15:33
210 E MADGES LANE SUNRISE Ben Way Fri 14:01 Fri 15:03 Fri 16:16
211 E MONBEG SHELBY Dani Evans Fri 11:36 Fri 14:27 Fri 15:48
212 E COUNT ONYX Aaron Millar Fri 12:58 Fri 15:09 Fri 16:14
213 E RIVER MOON Arthur Duffort Fri 11:18 Fri 13:47 Fri 14:29
214 E GRC SAMURAI Matthew Heath Fri 11:42 Fri 13:52 Fri 14:35
215 E KILCANNON DUDE Alice Casburn Fri 11:30 Fri 13:51 Fri 14:33
216 E DEERPAIRC REVELRY Leilia Paske Fri 11:06 Fri 13:43 Fri 14:46
217 E OS SAINT EMILION Nicholas Lucey Fri 11:48 Fri 13:56 Fri 14:36
218 E SHANNONDALE IRIS Nicola Wood Fri 13:22 Fri 14:59 Fri 16:00
219 E CISCO'S CALOR Z Willa Newton Fri 12:52 Fri 14:40 Fri 16:03
220 E JOHNNIE WALKER VAN DE SUYDERSEE Georgie Spence Fri 12:04 Fri 14:00 Fri 14:38
221 E COOLEY DIAMOND DANCER Pru Dawes Fri 12:16 Fri 14:51 Fri 15:52
222 E DONDOLOS Jane Riley Fri 12:28 Fri 14:13 Fri 14:53
223 E BALLADEER JUST FOR KICKS Ellie Healy Fri 14:31 Fri 15:14 Fri 15:45
224 E PETER PAN Selina Milnes Fri 12:46 Fri 14:22 Fri 15:00
225 E STRADE BIANCHE Brook Staples Fri 12:22 Fri 14:07 Fri 14:44
227 E JOHNNY BE GOODE WFS Althea Bleekman Fri 12:34 Fri 14:16 Fri 14:51
228 E GLOUNTANE SPLINTER Claire Deuten Fri 14:13 Fri 15:16 Fri 16:30
229 E ON POINT Claire Phillips Fri 13:10 Fri 14:33 Fri 15:35
230 E PATITO Will Furlong Fri 13:04 Fri 14:29 Fri 15:02
231 E BUCKBEAK Katie Berriman Davies Fri 14:25 Fri 15:23 Fri 15:53
232 E COOLEY DJ Katherine Hague Fri 14:19 Fri 15:12 Fri 16:13
234 E INDEPENDER J W B India Wishart Fri 12:10 Fri 14:03 Fri 14:40
235 E WOLKEN FIREFLY Tristram Owers Fri 14:07 Fri 14:42 Fri 15:14
236 E J. Stephanie Rapley Fri 14:43 Fri 15:28 Fri 15:59
237 E CONFESSION TIME Tiana Coudray Fri 14:37 Fri 15:25 Fri 15:55
240 E VINCENTS CASANOVA Albert Horne Fri 15:01 Fri 15:39 Fri 16:17
241 E COOMBELAND SEMILLY Rupert Batting Fri 15:07 Fri 15:43 Fri 16:23
242 E WINTHARGOS Molly Faulkner Fri 15:13 Fri 15:47 Fri 16:28
243 E KOBOLIVIA VDL Dani Evans Fri 13:55 Fri 15:20 Fri 16:35
951 T LANGARTH RYAN Tom Sloper Sun 12:50 Sun 15:05 Sun 16:10
952 T KNOCKADERRY MONBEG Jesse Poyntz-wright Sun 12:56 Sun 15:09 Sun 16:13
953 T MEXIKANN George Hopwell Sun 13:02 Sun 15:13 Sun 16:19
954 T MASTER HERBERT Isabella Heathcote Sun 13:08 Sun 15:17 Sun 16:21
955 T TATTLER Honor Barker Sun 13:26 Sun 15:29 Sun 16:32
956 T BALLINGLEN TOMBOY Alice Tusting Sun 13:32 Sun 15:33 Sun 16:37
957 T FARCEUR D'ELLE Michael Winter Sun 13:38 Sun 15:45 Sun 16:43
959 T I'M FOREVER YOURS Anna Foster Sun 13:50 Sun 15:51 Sun 16:50
960 T CLASS APPEAL Harry Horgan Sun 15:12 Sun 16:37 Sun 17:23
961 T OPPENHEIM Lily Sweet Sun 15:24 Sun 16:43 Sun 17:32
962 T WEST COAST JULE Lizzie Baugh Sun 13:56 Sun 15:53 Sun 16:54
963 T BODIEVE BALLYCLARE Margaret Best Sun 14:02 Sun 15:41 Sun 16:52
964 T JUSTDUNITT Gaspard Maksud Sun 15:18 Sun 16:51 Sun 17:36
965 T BE BOP A LULA Millie Kold Sun 15:36 Sun 16:55 Sun 17:39
966 T CAROUSEL ROMANCE Sarina Stokes Sun 15:58 Sun 16:59 Sun 17:43
967 T JESMOND SPIRIT Alexander Tordoff Sun 14:08 Sun 16:01 Sun 17:01
968 T JACOBITE Cecilia Schultz Sun 16:04 Sun 17:05 Sun 17:50
969 T RAVENALA Greta Mason Sun 14:42 Sun 16:13 Sun 17:08
970 T RINGWOOD ROY Kirsty Short Sun 14:48 Sun 16:15 Sun 17:16
971 T ARENT I LUCKY Jasmine Holmes Sun 14:36 Sun 15:57 Sun 16:57
972 T LISCARROW TOP CLASS Clementine S D Shipp Sun 14:24 Sun 15:25 Sun 16:26
973 T NEXERO Emma Manton Sun 14:30 Sun 16:29 Sun 17:25
974 T HAZZLE DAZZLE Henry Hobby Sun 15:42 Sun 16:57 Sun 17:56
977 T LANGALLER POLZEATH Sarah Jenkins Sun 16:15 Sun 17:15 Sun 18:01
978 T PLS HALO AMBER Lucy Robinson Sun 16:21 Sun 17:16 Sun 18:03
979 T CHESTER XIX Tara Leese Sun 16:27 Sun 17:20 Sun 18:07
980 T STAR COIN Sam Jennings Sun 16:33 Sun 17:24 Sun 18:09
981 T OUGHTERARD QUALITY John Westmore Sun 16:39 Sun 17:29 Sun 18:12
982 T BOLEYBAWN ARCTIC Emily Kemp Sun 16:44 Sun 17:35 Sun 18:18
983 T CLASS JACKPOT Anna Singer Sun 16:50 Sun 17:38 Sun 18:23
984 T HARDIN Katie Horgan Sun 16:56 Sun 17:42 Sun 18:27
985 T SNOW Jasmine Underwood Sun 17:02 Sun 17:46 Sun 18:33
986 T VELOUMANI TESS LY Margareth Dauphard Sun 17:08 Sun 17:49 Sun 18:36
987 T MAHAREES BOB Georgie Brown Sun 17:14 Sun 17:53 Sun 18:40
988 T EMJAY MASTER VISION Victoria Dennis Sun 17:19 Sun 17:57 Sun 18:44
989 T KGB SANDRO Lucinda Atkinson Sun 15:30 Sun 17:07 Sun 18:20
990 T COUNTRY TIGER LILLY Georgina Kidner Sun 14:54 Sun 16:19 Sun 17:14
991 T FOR FUN AND GLORY Clare Chamberlayne Sun 15:00 Sun 16:25 Sun 17:21
992 T RINGFORT REVE DU MOULIN Andrew Downes Sun 13:20 Sun 15:23 Sun 16:24
993 T INSHALLESS Danielle Frost Sun 13:14 Sun 15:37 Sun 16:35
1001 U KOHINOOR Trudy Johnson Sun 12:50 Sun 15:07 Sun 16:11
1002 U MISS TIA Margaret Best Sun 12:56 Sun 15:11 Sun 16:15
1003 U CLOUDY BAY VI Lucy Clements Sun 13:14 Sun 15:21 Sun 16:28
1004 U MARTHA VI Emily Mainieri Sun 13:20 Sun 15:27 Sun 16:30
1005 U SO TELL ME MORE Zoe Colegrave Sun 13:08 Sun 15:19 Sun 16:22
1006 U THE CAPTAIN Toby Bancroft Sun 13:32 Sun 15:43 Sun 16:39
1007 U THE DREAM CATCHER II Hannah Berryman Sun 15:12 Sun 16:49 Sun 17:34
1008 U ELLIES CANDY GIRL Carolyne Ryan-Bell Sun 14:30 Sun 16:07 Sun 17:06
1009 U LACHAIN CRUX Miranda Filmer Sun 15:18 Sun 16:53 Sun 17:38
1010 U SIR EUROMAN Abi Wallis Castle Sun 15:42 Sun 17:01 Sun 17:45
1011 U KORALINE Emma Winter Sun 13:38 Sun 15:49 Sun 16:46
1013 U MAINDIFF ZULU REVOLVER Tom Sloper Sun 13:50 Sun 15:35 Sun 16:41
1014 U ROMANCIER II Katherine Illingworth Sun 15:47 Sun 17:03 Sun 17:47
1015 U BALLYFREE KANNALIER Isabel White Sun 14:24 Sun 16:05 Sun 17:05
1016 U KMR FINASCO Chloe Vestey Sun 16:03 Sun 17:09 Sun 17:52
1017 U STRANDHILL BOY Imogen Murray Sun 14:36 Sun 16:09 Sun 17:10
1018 U MILLROSE Lucinda Atkinson Sun 14:48 Sun 16:47 Sun 17:54
1019 U PINECROFT HALYCON Alfie Haynes Sun 13:44 Sun 15:55 Sun 16:55
1020 U KOGOLA Vicky Tuffs Sun 14:02 Sun 15:59 Sun 16:59
1021 U SAXY PARK LANE Angus Pimblott Sun 14:54 Sun 16:21 Sun 17:17
1022 U JACK DANIELS L Z Nicola Wilson Sun 14:42 Sun 16:17 Sun 17:12
1023 U CORIMIRO Sarah Bullimore Sun 16:21 Sun 17:18 Sun 18:05
1024 U CHALLENGE Z Constance Copestake Sun 15:00 Sun 16:23 Sun 17:19
1025 U VIOLETTA B Imogen Murray Sun 15:30 Sun 16:39 Sun 17:41
1026 U IN FASHION TOO Toby Pigott Sun 15:06 Sun 16:41 Sun 17:27
1027 U GORTFADDA SKY BOY Kirsty Short Sun 15:36 Sun 16:45 Sun 17:49
1028 U CREEVAGH LITTLE STAR Jasmine Holmes Sun 15:24 Sun 16:27 Sun 17:30
1030 U OVERIS CAVALIER Meghan Healy Sun 16:32 Sun 17:26 Sun 18:11
1031 U TAKE THE STAGE Lucinda Atkinson Sun 16:15 Sun 17:27 Sun 18:45
1032 U OUTDAZZLE Imogen Addison Sun 16:38 Sun 17:31 Sun 18:14
1033 U PENTON WHOS WHO Henry Hobby Sun 16:27 Sun 17:22 Sun 18:31
1034 U CASSINI TENNESSEE Amy Coleman Sun 16:44 Sun 17:33 Sun 18:16
1035 U STATESMAN VIVENDI Venetia Thompson Sun 16:50 Sun 17:37 Sun 18:22
1036 U COOLEY CARUBA Evie Puddy Sun 16:56 Sun 17:40 Sun 18:25
1037 U LITTLE BIRD Aoife Clark Sun 13:02 Sun 15:15 Sun 16:17
1039 U CAPTAIN BALU 2 Kate Tarrant Sun 13:26 Sun 15:31 Sun 16:33
1040 U VANTINO Isabel English Sun 14:08 Sun 16:03 Sun 17:03
1041 U KNIGHTS BEAU Matilda Wadeson Sun 17:07 Sun 17:48 Sun 18:34
1042 U SHADES OF SILVER Charlotte Mason Sun 17:13 Sun 17:51 Sun 18:38
1043 U ARD DASSETT SPECTRE Gini Hope Sun 17:19 Sun 17:55 Sun 18:42
WATERMILL FLIGHT Tanya Buckingham-lloyd - - - - - -
CDS HASIL DHI Lizzie Baugh - - - - - -
JUNIOR Z Izzy Taylor - - - - - -
BRITANNIA’S STAR Pippa Dixon - - - - - -
A COOLEY DEAL BREAKER Alysen Miller - - - - - -
CAPITAL INVESTMENT Christopher Whittle - - - - - -
RNH CAPPUCCINO Fiona Davidson - - - - - -
MYTHICAL LAW Serena Mcgregor - - - - - -
SILVER VENTURE Melissa Joannides - - - - - -
BALLINS KELLIGS Andrew Downes - - - - - -
BAZAARS GHOST Annabel Carthy - - - - - -
HAGONDA Stephen Heal - - - - - -
LET'S GO VD WITHOEVE David Quest - - - - - -
UNNAMED (807822) Richard P Jones - - - - - -
LISNAFIFFY Eva Carse - - - - - -
COPILOT Kevin Mcnab - - - - - -
LADY TATTERSALL Richard P Jones - - - - - -
HILARY Janine Bowler - - - - - -
BURLEA MAINSAIL Tanya Buckingham-lloyd - - - - - -
DAWN RUN Emily Sinton - - - - - -
COOLEY WITH AMBITION Harry Horton - - - - - -
MIKIE Molly Brown - - - - - -
DON DANDY Katie Richards - - - - - -
SHANBEG TO DIFFER Isabel English - - - - - -
KUWAIT SILVER Melissa Joannides - - - - - -
PEPPER JACK Caroline Harris - - - - - -
TRELYDAN DOMINO Luke Ramsden - - - - - -
POPPINGHOLE PYEZ Erin Watt - - - - - -
NETHERWOOD BRAVE HEART Melissa Shawcross - - - - - -
KILWAUGHTER STORM Christopher Whittle - - - - - -
COOLEY HIGH THYME Andrew Downes - - - - - -
UHTRED Thomas Hawke - - - - - -
URMA BK Rebecca Giorgetti - - - - - -
RUBY Lucy Robinson - - - - - -
CENTRE STAGE Jemima Upton - - - - - -
CAYMAN CONFIDENTIAL Hollie Swain - - - - - -
SIRI DELUXE Noémi Doerfer - - - - - -
TOP GUN VII Josie Proctor - - - - - -
JUVENATE Marcus Roberts - - - - - -
BALLYCOSKERRY REGAL DIAMOND Hollie Swain - - - - - -
FIRE OF INDEPENDENCE Tara Brown - - - - - -
YOUNG OFFICER Izzy Taylor - - - - - -
CARRANDUNA DIAMOND Chloe Brown - - - - - -
CIL DARA DALLAS Isabel English - - - - - -
CHANTILLY AMATULLAH Ella Dalton - - - - - -
RIVER MOON Arthur Duffort - - - - - -
CRISPY SEA Hazel Towers - - - - - -
CASSANDRA M Clemmie Kerridge - - - - - -
JUMBOREE Rose Carnegie - - - - - -
QUIWI SPRITE Sarah Bullimore - - - - - -
GENIA Lucy Robinson - - - - - -
MILL HOUSE KANN EYE Kirstie Wright - - - - - -
JE TAIME FANDANGO Mary Pearson - - - - - -
JUST THE BISCUIT Charlotte Dennis - - - - - -
FERNHILL CANDY CRUSH Jaymee Savill - - - - - -
MONBEG DRUID Ashley Clegg - - - - - -
MBF FUTURE CRUISE Harry Horgan - - - - - -
GRANTSTOWN IMPERIAL HOPE Harriet Wright - - - - - -
CHIMERA Isabel English - - - - - -
BALLINTRANE MINTY Madeleine Wolfenden - - - - - -

ON

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
152 D FLEETWOOD MAC V Chelsea Round Fri 08:06 Fri 08:48 Fri 09:33
153 D LANGFORD TAKE THE BISCUIT Joshua Levett Fri 08:12 Fri 09:30 Fri 10:33
156 D PROMETHEUS II Melissa Joannides Fri 08:24 Fri 09:02 Fri 09:47
157 D OBOS COLOMBUS Laundon Howes Fri 08:30 Fri 09:08 Fri 09:53
158 D ALS RUSSIAN ROLEX Jemima Howden Fri 08:36 Fri 09:34 Fri 10:06
159 D TRETAWN Emily Grace Fri 08:42 Fri 09:50 Fri 10:21
160 D CYBER SHOT Emily Gieron Fri 08:54 Fri 09:54 Fri 10:25
161 D OWE TWO Grace Taylor Fri 08:48 Fri 09:40 Fri 10:40
162 D SOVEREIGN CHOICE Jemima Gray Fri 09:00 Fri 09:58 Fri 10:29
163 D GUIDARO Emily Prangnell Fri 09:06 Fri 10:00 Fri 10:31
166 D GLASKER SWEET CLOVER Eloise Van Praagh Fri 09:18 Fri 10:26 Fri 10:56
168 D BORNEO BRAMLEY Janice Macleod Fri 09:37 Fri 10:46 Fri 11:24
169 D KILPIPE JEWEL Mimi Falb Fri 09:43 Fri 10:50 Fri 11:26
171 D DOOLIN DE REVE Jasmine Holmes Fri 09:49 Fri 10:52 Fri 11:30
173 D GREENFORT MARBRIDGE Alice Watt Fri 09:55 Fri 10:57 Fri 11:39
174 D GLORIA III Ella Miall Fri 10:07 Fri 11:14 Fri 11:48
175 D BILLY ALBERTO Lulu Spence Fri 10:13 Fri 11:28 Fri 12:02
176 D ROCKLODGE NASDAQ Lila Millard Fri 10:19 Fri 11:44 Fri 12:18
177 D ROSSDARAGH TOP QUALITY Katie Rucker Fri 10:25 Fri 11:59 Fri 12:45
178 D LORD LARRY Hattie Mccance Fri 10:31 Fri 12:08 Fri 12:54
179 D BOLEYBAWN DASSETT CRUISE Izzy Hall Fri 10:37 Fri 12:14 Fri 12:56
181 D ARDEO ALLEGRA Louise Bradley Fri 10:55 Fri 11:42 Fri 12:16
182 D GLENDEW Edie Campbell Fri 10:01 Fri 10:39 Fri 11:12
183 D DIAMOND ROLLAR Rosie Marsh Fri 10:43 Fri 12:19 Fri 13:03
184 D SZANEL Lucy Robinson Fri 10:49 Fri 12:26 Fri 13:11
251 F QUALITY TITAN Fiona Davidson Fri 12:00 Fri 13:58 Fri 14:55
253 F USTINOV VAN ELSENHAM Claire Deuten Fri 12:48 Fri 14:44 Fri 15:47
254 F CSF TEDDY Claire Phillips Fri 12:06 Fri 14:02 Fri 15:04
255 F MBF TOUCH YOUR TOES Dani Evans Fri 12:30 Fri 14:53 Fri 16:09
256 F TOMATILLO Aaron Millar Fri 12:12 Fri 14:46 Fri 15:41
257 F WOLFERLOW PROLOGUE Kat Raybould Fri 13:24 Fri 14:25 Fri 15:28
258 F GIDO G Sally Chamberlain Fri 12:24 Fri 14:11 Fri 14:49
259 F GEORGIE GIRL Rio Hall Fri 12:42 Fri 14:31 Fri 15:31
260 F BRIDGEPARK COTTAGE LADY Maggie Dearnley Fri 14:38 Fri 15:26 Fri 15:57
261 F SANKRO Eneya Jenkins Fri 12:36 Fri 14:38 Fri 15:37
262 F COOLEY ADVENTURER Katherine Hague Fri 13:12 Fri 14:47 Fri 15:40
263 F MORELANDS CASANOVA Emily Finston Fri 12:54 Fri 14:35 Fri 15:39
264 F CHEVALIAN FIFA Fiona Davidson Fri 13:00 Fri 14:24 Fri 15:26
268 F GORSEHILL JEWEL Rio Hall Fri 13:56 Fri 15:00 Fri 16:07
269 F FERNHILL FIRST FRIEND Leilia Paske Fri 12:18 Fri 14:14 Fri 15:17
270 F HAI FIVE Eneya Jenkins Fri 14:08 Fri 15:07 Fri 16:11
271 F COOLEY LEGALAND Pru Dawes Fri 14:20 Fri 15:22 Fri 16:25
272 F GRAFELLES Emily Finston Fri 14:02 Fri 15:05 Fri 16:20
273 F INDIANA DU VLIST Nicola Wood Fri 14:32 Fri 15:24 Fri 16:32
276 F LAURIES LAUDATIO 2 Willa Newton Fri 13:50 Fri 15:02 Fri 16:34
277 F TEMPLEPATRICK COOLEY Mark Davidson Fri 13:18 Fri 15:21 Fri 15:54
278 F COOLCOM BELL Beth Wood Fri 13:18 Fri 15:30 Fri 16:01
279 F ARCO BB Emelye Kenyon-brown Fri 14:50 Fri 15:34 Fri 16:10
280 F ROCKHILL DYNASTY Lucy Gasston Fri 14:56 Fri 15:37 Fri 16:15
282 F DRUMCONNICK CAVALIER Cerys Macaulay Fri 15:08 Fri 15:45 Fri 16:26

A

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
291 G C BORN FRESH Z Dani Evans Fri 09:30 Fri 17:15 Fri 18:04
292 G RUM PUNCH Matthew Heath Fri 09:36 Fri 16:10 Fri 17:35
293 G BRANDO DE CHEREL Arthur Duffort Fri 09:43 Fri 16:11 Fri 17:13
294 G FELOUPE Georgie Spence Fri 09:49 Fri 16:13 Fri 17:15
295 G GLADSTONE II Ginny Thompson Fri 09:56 Fri 16:27 Fri 16:59
296 G FLY THE FLAG Rosie Thomas Fri 10:02 Fri 16:17 Fri 17:19
297 G TOPSPIN II Alice Casburn Fri 10:09 Fri 16:29 Fri 17:03
298 G PROUD COURAGE Nicholas Lucey Fri 10:15 Fri 16:28 Fri 17:01
299 G MAISTRESSE Paul Burgess Fri 10:22 Fri 16:20 Fri 16:55
300 G QUINDIVA Alexander Bragg Fri 10:28 Fri 16:21 Fri 18:09
301 G VELMA Dani Evans Fri 10:35 Fri 17:36 Fri 18:33
302 G GOLDEN RECIPE Matthew Heath Fri 10:52 Fri 16:36 Fri 18:05
303 G PEDRO IV Cathi Osmond-smith Fri 10:58 Fri 16:22 Fri 16:57
304 G GUILTY PLEASURE Franky Reid-Warrilow Fri 11:37 Fri 17:28 Fri 18:01
305 G FANTA BOY Georgie Spence Fri 11:11 Fri 16:44 Fri 17:45
306 G ARDAGH BREEZE Brook Staples Fri 11:05 Fri 16:30 Fri 17:07
307 G VIVIENNE DU CAREL Claire Duffin Fri 11:50 Fri 17:26 Fri 18:07
308 G SAM SPADE Jane Riley Fri 11:18 Fri 17:19 Fri 17:53
309 G SAN SOLO Imo Brook Fri 11:57 Fri 17:32 Fri 18:15
310 G COOLEY AT THE HILTON Selina Milnes Fri 11:44 Fri 17:22 Fri 17:55
311 G GRANNCORD Althea Bleekman Fri 11:24 Fri 17:20 Fri 17:56
312 G COLLIEN P 2 Will Furlong Fri 11:31 Fri 17:24 Fri 17:59
313 G ZAGREB Alexander Bragg Fri 12:14 Fri 16:46 Fri 17:39
314 G BALLADEER HUMBEL GUY Rosie Thomas Fri 12:20 Fri 16:48 Fri 17:49
315 G WESTWINDS KARLOS Lizzie Provenzano Fri 12:27 Fri 17:30 Fri 18:11
316 G MAYBACH Pippa Funnell Fri 12:33 Fri 16:15 Fri 17:17
318 G DENVER VIII Alex Postolowsky Fri 13:12 Fri 17:38 Fri 18:19
319 G FLEET STREET Roo Fox Fri 12:59 Fri 16:19 Fri 17:21
320 G ASKARI Matthew Heath Fri 12:46 Fri 17:03 Fri 18:35
321 G DIAMOND RUCTIONS Louisa Lockwood Fri 13:19 Fri 17:40 Fri 18:21
322 G MY MAN MICKIE Michelle Williamson Fri 14:53 Fri 17:42 Fri 18:23
323 G RED KITE Harry Meade Fri 13:06 Fri 16:23 Fri 17:47
324 G DG MARADONA Mary Edmundson Fri 14:14 Fri 16:31 Fri 17:27
325 G KING OF THE MILL Alexander Bragg Fri 14:01 Fri 17:05 Fri 18:39
326 G MGH GRAFTON STREET Pippa Funnell Fri 13:55 Fri 16:40 Fri 17:58
328 G EPICA Gubby Leech Fri 14:08 Fri 16:25 Fri 17:25
329 G SUPERSTITION Harry Meade Fri 14:21 Fri 16:52 Fri 18:13
330 G AHORN DE LA BRYERE Lucy K Wheeler Fri 14:34 Fri 16:33 Fri 17:29
331 G PAULANK KINGS RIVER Sam Griffiths Fri 14:40 Fri 16:34 Fri 17:33
332 G KOPI LUWAK Roo Fox Fri 14:27 Fri 16:50 Fri 17:51
333 G CLASS AFFAIR Zara Tindall Fri 15:17 Fri 16:56 Fri 17:36
334 G EL MUNDO Michael Winter Fri 15:36 Fri 17:43 Fri 18:27
335 G ARKOS LAD Arthur Duffort Fri 12:53 Fri 16:42 Fri 17:43
337 G CAVALIER CRYSTAL Harry Meade Fri 15:30 Fri 17:17 Fri 18:41
339 G ROYAL HARVEST Gubby Leech Fri 15:23 Fri 16:54 Fri 17:57
340 G KING CREOLE VD N RANCH Lucy K Wheeler Fri 15:49 Fri 16:59 Fri 18:03
342 G GURTERA CHER Sam Griffiths Fri 15:56 Fri 17:01 Fri 18:06
344 G CHILLIS GEM Sarah Gairdner Fri 14:47 Fri 16:38 Fri 17:38
345 G BIARRITZ II Camilla Kruger Fri 16:09 Fri 17:47 Fri 18:31
551 L KILTAR OBOS John-Paul Sheffield Sat 09:00 Sat 14:04 Sat 15:01
552 L BALLYCOOG GUINNESS Matthew Heath Sat 09:06 Sat 14:46 Sat 15:39
553 L TS SHANGHAI Georgie Frow Sat 09:13 Sat 13:50 Sat 14:51
554 L MY EASTWOOD BRIGHTSIDE Harry Dzenis Sat 09:19 Sat 13:52 Sat 14:45
555 L INCOGNITO IV Katey Cuthbertson Sat 09:26 Sat 13:54 Sat 14:55
556 L TRUE BLUE TOO II Rosie Fry Sat 09:32 Sat 13:56 Sat 14:57
557 L BENGAL LORE Pippa Taylor Sat 09:39 Sat 13:58 Sat 14:49
558 L LSS LANZAROTE Rupert Batting Sat 09:45 Sat 14:00 Sat 14:53
559 L MGH BINGO BOY Nicky Hill Sat 12:48 Sat 14:38 Sat 15:11
560 L CALL ME DASSETT Kate Rocher-Smith Sat 09:58 Sat 14:02 Sat 14:47
561 L UFONZO Steve Garrod Sat 10:05 Sat 14:06 Sat 14:59
562 L COOLEY CARNIVAL LADY Charlotte Agnew Sat 10:41 Sat 14:10 Sat 15:05
563 L SCHINDLERS BOY John-Paul Sheffield Sat 10:28 Sat 14:30 Sat 15:31
564 L CAUNTON WELL CONNECTED Nicola Wilson Sat 10:21 Sat 14:08 Sat 15:03
565 L MONBEG MEDLAR Harry Meade Sat 09:52 Sat 14:14 Sat 15:07
566 L AUNT AUGUSTA Rosie Fry Sat 10:47 Sat 14:26 Sat 15:41
567 L KILBALLYBOY BOB Richard P Jones Sat 10:54 Sat 14:12 Sat 15:15
568 L CREAM OF THE CROP Paolo Belvederesi Sat 11:00 Sat 14:24 Sat 15:17
569 L BILLY BANDIT Katherine Coleman Sat 11:07 Sat 14:28 Sat 15:21
571 L MAX E MILLION Georgie Frow Sat 10:34 Sat 14:20 Sat 15:23
572 L DHI BABETTE K Becky Heappey Sat 11:20 Sat 14:36 Sat 15:49
574 L CRANNY HILL CHOSEN Fiona Davidson Sat 11:43 Sat 14:32 Sat 15:19
575 L DONATEUR Tim Cheffings Sat 11:49 Sat 14:44 Sat 15:53
576 L COUMROE CALVA Clare Lewis Sat 11:56 Sat 14:48 Sat 15:59
577 L DAZZLING SPRINGTIME Alice Kneen Sat 12:02 Sat 15:06 Sat 16:01
578 L PICCOLA DIAVOLA Samantha Cutts Sat 12:09 Sat 15:10 Sat 16:05
580 L SHARAZ Holly Bradshaw Sat 12:41 Sat 15:08 Sat 16:03
581 L AMIRO SKY Bruce Haskell Sat 12:28 Sat 14:18 Sat 15:09
582 L AMBASSADORS DISGUISE Cassandra Price Sat 13:59 Sat 15:12 Sat 16:07
583 L MY ERNIE Helen Witchell Sat 13:20 Sat 14:50 Sat 15:29
584 L CARTOWN WALLABE Bella Innes Ker Sat 12:35 Sat 14:22 Sat 15:25
585 L KING OF THE SWINGERS Louise Bradley Sat 13:27 Sat 14:58 Sat 15:45
586 L ORATORIO II William Fox-Pitt Sat 12:22 Sat 14:16 Sat 15:13
588 L DONT YOU KNOW Victoria Wilson Sat 14:19 Sat 15:14 Sat 16:09
589 L CONPIERRE Sarah Bullimore Sat 14:06 Sat 14:56 Sat 15:37
590 L COOLEY TIMEPIECE Katherine Hague Sat 14:25 Sat 15:16 Sat 16:11
591 L RINGWOOD MADRAS Izzy Taylor Sat 14:12 Sat 14:54 Sat 15:27
592 L LITTLE FIRE William Fox-Pitt Sat 13:33 Sat 14:42 Sat 15:43
594 L MAN ABOUT TOWN II David Doel Sat 13:53 Sat 15:02 Sat 15:57

I

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
351 H JUST SODA NO ICE Willa Newton Sat 08:00 Sat 09:18 Sat 10:16
352 H CRUISE THE TOWN Wizz Leyland Sat 08:06 Sat 08:43 Sat 09:33
354 H STONEHAVENS KARABA Giovanni Ugolotti Sat 08:18 Sat 08:52 Sat 09:43
355 H EDWARD VAN DE VELDHOEVE Eden Ash Sat 08:24 Sat 09:00 Sat 09:56
357 H MATTERHORN RISING Arthur Duffort Sat 08:12 Sat 10:16 Sat 11:34
359 H GLOBAL DHI DISCOVERY Alex Kennedy Sat 08:54 Sat 09:31 Sat 10:14
360 H DIGGER JONES Alexander Tordoff Sat 08:42 Sat 10:00 Sat 11:02
361 H COOLEY ON THE CARDS Izzy Taylor Sat 08:36 Sat 09:11 Sat 09:51
364 H ICEMAN III Harriet Mitchell Sat 08:48 Sat 09:53 Sat 10:56
365 H HANLEEN DIDJERIDOO Jamie-lee Day Sat 09:00 Sat 09:35 Sat 10:21
366 H WELLFIELDS LINCOLN Susie Berry Sat 09:06 Sat 09:46 Sat 10:31
367 H GRAFENNACHT William Fox-Pitt Sat 09:34 Sat 10:13 Sat 10:44
368 H COBALT DE DUGNY David Doel Sat 09:28 Sat 10:46 Sat 11:42
369 H CATHERSTON ORATOR Hannah Vickery Sat 09:22 Sat 10:20 Sat 10:54
370 H JEU CARLA-H Imogen Murray Sat 10:04 Sat 11:26 Sat 13:00
371 H HALONA A SPRIG Jack Pinkney Sat 11:02 Sat 11:53 Sat 12:39
372 H ANOTHER MORNING Rosie Thomas Sat 09:52 Sat 11:13 Sat 12:49
374 H GELUK G Helen Bates Sat 10:28 Sat 11:28 Sat 12:30
375 H GOOD BOY ALEX Tara Jefferies Sat 09:58 Sat 10:51 Sat 11:23
376 H MHS MONBEG JUNIOR Kitty King Sat 09:40 Sat 10:14 Sat 10:46
377 H SUNKISSED Emily Hughes Sat 10:16 Sat 11:41 Sat 12:11
378 H HSH COOMBELAND CROWN CRUISE Rupert Batting Sat 10:34 Sat 11:22 Sat 11:53
379 H JACKPOT Polly Schwerdt Sat 10:22 Sat 11:42 Sat 12:14
380 H BROOKPARK RUBY Isabella Castle Sat 10:50 Sat 12:26 Sat 13:12
381 H G STAR MUSTERD Sarah Gairdner Sat 10:56 Sat 11:52 Sat 12:25
383 H RUSSELJACKET Harry Meade Sat 11:26 Sat 12:25 Sat 13:27
384 H MBF HARLEY REBEL Eleanor Hope Sat 11:14 Sat 12:08 Sat 12:47
385 H GLOBAL SUPER NOVA Alexa Palmer Sat 11:20 Sat 12:47 Sat 13:33
388 H HIGHVARO Meghan Healy Sat 11:44 Sat 12:36 Sat 13:21
390 H CRUMLINPARK GENIE Louisa Lockwood Sat 11:50 Sat 12:41 Sat 13:25
391 H INVITO Lydia De Gioia Sat 11:56 Sat 13:18 Sat 14:11
392 H COOLEY KAN DO Piggy March Sat 10:10 Sat 11:30 Sat 12:26
401 I JAMESON II Harriet Mitchell Sat 08:00 Sat 09:20 Sat 10:23
402 I CALCOURT QUANTUM Lucy Jackson Sat 08:06 Sat 08:45 Sat 09:35
404 I INDIGO VIII Ed Eltham Sat 08:24 Sat 09:02 Sat 09:58
406 I CORNISH REBEL Max Warburton Sat 08:12 Sat 09:25 Sat 10:29
407 I THE SPICE MERCHANT Alexandra Munn Sat 08:30 Sat 09:07 Sat 10:02
408 I ESCAPE ROUTE Willa Newton Sat 08:48 Sat 09:44 Sat 10:48
409 I ARAGON HOUSE PEDRO Hayley Phillips-Hart Sat 08:42 Sat 09:22 Sat 10:08
411 I BILLY AMBITIOUS Dani Evans Sat 08:36 Sat 10:11 Sat 11:07
412 I CMS GOOGLE Kristina Hall-Jackson Sat 08:54 Sat 09:49 Sat 10:52
414 I CROWN DAVENPORT Rosie Thomas Sat 09:06 Sat 10:47 Sat 12:16
415 I JSC BUCKET LIST Arthur Duffort Sat 09:00 Sat 10:38 Sat 12:01
416 I GLOBAL CANDY BOY Georgie Campbell Sat 09:22 Sat 10:25 Sat 11:28
417 I NEWMARKET PATROL Alexander Tordoff Sat 09:28 Sat 10:31 Sat 11:32
418 I OPHELIE VAN PRINSEVELD Ailsa Wates Sat 09:40 Sat 10:24 Sat 11:03
419 I CLOSHAUN HELLO Laura Milner Sat 09:46 Sat 10:33 Sat 11:11
421 I ROSSMOUNT BLUE NEWS Katie Bleloch Sat 09:52 Sat 10:29 Sat 11:09
422 I PN HUGO Abigail Tomlinson Sat 09:58 Sat 11:08 Sat 11:41
423 I TO LOVE AND HONOUR Josh Haynes Sat 10:10 Sat 11:31 Sat 13:06
424 I NO RUSH ONE Kathryn Robinson Sat 10:04 Sat 10:42 Sat 11:15
427 I TEQUILA SUNRISE Pippa Taylor Sat 10:34 Sat 11:20 Sat 11:51
428 I CAUNTON FIRST CLASS Matthew Heath Sat 10:40 Sat 12:12 Sat 13:35
429 I STREAMWAYS MEXICANA Chantal Thackray Sat 10:22 Sat 11:44 Sat 12:20
430 I HARBOURING Amelia Walker Sat 10:28 Sat 12:15 Sat 12:55
431 I ITS MORKA Steve Garrod Sat 11:02 Sat 12:01 Sat 12:41
432 I HEADLEYS COSMIC TWIST Georgie Spence Sat 11:14 Sat 12:45 Sat 13:31
433 I VENEZUELA Emily Grace Sat 11:08 Sat 11:48 Sat 12:22
434 I MONARTS AFFAIR Grace Taylor Sat 11:20 Sat 12:48 Sat 13:37
435 I BWE NEWTON DE JASPER Adam Harvey Sat 11:26 Sat 12:50 Sat 13:39
437 I DRUMAKNOCKAN EASTER CHARM Louise Nicholson Sat 11:38 Sat 13:05 Sat 13:56
438 I IGNA Sarah Hedges Sat 11:44 Sat 13:10 Sat 14:02
439 I IRENE LEVA Rhian Smith Sat 11:50 Sat 13:12 Sat 14:04
440 I CARWARTHEN HARRIER Harry Meade Sat 10:46 Sat 11:59 Sat 12:56
441 I INVICTUS II Harry Horgan Sat 11:56 Sat 12:43 Sat 13:29
451 J TIGER LILY XX Lucy Robinson Sat 08:00 Sat 08:40 Sat 09:30
452 J IGOR B Kristina Hall-Jackson Sat 08:06 Sat 09:24 Sat 10:19
454 J PATCH ALI Melissa Joannides Sat 08:12 Sat 08:49 Sat 09:39
455 J MGH SMARTY Eleanor Hope Sat 08:18 Sat 08:56 Sat 09:47
456 J A MOMENT IN TIME II Georgie Campbell Sat 08:30 Sat 09:55 Sat 10:58
457 J HAZLETON QUALITY Sophie Pedlar Sat 11:44 Sat 13:14 Sat 14:07
459 J JELSON Lucy Collecott Sat 08:48 Sat 09:27 Sat 10:10
460 J HARESTONE Jasmine Wilks Sat 09:06 Sat 09:42 Sat 10:33
461 J ANNESTOWN CAPITALISM Fiona Davidson Sat 08:42 Sat 09:16 Sat 10:06
463 J GRAND CRU E Max Warburton Sat 08:54 Sat 09:58 Sat 11:00
464 J JEZEBEL HDH Imogen Murray Sat 09:22 Sat 11:00 Sat 12:28
465 J VOIGHTS ANKY PANKY Josh Haynes Sat 09:28 Sat 11:06 Sat 12:34
466 J SUPERMARIO II Thomas Vicary Sat 09:52 Sat 11:37 Sat 13:18
470 J BLAKENEY SURPRISE Sarah Bullimore Sat 08:36 Sat 09:13 Sat 09:53
471 J BELLE DE CAVILLY Tyler Cassells Sat 09:46 Sat 11:04 Sat 12:05
473 J WISH LIST Teri Rudkin Sat 09:00 Sat 09:40 Sat 10:25
474 J WITCHCOMBE PROPHET Emma Stringer Sat 09:58 Sat 11:09 Sat 11:40
475 J OAREHOUSE HERO Katey Cuthbertson Sat 10:10 Sat 10:55 Sat 11:26
476 J ISINGTON IRISH SPIRIT Harry Dzenis Sat 10:04 Sat 10:44 Sat 11:19
477 J THE PREACHER MAN David Doel Sat 10:16 Sat 11:11 Sat 12:12
478 J SHADOW MINNIE MOON Felicity Collins Sat 10:22 Sat 11:24 Sat 12:37
480 J DICTE ALDRUP Sara Bech Strøm Sat 10:44 Sat 12:23 Sat 13:02
481 J TRIUMVIRATE Jo May Sat 10:50 Sat 12:28 Sat 13:10
482 J OUR OLD FELLA Piggy March Sat 10:56 Sat 11:55 Sat 12:57
483 J BEE NAROUND Josie Proctor Sat 11:08 Sat 12:32 Sat 13:16
484 J DESTINO BELLO Courtney Romcke Sat 11:14 Sat 12:06 Sat 12:45
485 J TREMLETT Kate Poole Sat 11:26 Sat 12:52 Sat 13:41
486 J CRISTAL FONTAINE Kitty King Sat 11:50 Sat 12:37 Sat 13:20
488 J OMARS LASS Eva Carrier Sat 11:32 Sat 12:59 Sat 13:50
489 J CORNISH CABOCHON Katie Burton Sat 11:38 Sat 13:07 Sat 13:58
491 J FREYA 363 Matthew Heath Sat 11:20 Sat 12:34 Sat 14:06
501 K RAFIKI HHS Tomas Hanlon Sat 08:00 Sat 08:41 Sat 09:31
502 K PRIME TIME II Emily Mustow Sat 08:06 Sat 08:47 Sat 09:37
504 K REHY REVELATION Jack Pinkney Sat 08:18 Sat 08:58 Sat 09:45
505 K NIPPY MORNING Rosie Thomas Sat 08:24 Sat 10:22 Sat 11:44
506 K MDSANDYHILL ZORRO Imogen Murray Sat 08:36 Sat 10:35 Sat 11:57
507 K NO REASON Josh Haynes Sat 08:42 Sat 10:40 Sat 12:03
508 K SECRET AFFAIR II Antoinette Mckeowen Sat 08:30 Sat 09:09 Sat 10:04
509 K LINUS V Abigail Dean Sat 08:54 Sat 09:33 Sat 10:17
510 K UBRANCO UK Harriet Upton Sat 09:18 Sat 10:02 Sat 10:39
511 K FROG ROCK Annie Getley Sat 09:46 Sat 10:49 Sat 11:21
512 K WESTON GOODFELLA Meghan Healy Sat 09:00 Sat 09:47 Sat 10:27
513 K STREGA JX Anna Cheney Sat 08:48 Sat 09:29 Sat 10:12
514 K ITAREUSO Louisa Lockwood Sat 09:06 Sat 09:51 Sat 10:35
515 K EX CAVALIERS LAW Bruce Haskell Sat 09:34 Sat 10:18 Sat 10:50
516 K CASCORSON Z Helen Bates Sat 09:40 Sat 10:58 Sat 11:59
517 K GREAT DEMEANOR Nicky Hill Sat 09:12 Sat 09:57 Sat 10:37
518 K ZUTOPIA Layla Felgate Sat 09:58 Sat 11:15 Sat 11:46
519 K EDDY D EDEN Logan Duffort Sat 10:04 Sat 11:17 Sat 11:48
520 K CRAZY DU LOIR Matthew Heath Sat 09:52 Sat 11:50 Sat 13:04
521 K NINA VH Nathan Connolly Sat 10:10 Sat 11:19 Sat 11:49
522 K TELL EM NOTHIN Aoife Clark Sat 10:22 Sat 11:46 Sat 12:18
523 K MONBEG HIGH LIFE Kristina Cook Sat 10:16 Sat 10:57 Sat 11:30
524 K MOUNT CORBITT STORM Angus Smales Sat 10:46 Sat 11:33 Sat 12:07
525 K MGH OAT CAKE Thomas Vicary Sat 10:34 Sat 11:57 Sat 12:48
527 K PACKER MOOSE Beanie Sturgis Sat 10:52 Sat 12:30 Sat 13:14
528 K MC PARCO PETE Tyler Cassells Sat 10:28 Sat 11:35 Sat 12:35
529 K COIRBAN SARCO DELUX Gaspard Maksud Sat 11:14 Sat 12:10 Sat 12:51
530 K IRISH TRUMP Sarah Bullimore Sat 11:08 Sat 12:03 Sat 12:43
531 K IMPOSANT Emily King Sat 12:20 Sat 13:27 Sat 14:21
532 K LOVELOCKS RUMPLESTILTSKIN Marcio Carvalho Jorge Sat 11:20 Sat 12:14 Sat 12:52
533 K ARCHIMEDES X Charlotte Faulkner Sat 11:26 Sat 12:54 Sat 13:43
534 K HIKITA John-Paul Sheffield Sat 11:44 Sat 12:39 Sat 13:23
535 K GLOBAL ASK James Sommerville Sat 11:32 Sat 13:01 Sat 13:52
538 K HENDRIK 24 Sue Colley Sat 11:56 Sat 13:20 Sat 14:13
539 K SHANNONDALE ZITA Ellie Kay Sat 12:02 Sat 13:21 Sat 14:15
540 K ISALOTTIE Eliza Stoddart Sat 12:08 Sat 13:23 Sat 14:17
541 K TOUT CHOCOLAT Lily Bradstock Sat 12:14 Sat 13:25 Sat 14:19
701 O HATHAWAY WHOLE LOTTA LOVE Izzy Taylor Sun 08:00 Sun 09:40 Sun 10:40
702 O DASSETT SELECT Kate Rocher-Smith Sun 08:18 Sun 09:44 Sun 11:22
704 O REISKAMOE RUBY Laura-jane Brown Sun 08:06 Sun 08:48 Sun 09:33
705 O FEARLESS W Nicole Mills Sun 08:12 Sun 10:14 Sun 11:38
706 O SHANNONDALE ARISTO Alexander Bragg Sun 08:24 Sun 10:48 Sun 12:14
707 O ECLIPSE SB Laurence Hunt Sun 08:30 Sun 09:04 Sun 09:41
708 O BALLYVAUGHN Jodie Amos Sun 08:42 Sun 09:46 Sun 10:45
709 O KILDALTON HENRY Fiona Kashel Sun 08:48 Sun 10:33 Sun 11:54
710 O HASIMODO II Caroline Boucher Sun 08:36 Sun 09:15 Sun 09:51
711 O BGS TWIN PEAKS Phoebe Buckley Sun 09:00 Sun 10:37 Sun 12:03
712 O NPS ELEGANCE Kacey Arnold Sun 08:54 Sun 09:26 Sun 10:00
713 O SAFIRA Andrew Downes Sun 09:18 Sun 10:25 Sun 11:28
714 O BOLEYBAWN CEDRIC Emma Silman Sun 09:12 Sun 10:49 Sun 11:52
716 O DILIGENCE Z Selina Milnes Sun 09:40 Sun 10:45 Sun 11:19
717 O SUGAR RUSH TH Matthew Heath Sun 09:34 Sun 10:31 Sun 11:30
718 O DELARADO Sophie Jenman Sun 09:52 Sun 10:29 Sun 11:16
719 O ARDEO PREMIER Alexander Bragg Sun 09:46 Sun 11:13 Sun 12:45
720 O CATCH ME IF U CAN Trudy Johnson Sun 09:58 Sun 10:53 Sun 11:34
722 O KILCANDRA VANESSA Yasmin Ingham Sun 10:04 Sun 11:27 Sun 12:37
723 O KILCOLTRIM JACKO Georgina Ewell Sun 10:10 Sun 11:41 Sun 12:17
724 O DONATO II Morgan Wyatt Sun 10:22 Sun 12:31 Sun 13:08
725 O OPPOSITION HERALDIK GIRL Kirsty Chabert Sun 10:16 Sun 11:17 Sun 12:16
726 O COOLEY PRINCESS Khia Cadney-moon Sun 10:40 Sun 12:57 Sun 13:29
727 O THEO RICARDO Jack Pinkney Sun 10:28 Sun 11:31 Sun 12:31
728 O ETERNAL TANGO VON DER HELD Abigail Boulton Sun 10:34 Sun 12:02 Sun 13:35
729 O HOLIENA Francis Whittington Sun 10:52 Sun 12:33 Sun 14:30
730 O RICKER RIDGE RICOCHET Samantha Lissington Sun 10:46 Sun 11:43 Sun 12:43
731 O VINEGAR HILL Carolyne Ryan-Bell Sun 11:32 Sun 12:22 Sun 12:56
732 O GSA LANCE Alexander Tordoff Sun 11:08 Sun 11:53 Sun 12:26
733 O FINCH FANCY Ben Lee Liles Sun 11:14 Sun 13:21 Sun 14:02
734 O D DAY LANDING Georgina Kidner Sun 11:20 Sun 12:20 Sun 12:54
735 O VIHARA DU CAUSSE Nicole Pearson Sun 11:26 Sun 13:28 Sun 14:09
736 O THE AFRICAN QUEEN Fiona Dallyn Sun 11:50 Sun 13:39 Sun 14:21
737 O DOWDSTOWN PLAY BOY Clementine S D Shipp Sun 11:44 Sun 12:28 Sun 13:00
738 O DEMI LOUVO Alycia Port Sun 12:02 Sun 13:48 Sun 14:32
739 O CODEBREAKER Eliza Stoddart Sun 11:56 Sun 13:12 Sun 13:51
741 O DHI TREND SETTER Bella Innes Ker Sun 12:08 Sun 13:10 Sun 14:11
742 O SUMMERBRIDGE BAY Natasha Miro Sun 12:14 Sun 13:54 Sun 14:37
751 P GEKO Fiona Kashel Sun 08:00 Sun 10:12 Sun 11:24
752 P HARLEQUIN BEST BOOTS Serena Mcgregor Sun 08:06 Sun 08:45 Sun 09:30
753 P OXMOUNTAIN FLYER Imogen Gloag Sun 08:12 Sun 08:54 Sun 09:37
755 P JACARDO Andrew Downes Sun 08:24 Sun 09:48 Sun 10:58
756 P PENCOS EQUITY Ali Wallace Sun 08:30 Sun 09:08 Sun 09:45
757 P ACROBAT III Rebecca Taylor Sun 08:36 Sun 09:10 Sun 09:47
758 P SONNY JIM III Tia Lewis Sun 08:42 Sun 09:16 Sun 09:54
759 P AURIELLA Joe Roome Sun 08:48 Sun 09:20 Sun 09:56
760 P TILLINGTON PERRY Jason Hobbs Sun 08:54 Sun 09:30 Sun 10:06
762 P HEGGLELANE HOUSTON Alexander Bragg Sun 09:06 Sun 10:24 Sun 11:44
763 P IDONNA W Eliza Stoddart Sun 09:00 Sun 09:34 Sun 10:10
764 P DASSETT CODE Kate Rocher-Smith Sun 09:12 Sun 10:16 Sun 10:50
765 P OPPOSITION BOLERO Kirsty Chabert Sun 09:28 Sun 10:47 Sun 11:47
766 P PRIMITIVE ORIGIN Nicole Mills Sun 09:46 Sun 11:07 Sun 12:40
767 P ENJOY Phoebe Buckley Sun 09:40 Sun 11:01 Sun 12:34
768 P CROCKAULIN PRINCE Hannah Freeman Sun 09:34 Sun 10:35 Sun 11:36
769 P RAMATUELLE Caroline Harris Sun 09:58 Sun 11:05 Sun 12:46
770 P AKINA Z Abigail Boulton Sun 09:52 Sun 11:33 Sun 13:04
771 P SENOR CROCODILLO Samantha Lissington Sun 10:04 Sun 11:15 Sun 12:13
772 P KEC JULIES ROMANCE Emma Silman Sun 10:10 Sun 11:23 Sun 12:23
773 P STARLINER Clare Chamberlayne Sun 10:16 Sun 11:37 Sun 12:10
774 P IGOR G Lissa Green Sun 10:22 Sun 12:50 Sun 13:22
775 P COOLROCK COOLEY Bella Innes Ker Sun 11:26 Sun 12:39 Sun 13:40
776 P HARLEY STEEL Charlotte Dennis Sun 10:28 Sun 12:59 Sun 13:38
777 P DRUMNACONNELL NICO Hollie Swain Sun 10:40 Sun 11:56 Sun 12:59
780 P LANGALLER STAR MAKER Charlotte Rowe Sun 10:46 Sun 13:15 Sun 13:55
781 P JASPER Vicky Tuffs Sun 11:02 Sun 11:47 Sun 12:21
782 P NEFFECT S Kat Raybould Sun 11:14 Sun 13:19 Sun 13:59
783 P BREND II Kathryn Carmody Sun 11:20 Sun 13:25 Sun 14:06
784 P CARLINGFORDS HES A CLOVER Lizzie Baugh Sun 11:08 Sun 11:51 Sun 12:30
785 P A SPORTSFIELD CAYENNE Jessica Watts Sun 11:32 Sun 13:30 Sun 14:13
786 P HAUDANUM IMOO Constance Copestake Sun 11:38 Sun 12:41 Sun 13:13
787 P DHERMES DU NIRO Emily Prangnell Sun 11:44 Sun 13:37 Sun 14:20
788 P GLENORCHY Isabel English Sun 10:34 Sun 12:25 Sun 12:47
789 P LADY VI DU RI DASSE Jasmine Holmes Sun 11:50 Sun 12:37 Sun 13:12
790 P PISCO SOUR Avery Klunick Sun 11:56 Sun 13:47 Sun 14:28
791 P VIVENDI CRUISE Harry Horton Sun 12:02 Sun 12:55 Sun 13:27
792 P PICCOLO V Kate Honey Sun 12:08 Sun 13:52 Sun 14:35
793 P JAEGER MASTER Izzy Taylor Sun 12:14 Sun 13:14 Sun 13:53

A89YO

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
601 M CAROLINES AIR KM Izzy Taylor Sat 11:19 Sat 15:52 Sat 16:44
602 M HHS DASSETT CLASS Kate Rocher-Smith Sat 11:13 Sat 15:22 Sat 16:16
603 M COCK A DOODLE DOO Willa Newton Sat 12:34 Sat 15:32 Sat 16:24
604 M IDEFIX VAN DE CRUMELHAEVE Harry Horgan Sat 11:00 Sat 15:30 Sat 16:22
605 M CURTIS DES CHAUMES Gilles Serbource Sat 11:06 Sat 15:34 Sat 16:28
607 M MEXICAN LAW Kristina Cook Sat 13:07 Sat 15:54 Sat 16:34
608 M HIGHWAY II Bella Innes Ker Sat 11:26 Sat 16:26 Sat 17:16
609 M ROMANTIC Rosie Fry Sat 11:58 Sat 16:18 Sat 17:04
610 M HAWK EYE Nicola Wilson Sat 11:39 Sat 15:42 Sat 16:36
611 M HAPPY DAYS Izzy Taylor Sat 12:21 Sat 16:10 Sat 17:02
612 M MBF DASSETT LEGACY Kate Rocher-Smith Sat 12:28 Sat 15:46 Sat 16:46
614 M KILCANDRA CAPITOL Susie Berry Sat 11:45 Sat 15:24 Sat 16:14
615 M BELONA Max Warburton Sat 12:05 Sat 15:36 Sat 16:18
616 M BALLYSHAN BELLISSIMO Nicky Hill Sat 11:52 Sat 15:48 Sat 16:42
618 M HARTACKER Izzy Taylor Sat 13:20 Sat 16:28 Sat 17:20
619 M COOLPARKS SARCO Nicola Wilson Sat 12:47 Sat 16:06 Sat 17:06
620 M SPEAKS VOLUMES Anna Cheney Sat 11:32 Sat 15:26 Sat 16:26
621 M GLOBAL QUEST Georgie Campbell Sat 12:54 Sat 15:40 Sat 16:32
622 M ASK FOR MANCHIER Tom Jackson Sat 13:26 Sat 16:00 Sat 16:48
623 M BILLY BEAUFORT Lauren Lillywhite Sat 13:33 Sat 15:44 Sat 16:38
624 M INVICTUS Alyssa Yallop Sat 13:13 Sat 15:56 Sat 16:40
625 M POYNSTOWN BRAEVE Louise Bradley Sat 14:24 Sat 16:24 Sat 17:14
626 M HOLLYWOOD DANCER Dani Evans Sat 14:11 Sat 15:50 Sat 16:50
627 M CASTLE HOWARD CASANOVA Marcio Carvalho Jorge Sat 14:37 Sat 15:58 Sat 16:52
628 M GALLEY PROOF Nicky Hill Sat 14:05 Sat 16:12 Sat 17:12
629 M CADO LOUVO Gaspard Maksud Sat 14:44 Sat 16:02 Sat 16:54
630 M HABLEUR Kate Rowe Sat 14:57 Sat 16:16 Sat 17:00
631 M HH MOONWALK Tom Jackson Sat 14:31 Sat 16:20 Sat 17:18
632 M HACIEN Lauren Lillywhite Sat 14:50 Sat 16:08 Sat 17:08
633 M MCS MAVERICK Helen Witchell Sat 14:18 Sat 16:14 Sat 16:58
635 M INDIGO MIST Annabel Carthy Sat 15:03 Sat 16:04 Sat 16:56
636 M WISBEACH CEVIN Z PRIDE Alexander Whewall Sat 15:10 Sat 16:22 Sat 17:10

Au25

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
652 N VALMY BIATS Emily King Sat 17:01 Sat 17:50 Sat 18:38
653 N THE BUZZ FACTOR Emma Thomas Sat 12:30 Sat 16:36 Sat 17:38
654 N GOLDLOOK Katie Bleloch Sat 12:43 Sat 16:38 Sat 17:24
655 N WOODLANDS PERSUASION Ailsa Wates Sat 12:49 Sat 16:42 Sat 17:26
657 N CATHERSTON DEFINITIVE Polly Muirhead Sat 12:36 Sat 16:40 Sat 17:42
658 N REHY DJ Yasmin Ingham Sat 13:09 Sat 16:44 Sat 17:46
659 N ABC ARCTIC DAME Jess Falle Sat 13:28 Sat 16:48 Sat 17:30
660 N LISSYEGAN MIKIE LOU Lewis Mclean Sat 13:41 Sat 16:52 Sat 17:34
662 N BILLY HENNESSY Max Warburton Sat 12:56 Sat 16:58 Sat 17:36
663 N ICARUS X Emma Thomas Sat 14:06 Sat 17:06 Sat 18:10
664 N SEAPATRICK NARCO Emily Grace Sat 13:48 Sat 16:56 Sat 17:40
665 N COOL JACK Alexander Tordoff Sat 13:35 Sat 16:50 Sat 17:32
666 N VIKTOR KRUM Oliver Jackson Sat 14:13 Sat 17:00 Sat 17:44
667 N GREENLOUGH GAILE Ben Edwards Sat 14:26 Sat 17:04 Sat 17:50
668 N GOLDEN GUN UK George Hopwell Sat 14:52 Sat 17:08 Sat 17:54
669 N CARPE DIEM Helen Bates Sat 14:19 Sat 17:02 Sat 17:48
670 N JOHN THE BULL Susie Berry Sat 14:32 Sat 17:20 Sat 18:24
671 N BANZAI DU LOIR Yasmin Ingham Sat 14:39 Sat 17:14 Sat 18:18
672 N PENHILL TOUCH OF CLASS Polly Muirhead Sat 14:45 Sat 17:10 Sat 18:14
673 N MOHER PRINCE Milo Kennedy Sat 14:58 Sat 17:12 Sat 17:56
674 N COOLEY FOR SURE Greta Mason Sat 15:05 Sat 17:16 Sat 17:58
675 N FA KARLA Ben Perry Sat 15:11 Sat 17:18 Sat 18:00
676 N TJ CHARLENE Emily Gieron Sat 15:18 Sat 17:22 Sat 18:02
677 N FOREVER NOBLE Holly Needham Sat 15:24 Sat 17:24 Sat 18:04
678 N RSH CONTEND OR Felicity Collins Sat 13:15 Sat 16:46 Sat 17:28
679 N EG MICHEALANGELO Rose Nesbitt Sat 15:31 Sat 17:26 Sat 18:06
680 N JEM ROSE Lucinda Mesquita Sat 15:49 Sat 17:28 Sat 18:08
681 N RICH MAXIMUS K Bethany Humphries Sat 15:56 Sat 17:30 Sat 18:12
682 N DSH LUCKEY TOWN Jennifer Stead Sat 16:02 Sat 17:32 Sat 18:16
683 N GRANDE BY DESIGN Emma Manton Sat 16:09 Sat 17:34 Sat 18:20
684 N BAMBINO DE LILATTE Paolo Torlonia Sat 16:15 Sat 17:36 Sat 18:22
685 N MASTER TRUMP Lucy Varley Sat 13:02 Sat 16:34 Sat 17:22
687 N CALL ME COOLEY Molly Faulkner Sat 16:28 Sat 17:40 Sat 18:28
688 N C WHY Toots Bartlett Sat 16:35 Sat 17:42 Sat 18:30
689 N EASY BOY Jemima Upton Sat 16:41 Sat 17:44 Sat 18:32
690 N CHESTNUT BOBBY Molly Fletcher Sat 16:48 Sat 17:46 Sat 18:34
691 N COWLING HIGH ROLLER Sam Gillespie Sat 16:54 Sat 17:48 Sat 18:36
692 N WIL JACK B KING Charlotte Parry-Ashcroft Sat 17:07 Sat 17:52 Sat 18:40

OI

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
801 Q DIRECT BALLYTARSNA DUCAREL Jodie Amos Sun 08:00 Sun 09:12 Sun 10:16
802 Q GAME CHANGER Grace Taylor Sun 08:06 Sun 08:46 Sun 09:31
803 Q FERNHILL PLAYBOY Ella Woodhead Sun 08:12 Sun 09:28 Sun 10:30
805 Q TIGER MAIL Phoebe Buckley Sun 08:18 Sun 10:10 Sun 11:33
806 Q WILLUNGA Isabel English Sun 08:24 Sun 09:00 Sun 09:34
807 Q DHI PURPLE RAIN Francis Whittington Sun 08:42 Sun 11:21 Sun 13:02
808 Q LISSYEGAN RORY Dan Jocelyn Sun 08:30 Sun 09:42 Sun 11:18
809 Q BALLYMOON DIAMOND Carolyne Ryan-Bell Sun 08:36 Sun 09:14 Sun 09:49
810 Q SPORTSFIELD FREELANCE Aoife Clark Sun 08:48 Sun 09:54 Sun 10:56
811 Q COURT CASPER Tom Jackson Sun 09:00 Sun 10:41 Sun 11:56
812 Q FALKO TH Caroline Harris Sun 09:12 Sun 10:43 Sun 11:42
813 Q HUBERTHUS AC Bill Levett Sun 08:54 Sun 09:50 Sun 10:53
814 Q BALLINGOWAN LEIA Izzy Taylor Sun 09:18 Sun 10:20 Sun 11:20
815 Q MAYBE THIS TIME II Harry Horton Sun 09:06 Sun 09:45 Sun 10:18
816 Q WSF CARTHAGO Fiona Kashel Sun 09:40 Sun 10:55 Sun 12:25
817 Q THE WOLF MAN Jack Pinkney Sun 09:34 Sun 11:00 Sun 12:01
818 Q COOLEY LANDS Kate Walls Sun 10:04 Sun 11:29 Sun 12:35
819 Q HARTHILL JAGUAR Georgie Brazington Sun 09:46 Sun 10:57 Sun 11:32
820 Q SPYPARK FERRO XS Yu Xuan Su Sun 09:52 Sun 10:51 Sun 11:27
821 Q CARDINAL Lizzie Luxton Sun 09:58 Sun 11:11 Sun 11:49
822 Q EXELLENT R Francis Whittington Sun 10:10 Sun 12:09 Sun 14:00
823 Q CAILNEA Michael Bishop Sun 10:16 Sun 12:08 Sun 12:39
825 Q GILEXIO Chloe Livesey Sun 10:22 Sun 12:48 Sun 13:20
826 Q PHOENIX L Jaz Jocelyn Sun 10:28 Sun 12:53 Sun 13:26
827 Q MISTER BIGGS Jess Corser Sun 10:34 Sun 11:35 Sun 12:36
829 Q WONHAM WHAT NEXT Georgia Bale Sun 11:14 Sun 13:17 Sun 13:57
830 Q JUELA Kristina Hall-Jackson Sun 10:46 Sun 11:49 Sun 12:51
831 Q SANDMAN 7 Yasmin Ingham Sun 10:52 Sun 12:06 Sun 13:11
832 Q SOCIAL BUTTERFLY Ali Wilkes Sun 11:20 Sun 13:26 Sun 14:07
833 Q BRONZE DANDYLION Greta Mason Sun 11:44 Sun 12:35 Sun 13:09
835 Q SOLO XII Hollie Swain Sun 11:26 Sun 12:26 Sun 13:33
836 Q LEVITATE Nicola Wilson Sun 12:08 Sun 12:46 Sun 13:18
837 Q OBOS IMPRESSIVE Tanya Buckingham-lloyd Sun 11:50 Sun 13:43 Sun 14:25
838 Q PICASSO V Adam Harvey Sun 11:56 Sun 13:45 Sun 14:27
839 Q RUSTICOATS Jason Hobbs Sun 11:38 Sun 12:42 Sun 13:15
840 Q TODAYS SPECIAL David Sheerin Sun 12:02 Sun 13:50 Sun 14:34
841 Q FIREBALL F Edie Campbell Sun 12:14 Sun 13:56 Sun 14:39
842 Q SPORTSFIELD TOP NOTCH Piggy March Sun 10:58 Sun 12:17 Sun 13:49
843 Q ELLFIELD GRAFIFI Alexander Whewall Sun 12:20 Sun 13:59 Sun 14:42
851 R CELUS D'ERMAC Z Aoife Clark Sun 08:00 Sun 09:18 Sun 10:27
852 R ENDURO A DALRIADA Craig Barr Sun 08:06 Sun 08:51 Sun 09:35
853 R LATES QUIN Bill Levett Sun 08:12 Sun 09:24 Sun 10:21
854 R FIRE FLY Tom Jackson Sun 08:18 Sun 10:18 Sun 11:26
855 R THE LION Matthew Heath Sun 08:48 Sun 10:08 Sun 10:59
856 R MISS PEPPERPOT Caroline Harris Sun 08:24 Sun 10:27 Sun 12:15
857 R HELLO STRANGER Izzy Taylor Sun 08:36 Sun 10:00 Sun 11:00
858 R CAROLYN Bella Innes Ker Sun 08:30 Sun 09:06 Sun 09:43
859 R JOYRIDE Hannah Freeman Sun 08:42 Sun 10:04 Sun 11:04
860 R BALOU DE BEAUVAIS Ella Woodhead Sun 08:54 Sun 09:56 Sun 11:02
861 R CHARMING BOY JR Nicole Mills Sun 09:00 Sun 10:39 Sun 12:09
862 R TILSTON TIC TOC Abigail Boulton Sun 09:06 Sun 11:08 Sun 12:32
863 R GLOBAL VICTORY Isabel English Sun 11:20 Sun 11:57 Sun 13:17
864 R NIMROD II Francis Whittington Sun 09:28 Sun 11:45 Sun 13:31
866 R DUKE OF CHAMPIONS Dan Jocelyn Sun 09:12 Sun 10:15 Sun 10:48
867 R BILLY CUCKOO Tom Jackson Sun 09:46 Sun 10:59 Sun 12:27
868 R THE CORN CRAKE Jess Corser Sun 09:52 Sun 11:03 Sun 12:06
869 R CANCARAS GIRL Tiana Coudray Sun 09:40 Sun 11:09 Sun 12:11
870 R J ADORE SALSA Tyler Cassells Sun 10:04 Sun 11:25 Sun 11:58
871 R SLANEY CRUISE Kristina Hall-Jackson Sun 09:58 Sun 11:19 Sun 12:19
872 R MGH MAYBE A MISSION Tom Rowland Sun 10:10 Sun 12:11 Sun 12:42
873 R TRICKY JOHNIE Natalie Mcgoldrick Sun 10:22 Sun 12:15 Sun 12:57
874 R MASTER MCCORMACK Robbie Kearns Sun 10:28 Sun 13:01 Sun 13:37
875 R MINTRIDGE LARKSPUR Mark Ford Sun 10:34 Sun 13:03 Sun 13:42
876 R CAVALIER MICKY FINN Katie Bleloch Sun 10:40 Sun 13:06 Sun 13:46
877 R BROOKFIELD QUALITY Piggy March Sun 09:34 Sun 11:34 Sun 12:49
878 R SIR PERIROSE Kate Walls Sun 10:56 Sun 12:04 Sun 13:07
880 R PARC DIAMOND LUX Serena Mcgregor Sun 11:02 Sun 12:19 Sun 12:53
881 R TREFEINON SOVEREIGN Emma Chamings Sun 11:14 Sun 13:23 Sun 14:04
883 R FINDING COOLEY Isabel White Sun 11:26 Sun 12:24 Sun 12:58
885 R OPPOSITION TIGER Angus Pimblott Sun 11:56 Sun 12:52 Sun 13:24
886 R COOLEY CURRENCY Joanna Bialkowska Sun 11:38 Sun 13:36 Sun 14:18
887 R COOLEY GOODWOOD Piggy March Sun 10:16 Sun 11:55 Sun 13:19
888 R LANCE A LITTLE Toby Pigott Sun 11:50 Sun 12:44 Sun 13:16
889 R ZORRO ROCCO Laura Schroter Sun 11:32 Sun 13:34 Sun 14:16
891 R BALLYPATRICK SRS Ruy Fonseca Sun 12:02 Sun 12:51 Sun 13:41
892 R KND STEEL PULSE Tom Rowland Sun 11:44 Sun 13:41 Sun 14:23

OIu21

Entry No Section Horse Rider DR Day DR Time SJ Day SJ Time XC Day XC Time
901 S DIARANA DH Z Joshua Levett Sun 09:00 Sun 14:06 Sun 15:02
902 S NO EXCUSE Archie Smith-maxwell Sun 09:06 Sun 14:07 Sun 15:04
903 S KILPATRICK KNIGHT Georgina Herrling Sun 09:12 Sun 14:09 Sun 15:06
905 S KILRUSH RED Molly Brown Sun 09:18 Sun 14:11 Sun 15:08
906 S VAMOOSE Tarka Abraham Sun 12:20 Sun 14:13 Sun 14:46
907 S NOWS THE TIME Daisy Bathe Sun 09:30 Sun 14:15 Sun 15:10
909 S THIS ONES ON YOU Joshua Levett Sun 09:54 Sun 14:22 Sun 15:24
910 S BALLINGOWAN SERENITY Emily Callard Sun 09:42 Sun 14:20 Sun 14:53
911 S FREESTYLE R Toots Bartlett Sun 09:48 Sun 14:24 Sun 14:56
912 S LOW MOOR LUCKY Tom Woodward Sun 10:10 Sun 14:26 Sun 14:59
913 S COOLEY NOW OR NEVER Georgina Herrling Sun 10:22 Sun 14:35 Sun 15:36
914 S ZAINO Henrietta Ewell Sun 10:28 Sun 14:28 Sun 14:58
915 S GAMBLER VD BEEKZIJDE Molly Brown Sun 10:34 Sun 14:37 Sun 15:38
916 S MEXICAN WAVE Daisy Bathe Sun 10:40 Sun 14:40 Sun 15:40
917 S ATHLEET V Joshua Levett Sun 10:46 Sun 14:39 Sun 15:46
918 S DHI CRISTAL CROWN Emma Manton Sun 11:50 Sun 15:01 Sun 15:44
920 S CONTENTIOUS Josh Moore Sun 10:52 Sun 14:29 Sun 15:00
922 S FABRIS Phoebe Hughes Sun 11:04 Sun 14:42 Sun 15:14
924 S HILTON COOLEY Jemima Stratton Sun 11:10 Sun 14:44 Sun 15:16
925 S LARKSBELLE Emilia Proctor Sun 11:26 Sun 14:46 Sun 15:18
926 S CLONFAD MIDNIGHT Danielle Frost Sun 11:32 Sun 14:18 Sun 14:51
929 S MULIEBRILE Jessica Smith Sun 11:38 Sun 14:48 Sun 15:20
930 S DIAMOND BOBBY Jess Rimmer Sun 11:44 Sun 14:50 Sun 15:22
933 S WESTON ONE VISION Gracie Lovett Brunt Sun 11:56 Sun 14:51 Sun 15:26
934 S JALBA O Georgia Bartlett Sun 12:02 Sun 14:53 Sun 15:28
936 S GLOBAL WINNINGMOOD Archie Smith-maxwell Sun 10:16 Sun 14:33 Sun 15:34
938 S EMOTION Amelia Winter Sun 12:14 Sun 14:57 Sun 15:32
Event name: ASTON-LE-WALLS (3) Date: Jul 23-25 2021 Location: Washbrook Farm, Nr Daventry, Aston-le-Walls, Northants, United Kingdom
Optimum XC Time - 06.21
A - Section G
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 FELOUPE Miss Georgie Spence 0 0 29.6 0.00 0.80 30.40
2 EPICA Mr Gubby Leech 0 0 32.4 0.00 0.40 32.80
3 MGH GRAFTON STREET Mrs Pippa Funnell 0 0 23.8 1.00 8.00 32.80
4 PROUD COURAGE Mr Nicholas Lucey 0 0 33 0.00 0.00 33.00
5 FANTA BOY Miss Georgie Spence 0 0 34.6 0.00 2.40 37.00
6 BRANDO DE CHEREL Mr Arthur Duffort 0 0 30.1 5.00 2.00 37.10
7 ROYAL HARVEST Mr Gubby Leech 0 0 34.7 0.00 3.20 37.90
8 QUINDIVA Mr Alexander Bragg 0 0 31.3 9.00 0.80 41.10
9 GURTERA CHER Mr Sam Griffiths 0 0 32.7 0.00 10.00 42.70
10 EL MUNDO Mr Michael Winter 0 0 32.3 3.00 7.60 42.90
11 KING OF THE MILL Mr Alexander Bragg 0 0 30 13.00 0.00 43.00
12 COLLIEN P 2 Mr Will Furlong 0 0 29 0.00 14.00 43.00
13 CLASS AFFAIR Mrs Zara Tindall 0 0 32.5 4.00 6.80 43.30
14 TOPSPIN II Miss Alice Casburn 0 0 39.4 2.00 3.20 44.60
15 ARKOS LAD Mr Arthur Duffort 0 0 31.9 7.00 7.60 46.50
16 DG MARADONA Miss Mary Edmundson 0 0 34.4 4.00 9.60 48.00
17 C BORN FRESH Z Miss Dani Evans 0 0 32.1 4.00 13.20 49.30
18 MAISTRESSE Mr Paul Burgess 0 0 30.5 10.00 9.20 49.70
19 ZAGREB Mr Alexander Bragg 0 0 27.8 5.00 17.20 50.00
20 VELMA Miss Dani Evans 0 0 43.8 4.00 3.20 51.00
21 CHILLIS GEM Mrs Sarah Gairdner 0 0 41.5 4.00 6.00 51.50
22 BIARRITZ II Miss Camilla Kruger 0 0 29.7 1.00 21.60 52.30
23 SAN SOLO Miss Imo Brook 0 0 37.1 8.00 9.60 54.70
24 DIAMOND RUCTIONS Miss Louisa Lockwood 0 0 32.1 12.00 12.40 56.50
25 DENVER VIII Miss Alex Postolowsky 0 0 32.7 5.00 21.20 58.90
26 CAVALIER CRYSTAL Mr Harry Meade 0 0 33.2 4.00 26.00 63.20
27 WESTWINDS KARLOS Miss Lizzie Provenzano 0 0 43.6 6.00 14.80 64.40
28 ASKARI Mr Matthew Heath 0 0 31 3.00 31.20 65.20
29 MY MAN MICKIE Miss Michelle Williamson 0 0 40.6 11.00 16.80 68.40
30 KING CREOLE VD N RANCH Miss Lucy K Wheeler 0 0 39.6 8.00 21.20 68.80
31 RED KITE Mr Harry Meade 0 0 29.9 16.00 23.20 69.10
32 SUPERSTITION Mr Harry Meade 0 0 30.2 4.00 38.80 73.00
33 GRANNCORD Miss Althea Bleekman 0 0 39.1 5.00 34.40 78.50
34 GLADSTONE II Miss Ginny Thompson 0 0 41.9 5.00 32.40 79.30
35 GOLDEN RECIPE Mr Matthew Heath 0 0 37.6 8.00 35.20 80.80
36 ARDAGH BREEZE Mr Brook Staples 0 0 32.1 10.00 98.00 140.10
W FLY THE FLAG Miss Rosie Thomas 0 0 48.5 25.00 W W
E E KOPI LUWAK Miss Roo Fox 0 0 46.2 11.00 E E E
E UR SAM SPADE Miss Jane Riley 0 0 41 19.00 E E UR
R GUILTY PLEASURE Miss Franky Reid-Warrilow 0 0 33.7 0.00 R R
W RUM PUNCH Mr Matthew Heath 0 0 51.7 8.00 W W
W AHORN DE LA BRYERE Miss Lucy K Wheeler 0 0 55.7 26.00 W W
E UR COOLEY AT THE HILTON Mrs Selina Milnes 0 0 35.5 0.00 E E UR
R PEDRO IV Ms Cathi Osmond-smith 0 0 39.9 15.00 R R
W PAULANK KINGS RIVER Mr Sam Griffiths 0 0 32.8 15.00 W W
W BALLADEER HUMBEL GUY Miss Rosie Thomas 0 0 45.7 40.00 W W
E UR VIVIENNE DU CAREL Mrs Claire Duffin 0 0 39.8 7.00 E E UR
E E FLEET STREET Miss Roo Fox 0 0 36.8 8.00 E E E
W MAYBACH Mrs Pippa Funnell 0 0 23.6 6.00 W W
Optimum XC Time - 06.21
A - Section L
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 SCHINDLERS BOY Mr John-Paul Sheffield 0 0 36.6 0.00 2.00 38.60
2 CREAM OF THE CROP Mr Paolo Belvederesi 0 0 36.1 0.00 8.80 44.90
3 COOLEY CARNIVAL LADY Miss Charlotte Agnew 0 0 38.5 0.00 7.60 46.10
4 MGH BINGO BOY Miss Nicky Hill 0 0 40.3 4.00 2.00 46.30
5 DONATEUR Mr Tim Cheffings 0 0 38.3 0.00 8.40 46.70
6 MAX E MILLION Miss Georgie Frow 0 0 42.6 0.00 5.20 47.80
7 TRUE BLUE TOO II Miss Rosie Fry 0 0 36.1 4.00 8.40 48.50
8 KILTAR OBOS Mr John-Paul Sheffield 0 0 38.1 4.00 7.60 49.70
9 MONBEG MEDLAR Mr Harry Meade 0 0 33.5 0.00 16.80 50.30
10 CAUNTON WELL CONNECTED Mrs Nicola Wilson 0 0 44.3 0.00 9.60 53.90
11 AMBASSADORS DISGUISE Miss Cassandra Price 0 0 34.3 14.00 7.20 55.50
12 CALL ME DASSETT Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 36.1 0.00 19.60 55.70
13 INCOGNITO IV Miss Katey Cuthbertson 0 0 41 0.00 17.60 58.60
14 COUMROE CALVA Miss Clare Lewis 0 0 37 7.00 14.80 58.80
15 RINGWOOD MADRAS Miss Izzy Taylor 0 0 36.5 8.00 14.40 58.90
16 AUNT AUGUSTA Miss Rosie Fry 0 0 38.6 4.00 16.80 59.40
17 TS SHANGHAI Miss Georgie Frow 0 0 42.1 11.00 8.80 61.90
18 KING OF THE SWINGERS Miss Louise Bradley 0 0 41.7 8.00 15.20 64.90
19 BENGAL LORE Miss Pippa Taylor 0 0 48.3 4.00 13.60 65.90
20 MY EASTWOOD BRIGHTSIDE Mr Harry Dzenis 0 0 41.7 8.00 17.20 66.90
21 KILBALLYBOY BOB Mr Richard P Jones 0 0 40.5 12.00 20.80 73.30
22 DHI BABETTE K Mrs. Becky Heappey 0 0 36.8 8.00 32.00 76.80
23 PICCOLA DIAVOLA Miss Samantha Cutts 0 0 40.1 16.00 33.60 89.70
24 DAZZLING SPRINGTIME Miss Alice Kneen 0 0 41.9 8.00 66.00 115.90
25 MY ERNIE Mrs Helen Witchell 0 0 37.8 0.00 103.20 141.00
26 CONPIERRE Mrs Sarah Bullimore 0 0 32.1 0.00 120.40 152.50
W STRAIGHT CHOICE Miss Bella Innes Ker 0 0 W W
W LITTLE FIRE Mr William Fox-Pitt 0 0 29.9 4.00 W W
W ORATORIO II Mr William Fox-Pitt 0 0 36.3 0.00 W W
W KEC DEAKON Mr Aaron Millar 0 0 W W
R CARTOWN WALLABE Miss Bella Innes Ker 0 0 37.1 0.00 R R
W SHARAZ Miss Holly Bradshaw 0 0 39.1 5.00 W W
W COOLEY TIMEPIECE Mrs Katherine Hague 0 0 41.1 0.00 W W
E UR DONT YOU KNOW Miss Victoria Wilson 0 0 41 9.00 E E UR
N AMIRO SKY Mr Bruce Haskell 0 0 N N
W MAN ABOUT TOWN II Mr David Doel 0 0 39.3 12.00 W W
W BALLYCOOG GUINNESS Mr Matthew Heath 0 0 35.4 W W
E UR CRANNY HILL CHOSEN Miss Fiona Davidson 0 0 44.5 4.00 E E UR
W UFONZO Mr Steve Garrod 0 0 43.9 0.00 W W
W BILLY BANDIT Miss Katherine Coleman 0 0 37.1 8.00 W W
N LSS LANZAROTE Mr Rupert Batting 0 0 N N
Optimum XC Time - 06.21
A89YO - Section M
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 HARTACKER Miss Izzy Taylor 0 0 28.7 0.00 0.00 28.70
2 HAWK EYE Mrs Nicola Wilson 0 0 30.3 0.00 4.00 34.30
3 HAPPY DAYS Miss Izzy Taylor 0 0 31.7 4.00 1.60 37.30
4 ASK FOR MANCHIER Mr Tom Jackson 0 0 30.7 4.00 3.20 37.90
5 CADO LOUVO Mr Gaspard Maksud 0 0 34.1 4.00 0.00 38.10
6 HH MOONWALK Mr Tom Jackson 0 0 32.4 0.00 7.60 40.00
7 CAROLINES AIR KM Miss Izzy Taylor 0 0 33.4 4.00 6.00 43.40
8 COCK A DOODLE DOO Miss Willa Newton 0 0 31.3 4.00 8.80 44.10
9 CASTLE HOWARD CASANOVA Mr Marcio Carvalho Jorge 0 0 36.3 0.00 8.80 45.10
10 ROMANTIC Miss Rosie Fry 0 0 37.8 0.00 10.00 47.80
11 IDEFIX VAN DE CRUMELHAEVE Mr Harry Horgan 0 0 38.4 3.00 9.20 50.60
12 COOLPARKS SARCO Mrs Nicola Wilson 0 0 28.4 4.00 18.40 50.80
13 HIGHWAY II Miss Bella Innes Ker 0 0 35.9 4.00 11.60 51.50
14 GLOBAL QUEST Mrs. Georgie Campbell 0 0 36.9 4.00 14.40 55.30
15 POYNSTOWN BRAEVE Miss Louise Bradley 0 0 33.4 4.00 18.00 55.40
16 HOLLYWOOD DANCER Miss Dani Evans 0 0 28.9 8.00 18.80 55.70
17 MBF DASSETT LEGACY Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 35.5 8.00 14.40 57.90
18 MCS MAVERICK Mrs Helen Witchell 0 0 36 8.00 15.20 59.20
19 INDIGO MIST Miss Annabel Carthy 0 0 42.5 8.00 12.40 62.90
20 WISBEACH CEVIN Z PRIDE Mr Alexander Whewall 0 0 38.3 12.00 13.20 63.50
21 HACIEN Mrs. Lauren Lillywhite 0 0 40 8.00 15.60 63.60
22 BALLYSHAN BELLISSIMO Miss Nicky Hill 0 0 39.3 12.00 14.40 65.70
23 KILCANDRA CAPITOL Miss Susie Berry 0 0 41.4 4.00 20.40 65.80
24 SPEAKS VOLUMES Mrs Anna Cheney 0 0 39.7 20.00 17.20 76.90
25 GALLEY PROOF Miss Nicky Hill 0 0 37.4 12.00 31.20 80.60
26 INVICTUS Miss Alyssa Yallop 0 0 30.3 8.00 42.80 81.10
27 BILLY BEAUFORT Mrs. Lauren Lillywhite 0 0 37.3 14.00 45.60 96.90
W MONBEG JUST BLUE Miss Dani Evans 0 0 W W
R BELONA Mr Max Warburton 0 0 39.8 16.00 R R
W HHS DASSETT CLASS Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 31.3 8.00 W
E E MEXICAN LAW Ms Kristina Cook 0 0 30.8 4.00 E E E
E HF CURTIS DES CHAUMES Mr Gilles Serbource 0 0 40.8 28.00 E E HF
W CLOUD K Miss Kathryn Robinson 0 0 W W
E E HABLEUR Miss Kate Rowe 0 0 38.1 4.00 E E E
Optimum XC Time - 06.21
Au25 - Section N
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 BANZAI DU LOIR Miss Yasmin Ingham 0 0 29.3 0.00 0.00 29.30
2 JOHN THE BULL Miss Susie Berry 0 0 29.3 0.00 0.00 29.30
3 REHY DJ Miss Yasmin Ingham 0 0 30.2 0.00 2.80 33.00
4 CALL ME COOLEY Miss Molly Faulkner 0 0 30.3 4.00 7.20 41.50
5 GOLDLOOK Miss Katie Bleloch 0 0 33.8 0.00 8.00 41.80
6 PENHILL TOUCH OF CLASS Miss Polly Muirhead 0 0 36.7 4.00 1.60 42.30
7 RSH CONTEND OR Miss Felicity Collins 0 0 34.1 0.00 10.80 44.90
8 COOL JACK Mr Alexander Tordoff 0 0 37.1 0.00 14.00 51.10
9 MASTER TRUMP Miss Lucy Varley 0 0 39.7 8.00 3.60 51.30
10 JEM ROSE Miss Lucinda Mesquita 0 0 35.9 4.00 11.60 51.50
11 MOHER PRINCE Mr Milo Kennedy 0 0 36 4.00 12.40 52.40
12 EG MICHEALANGELO Miss Rose Nesbitt 0 0 34.9 8.00 13.60 56.50
13 ABC ARCTIC DAME Miss Jess Falle 0 0 46.3 4.00 7.20 57.50
14 SEAPATRICK NARCO Miss Emily Grace 0 0 39.4 4.00 14.80 58.20
15 TJ CHARLENE Miss Emily Gieron 0 0 40.5 8.00 10.80 59.30
16 CARPE DIEM Miss Helen Bates 0 0 34.1 0.00 26.00 60.10
17 LISSYEGAN MIKIE LOU Mr Lewis Mclean 0 0 47.6 5.00 10.00 62.60
18 GOLDEN GUN UK Mr George Hopwell 0 0 45 4.00 13.60 62.60
19 C WHY Miss Toots Bartlett 0 0 36.6 8.00 21.20 65.80
20 WIL JACK B KING Miss Charlotte Parry-Ashcroft 0 0 41 12.00 14.40 67.40
21 ICARUS X Miss Emma Thomas 0 0 42.2 4.00 22.80 69.00
22 EASY BOY Miss Jemima Upton 0 0 36.3 12.00 20.80 69.10
23 RICH MAXIMUS K Miss Bethany Humphries 0 0 48.2 4.00 17.20 69.40
24 COWLING HIGH ROLLER Mr Sam Gillespie 0 0 37.7 12.00 27.20 76.90
25 GRANDE BY DESIGN Miss Emma Manton 0 0 33.9 15.00 28.00 76.90
26 VALMY BIATS Miss Emily King 0 0 31.4 22.00 24.40 77.80
27 COOLEY FOR SURE Miss Greta Mason 0 0 33.3 4.00 42.40 79.70
28 GREENLOUGH GAILE Mr Ben Edwards 0 0 38.6 22.00 24.80 85.40
29 CHESTNUT BOBBY Miss Molly Fletcher 0 0 42.6 15.00 28.80 86.40
30 FA KARLA Mr Ben Perry 0 0 48.8 4.00 48.40 101.20
31 BILLY HENNESSY Mr Max Warburton 0 0 38.7 31.00 44.40 114.10
N BAMBINO DE LILATTE Mr Paolo Torlonia 0 0 N N
W FOREVER NOBLE Miss Holly Needham 0 0 34.2 9.00 W W
R DSH LUCKEY TOWN Miss Jennifer Stead 0 0 49.8 4.00 R R
R CATHERSTON DEFINITIVE Miss Polly Muirhead 0 0 41 17.00 R R
W THE BUZZ FACTOR Miss Emma Thomas 0 0 36.9 8.00 W W
E UR VIKTOR KRUM Mr Oliver Jackson 0 0 31.4 0.00 E E UR
W WOODLANDS PERSUASION Miss Ailsa Wates 0 0 34.4 W W
Optimum XC Time - 05.31
I - Section H
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 GLOBAL SUPER NOVA Miss Alexa Palmer 0 0 27.3 0.00 0.00 27.30
2 WELLFIELDS LINCOLN Miss Susie Berry 0 0 29.3 0.00 0.00 29.30
3 GELUK G Miss Helen Bates 0 0 26.4 4.00 0.00 30.40
4 STONEHAVENS KARABA Mr Giovanni Ugolotti 0 0 30.9 0.00 0.00 30.90
5 MHS MONBEG JUNIOR Mrs Kitty King 0 0 25.2 0.00 6.00 31.20
6 COOLEY ON THE CARDS Miss Izzy Taylor 0 0 28.6 0.00 2.80 31.40
7 HALONA A SPRIG Mr Jack Pinkney 0 0 32.1 0.00 0.00 32.10
8 JACKPOT Mrs Polly Schwerdt 0 0 32.1 4.00 4.40 40.50
9 HANLEEN DIDJERIDOO Miss Jamie-lee Day 0 0 27.7 4.00 9.20 40.90
10 CRUMLINPARK GENIE Miss Louisa Lockwood 0 0 30 4.00 7.20 41.20
11 G STAR MUSTERD Mrs Sarah Gairdner 0 0 30.5 4.00 9.20 43.70
12 DIGGER JONES Mr Alexander Tordoff 0 0 28.4 8.00 10.00 46.40
13 ANOTHER MORNING Miss Rosie Thomas 0 0 33.4 8.00 5.20 46.60
14 COBALT DE DUGNY Mr David Doel 0 0 34.3 4.00 12.80 51.10
15 CRUISE THE TOWN Miss Wizz Leyland 0 0 31.4 4.00 16.00 51.40
16 COOLEY KAN DO Mrs. Piggy March 0 0 28.4 4.00 21.60 54.00
17 ICEMAN III Miss Harriet Mitchell 0 0 33.2 8.00 15.60 56.80
18 HIGHVARO Miss Meghan Healy 0 0 32.3 8.00 17.20 57.50
19 GLOBAL DHI DISCOVERY Miss Alex Kennedy 0 0 30.2 4.00 24.40 58.60
20 MATTERHORN RISING Mr Arthur Duffort 0 0 37.5 8.00 22.80 68.30
21 GOOD BOY ALEX Miss Tara Jefferies 0 0 35.9 22.00 13.60 71.50
22 EDWARD VAN DE VELDHOEVE Miss Eden Ash 0 0 45.7 4.00 22.00 71.70
23 JUST SODA NO ICE Miss Willa Newton 0 0 32.7 8.00 41.60 82.30
24 BROOKPARK RUBY Miss Isabella Castle 0 0 38.6 4.00 42.40 85.00
25 JEU CARLA-H Miss Imogen Murray 0 0 28 12.00 50.40 90.40
26 MBF HARLEY REBEL Miss Eleanor Hope 0 0 33.2 12.00 45.60 90.80
HC GRAFENNACHT Mr William Fox-Pitt 0 0 24.8 4.00 0.00 44.80
HC RUSSELJACKET Mr Harry Meade 0 0 28.6 0.00 0.00 55.80
W HOCUS POCUS IV Mr Alex Holman 0 0 W W
E UR HSH COOMBELAND CROWN CRUISE Mr Rupert Batting 0 0 37.5 4.00 E E UR
W DOUGLES V Mr Thomas Vicary 0 0 W W
W INDYGO BLUE Miss Jess Butler 0 0 W W
R INVITO Miss Lydia De Gioia 0 0 35.7 4.00 R R
E HF SUNKISSED Miss Emily Hughes 0 0 33 16.00 E E HF
W CATHERSTON ORATOR Dr Hannah Vickery 0 0 32.7 0.00 W W
Optimum XC Time - 05.31
I - Section I
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 NEWMARKET PATROL Mr Alexander Tordoff 0 0 31.6 0.00 0.00 31.60
2 IRENE LEVA Miss Rhian Smith 0 0 31.6 0.00 0.00 31.60
3 INDIGO VIII Mr Ed Eltham 0 0 33.4 0.00 0.00 33.40
4 PN HUGO Miss Abigail Tomlinson 0 0 35.5 0.00 1.60 37.10
5 HEADLEYS COSMIC TWIST Miss Georgie Spence 0 0 32.5 4.00 3.60 40.10
6 ITS MORKA Mr Steve Garrod 0 0 38.2 0.00 3.20 41.40
7 VENEZUELA Miss Emily Grace 0 0 33.9 0.00 9.60 43.50
8 GLOBAL CANDY BOY Mrs. Georgie Campbell 0 0 28.6 4.00 11.60 44.20
9 ESCAPE ROUTE Miss Willa Newton 0 0 33.4 0.00 11.60 45.00
10 HARBOURING Miss Amelia Walker 0 0 31.6 4.00 9.60 45.20
11 ROSSMOUNT BLUE NEWS Miss Katie Bleloch 0 0 33 4.00 11.20 48.20
12 THE SPICE MERCHANT Miss Alexandra Munn 0 0 33.2 8.00 7.60 48.80
13 OPHELIE VAN PRINSEVELD Miss Ailsa Wates 0 0 33.6 4.00 14.00 51.60
14 JSC BUCKET LIST Mr Arthur Duffort 0 0 29.1 0.00 22.80 51.90
15 CALCOURT QUANTUM Mrs Lucy Jackson 0 0 28.9 4.00 20.00 52.90
16 BWE NEWTON DE JASPER Mr Adam Harvey 0 0 30.9 8.00 15.20 54.10
17 CORNISH REBEL Mr Max Warburton 0 0 35.7 4.00 18.40 58.10
18 INVICTUS II Mr Harry Horgan 0 0 31.1 12.00 17.20 60.30
19 BILLY AMBITIOUS Miss Dani Evans 0 0 30.7 8.00 22.80 61.50
20 MONARTS AFFAIR Miss Grace Taylor 0 0 33.4 4.00 28.00 65.40
21 CROWN DAVENPORT Miss Rosie Thomas 0 0 42.7 16.00 11.20 69.90
22 DRUMAKNOCKAN EASTER CHARM Miss Louise Nicholson 0 0 31.6 12.00 26.80 70.40
23 TEQUILA SUNRISE Miss Pippa Taylor 0 0 35.2 0.00 35.20 70.40
24 JAMESON II Miss Harriet Mitchell 0 0 36.1 8.00 29.20 73.30
25 IGNA Miss Sarah Hedges 0 0 35.2 12.00 38.00 85.20
HC CARWARTHEN HARRIER Mr Harry Meade 0 0 30.5 8.00 0.00 54.50
HC CMS GOOGLE Miss Kristina Hall-Jackson 0 0 30.5 0.00 0.00 49.30
R TO LOVE AND HONOUR Mr Josh Haynes 0 0 34.8 R R
W CAUNTON FIRST CLASS Mr Matthew Heath 0 0 30.5 W W
W ARAGON HOUSE PEDRO Miss Hayley Phillips-Hart 0 0 47.5 W W
W NO RUSH ONE Miss Kathryn Robinson 0 0 30.9 12.00 W W
E E CLOSHAUN HELLO Miss Laura Milner 0 0 36.8 11.00 E E E
E AR STREAMWAYS MEXICANA Miss Chantal Thackray 0 0 35.5 4.00 E E AR
Optimum XC Time - 05.31
I - Section J
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 GRAND CRU E Mr Max Warburton 0 0 29.1 0.00 2.40 31.50
2 OMARS LASS Miss Eva Carrier 0 0 34.1 0.00 0.00 34.10
3 OUR OLD FELLA Mrs. Piggy March 0 0 33.4 0.00 2.40 35.80
4 BEE NAROUND Miss Josie Proctor 0 0 32.7 4.00 0.00 36.70
5 BLAKENEY SURPRISE Mrs Sarah Bullimore 0 0 31.6 0.00 5.20 36.80
6 TIGER LILY XX Miss Lucy Robinson 0 0 33 0.00 4.00 37.00
7 DICTE ALDRUP Miss Sara Bech Strøm 0 0 33.9 4.00 2.00 39.90
8 TRIUMVIRATE Miss Jo May 0 0 28.6 8.00 6.40 43.00
9 THE PREACHER MAN Mr David Doel 0 0 34.3 4.00 5.20 43.50
10 SHADOW MINNIE MOON Miss Felicity Collins 0 0 35.5 0.00 10.00 45.50
11 CORNISH CABOCHON Mrs Katie Burton 0 0 30 0.00 16.00 46.00
12 TREMLETT Miss Kate Poole 0 0 36.1 8.00 2.80 46.90
13 HAZLETON QUALITY Miss Sophie Pedlar 0 0 33.6 0.00 14.00 47.60
14 VOIGHTS ANKY PANKY Mr Josh Haynes 0 0 32.1 8.00 8.80 48.90
15 OAREHOUSE HERO Miss Katey Cuthbertson 0 0 38.2 0.00 10.80 49.00
16 A MOMENT IN TIME II Mrs. Georgie Campbell 0 0 30.7 4.00 15.20 49.90
17 BELLE DE CAVILLY Mr Tyler Cassells 0 0 37.5 4.00 14.40 55.90
18 JELSON Miss Lucy Collecott 0 0 36.4 12.00 8.40 56.80
19 PATCH ALI Miss Melissa Joannides 0 0 28.2 8.00 22.00 58.20
20 IGOR B Miss Kristina Hall-Jackson 0 0 28.4 4.00 28.80 61.20
21 ISINGTON IRISH SPIRIT Mr Harry Dzenis 0 0 40.7 12.00 14.40 67.10
22 FREYA 363 Mr Matthew Heath 0 0 30 4.00 34.80 68.80
23 DESTINO BELLO Miss Courtney Romcke 0 0 33 8.00 29.20 70.20
HC CRISTAL FONTAINE Mrs Kitty King 0 0 25 0.00 0.00 39.40
E UR WITCHCOMBE PROPHET Miss Emma Stringer 0 0 35.2 0.00 E E UR
W SUPERMARIO II Mr Thomas Vicary 0 0 48.9 W W
N HARESTONE Miss Jasmine Wilks 0 0 N N
N ANNESTOWN CAPITALISM Miss Fiona Davidson 0 0 N N
W MGH SMARTY Miss Eleanor Hope 0 0 30.7 20.00 W W
E HF WISH LIST Miss Teri Rudkin 0 0 31.1 0.00 E E HF
W COOL CALMANDO Miss Alice Norman 0 0 W W
R JEZEBEL HDH Miss Imogen Murray 0 0 32.5 4.00 R R
Optimum XC Time - 05.31
I - Section K
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 IMPOSANT Miss Emily King 0 0 26.4 0.00 1.20 27.60
2 SHANNONDALE ZITA Miss Ellie Kay 0 0 27.5 0.00 1.20 28.70
3 HIKITA Mr John-Paul Sheffield 0 0 31.8 0.00 0.40 32.20
4 MONBEG HIGH LIFE Ms Kristina Cook 0 0 29.6 0.00 4.40 34.00
5 COIRBAN SARCO DELUX Mr Gaspard Maksud 0 0 28.9 0.00 6.00 34.90
6 REHY REVELATION Mr Jack Pinkney 0 0 34.1 0.00 1.20 35.30
7 ITAREUSO Miss Louisa Lockwood 0 0 33 0.00 3.20 36.20
8 EX CAVALIERS LAW Mr Bruce Haskell 0 0 31.6 4.00 2.00 37.60
9 ISALOTTIE Miss Eliza Stoddart 0 0 33.6 0.00 6.00 39.60
10 IRISH TRUMP Mrs Sarah Bullimore 0 0 29.3 4.00 6.40 39.70
11 TELL EM NOTHIN Mrs Aoife Clark 0 0 27.1 11.00 2.00 40.10
12 ZUTOPIA Miss Layla Felgate 0 0 31.8 0.00 9.20 41.00
13 MOUNT CORBITT STORM Mr Angus Smales 0 0 32.3 0.00 10.00 42.30
14 MDSANDYHILL ZORRO Miss Imogen Murray 0 0 30.9 4.00 7.60 42.50
15 NINA VH Mr Nathan Connolly 0 0 33.2 1.00 10.00 44.20
16 LOVELOCKS RUMPLESTILTSKIN Mr Marcio Carvalho Jorge 0 0 29.1 4.00 13.20 46.30
17 MC PARCO PETE Mr Tyler Cassells 0 0 31.8 8.00 9.60 49.40
18 GREAT DEMEANOR Miss Nicky Hill 0 0 33.9 8.00 8.00 49.90
19 STREGA JX Mrs Anna Cheney 0 0 34.3 4.00 12.00 50.30
20 PACKER MOOSE Mrs Beanie Sturgis 0 0 32.7 8.00 11.20 51.90
21 GLOBAL ASK Mr James Sommerville 0 0 32.5 0.00 19.60 52.10
22 CASCORSON Z Miss Helen Bates 0 0 34.1 4.00 16.00 54.10
23 PRIME TIME II Miss Emily Mustow 0 0 31.6 4.00 21.60 57.20
24 WESTON GOODFELLA Miss Meghan Healy 0 0 33.2 0.00 25.20 58.40
25 EDDY D EDEN Mrs Logan Duffort 0 0 30.9 16.00 16.00 62.90
26 LINUS V Mrs Abigail Dean 0 0 34.6 12.00 19.20 65.80
27 CRAZY DU LOIR Mr Matthew Heath 0 0 30.5 4.00 34.40 68.90
28 UBRANCO UK Miss Harriet Upton 0 0 33.6 8.00 38.80 80.40
HC FROG ROCK Miss Annie Getley 0 0 34.6 R 34.60
W ETE ROSE Miss Lauren Dallison 0 0 W W
W EQUADOR III Mr Thomas Martin 0 0 W W
N ARCHIMEDES X Miss Charlotte Faulkner 0 0 N N
W SECRET AFFAIR II Miss Antoinette Mckeowen 0 0 33.2 8.00 W W
W HENDRIK 24 Mrs Sue Colley 0 0 36.1 13.00 W W
E UR RAFIKI HHS Mr Tomas Hanlon 0 0 33.4 9.00 E E UR
W NIPPY MORNING Miss Rosie Thomas 0 0 38.2 8.00 W W
W TOUT CHOCOLAT Miss Lily Bradstock 0 0 38.6 4.00 W W
R NO REASON Mr Josh Haynes 0 0 33.9 R R
W MGH OAT CAKE Mr Thomas Vicary 0 0 36.8 W W
Optimum XC Time - 05.10
N - Section A
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 SPECIAL K Mr John-Paul Sheffield 0 0 22.3 0.00 0.00 22.30
2 CENTRE STAGE Miss Jemima Upton 0 0 23.5 0.00 0.00 23.50
3 COOLEY ANYTHING YOU LIKE Mrs. Piggy March 0 0 27 0.00 0.00 27.00
4 RSH MONBEG MARSHALL Mrs Kitty King 0 0 29.8 0.00 0.00 29.80
5 KEYNOTE DASSETT Miss Amelia Walker 0 0 30 0.00 0.00 30.00
6 ARDEO MANDELA Miss Louise Bradley 0 0 27.8 4.00 0.00 31.80
7 CLADDAGH DOUGIE Mr Toby Pigott 0 0 33.8 0.00 0.00 33.80
8 VANQUISH III Mr Lucas Poole 0 0 30.3 4.00 0.00 34.30
9 SHANNONDALE JEDI Mr Joshua Levett 0 0 34.3 0.00 0.00 34.30
10 SHANNONDALE MARIO Mr Bill Levett 0 0 30.8 4.00 0.00 34.80
11 COOLEY WISH UPON A STAR Miss Ginny Thompson 0 0 33.3 0.00 1.60 34.90
12 BALLINAMURRA CHANGSHA Miss Ginny Howe 0 0 31 4.00 0.00 35.00
13 QUINTERO II Mr Aaron Millar 0 0 32.8 0.00 2.40 35.20
14 SKYZABLAZE Mr Ben Way 0 0 34 4.00 0.00 38.00
15 IBRAHIM B Miss Danielle Dunn 0 0 34.8 4.00 0.00 38.80
16 ENYA Miss Carlene Goff 0 0 34.5 5.00 0.00 39.50
17 TYGER TYGER Mr Richard Evans 0 0 34.3 8.00 0.00 42.30
18 DONOGUE STEEL CLOVER Miss Jaide Hartridge 0 0 37.5 5.00 0.00 42.50
19 LARAV GOLD STAR Miss Ibby Macpherson 0 0 36.5 0.00 7.20 43.70
20 RMS CAMELOT Mrs Lucy Jackson 0 0 33.5 4.00 8.40 45.90
21 RUBIN MOON SB Miss Jodie Amos 0 0 33 8.00 5.20 46.20
22 KAN-DO 2 Mr Gaspard Maksud 0 0 30.3 12.00 5.60 47.90
23 KEC DELICATE GIRL Miss Kate Honey 0 0 37.5 12.00 0.40 49.90
24 HANLEEN CIONTIS Mr Ricardo Montalvo 0 0 27 18.00 8.40 53.40
25 FIRE FOX BELLE Miss Hannah Sinton 0 0 34.3 8.00 11.60 53.90
26 JAGUAR Mr Gareth Warburton 0 0 35.5 12.00 7.20 54.70
27 CRUISING DIAMOND ROSE Miss Chloe Robinson 0 0 38.8 16.00 2.40 57.20
28 TAYVALE GEORGIANA Miss Natalie Hudson 0 0 37 8.00 16.80 61.80
29 ANASTASIA II Miss Jess Corser 0 0 31.8 5.00 34.40 71.20
30 KILMINGTON FOLLY Ms Kristina Cook 0 0 32.5 0.00 49.60 82.10
31 INSATIABLE BLING Miss Sophie Gardner 0 0 34.3 8.00 44.40 86.70
32 ISKAHEEN QUEEN Mrs Rachel Stanhope 0 0 37 7.00 44.80 88.80
E UR PARKHILL DAZZLE Miss Poppy Waller 0 0 44 33.00 E E UR
E R3 SERENDIPITY BAY Mr Elliott Short 0 0 40.3 E E R3
W KARAVOLA Miss Fiona Davidson 0 0 36.3 0.00 W W
E AR PJ PICCOLO OVERWIG Mrs Sarah Gairdner 0 0 33 0.00 E E AR
E E JAIMY Miss Naomi Lawrence 0 0 34 0.00 E E E
Optimum XC Time - 05.10
N - Section B
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 BROOKFIELD FUTURE NEWS Mrs. Piggy March 0 0 29 0.00 0.00 29.00
2 BRUNO FG Miss Edie Campbell 0 0 29.5 0.00 0.00 29.50
3 DASSETT FOREVER AUTUMN Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 30.5 0.00 0.00 30.50
4 COOLEY CASH Mr Toby Pigott 0 0 30.5 0.00 0.00 30.50
5 MAYTIME FAERIE MAGIC Mr Ben Way 0 0 32.5 0.00 0.00 32.50
6 KEC DAZZLING DIAMOND Miss Maddy Moffett 0 0 33 0.00 0.00 33.00
7 BRIDEVIEW MASTER GEORGE Mr Bill Levett 0 0 33.3 0.00 0.00 33.30
8 EASTER STAR WM Mrs Samantha Lissington 0 0 33.5 0.00 0.00 33.50
9 BARRINGTON 57 Mr Tristram Owers 0 0 32.3 0.00 1.60 33.90
10 KINGSMAN Miss Willa Newton 0 0 28.8 4.00 1.20 34.00
11 MILCHEM SEA BREEZE Miss Kate Honey 0 0 34.3 0.00 0.00 34.30
12 KING'S WALDEN Miss Laura Milner 0 0 34.8 0.00 1.60 36.40
13 PRIMITIVE MIDNIGHT TIGER Miss Kat Raybould 0 0 33 4.00 0.00 37.00
14 CNF SHOWTIME Miss Jessica Baugh 0 0 31 4.00 4.00 39.00
15 MISTER KAI Miss Hani Milstein 0 0 32 8.00 0.00 40.00
16 OSBOURNE D Miss Gemma Gurvidi 0 0 30.8 4.00 5.20 40.00
17 SHANNONDALE JACO Miss Ellie Kay 0 0 33.3 4.00 2.80 40.10
18 DON DANDY Miss Katie Richards 0 0 29.8 4.00 6.80 40.60
19 QUARRYCREST ILLUSION Miss Imogen Gloag 0 0 34.8 8.00 0.00 42.80
20 WHITE CLOVER DIAMOND Miss Elloise Maris 0 0 33.3 4.00 8.00 45.30
21 GALETHA Mrs Lindsay Middleton 0 0 36 4.00 5.60 45.60
22 SIMPLE HEARTED Mrs. Sophie Lane 0 0 31.5 4.00 12.00 47.50
23 GLENCOLLIN Mr Julian Trevor-roper 0 0 32.8 0.00 14.80 47.60
24 GRANTSTOWN CLASS ACT Miss Amy Tate 0 0 32.5 16.00 3.20 51.70
25 WONDER BOY VB Mr Daniele Bizzarro 0 0 31 8.00 13.20 52.20
26 SNEAKING BUDGE Miss Rhian Smith 0 0 36 22.00 0.00 58.00
27 HEMMINGS’WAY Mrs Lucy Jackson 0 0 31.3 16.00 10.80 58.10
28 MY RUSSEL Miss Grace Taylor 0 0 35.5 8.00 30.00 73.50
29 DIAMOND DEBUT Miss Katherine Coleman 0 0 32 16.00 28.80 76.80
HC JUBILEE GEM Mrs Lucy Jackson 0 0 30 8.00 0.00 41.60
W ROULETTE ROCKY Miss Libby Seed 0 0 36 20.00 W W
R BILLY FUNDY Mr Finn Healy 0 0 32.8 12.00 R R
W JUNIPER HILL Miss Victoria Voller 0 0 31 4.00 W W
W SIDNEY MOON Miss Tanya Viol 0 0 32.5 0.00 W
W COMTE DU BRETTON Mr Aaron Millar 0 0 28.3 W W
E UR COOLEY MACATOO Mrs Phip Whitehead 0 0 36 E E UR
E CR CRAIC A JACK XII Mr Mark Ford 0 0 32 E E CR
E R3 GERDEAKER Mrs Natalie Mincher-lockett 0 0 35.5 E E R3
Optimum XC Time - 05.10
N - Section C
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 OGUE VERDI Mrs Kitty King 0 0 25 0.00 0.00 25.00
2 FAST COMPANY Mrs Samantha Lissington 0 0 26.8 0.00 0.00 26.80
3 KINGS LANE Ms Kristina Cook 0 0 24.5 4.00 0.00 28.50
4 DASSETT SHOWGIRL Mrs Kate Rocher-Smith 0 0 29.3 0.00 0.00 29.30
5 CLASS MOVE Miss Ellie Healy 0 0 29.5 0.00 0.00 29.50
6 BROOKFIELD NOT SO INOCENT Miss Sophie Callard 0 0 29.8 0.00 0.00 29.80
7 BAZAARS HIGHTOWN Mr Lucas Poole 0 0 30 0.00 0.00 30.00
8 DOWDSTOWN CAV Mr Gareth Warburton 0 0 30 0.00 0.00 30.00
9 JAG WOMANIZER LADY Mr James Adams 0 0 27.5 0.00 3.60 31.10
10 HAZARD Z Miss Kate Honey 0 0 31.5 0.00 0.00 31.50
11 JUST AN ILLUSION II Miss Louise Scammell 0 0 32.3 0.00 0.00 32.30
12 SO SMART Mr Ben Way 0 0 32.3 0.00 0.00 32.30
13 MINTRIDGE MEXICO Mrs. Eleanor Ford 0 0 32 0.00 1.60 33.60
14 UPTONS DELI CAROUSEL Miss Alice Salwey 0 0 35.3 0.00 0.00 35.30
15 KABOOM D Miss Naomi Lawrence 0 0 36.3 0.00 0.00 36.30
16 ESI BALTIC BREEZE Miss Katherine Coleman 0 0 28.8 4.00 3.60 36.40
17 PAULDARYS PHANTOM PROMISE Mr Gaspard Maksud 0 0 35 4.00 4.80 43.80
18 UNNAMED (808245) Miss Alice Procter 0 0 35.8 4.00 4.80 44.60
19 SUNDERS DARIO Miss Alice Hooper 0 0 30.5 4.00 10.80 45.30
20 TIGER'S LEGACY Mr Bill Levett 0 0 30.5 8.00 11.20 49.70
21 PILTOWN POINT Miss Elle Slack 0 0 29.5 21.00 0.00 50.50
22 MINTRIDGE RAZZMATAZZ Mr Mark Ford 0 0 35.5 4.00 12.80 52.30
23 SAMPHIRE III Mr Piers Fairston 0 0 37.3 12.00 4.80 54.10
24 TROY XIII Miss Liberty Smith 0 0 36.5 8.00 9.60 54.10
25 FMSH HIGHWAY Miss Emily King 0 0 30.5 4.00 20.80 55.30
26 ROSSA SEVEN Mrs Lucy Jackson 0 0 28 20.00 13.60 61.60
27 GLOBAL ALL IN Miss Kerry Gibson 0 0 30.8 31.00 5.60 67.40
28 ELLIES ZEN Miss Evie Godowski 0 0 36 65.00 34.00 135.00
HC MOANGARRIFF DUKE Miss Jess Corser 0 0 29.5 0.00 E E UR
E E MBF CATWALK Miss Miranda Staveley 0 0 38.3 4.00 E E E
W KEC SYDNEY SUN Miss Megan Rowland 0 0 31.5 11.00 W W
E E ERINNERUNG U VAN HET JUXSCHOT Mrs. Samantha Evans 0 0 29.8 E E E
W SEL OSCAR Mr John-Paul Sheffield 0 0 W W
R GONE WITH THE WIND IV Mrs Natasha Halliday 0 0 32.3 8.00 R R
E UR CLASS JEWEL Miss Maddison Peries 0 0 30.5 4.00 E E UR
Optimum XC Time - 05.10
N - Section E
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 WINTHARGOS Miss Molly Faulkner 0 0 26.5 0.00 0.00 26.50
2 SHANNONDALE AERO Mr John-Paul Sheffield 0 0 28 0.00 0.00 28.00
3 QUALITY TIME Miss Willa Newton 0 0 25 4.00 0.00 29.00
4 STRADE BIANCHE Mr Brook Staples 0 0 29 0.00 0.00 29.00
5 KATCHAFIRE Miss Ginny Thompson 0 0 28.3 0.00 0.80 29.10
6 CISCOS CALOR Z Miss Willa Newton 0 0 29.3 0.00 0.00 29.30
7 COUNT ONYX Mr Aaron Millar 0 0 29.3 0.00 0.40 29.70
8 GRC SAMURAI Mr Matthew Heath 0 0 30.5 0.00 0.00 30.50
9 WOLKEN FIREFLY Mr Tristram Owers 0 0 28.3 4.00 0.00 32.30
10 MONBEG SHELBY Miss Dani Evans 0 0 32.3 0.00 0.40 32.70
11 KOBOLIVIA VDL Miss Dani Evans 0 0 31.5 0.00 1.60 33.10
12 DOLLEY SECRET Mr Arthur Pottier 0 0 29 4.00 0.80 33.80
13 SHANNONDALE IRIS Miss Nicola Wood 0 0 30.3 4.00 0.00 34.30
14 CALLISTA CLOVER Mr Ben Way 0 0 30.8 4.00 0.00 34.80
15 DEERPAIRC REVELRY Miss Leilia Paske 0 0 32.5 4.00 0.00 36.50
16 KILCANNON DUDE Miss Alice Casburn 0 0 32.8 4.00 0.00 36.80
17 RIVER MOON Mr Arthur Duffort 0 0 31 0.00 6.00 37.00
18 BALLADEER JUST FOR KICKS Miss Ellie Healy 0 0 31.3 8.00 0.80 40.10
19 COOLEY DJ Mrs Katherine Hague 0 0 31.3 4.00 5.20 40.50
20 PATITO Mr Will Furlong 0 0 29.3 4.00 8.00 41.30
21 GLOUNTANE SPLINTER Miss Claire Deuten 0 0 29.5 8.00 4.40 41.90
22 ALENYA Miss Kat Raybould 0 0 32.8 9.00 0.40 42.20
23 INDEPENDER J W B Miss India Wishart 0 0 30.5 8.00 4.80 43.30
24 PETER PAN Mrs Selina Milnes 0 0 31.5 8.00 4.00 43.50
25 CONFESSION TIME Miss Tiana Coudray 0 0 27.5 8.00 8.80 44.30
26 JOHNNY BE GOODE WFS Miss Althea Bleekman 0 0 30.8 4.00 10.00 44.80
27 BUCKBEAK Miss Katie Berriman Davies 0 0 34.3 12.00 0.00 46.30
28 MADGES LANE SUNRISE Mr Ben Way 0 0 31.3 16.00 1.20 48.50
29 COOMBELAND SEMILLY Mr Rupert Batting 0 0 32.3 8.00 10.40 50.70
30 DONDOLOS Miss Jane Riley 0 0 32.8 8.00 14.80 55.60
31 JOHNNIE WALKER VAN DE SUYDERSEE Miss Georgie Spence 0 0 28.5 0.00 28.80 57.30
32 OS SAINT EMILION Mr Nicholas Lucey 0 0 30.8 16.00 12.00 58.80
33 VINCENTS CASANOVA Mr Albert Horne 0 0 34 28.00 10.00 72.00
W KYRION WEERING Miss Katherine Coleman 0 0 W W
W DYSART ELITE Miss Flora Harris 0 0 W W
W COOLEY DIAMOND DANCER Miss Pru Dawes 0 0 31.5 4.00 W W
N BRIARWOOD SHADOW Mr James Adams 0 0 N N
W ON POINT Mrs Claire Phillips 0 0 32.8 8.00 W W
E E J. Miss Stephanie Rapley 0 0 30.5 12.00 E E E
W BOLEYBAWN CONCORDE Miss Rosie Thomas 0 0 34.8 18.00 W W
Optimum XC Time - 05.10
ON - Section D
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 GUIDARO Miss Emily Prangnell 0 0 17.8 0.00 0.00 17.80
2 PROMETHEUS II Miss Melissa Joannides 0 0 20.3 4.00 0.00 24.30
3 ARDEO ALLEGRA Miss Louise Bradley 0 0 24.5 0.00 0.80 25.30
4 DOOLIN DE REVE Miss Jasmine Holmes 0 0 25.8 0.00 0.00 25.80
5 TRETAWN Miss Emily Grace 0 0 25 0.00 2.00 27.00
6 BORNEO BRAMLEY Mrs Janice Macleod 0 0 30.3 0.00 0.00 30.30
7 BOLEYBAWN DASSETT CRUISE Miss Izzy Hall 0 0 30.3 0.00 0.00 30.30
8 GLENDEW Miss Edie Campbell 0 0 31.5 0.00 0.00 31.50
9 SOVEREIGN CHOICE Miss Jemima Gray 0 0 32.5 0.00 0.00 32.50
10 ROCKLODGE NASDAQ Miss Lila Millard 0 0 29 4.00 0.00 33.00
11 LANGFORD TAKE THE BISCUIT Mr Joshua Levett 0 0 33.3 0.00 0.00 33.30
12 OWE TWO Miss Grace Taylor 0 0 30.8 4.00 0.00 34.80
13 GREENFORT MARBRIDGE Miss Alice Watt 0 0 32.3 8.00 0.00 40.30
14 DIAMOND ROLLAR Miss Rosie Marsh 0 0 38.8 1.00 2.00 41.80
15 GLORIA III Miss Ella Miall 0 0 35.5 8.00 0.00 43.50
16 GLASKER SWEET CLOVER Miss Eloise Van Praagh 0 0 30.8 16.00 0.40 47.20
17 KILPIPE JEWEL Ms Mimi Falb 0 0 33.8 4.00 13.60 51.40
18 SZANEL Miss Lucy Robinson 0 0 31.8 4.00 24.00 59.80
19 ROSSDARAGH TOP QUALITY Miss Katie Rucker 0 0 36.5 12.00 11.60 60.10
20 LORD LARRY Miss Hattie Mccance 0 0 28.8 4.00 39.60 72.40
N BILLY ALBERTO Miss Lulu Spence 0 0 N N
N ALS RUSSIAN ROLEX Miss Jemima Howden 0 0 N N
N OBOS COLOMBUS Miss Laundon Howes 0 0 N N
E UR CYBER SHOT Miss Emily Gieron 0 0 36.3 8.00 E E UR
R FLEETWOOD MAC V Miss Chelsea Round 0 0 R R
Optimum XC Time - 05.10
ON - Section F
Pos Horse Rider Pts FP D SJ XC Total
1 USTINOV VAN ELSENHAM Miss Claire Deuten 0 0 25.5 0.00 0.00 25.50
2 CSF TEDDY Mrs Claire Phillips 0 0 21 6.00 0.00 27.00
3 DRUMCONNICK CAVALIER Miss Cerys Macaulay 0 0 23.5 4.00 0.00 27.50
4 SANKRO Miss Eneya Jenkins 0 0 24.5 4.00 0.00 28.50
5 GIDO G Mrs Sally Chamberlain 0 0 25.5 0.00 4.00 29.50
6 GRAFELLES Miss Emily Finston 0 0 29.8 0.00 1.20 31.00
7 MBF TOUCH YOUR TOES Miss Dani Evans 0 0 28.8 4.00 0.00 32.80
8 GORSEHILL JEWEL Miss Rio Hall 0 0 32.8 0.00 0.80 33.60
9 COOLEY ADVENTURER Mrs Katherine Hague 0 0 30.8 0.00 3.20 34.00
10 ARCO BB Miss Emelye Kenyon-brown 0 0 27.5 8.00 0.00 35.50
11 HAI FIVE Miss Eneya Jenkins 0 0 36.5 0.00 0.00 36.50
12 QUALITY TITAN Miss Fiona Davidson 0 0 29.8 8.00 2.80 40.60
13 WOLFERLOW PROLOGUE Miss Kat Raybould 0 0 31 12.00 0.00 43.00
14 INDIANA DU VLIST Miss Nicola Wood 0 0 33.8 4.00 5.20 43.00
15 GEORGIE GIRL Miss Rio Hall 0 0 33 4.00 6.40 43.40
16 TEMPLEPATRICK COOLEY Mr Mark Davidson 0 0 30.5 4.00 9.20 43.70
17 COOLCOM BELL Miss Beth Wood 0 0 37.5 5.00 5.60 48.10
18 TOMATILLO Mr Aaron Millar 0 0 34.3 4.00 37.20 75.50
19 BRIDGEPARK COTTAGE LADY Miss Maggie Dearnley 0 0 33.3 15.00 67.60 115.90
E UR LAURIES LAUDATIO 2 Miss Willa Newton 0 0 29.3 4.00 E E UR
W ROCKHILL DYNASTY Miss Lucy Gasston 0 0 32 8.00 W W
W MORELANDS CASANOVA Miss Emily Finston 0 0 34.8 0.00 W W
W CHEVALIAN FIFA Miss Fiona Davidson 0 0 35.5 4.00 W W
R FERNHILL FIRST FRIEND Miss Leilia Paske 0 0 29.5 4.00 R R
W COOLEY LEGALAND Miss Pru Dawes 0 0 34.3 4.00 W W

Key

Column Headings

Pos
Position field
Pts
Points
FP
Foundation Points
D
Dressage Penalties
DEM
Dressage Error Marks
DEC
Dressage Errors of Course
SJ
Show Jumping Penalties
SJT
Show Jumping Time Penalties
XCJ
Cross country jumping penalties
XCT
Cross country time penalties

Completion Codes

Where the horse was not placed, a code is shown as follows…

HC
Over-graded
NS
No-show
E
Eliminated
W
Withdrawn
D
Disqualified
R
Retired

For eliminations, this may be followed by an elimination code…

CR
Compulsory Retirement
F1
Failed at first trot up
F2
Failed at second trot up
UR
Rider Unseated
HF
Horse Fall
FF
Horse fall that broke a frangible fence
TH
Trapped Horse
R3
Three refusals in show jumping, or at same fence in cross-country
R4
Four refusals overall in cross-country
AR
Accumulated Refusals

Downgraded horses

(DG)
After the horse name indicates horse has been downgraded

Map

Location

Washbrook Farm, Nr Daventry, Aston-le-Walls, Northants, United Kingdom, NN11 6RT

Grid reference SP495505


Newsflash

The Advanced 8/9yr old Class is generously sponsored by Dassett Eventing with £1,000 first prize.
The Novice on Friday will include ROR class.  Please can numbers be printed from https://www.eventingscores.co.uk and please note that the Information Centre will be in a Tent between the Show Jumping on grass and the Dressage on the all weather arenas.  Dressage sheets may be collected from here or SAE's left for them to be posted to you.
Do not panic about the going!  There is good grass cover and the ground preparations include the shockwave machine followed by the aerovator and heavy watering to make the gound as good as possible.
Results Available

Twitter

Latest News

Sun and smiles at Warwick Hall

Posted on 23rd July 2021

Our final Science Supplements Area Festival of 2021 is complete – and what a day we had in Cumbria...

Read the full story
View all news